Įkraunama...
Įkraunama...

Genų įtaka svoriui

pastebejau, kad jeigu merginos mama kuda, tai ir jos dukra kuda... kiek kazin itakos dabartiniam svoriui turi genai.. ? ar turime jau uzkoduota informacija kiek sversime ateity? ar cia grynai nuo mitybos priklauso? kaip galvojat?
Atsakyti
QUOTE (morgana @ 2004 08 19, 20:21)
pastebejau, kad jeigu merginos mama kuda, tai ir jos dukra kuda... kiek kazin itakos dabartiniam svoriui turi genai.. ? ar turime jau uzkoduota informacija kiek sversime ateity? ar cia grynai nuo mitybos priklauso? kaip galvojat?

na nebutinai. o jei mergina i teva atsigimus? Mano drauges mama kuda kuda, vos ne kaip anoreksike atrodo, o drauge tai ohoho
Atsakyti
savaime suprantama kad kazka paveldime is tevu: puse chromosomu is mamos, o kita puse is tevo, taciau genu deriniai skirtingi negu pas mama ar pas teva. tiketis kad tarkim medziagu apykaita bus panasi i tevu visai realu. bet manau kad mes per daznai verciame kalte visa genams kai negalime suliekneti, nors gal ir ne visai saziningai laikemes dietos g.gif be to, kad motina ir tevas ploni seimoje tai greiciausiai bus iskiepyti vaikui iprociai valgyti saikingiau, maziau riebalu ir kt.
Atsakyti
Būna, kad stambi ir mama ir dukra, bet tai ne taisyklė. Mano mama turi penkias seseris. Ūgiai svyruoja 160-175, o svoriai kažkur 60-100. Tik iš veidų panašios smile.gif
Atsakyti
As manau, kad 70 % paveldejimas, o like 30 % - mityba.
Beja, kartais man atrodo, galima paveldeti ir savotiska "storumo gena". Nes kaip kitaip paaiskinti tai, kad visi seimos nariai liekni, o vienas vaikas - patalogiskai storas?
Atsakyti
90 % nutukusiu zmoniu del neteisingos mitybos, o tik 10 % del genu, nuo vaistu, hormoniniu sutriku ir tt.

seimose ismoksta valgymo kulturos biggrin.gif , mitybos iprociu. jeigu seimoje yra valgoma riebiai ir daug, nejudama, nenuostabu, kad visiems seimos nariams kaupiasi papildomi kg. be to vaikas ipranta taip maitintis ir toliau taip daro ir uzauges ir tokiu iprociu ismoko jau savo vaikus.
Atsakyti
Zinoma, kad nutunkama del neteisingos mitybos, bet polinkis tukimui yra individualus ir paveldimas. Valgydamas visiskai ta pati maista ir panasiai judedamas vienas zmogus nutuks daugiau, kitas maziau, o kitas is viso islaikys mazdaug ta pati svori. Laikydamasi tos pacios dietos vienas numeta 3 kg, kitas 5 kg, o dar kitas galbut tik 0,5 kg.

Jeigu musu medziagu apykaita butu 90 % vienoda, o viskas priklausytu tik nuo mitybos, tai sutuoktiniai turetu butu panasaus svorio, nes vienodai maitinasi toje pacioje seimoje. Visi vaikai toje pacioje seimoje turetu buti panasaus svorio, o
"nouvelle" mamos seseru svoris negaletu buti nuo 60 iki 100 kg, nes jos visos savo mitybos yprocius susiformavo toje pacioje seimoje...

Man atrodo, kad mes visi apsigimstame "stirniukais" , "viditiniais" arba "drambliukais". Del neteisingos mitybos gali ir kai kurie "stirniukai" nutukti, o ribodami ir subalansuodami maista daugelis "drambliuku" gali savo svori islaikyti mazdaug normos ribose. Bet is tikro "drambliuko" nepadarysi "stirniuko", nebent jis pataptu anoreksiku.... wink.gif
Atsakyti
Na drambliukas kad ir pataps anoreksiku, dar nereiskia kad jis bus "kudas", na taip jis gali buti oda aptrauktas skeletas, taciau vis teik bus stambus, del savo kaulu sudejimo. Vat tai manau yra paveldima, paveldimas manau ir polinkis i pavadinkim aplvaluma. rolleyes.gif
Atsakyti
va as visada ziuredavau i savo mama ir galvodavau is kur pas ja tas pilvas g.gif as tokio gyvenime neturesiu, o jei atsiras - tai neapsileisiu ir darysiu kad dingtu. ir ka gi? po gimdymo liko pilvukas mad.gif dabar vyras isleidzia mane sportuoti, bet vat kad niekaip neissiruosiu. turejau pirmadieni eiti - isvaziavom pas uosvius. antradienis - vyras uzsimirses uzsieme savais reikalais ir teko man su vaiku buti.
kazi kaip siandien?
Atsakyti
Skaiciau cia visu mamyciu pasisakymus - pas viena stambus kaulai, kita paveldejo stora uzpakali, as irgis vis sakydavau, kad mano kojos storos, nes mano mamos buvo storus, ir tevo seseru storos ir t.t.

Turiu drauge med. studente. Vyko paskaita apie zmogaus figura ar kazka panasaus ir visi studentai pradejo kalbeti apie stambius kaulus, paveldeta stora uzpakali. Tada destytojas, profesorius, uzdave jiem klausima: Ar nors vienas is keliu milijonu zmoniu buvusiu koncentracijos stovykloj buvo stambiu kaulu ar genetiskai paveldetom storom slaunim?

Atsakyti
Tai as jei bučiau koncentracijos stovykloj tai ir nebedavočiau del mano tokios klaikios dabartinės ičvaizdos bet dabar esu susiėmus į rankas kad neturėčiau viršsvorio o del stambiu kaulu tai tame yra tiesos taip as manausmile.gif
Atsakyti
As manau, kad sudejimas tikrai yra paveldimas, tai yra ar kaulai sunkus ar lengvi ir panasiai, tik va del slaunu, blauzdu ir uzpakalio tikrai nezinau, manau, greiciau cia reiksmes turi kiek antsvorio turi ar kiek raumenu prisiauginus turiu...
Pavyzdziui mano blauzdos yra is tikro storos, nes del vazinejimo dviraciu vaikysteje ir veliau prisiauginau daug raumenu... sad.gif verysad.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Šaltmėtė: 22 vasario 2005 - 21:02