Įkraunama...
Įkraunama...

Kaip su užsienio kalba svetimoje šalyje?

Apklausa: Ar kalbate laisvai svetima kalba? (193 nariai(-ių) jau prabalsavo)

Balsuoti
Svečiai balsuoti negali
QUOTE(rasa316 @ 2006 07 18, 21:15)
Oj koks baltas pavydas, kad Šaltmėtė suomiskai gerai kalba, ir as taip noreciau  mastau.gif Teko 4 menesius pasimokyti ten, tai sentimentai labai dideli liko...(ir potencialus vyras pasonej bigsmile.gif  O del suomiu kalbos tai moku pasakyti kaip 1,2,3, nes ten nuolata per telika kazkoki sekso numeri su sitais skaiciais reklamuodavo, tai labai gerai isimine ir dar zinau jog obuolys yra lyg ir omena, nes vienas studentas ismoke, kai krenta obuolys ant galvos, tai sakai "Oh, man" nu ir labai panasiai skamba kaip omena. Nu sorry, biski nukrypau nuo temos  poster_offtopic.gif  O mane tai nustebino atsakymas "Nesusikalbu,bet man to ir nereikia", tiksliau ne pats atsakymas, bet kad yra tokiu zmoniu, kurie taip masto  blink.gif As pati gyvenau anglijoj pora metu ir su sita kalba jokiu problemu neturejau, o dabar kai persikelem i Vokietija tai daug sunkiau. Dar kai zmones kalba, tai kazka eina suprast, nu bet kai reikia pacia pasakyti tai  swoon.gif Tai va taip ir gaunasi, kad priklausau ir moksu ir nemoksu grupei  tongue.gif Nu bet aisku zadu ir jau einu tuo keliu, kad ir sioj saly galeciau normaliai susibendraut!

Aš juodai pavydžiu(bet čia ir geras pavydas lotuliukas.gif) toms kurios laisvai bendrauja anglų kalba.Geras dalykas,jautiesi pilnavertis.Nes kartais tikrai jaučiuosi šlykščiai kai negali gerai susikalbėt.Bet viskam savas laikas,turim laiko išmokt.Reikia tik noro.Kai atvažiavau kalbėjau gana sunkiai,bet po pusmečio aš jau susikalbėdavau gana normaliai.Nes dirbau daug,daug bendravau,skaitydavau.Bet pastojau,į darba rečiau ir mano tobulėjimas sustojo vietoje.
Tai dabar taip smagu,kai galiu išeit vėl į darbelį papliurpt angliškai wub.gif Bet reikėtų kursu,o aplink nieko gero neturim.Viena pažystama lankė pas mus miestelyje kursus,bet buvo labai nusivylusi......


Atsakyti
QUOTE(Merguzele @ 2006 07 18, 20:40)
Bet jau nesigėdiju ir klausiu kad ir dešimt kartų, kol aiškiai pasako. Aną savaitę McDonalde užsakinėjau salotas su vištiena. Na ir klausia manęs aptarnaujanti mergina (juodukė), kokios vištos norėsiu - crispy or rėėėėėė. Na, su crispy viskas aišku, bet kas tas rėėėėėė? Ji ir vėl - crispy or rėėėėė. Klausiu, RED? No, sako, GRILLED. Aaaa, nu tada viskas aišku.  tongue.gif



o iprajuokinai..... lotuliukas.gif ...tai cia ji turejo omeny "rare" vista...ar kaip...... g.gif lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Isabelle @ 2006 07 18, 18:33)
negi jus nematot uspuolimu..... g.gif atsimerkit gal tada pamatysit..... g.gif ir uzsipulta buvo del lietuviu kalbos.....tipo gramatiniu klaidu daug.....kazkam tai maiso gyventi.... doh.gif  o neturetu......jei profesore autore butu......arba mokslu daktare tada galima prie jos ir kitu mamuciu kabinetis del gramatiniu klaidu......o jei dar profesorius pupkis ar koks jis ten kalbos speciaistas..va tada galima prie gramatiniu ir ne tik klaidu kabinetis.......

