Įkraunama...
Įkraunama...

buto pardavimas: per agentūrą ar patiems?

Istatyme gana painiai surasyta. Cia straipsnis:

http://vz.lt/vadyba/...timainuo-2016-m

Šis mokestis reglamentuojamas Gyventojų pajamų mokesčio įstatyme https://www.e-tar.lt...2202/mPStJtiaxQ
Bendra taisyklė: nuo mokesčio atleidžiama, jei turtas įgytas anksčiau nei prieš 10 metų. Taip pat išimtys taikomos, jeigu:
1. būste pastaruosius 2 metus iki pardavimo buvo gyventojo gyvenamoji vieta, deklaruota teisės aktų nustatyta tvarka;
2. arba būste, kuriame gyventojo gyvenamoji vieta, deklaruota teisės aktų nustatyta tvarka, buvo trumpesnį negu 2 metų laiką, o gautos pajamos per vienus metus nuo tokio būsto pardavimo yra panaudojamos kito Europos ekonominės erdvės valstybėje esančio gyvenamojo būsto, kuriame gyventojas teisės aktų nustatyta tvarka deklaruoja gyvenamąją vietą, įsigijimui.
Daugiau pvz.:
https://www.vmi.lt/c...-termino-/10174

Labai ačiū už pagalbą, studijuosiu  :4u: 

Atsakyti
Gal yra galinciu rekomenduoti tarpininku agentura.

NUsprendem parduoti buta ir siuo metu svarstome ar verta prasideti su tarpininkais. Lygegreciai ir mes patys skelbsime viename skelbimu portale apie parduodama buta, bet jei pirkeja rasim teks ir tarpininkui sumoketi administracini mokesti.

Nuotraukas padarius geras pati geros kokybes. Per tris savaites buvo trys skambuciai is susidomejusiu pirkeju, taciau du, su kuriais sutarem kad atvyks savaitgali apziureti taip ir nepasirode.

Siaip nenoriu, kad vaiksciotu nuolat svetimi zmones , visgi pas mane mazameciai vaikai ir pan. As pati tiems, kurie taresi apziureti buto neskambinau, nes mano isitikinimu , jei tikra spirkejas , jis pats tikrai stengsis buta susirasti.

Svarstom del sutarties su tarpininku, kuris pats su mumis ir susisieke. Butent jie pardavineja daugiau butu musu miestelyje (Traku rajonas). JU komisisnis 2,5 % ir admnistracinis 100 euru.

O gal verciau kreiptis i didesnes tarpininku imones ( labiau zinomas ir pan ) ?






Atsakyti
QUOTE(uzsiemusi @ 2017 05 10, 15:22)
Gal yra galinciu rekomenduoti tarpininku agentura.

NUsprendem parduoti buta ir siuo metu svarstome ar verta prasideti su tarpininkais. Lygegreciai ir mes patys skelbsime viename skelbimu portale apie parduodama buta, bet jei pirkeja rasim teks ir tarpininkui sumoketi administracini mokesti.



na as tai nieko nesiulau, bet mano situacija tokia buvo, kai nuomvom buta idejau skelbima kad be tarpininku, agenturu.. na ka mums iki buto nuvaziuot per abu galus 80 km. is pradziu lakstem po to dakniso, vienas skambina parodyk dabar, kitas parodyk vakare, kitas paskambino 10 vakaro gal apziuret galima, kiti atvaziuoji , net neateina ir nepranesa, nors sakem kad mums toli vaziuot, be to mes visgi dirbam, matomai tarpininkas ta musu skelbima seke ir paskambino po menesio, suderem kad ims puse nuomos kainos, atidaviau rakta, nes tikrai kantrybe baigias su tuo vazinejimu, isnomavo per savaite, skambino istisai kiekviena diena ir klausdavo ar tokie nuomotojai tiks, ar kiti tiks, pagaliau rado tai kas mums tinka. tai va nieko nesaku nei taip nei ne, gal reik ziuret i situacija. betv tarpininkui sakau kaip jus per savaite sugebejot, oi sako mes turim pastovius klientus tai sakau kodel jie nepaziuri skelbimo juk parasyta ir moket tarpininkui nereik, sako zmones uzimti, dirba, jiems randi, paskambini jie patenkinti, be to manau borkeris moka ir pasuokt graziau.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo GITALE: 10 gegužės 2017 - 17:29
QUOTE(uzsiemusi @ 2017 05 10, 14:22)


Siaip nenoriu, kad vaiksciotu nuolat svetimi zmones , visgi pas mane mazameciai vaikai ir pan.


