Įkraunama...
Įkraunama...

Vėdinimas 8

QUOTE(mintas @ 2016 08 17, 00:08)
Dabar tik klausimas, kur gauti gartraukį be ventiliatoriaus smile30x30.png. Nesinori mokėti už brangiausią gartraukio dalį, kurią vėliau vis tiek išmetinėsi.

Masciau ir as apie gartrauki ir kvapus EE name. Logiskiausiai man atrodo, kai gartraukio ventiliatius statomas tech patalpoje (nesigirdi jo triuksmo), istraukiamas oras praeina pro visus reikalingus filtrus ir ziema lieka toje pat tech patalpoje, o vasara sklende perjungia i uz rekupo esanti ismetimo vamzdi. Tokiu atveju ziema nesvaistoma siluma, o vasara reiktu arba praverti langus, o kas nenori masalu ir kitu gyviu - suporina su rekupu, kad ijungus gartrauki rekupas disbalansuotu srautus ir pustu daugiau negu trauktu mastau.png
Atsakyti
QUOTE(darius333 @ 2016 08 18, 08:00)
Masciau ir as apie gartrauki ir kvapus EE name. Logiskiausiai man atrodo, kai gartraukio ventiliatius statomas tech patalpoje (nesigirdi jo triuksmo), istraukiamas oras praeina pro visus reikalingus filtrus ir ziema lieka toje pat tech patalpoje, o vasara sklende perjungia i uz rekupo esanti ismetimo vamzdi. Tokiu atveju ziema nesvaistoma siluma, o vasara reiktu arba praverti langus, o kas nenori masalu ir kitu gyviu - suporina su rekupu, kad ijungus gartrauki rekupas disbalansuotu srautus ir pustu daugiau negu trauktu  mastau.png

Ijungus gartrauki issibalansuoja visas vedinimas. Jeigu skaiciuoti optimalu oro kieki zmogui 30m3/val tai gartraukis pasiims daug kartu daugiau ir siurbs is lauko, kamino... is kur tik nori. Tuomet drasiai galite rekuperatoriu isjungti,
As gartrauki pastaciau tik dregmes/riebalu filtravimui. Tai yra netraukiu - palieku ora virtuveje su visais kvapais. Va tik tu kvapu pas mane praktiskai nesijaucia niekada. Gal filtruose lieka, o gal, kad patalpos turis keli simtai kubu.
Savaime suprantama, kad pas mane rekuperatorius ora traukia is virtuves pastoviu greiciu ir nesustodamas. Traukia apvalyta nuo dregmes ir riebalu ora.
Atsakyti
Sveiki, turiu klausimą dėl vėdinimo bute. Vasarą jokių problemų, prasidarai langus ir išsivėdini, bėdos prasideda, kai prasideda šildymo sezonas ir kaimyniniai namukai pradeda kūrentis. Prasidarius langus prisileidžiu ne gryno oro, o smalkių.

Butas trijų kambarių, senos statybos, ortakių, deja, visur pravedžioti nepavyks. Vėdinimo klausimas aktualiausias miegamajame, kurio viena siena ribojasi su virtuve. Tad ištraukimą būtų galima daryti virtuvėje (ir ten pastatyti pagrindinį prietaisą, kuris skleidžia triukšmą), o padavimą miegamajame. Po durim visur yra mažojo piršto dydžio tarpeliai, tad teoriškai kažkiek prasivėdintų ir kiti du kambariai...

Ar yra kokių nors pasiteisinusių mini rekuperatorių ar kitokių šviežio oro padavimo ir valymo sistemų, kurios būtų veiksmingos bute žiemą? Gamintojai aprašo gražiai, bet kiek pasiskaičiau atsiliepimus SM metų ar dviejų senumo temose, tai ne kažką... Trūksta galios, naudingumo koeficientai surašyti "iš lubų", švilpesys iš lauko esant nedideliam vėjui, o kainos kaip už gerą daiktą.
Atsakyti
QUOTE(FIEDZIA @ 2016 08 18, 11:33)
Ijungus gartrauki issibalansuoja visas vedinimas. Jeigu skaiciuoti optimalu oro kieki zmogui 30m3/val tai gartraukis pasiims daug kartu daugiau ir siurbs is lauko, kamino... is kur tik nori. Tuomet drasiai galite rekuperatoriu isjungti,
As gartrauki pastaciau tik dregmes/riebalu filtravimui. Tai yra netraukiu - palieku ora virtuveje su visais kvapais. Va tik tu kvapu pas mane praktiskai nesijaucia niekada. Gal filtruose lieka, o gal, kad patalpos turis keli simtai kubu.
Savaime suprantama, kad pas mane rekuperatorius ora traukia is virtuves pastoviu greiciu ir nesustodamas. Traukia apvalyta nuo dregmes ir riebalu ora.

Todėl žiema oras ir lieka name, tik tech patalpoj, o vasara - kai nebus vedinimo nuostolių - atidaromas langas ar išbalansuojamas rekupo padavimas/išmetimas.
Atsakyti
QUOTE(Adwoco @ 2016 08 17, 00:03)
Ar teisingai suprantu, kad rekupo ismetima padarius i nesildoma patalpa (pvz. priestata prie namo), pastaroji bus sildoma ismetamu oru ir tos patalpos temperatura prie tam tikru aplinkybiu (nesant didelio salcio lauke) susilygins su namo vidaus temperatura?
Antras klausimas. Uz vienos katilines sienos - atvira stogine automobiliui, uz kitos - apsiltintas, taciau nesildomas priestatas. Kokios rekomendacijos padavimui/ismetimui? Padavima daryti po stogine kiek pabijojau, kad rytais nebutu itraukiamos auto ismetamosios dujos, bet kita vertus, matyt daigiau logikos itraukinet ora is lauko, o ne is patalpos?