Mano manymu, tai jau kiekvieno žmogaus garbės reikalas gerai žinoti savo gimtąją kalbą. Ir visai nebūtina tam profesore ar mokslų daktare tapti...
Kas kita užsienio kalba, ypač jei dažniau kraustaisi į skirtingas šalis... tačiau net ir tuo atveju, manau, bent jau kalbos pagrindus reikia žinoti. O jau tobulumui ribų nėra mirksiukas.gif

QUOTE
uzkliuvo mat gramatines klaisos.....kap baisu....aia iaia ia......

ir aplami tema apie uzsienio kalba......as nei savos gimtos kalbos gerai nemoku...nes su gramatinem  ir ne tik klaidom rasau...bet ir uzsienio kalba moku su klaidom ir akcentu..... mirksiukas.gif

Aš bent jau nesigirčiau tuo viešai...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo kris: 19 liepos 2006 - 04:02
QUOTE(kris @ 2006 07 19, 01:55)
Aš bent jau nesigirčiau tuo viešai...



tai tu ir nesigirk..... mirksiukas.gif o i domu kas cia giriasi..... g.gif
Papildyta:
kaip smagu kad jus visos "lituanistes" tokios..... mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(kris @ 2006 07 18, 18:55)
Mano manymu, tai jau kiekvieno žmogaus garbės reikalas gerai žinoti savo gimtąją kalbą. Ir visai nebūtina tam profesore ar mokslų daktare tapti...
Kas kita užsienio kalba, ypač jei dažniau kraustaisi į skirtingas šalis... tačiau net ir tuo atveju, manau, bent jau kalbos pagrindus reikia žinoti. O jau tobulumui ribų nėra  mirksiukas.gif
Aš bent jau nesigirčiau tuo viešai...


Visiškai su tuo sutinku. Apie tai ir buvo kalbama nuo pat pradžių smile.gif. O dėl "užpuolimų" - kas ką nori, tas tą ir mato mirksiukas.gif. Ir jau tikrai nėra ko skelbtis, kad savo gimtąja kalba rašyti nemoki doh.gif.


Atsakyti
cia gi jus "lituanistes" mums tai primenate...ir dar pabreziate...... mirksiukas.gif nereikia nei skelbtis....... smile.gif jus paskelbiate........skelbejos..... biggrin.gif

o as pasiskelbiau.....uzejau jums uz akiu....kaip sakoma buciau ne nepasiskelbusi...butumete jus paskelbusios..... doh.gif mirksiukas.gif

ir viso tema yra apie uzsienio kalbas..... mirksiukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Isabelle: 19 liepos 2006 - 04:20
[quote=Merguzele,2006 07 18, 16:40]

Po dviejų savaičių nuo atvažiavimo įsidarbinau viešbučio registratore. Tai drebėdavau kiekvieną kartą, kai suskambėdavo telefonas. Tiesiog nematydavau žmogaus lūpų ir nusiteikdavau, kad nieko nesuprantu. Lėkdavau pas menedžerį po kiekvieno skambučio ir prašydavau, kad pats pašnekėtų, nes man neaišku. Galiausiai jį tas matomai užkniso ir jis pasakė, kad aš neišsigąsčiau ir pradėčiau paprasčiausiai klausyt, ką man kitam laido gale sako. Nu ir žinokit, suveikė thumbup.gif Problema buvo kai kurie žodžiai, kurie man nebuvo girdėti, pvz., valet parking arba please fedex the package.


