Įkraunama...
Įkraunama...

80m2 namo sildymas

QUOTE(balamūtas @ 2015 08 22, 11:14)
Neatsakei nei i viena mano klausima 4u.gif

Apie kaina?
Kaina gi sakiau 3kEur (jei yra noras pirmadieni patikslinsiu). Backa 700eur ar 900 eur (kokios nori), kolektorius (boilerio nebereikia) bus kokie 1keur(boilerio nebereikia), apdaila zidinio xeur.

Arba 3keur+ boileris 300/400eur

Zidiniams saltas oras netoks baisus.

Norint pigintis - galima burzuike su vandens konturu (granuline) + boileri statyt
Atsakyti
Va dabar jau aiskiau,dekui smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Paliukas @ 2015 08 22, 09:40)
P.s. apie 'mirusias malkas' - jeigubandyti spelioti ateities tendencijas, tai kodel nepaspelioti apie mini kogeneracini katila su teslos 7kWh ar 10kWh akumuliatoriumi?

mintis butu puiki jei kas nors gamintu tuos mini kogeneracinius ir juolab kieto kuro ir jei auksinius teslos akumus pakeist gerokai pigesniais rugstiniais.
Atsakyti
QUOTE(balamūtas @ 2015 08 21, 15:19)
Nelabai supratau,akcentuoji kad malku nesukurenai,krosni irgi tik karta i metus uzkuri,naturaliai kyla klausimas kam jinai isvis reikalinga? smile.gif Ir dar 80kv namui.. Vietos,kurios tokiam name ir taip neperdaugiausia, uzima daug,o nauda abejotina..

Uzima daug? Uzima tiek pat kiek ir saldytuvas.

Nauda abejotina? Jeigu abejoji tai vadinasi negali teigti, kad naudos nera. Tuomet reiketu lyginti. Imkim, pavyziui, saules kolektorius ir lyginkim uz analogiska kaina. 2,000 euru.
Pinigine israiska saules kolektoriu nauda galima butu pritempti iki 200 euru per metus karsto vandens gamybai uz 2,000 euru investicija:
10kW/parai * 30 dienu * 0,1 ct/kw = 30 euru/menesiui

Mano mintis yra ta, kad PAGRINDINIS sildymo saltinis turetu buti ne 10kW galinguma, kaip siuo metu pas mane yra 180m2 name, o 5 kartus mazesnio galingumo, kaip turimo mano namo silumos poreikis.
Paskaiciuokim kiek tau lieka pinigo, jeigu tu isirengi ne 10kW, o 2kW geotermini sildyma? Kodel uz silumos saltiniu kainu skirtuma nepasistatyti krosnies/zidinio?
QUOTE(balamūtas @ 2015 08 21, 15:19)
Tokio dydzio nama gali vien elektra kurent nevargstant su malkom,pelenais ir griozdais svetainej. Mano galva kartu su nedideliais siltais namais praejo ir malku era.

Ar mes kalbame apie pasyvius namus? Tuomet tokio iki 100m2 namo sildymui turi buti 1kW silumos saltinis sildymui:
24kW/parai * 30 dienu * 0,1 ct/kw = 72 eurai/menesiui ir iki 500 euru/metams.
Sutinki, kad 80m2 PASYVIAM namui per metus reikia moketi 800 euru uz elektra sildymui ir karstam vandeniui?
800 euru yra tokie pinigai kai sildymas elektra yra ne abejotinas, o LABAI ABEJOTINAS net pasyviam namui. Bet juk mes kalbame apie realius namus.

As, asmeniskai, atmetu ir elektrs, ir saules kolektorius. Todel ir sukuriau tema apie 80m2 namo sildymo sistema, kuri butu finansiskai optimali ir nesukurtu namo savininkui nepatogumu. As laikausi tokio poziurio, kad malku kurenimas - beprasmis uzsiemimas, bet tamsia salta ziemos vakara sukurenti krosnyje/zidinyje rysuli malku is Statoilo benzino koloneles - didziulis malonumas. Ir tai visiskai nemokamai. Tiksliau uz saules kolektoaius kaina ir uz neissleistus 5 kartus mazesnio galingumo sildymo sistemos irengimo pinigus.
Plius pagrindinis sildymo saltinis VISADA dirbtu optimaliu NVK. Paliukas neleis sumeluoti, kad granulinis katilo MINIMALUS optimalus galingumas yra 10kW, nes mazesnio galingumo degikliu nera. O kai katilas kurenamas 5 kartus mazesniu galingumu tai sunaudojama dvigubai daugiau granuliu, neigu silumos nekaupti akumuliacineje talpoje ir t.t.
Atsakyti
Pasyvus namas ir krosnis, man nesuderinami dalykai.. Kaip uztikrinsi sandaruma?
Atsakyti
QUOTE(FIEDZIA @ 2015 08 24, 09:42)
Uzima daug? Uzima tiek pat kiek ir saldytuvas.


