Įkraunama...
Įkraunama...

Dievas, Religija ar Ateizmas- kas racionaliau?

QUOTE(I do @ 2015 12 18, 21:35)
juokinga tema biggrin.gif. ieškot logikos ir racionalumo religijoj biggrin.gif. tikėjimui nereikia nei logikos, nei racionalizavimo. nori tiki, nori ne juk. prie ko čia logika?


Tikejimas, nebutinai siejamas su religija. Taigi...
Atsakyti
QUOTE(Moonte @ 2015 12 19, 23:16)
Tikejimas, nebutinai siejamas su religija. Taigi...

Tame ir esmė, kad dažnas iš viso neskiria tikėjimo nuo religijos, tarsi tai būtų vienas ir tas pats. Kai kam tos sąvokos tapačios ir tuomet išsamesnė diskusija neįmanoma iš viso, ką jau ten apie logiką wacko.gif
Papildyta:
QUOTE(Saulėtekė @ 2015 12 19, 13:20)
Kad nelabai pavyksta pasirinkt: tikėt ar ne. Kai Dievas duoda Malonę tikėt, nelabai ir pasirinksi kitaip.

Saulėteke, gal galit plačiau pakomentuoti, išplėsti šią savo mintį?
Atsakyti
Panasu, kad viena tema istrinta ax.gif
Sioje temoje galima padiskutuoti apie kitoki tikejima arba netikejima 4u.gif
Atsakyti
Manau, kad ši tema dar mažiau tinka dalintis savo patirtimi apie Dievo paieškas. Čia asmeniniam tikėjimui visai nepalikta vietos, nes klausiama apie religiją (bendruomeninį dalyką). Ir dar ieškoma tikėjimo racionalumo. Nesakau, kad negalima Dievo patirti ir protu, bet čia kai kas daugiau nei protas. Todėl neišeiti iš temos rėmų praktiškai neįmanoma.
O kartoti tai, kuo buvo dalintasi temoje ,,Dievo paieškos'' jau nebesinori. Kas išgirdo, išgirdo.
Atsakyti
Sauleteke, ta tema irgi buvo - Dievo paieska, bet tikrai mazai kas buvo parasyta i tema. Uzvesti kita tema su labiau apibreztu pavadinimu , maziau uzgauliojimu ( abipusiu) ir niekas nebus istrinta 4u.gif
Tavo profilio istorijoje tavo parasymai islike 4u.gif Lygiai kaip ir Caki Cano 4u.gif Ju administratoriai neistrina ax.gif
Atsakyti
Gaila, kad ištrynė praeitą temą. Na, bet nesunku vėl pasidalinti savomis mintimis ax.gif

Aš pati tikiu į aukštesniąją jėgą, kurią galima vadinti tuo pačiu Dievu ar energija. Visgi pirmasis pavadinimas man priimtiniausias, nes žodis "Dievas" tarsi iškart duoda nuorodą į asmenį, o aš nemanau, kad Dievas yra dėdulė, sėdintis danguje. Taip, gal gūdžiais viduramžiais buvo nekeista tikėti ir manyti, kad iš tikro egizstuoja tas dėdė, nekeista buvo ir tikėti, kad mergina pastojo nuo to nematomo vyro, kad vėliau jos sūnus vaikščiojo vandeniu ir t.t. Natūralu, tais laikais žmonės tikėjo ir tuo, jog žemė laikosi ant dramblių ir ji yra kvadratinė, bet mokslo pažanga uždegė šviesą ir 21 a. priimti religinius tekstus už gryną pinigą - manyčiau, labai kvaila. Tuomet tikėkime ir tuo, apie ką rašė Grimai, Andersanas. Jie irgi kūrė stebuklingus personažus, tai kuo jų dėstomos pasakos menkesnės už biblijos pasakas? Niekuo. Na, nors man Grimų ir Andersanų kūryba yra daug aukštesnio kalibro ir didesnės literatūrinės vertės ax.gif

Ar religijos racionalu? Na, tas, kas jas sukūrė tikrai, tikiu, vadovavosi racionaliomis priežastimis. Pasitelktus religiją lengviausiai valdyti žmonių minias, pešti iš jų pinigus ir plauti smegenis. Ar tikėti jomis racionalu - žinoma, ne. Tai pavojingi mechanizmai. Istorija puikiai parodė, kaip religijos sugeba apsukti protą. Ankščiau vyko kryžiaus žygiai, raganų medžioklės, dabar ISIS veikia religiniu pagrindu. Nors kaip minėjau budizmas man patinka. Vienintelė religinė pakraipa, kuri man priimtina, nes ten nėra to baisaus stabo kulto, to daužymosi į krūtinę "mea culpa", to amžino nusižeminimo ir mąstymo, kad net nekaltas kūdikėlis JAU GIMSTA su nuodėme. Siaubas doh.gif