1. Neteisingai, tiksliau, nevisai. Oras iš rekupo išeina nebe tos temperatūros, kuri buvo patalpoj. Tam jis ir yra, kad jame būtų atiduodama/pasiimama šiluma. Kitaip sakant, jeigu žiemą trauksi orą iš lauko, išeinantis oras jį pašildys, o pats atitinkamai atšals. Vasarą atvirkščiai. Plius koks bebūtų tos patalpos apšiltinimas, nuostolių visuomet yra. Iš praktikos galiu pasakyti, kad iš 240 kv. namo išpučiant į apšiltiną, bet nešildomą dvivietį garažą, žiemą jame minuso praktiškai nebūna. Bet tik tiek.
2. Ir vienas, ir kitas variantas oro paėmimui nieko gero. Imti reikia iš lauko, bet ne prie duslintuvo (nebent vairuoji Tesla, ką aš žinau...)
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo 300inis: 18 rugpjūčio 2016 - 15:57
QUOTE(300inis @ 2016 08 18, 15:56)
1. Neteisingai, tiksliau, nevisai. Oras iš rekupo išeina nebe tos temperatūros, kuri buvo patalpoj. Tam jis ir yra, kad jame būtų atiduodama/pasiimama šiluma. Kitaip sakant, jeigu žiemą trauksi orą iš lauko, išeinantis oras jį pašildys, o pats atitinkamai atšals. Vasarą atvirkščiai. Plius koks bebūtų tos patalpos apšiltinimas, nuostolių visuomet yra. Iš praktikos galiu pasakyti, kad iš 240 kv. namo išpučiant į apšiltiną, bet nešildomą dvivietį garažą, žiemą jame minuso praktiškai nebūna. Bet tik tiek.
2. Ir vienas, ir kitas variantas oro paėmimui nieko gero. Imti reikia iš lauko, bet ne prie duslintuvo (nebent vairuoji Tesla, ką aš žinau...)

Dekui. Tai optimalus variantas butu ismetima daryti i auto stogine, o paemimo vamzdi priestate isvesti i lauka? Bet gana ilgas padavimo vamzdis gausis - apie 5 metrai iki rekupo ir su posukiu. Ar priimtinas toks variantas?
Atsakyti
QUOTE(myliulietu @ 2016 08 18, 14:41)
Ar yra kokių nors pasiteisinusių mini rekuperatorių ar kitokių šviežio oro padavimo ir valymo sistemų,


Butui siūlyčiau mažesnio galingumo normalų rekuperatorių, pav. 200m3/h našumo, nes tik normalus ir normalius filtrus gali turėti, o kai aplink pilna smalkių, filtras tikrai labai svarbus.
Atsakyti
QUOTE(Adwoco @ 2016 08 18, 22:16)
Dekui. Tai optimalus variantas butu ismetima daryti i auto stogine, o paemimo vamzdi priestate isvesti i lauka? Bet gana ilgas padavimo vamzdis gausis - apie 5 metrai iki rekupo ir su posukiu. Ar priimtinas toks variantas?


Taip būtų logiškiausia. Nemanau, kad ilgis būtų problema, jei gerai parinktas vamzdžio skersmuo. Pas mane gal 15 m.
Atsakyti
QUOTE(300inis @ 2016 08 18, 17:56)
Iš praktikos galiu pasakyti, kad iš 240 kv. namo išpučiant į apšiltiną, bet nešildomą dvivietį garažą, žiemą jame minuso praktiškai nebūna.

O is garazo kaip pasisalina pripustas dregnas oras ? Pro nesandarumus? Ar kai lauke didesnis minusas nesarmoja tie nesandarumai ,neprisala garazo vartai ?
Atsakyti
QUOTE(300inis @ 2016 08 19, 00:20)
Taip būtų logiškiausia. Nemanau, kad ilgis būtų problema, jei gerai parinktas vamzdžio skersmuo. Pas mane gal 15 m.

O sakykite,koks vamzdžio skersmuo?
Atsakyti
QUOTE(Oksana79 @ 2016 08 19, 10:09)
O sakykite,koks vamzdžio skersmuo?


O kiek oro norite per vamdzdį gainioti? smile30x30.png
Atsakyti
oro išmetimo iš rekupo nerekomenduoju vesti i garažą ar kita patalpą su mintimi kad tas oras pašildys auto, žiemos metu drėgmė ir šaltis daro šitai: oro išmetimo grotelės žiemą

Papildyta:
QUOTE(300inis @ 2016 08 18, 23:20)
Taip būtų logiškiausia. Nemanau, kad ilgis būtų problema, jei gerai parinktas vamzdžio skersmuo. Pas mane gal 15 m.

kuo ilgesnis nuotolis tuo dideja oro slėgio nuostoliai ortakyje, didesnio našumo ventiliatorius, didesni įrengimo ir eksploatacijos kaštai, manau kad tai neatsiperkantis reikalas jei neturime "nemokamos" dt 15-20'C energijos
Atsakyti