Paskaiciuokim kiek tau lieka pinigo, jeigu tu isirengi ne 10kW, o 2kW geotermini sildyma? Kodel uz silumos saltiniu kainu skirtuma nepasistatyti krosnies/zidinio?




Galima dar protingiau padaryti.
Turiu pažįstamą kuris įsirengė du geoterminius. Tipo vienas atsarginis, jei naudojamas sugestų. Aš nusprendžiau surizikuoti ir vieno atsisakyti. Taigi įsirengiau vieną geoterminį kuris man nieko nekainavo, nes gavosi iš sutaupytų pinigų. Nežiūrint visų kitų privalumų, gavosi pats pigiausias šildymosi būdas.

Papildyta:
QUOTE(FIEDZIA @ 2015 08 24, 09:42)

As, asmeniskai, atmetu ir elektrs, ir saules kolektorius. Todel ir sukuriau tema apie 80m2 namo sildymo sistema, kuri butu finansiskai optimali ir nesukurtu namo savininkui nepatogumu. As laikausi tokio poziurio, kad malku kurenimas - beprasmis uzsiemimas, bet tamsia salta ziemos vakara sukurenti krosnyje/zidinyje rysuli malku is Statoilo benzino koloneles - didziulis malonumas. Ir tai visiskai nemokamai. Tiksliau uz saules kolektoaius kaina ir uz neissleistus 5 kartus mazesnio galingumo sildymo sistemos irengimo pinigus.



10 kg malkų turi apie 50 kWh. Tarkim tos krosnies naudingumas 50 procentų. Tai sukūrenę glėbį malkų gausime 25 kWh šilumos. 10 kg malkų kaina senukuose 3,5 e, elektros kaina 3,25 e, turint geoterminį 0,8 e.
Atsakyti
QUOTE(FIEDZIA @ 2015 08 24, 09:42)
As laikausi tokio poziurio, kad malku kurenimas - beprasmis uzsiemimas, bet tamsia salta ziemos vakara sukurenti krosnyje/zidinyje rysuli malku is Statoilo benzino koloneles - didziulis malonumas. Ir tai visiskai nemokamai.

nemokai? malkos is statoilo? nujo, tikrai didiziulis malonumas, kai matai kaip praktiskai gryni pinigai dega smile.gif
Atsakyti
Gal baigiam apie tas krosnis, vistiek 99,9% cia dalyvaujanciu jos nestatys..
Geriau padiskutuokim i tema apie 80kv.m. namo sildymo budus. Pabreziu butent apie 80kv.m. , nes kas tinka didesniam namui, nebutinai tiks mazam. Kadangi man paciam tai labai aktuali tema, pasidalinsiu savo pamastymais.
Ko nesvarsciau:
-visu tipu malkinio sildymo, mano galva tai jau praeitis
-geoterminio, mazam namui perdidele investicija
-dujinio, man dujos gaunasi toli, brangu atsivesti, kam prie pat sklypo gal ir svarstytinas variantas.
Lieka tokie variantai:
-granulinis zidinys/krosnele/katilas. Pliusai: pigus sildymas, nepraranda galingumo prie salciu. Minusai: pazeidziamas namo sandarumas (kaminas), neaisku ar gerai veiks paduodant salta lauko ora; reikalinga prieziura (valymas, bunkerio pildymas); reikalinga katilines patalpa.
-oras-vanduo ŠS. Pliusai: nereikalinga prieziura; nereikalinga katilines patalpa; nera kamino. Minusai: prie salciu krenta naudingumas.
-kanalinis oras-oras ŠS pajungtas i rekuperacine sistema. Pliusai: vasara turime pilnaverti saldyma; nereikalinga prieziura; neuzima vietos; pigus irengimas; jei namas lengvu konstrukciju sistema greitai reaguoja i temperaturos pokycius. Minusai: gali triuksmauti; krenta naudingumas prie salciu.
- tiesioginis sildymas elektra (radiatoriai, kilimeliai). Pliusai: pigus irengimas; neuzima vietos; jokios prieziuros. Minusai: brangus sildymas.
Gal kas turit ka papildyt? Butu labai idomu sulaukti komentaru/pastabu sia tema 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(balamūtas @ 2015 08 25, 09:23)
Gal baigiam apie tas krosnis, vistiek 99,9% cia dalyvaujanciu jos nestatys..
Geriau padiskutuokim i tema apie 80kv.m. namo sildymo budus. Pabreziu butent apie 80kv.m. , nes kas tinka didesniam namui, nebutinai tiks mazam. Kadangi man paciam tai labai aktuali tema, pasidalinsiu savo pamastymais.
Ko nesvarsciau:
-visu tipu malkinio sildymo, mano galva tai jau praeitis
-geoterminio, mazam namui perdidele investicija
-dujinio, man dujos gaunasi toli, brangu atsivesti, kam prie pat sklypo gal ir svarstytinas variantas.
Lieka tokie variantai:
-granulinis zidinys/krosnele/katilas. Pliusai: pigus sildymas, nepraranda galingumo prie salciu. Minusai: pazeidziamas namo sandarumas (kaminas), neaisku ar gerai veiks paduodant salta lauko ora; reikalinga prieziura (valymas, bunkerio pildymas); reikalinga katilines patalpa.
-oras-vanduo ŠS. Pliusai: nereikalinga prieziura; nereikalinga katilines patalpa; nera kamino. Minusai: prie salciu krenta naudingumas.
-kanalinis oras-oras ŠS pajungtas i rekuperacine sistema. Pliusai: vasara turime pilnaverti saldyma; nereikalinga prieziura; neuzima vietos; pigus irengimas; jei namas lengvu konstrukciju sistema greitai reaguoja i temperaturos pokycius. Minusai: gali triuksmauti; krenta naudingumas prie salciu.
- tiesioginis sildymas elektra (radiatoriai, kilimeliai). Pliusai: pigus irengimas; neuzima vietos; jokios prieziuros. Minusai: brangus sildymas.
Gal kas turit ka papildyt? Butu labai idomu sulaukti komentaru/pastabu sia tema 4u.gif