Kita vertus, kiekvienas turi teisę tikėti į tai, ką nori. Taip pat turi teisę priklausyti bet kokiai religinei bendruomenei, nors kartais tai pakenkia pačiam žmogui. Tik tikrai neturi teisės primesti savo požiūrio kitam ir leisti sau sakyti, kad jo tiesa "yra teisingiausia". Arogantiška ir išpuikėliška. Pasaulyje daugybė religijų, daugubė skirtingų tiesų. Niekas nežino, kuri "tiesa teisingiausia". Ar krikščionių, ar budistų, ar induistų, ar pagonių, ar šintuistų ir pan. O gal išvis teisingiausiai tiki afrikos gentys, kurios garbina įvairias dievybes, o gal indai, tikintys į Šivą ir Krišną. Niekas šiame gyvenime ir nesužinos, kurio tiesa "teisingiausia", todėl belieka priimti tai, kad tikėjimas yra asmeninis dalykas ir tai, kas atrodo teisinga tau, nebūtinai iš tikro yra teisingai rolleyes.gif
Atsakyti
Aukstesnioji jega-Dievas ax.gif As Dieva suprantu ne kaip aukstesniaja jega, bet kaip kureja. Man aukstesnis tai ir yra tik aukstesnis, jega asocijuojasi su jega, taip pazodziui.
Kureja, kuris sukure palikdamas laisves tobuleti ir buti savimi, o ne kaip jega - valdanti musu veiksmus ax.gif
Dedule, sedintis danguje irgi skamba pakankamai -pazodziui , bet kad ukiskai issieiskus tai irgi galima butu taip pasakyti, tik neatrode sedintis, bet stebintis tai tikrai biggrin.gif Niekaip negaleciau pritaikyti jokios religijos Dievo aprasymo g.gif Man kazkaip religiju piesiami herojai, cia daugybe kartu mineti ju mokytojai, daugiau yra lyg angelai, kiti juos vadina sventaisiais ax.gif Na vien skaityti tikrai neuztenka, nes reikia pamatyti norint apibudinti tiksliai. Dazniau stebekite dangu Misku Aviete mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Riviera Maya @ 2016 05 08, 00:15)
Aukstesnioji jega-Dievas  ax.gif As Dieva suprantu ne kaip aukstesniaja jega, bet kaip kureja. Man aukstesnis tai ir yra tik aukstesnis, jega asocijuojasi su jega, taip pazodziui.
Kureja, kuris sukure palikdamas laisves tobuleti ir buti savimi, o ne kaip jega - valdanti musu veiksmus  ax.gif
Dedule, sedintis danguje irgi skamba pakankamai -pazodziui ,  bet kad ukiskai issieiskus tai irgi galima butu taip pasakyti, tik neatrode sedintis, bet stebintis tai tikrai  biggrin.gif Niekaip negaleciau pritaikyti  jokios religijos Dievo aprasymo  g.gif Man kazkaip religiju piesiami herojai, cia daugybe kartu mineti ju mokytojai, daugiau yra lyg angelai, kiti juos vadina sventaisiais  ax.gif Na vien skaityti tikrai neuztenka, nes reikia pamatyti norint apibudinti  tiksliai. Dazniau stebekite dangu Misku Aviete  mirksiukas.gif

Ir ką ten turėčiau pamatyti? biggrin.gif nebent natūralius gamtos reiškinius. Nei angelai, nei šventieji danguje nesimakaluoja. Na, nebent tiems, kas užgert mėgsta lotuliukas.gif
Atsakyti
Misku Aviete, galvojate Dievas skirsto zmones i geriacius ir negeriancius ? Ne karto neparagavote alkoholio, o jei paragavote ar matete tai ko nematete negerusi ? Klijuoti kitiems blogybiu etiketes yra labai paprasta , ar ne ? Save turbut labai lengvai priskiriate aukstesniai jegai, negeriate , vadinasi jau auksciau tu kurie gal but tik per sventes isgeria.
Atsakyti
QUOTE(Febrez @ 2016 05 08, 16:55)
Misku Aviete, galvojate Dievas skirsto zmones i geriacius ir negeriancius ? Ne karto neparagavote alkoholio, o jei paragavote ar matete tai ko nematete negerusi ? Klijuoti kitiems blogybiu etiketes yra labai paprasta , ar ne ? Save turbut labai lengvai priskiriate aukstesniai jegai, negeriate , vadinasi jau auksciau tu kurie gal but tik per sventes isgeria.

Savo nesąmoningas interpretacijas pasilikite sau. Ir sugalvok tu man tokias "paslėptas mintis" išskaityti, su teksto suvokimu jums matosi ne kas doh.gif Mano išsakyta metafora neturi nieko bendro su "aukščiau žemiau" esančiais žmonėmis. Kitų gėrimo įpročiai yra jų reikalas ir manęs domina, kiek, kas geria, o mano pasisakymas neturėjo jokių sąsajų su kažkokiais balių išgėrinėjimais.
Tiesiog nesupratau Rivieros pasakymo: "dažniau pažiūrėkit į dangų". Ką jame turėčiau matyti? Debesis, žaibą, lietų? Tai natūralūs gamtos reiškiniai. Angelų tikrai nematau.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Miškų avietė: 08 gegužės 2016 - 16:33
QUOTE(Miškų avietė @ 2016 05 08, 07:58)
Ir ką ten turėčiau pamatyti?  biggrin.gif nebent natūralius gamtos reiškinius. Nei angelai, nei šventieji danguje nesimakaluoja. Na, nebent tiems, kas užgert mėgsta lotuliukas.gif

Nezinau ka mato zmones isgere g.gif
As maciau budama 20 savaiciu nestumo laikotarpiu, nemanau, kad nestumo hormonai taip paveiktu g.gif Nesu mergele Marija biggrin.gif As irgi matau labai naturalius gamtos reiskinius ir kai ka daugiau, nevartodama netgi vitaminu lotuliukas.gif Pakankamai organiskai ir gerai maitinuosi, nebent ten kas nors " pasivargintu organisku svaiginamuju nepigiu, del niekam nesuprantamu priezasciu" deti lotuliukas.gif Tada galetume visi graziais vaizdais dziaugtis lotuliukas.gif
Atsakyti
Ar mano interpretacijos blogesnes uz jusu? Taip graziai pradejote rasyti ir taip greitai parodete savo pagieza . Taip, pasakos tikrai graziau parasytos, skaitykite ju daugiau, i dangu jums tikrai nera ko dairytis .
Atsakyti