Mano panasi istorija tik kai atvaziavau pradejau dirbti padaveja restorane...nieko nesuprasdavau su tuo akcentu blink.gif manes paprasydavo ko nors as kaip durna nenoredavau klaust kad pakartotu ir linksedavau galva doh.gif ir netodel kad as kalbos nezinojau bet ta amerikonu tarme pasirode kitokia ir man "isaukletai" lietuvei buvo geda paklaust kad pakartotu... cool.gif Aisku kai prisimeni kaip budavo tai juokas ima o tada as net i darba nenorejau eiti nes nezinojau kokias siandiena zodziais reiks susidurt blink.gif
Atsakyti
pradzia visiems sunki........kad ir mokinausi anglu kalba mokykloje......atrodo ismokome daug...bet istikruju tai nieko.... smile.gif doh.gif

as prisimeu kai nuejau i mcdonald ir paprasiau "free frys".....nes mes lietuvoje vadindavome jas "fry fries".... g.gif nezinau is kur cia mes taip vadindavome... g.gif tai likau nesuprasta... biggrin.gif sako "french fries" nera "free"..... doh.gif lotuliukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Isabelle: 19 liepos 2006 - 05:05
QUOTE(delfinas @ 2006 07 19, 03:12)
Visiškai su tuo sutinku. Apie tai ir buvo kalbama nuo pat pradžių smile.gif. O dėl "užpuolimų" - kas ką nori, tas tą ir mato mirksiukas.gif. Ir jau tikrai nėra ko skelbtis, kad savo gimtąja kalba rašyti nemoki doh.gif.



Na,bet tu nemirtinga...... smile.gif Varai vis savo,tema ne apie tai ax.gif ax.gif ax.gif Apie užsienio kalba,ne lietuvių doh.gif Perskaityk antraštę4u.gif blush2.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Sandriuks: 19 liepos 2006 - 10:37
Ar jus kitos lituanistikos mokslus baigusios? g.gif Manau,kad mazai tokiu zmoniu kurie be klaidu raso.Mano drauge, vidurine yra baigusi aukso medaliu,veliau tese- teises mokslus,dabar dirba teisininke(kilusi is kuklios seimos) jinai ir pati sako,nemoku lietuviskai be klaidu rasyti,visada turejau problemu del rasybos.Ji laisvai kalba angliskai ir vokiskai t.p.raso.Ir zinot ka jinai paske,kad jai geriausiai sekasi rasyti vokiskai.Ir jus man pasakykit,nuo ko tai priklauso g.gif

Yra visiems zinomas posakis-NETEISK IR NEBUSI TEISIAMAS. 4u.gif

Mano anglu kalbos zinios vidutines ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Sandriuks @ 2006 07 19, 01:36)
tema ne apie tai ax.gif  ax.gif  ax.gif Apie užsienio kalba,ne lietuvių doh.gif Perskaityk antraštę4u.gif  blush2.gif


Ačiū, antraštę perskaičiau smile.gif. Man tiesiog visiškai neįtikinamai skamba, kai žmogus sako, jog gerai moka svetimą kalbą, kai su gimtąja gan striukai bigsmile.gif. Čia panašiai kaip "moku plaukti" ir "šiaip ne taip išsilaikau ant vandens" smile.gif doh.gif.

Kalba (bet kuri) yra toks dalykas, kuris pakankamai greitai atrofuojasi, jeigu jos nenaudoji kasdien/dažnai. Buvo laikai, kai - kalbant apie užsienio kalbas - sklandžiai skaičiau, rašiau bei kalbėjau rusiškai, visai pusėtinai mokėjau danų ir vokiečių kalbas. Dabar betgi prastokai su jom yr, nes visiškai tų kalbų nenaudoju...
Atsakyti
QUOTE(delfinas @ 2006 07 19, 11:19)

Kalba (bet kuri) yra toks dalykas, kuris pakankamai greitai atrofuojasi, jeigu jos nenaudoji kasdien/dažnai.


Labai teisinga mintis. Bet gal tą patį galima pritaikyti ir lietuvių kalbai? Sakykim, man tikrai niekur daugiau netenka lietuviškai rašyti, išskyrus Supermamoj. Vienintelė praktika. Jaučiu, kad su skyryba yra tikra tragedija... Jei neaišku, kaip taisyklingai rašyti kokį žodį, įvedu jį į Google, nes ir man klaidos akis bado (nors žarstyti pastabas žmonės dėl to tikrai nematau reikalo), bet štai kaip su visokiais brūkšniais ir dvitaškiais apsieiti jau neatsimenu.
Atsakyti