Galiu papildyti - ŠS oras-oras ant sienos smile.gif Pajungiant į ortakius, reikės organizuoti recirkuliaciją, kad pakaktų pernešamo galingumo, kas užkelia tiek instaliacijos kainą, tiek užimamą erdvę. Nedideliam namui turėtų pakakti kokių 2-3 sieninių blokų, kurie galėtų būti pajungti į vieną išorinį įrenginį.

Bet šiaip man tie oras-oras variantai nepatinka, nes tada vandenį elektra šildyt tektų, kas nėra finansiškai efektyvu.
Atsakyti
O kodel sudetinga suoragnizuot recirkuliacija? Trys vidiniai blokai jau uzkelia kaina.. Pagal tave tada lieka oras-vanduo arba granulinis? Granulinis man nelabai patinka del kamino ir kitu problemu susijusiu su sandarumu..
Atsakyti
QUOTE(Verteris @ 2015 08 25, 08:43)
Galiu papildyti - ŠS oras-oras ant sienos smile.gif Pajungiant į ortakius, reikės organizuoti recirkuliaciją, kad pakaktų pernešamo galingumo, kas užkelia tiek instaliacijos kainą, tiek užimamą erdvę. Nedideliam namui turėtų pakakti kokių 2-3 sieninių blokų, kurie galėtų būti pajungti į vieną išorinį įrenginį.

Bet šiaip man tie oras-oras variantai nepatinka, nes tada vandenį elektra šildyt tektų, kas nėra finansiškai efektyvu.

oras-oras man nepatinka dar del vieno dalyko - voniai reiks papildomo silumos saltinio., kitaip nelabai isvaizduoju kaip joje palaikyt ausktesne T.
Atsakyti
QUOTE(balamūtas @ 2015 08 24, 12:25)
Pasyvus namas ir krosnis, man nesuderinami dalykai.. Kaip uztikrinsi sandaruma?

Teskime kas dar nepatinka: zidinys, krosnele, KKK, granulinis, dujinis...
Lieka: 1-2kW zemes ir oro silumos siurblys ir elektra

QUOTE(DEU @ 2015 08 24, 12:36)
Galima dar protingiau padaryti.
Turiu pažįstamą kuris įsirengė du geoterminius. Tipo vienas atsarginis, jei naudojamas sugestų. Aš nusprendžiau surizikuoti ir vieno atsisakyti. Taigi įsirengiau vieną geoterminį kuris man nieko nekainavo, nes gavosi iš sutaupytų pinigų. Nežiūrint visų kitų privalumų, gavosi pats pigiausias šildymosi būdas.

Pastaba nevykusi, jeigu niekas 2 geoterminiu nedaro. O kalbama apie saules kolektoriu

QUOTE(DEU @ 2015 08 24, 12:36)
10 kg malkų turi apie 50 kWh. Tarkim tos krosnies naudingumas 50 procentų. Tai sukūrenę glėbį malkų gausime 25 kWh šilumos. 10 kg malkų kaina senukuose 3,5 e, elektros kaina 3,25 e, turint geoterminį 0,8 e.

Pastaba nevykusi, nes malkas naudoji kelias dienas/savaites per metus. Be to nutylejote kiek tomis dienomis kainuoja orinis silumos siurblys?

QUOTE(balamūtas @ 2015 08 25, 08:23)
Gal baigiam apie tas krosnis, vistiek 99,9% cia dalyvaujanciu jos nestatys..
Geriau padiskutuokim i tema apie 80kv.m. namo sildymo budus. Pabreziu butent apie 80kv.m. , nes kas tinka didesniam namui, nebutinai tiks mazam. Kadangi man paciam tai labai aktuali tema, pasidalinsiu savo pamastymais.

Pats sau priestaraujate, nes butent 80m2 namui krosnis tinka net kaip vienintelis silumos saltinis. Pas mane taip suprojektuota, kad daugiau nieko ir nereiketu.

QUOTE(balamūtas @ 2015 08 25, 08:23)
Gal baigiam apie tas krosnis, vistiek 99,9% cia dalyvaujanciu jos nestatys..
Ko nesvarsciau:
-visu tipu malkinio sildymo, mano galva tai jau praeitis
...
Lieka tokie variantai:
-granulinis zidinys/krosnele/katilas. Pliusai: pigus sildymas, nepraranda galingumo prie salciu. Minusai: pazeidziamas namo sandarumas (kaminas), neaisku ar gerai veiks paduodant salta lauko ora; reikalinga prieziura (valymas, bunkerio pildymas); reikalinga katilines patalpa.

Ir vel sau priestaraujate. Tai granulinis - tas pats malkinis katilas, bet 3 kartus brangesnis. Nepatogu? Isidek malku automatini uzdegima pagal laikmeti. Bet ir to 80m2 namui nereikia, jeigu siluma kaipiama akumuliacineje talpoje. Kodel ta pati tureti uz 3 kartus didesne kaina ir naudoti brangesni kura? Tik del kuro nesu toks kategoriskas.

QUOTE(balamūtas @ 2015 08 25, 08:23)
-geoterminio, mazam namui perdidele investicija
-dujinio, man dujos gaunasi toli, brangu atsivesti, kam prie pat sklypo gal ir svarstytinas variantas.
Lieka tokie variantai:
-granulinis zidinys/krosnele/katilas. Pliusai: pigus sildymas, nepraranda galingumo prie salciu. Minusai: pazeidziamas namo sandarumas (kaminas), neaisku ar gerai veiks paduodant salta lauko ora; reikalinga prieziura (valymas, bunkerio pildymas); reikalinga katilines patalpa.
-oras-vanduo ŠS. Pliusai: nereikalinga prieziura; nereikalinga katilines patalpa; nera kamino. Minusai: prie salciu krenta naudingumas.
-kanalinis oras-oras ŠS pajungtas i rekuperacine sistema. Pliusai: vasara turime pilnaverti saldyma; nereikalinga prieziura; neuzima vietos; pigus irengimas; jei namas lengvu konstrukciju sistema greitai reaguoja i temperaturos pokycius. Minusai: gali triuksmauti; krenta naudingumas prie salciu.
- tiesioginis sildymas elektra (radiatoriai, kilimeliai). Pliusai: pigus irengimas; neuzima vietos; jokios prieziuros. Minusai: brangus sildymas.
Gal kas turit ka papildyt? Butu labai idomu sulaukti komentaru/pastabu sia tema 4u.gif

Svarstant oras-vanduo SS reikia kartu svarstyti elektra ar krosnis/zidinys/krosnele. Nes su oro SS salciu metu lieki be sildymo. Tas pat ir su oras-oras. Bet pastaruoju atveju atsisakai grindinio sildymo konforta. Man grindinis sildymas turi buti besalygiskai.
Vedinimas yra butinas pagal nutylejima. Bet patiketi viso namo sildyma rekuperatoriui yra absurdas. Visu pirma todel, kad salciu metu, kai vedinimas daznai prisukamas, silumai pernesti reikia kelis kartus daugiau oro, negu tai imanoma padaryti per vedinimo kanalus. Todel ir vel, kaip svartytina ar elektra ar krosnis/zidinys/krosnele. Bet siuo atveju krosnele netinka, nes viso namo nesildysi. Organizuoti recirkuliacija? O koki silumos saltini naudosite?

O kodel geoterminis brangus, jeigu 80m2 namui kalbama apie 1-2kW galinguma. Juk tai tas pats orinis, bet jo isorinis blokas yra uzkastas po zeme. Visa varini kolektoriu tokiam galingumui galima butu sutalpinti net ne lauke, o po paciu namu. Pats silumos siurblys gaunasi visai nedidukas, nes jame tera tik nedidelis kompresorius: freonas purskiams tiesiai i zemes varini kolektoriu, o vanduo kaitinamas freonineje talpoje. Automatika pati primytyviausia. Ir sitas mechanizmas prie 20 laipsniu salcio pagamina tiek silumos kiek 10kW orinis silumos siurblys, kainuojantis 3,000-10,000 euru. Nepamirskite ivertinti 300-500 litru vandens talpos.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo FIEDZIA: 25 rugpjūčio 2015 - 12:23