Tai Jūs manot, kad tarpininkas parduos butą klientui , kuris nenorės apžiūrėti ką perka? Juk vis tiek vedžios žmones.
Atsakyti
QUOTE(GITALE @ 2017 05 10, 17:29)
na as tai nieko nesiulau, bet mano situacija tokia buvo, kai nuomvom buta idejau skelbima kad be tarpininku, agenturu.. na ka mums iki buto nuvaziuot per abu galus 80 km. is pradziu lakstem po to dakniso, vienas skambina parodyk dabar, kitas parodyk vakare, kitas paskambino 10 vakaro gal apziuret galima, kiti atvaziuoji , net neateina ir nepranesa, nors sakem kad mums toli vaziuot, be to mes visgi dirbam, matomai tarpininkas ta musu skelbima seke ir paskambino po menesio, suderem kad ims puse nuomos kainos, atidaviau rakta, nes tikrai kantrybe baigias su tuo vazinejimu, isnomavo per savaite, skambino istisai kiekviena diena ir klausdavo ar tokie nuomotojai tiks, ar kiti tiks, pagaliau rado tai kas mums tinka. tai va nieko nesaku nei taip nei ne, gal reik ziuret i situacija. betv tarpininkui sakau kaip jus per savaite sugebejot, oi sako mes turim pastovius klientus tai sakau kodel jie nepaziuri skelbimo juk parasyta ir moket tarpininkui nereik, sako zmones uzimti, dirba, jiems randi, paskambini jie patenkinti, be to manau borkeris moka ir pasuokt graziau.

Galiu patvirtint, kad brokeriai turi savo ratą pirkėjų, nes mano butą kai pardavinėjo, tai net jokio skelbimo nebuvo, o jau 3 pirkėjus atvedė apžiūrėti. Sakė kad vieni kreipėsi į jį tiesiogiai, o kitiem pasiūlė mano butą aprodant kitą savo objektą. Visada žmogus dirbantis toje sferoje padarys darbą daug geriau ir pinigų atžvilgiu naudingiau, nei pats, kai nelabai nusimanai. Juk jei jie neteiktu naudos, ta profesija būtų seniai nunykusi.
Atsakyti
Mane labiausiai nervina žmonės, kurie ateina pasižiūrėti parduodamo būsto tik dėl įdomumo ir smalsumo, tipo, pamačiau skelbimą ir atėjau pasižiūrėti.Užvakar turėjau tokią patirtį, atėjo moteris su vaikais, tai dar žada parduoti savo butą, nežino net tiksliai ką nori daryti. unsure.gif Tai tokius smalsuolius agentūros atflirtuoja, gal geriau kartais parduoti būstą ir per agentūrą.
Atsakyti
QUOTE(Milvaja @ 2018 06 05, 15:08)
Mane labiausiai nervina žmonės, kurie ateina pasižiūrėti parduodamo būsto tik dėl įdomumo ir smalsumo,  tipo, pamačiau skelbimą ir atėjau pasižiūrėti.Užvakar turėjau tokią patirtį, atėjo moteris su vaikais, tai  dar žada parduoti savo butą, nežino net tiksliai ką nori daryti.  unsure.gif  Tai tokius smalsuolius agentūros atflirtuoja, gal geriau kartais parduoti būstą ir per agentūrą.


nieko jie neatfiltruoja, esu isitikinusi pati, tai atsifutbolinau tu agentu ir tik pati pardavinejau
Atsakyti
QUOTE(Milvaja @ 2018 06 05, 18:08)
Mane labiausiai nervina žmonės, kurie ateina pasižiūrėti parduodamo būsto tik dėl įdomumo ir smalsumo,  tipo, pamačiau skelbimą ir atėjau pasižiūrėti.Užvakar turėjau tokią patirtį, atėjo moteris su vaikais, tai  dar žada parduoti savo butą, nežino net tiksliai ką nori daryti.  unsure.gif  Tai tokius smalsuolius agentūros atflirtuoja, gal geriau kartais parduoti būstą ir per agentūrą.


Nemanau, kad jie ką nors filtruoja biggrin.gif Aš nlb suprantu negi sunku pačiam foto padaryt ir skelbimą idėt, kam kažką mokėt blink.gif
Be to agnetai aprode Jūsų butą, negi manot, kad pirkėjams nepasiūlo ištaikę progą ir savo kitų turimų objektų jiems, visokiu kurių dar net skelbimai neįdeti, ale pažįstamu ir t.t. Pvz, mūsų draugas agentas taip ir nubombino iš savo klientų pirkėjus, rodė butą, ir sako jei Jum šis nepatinka draugai pardavinėja, pirmos rankos, daug geresnis bla, bla, bla ir ka tiko jiem, o gal būtų aną pirkę biggrin.gif

O tie žioplinėtojai mane irgi nervuoja, mum kelios įdomios situacijos buvo
1. kai norėjo nusiderėti 6000 €, nors skelbimas idėtas buvo prieš kelias valandas ir jie atskuodė apžiūrėt buto biggrin.gif telefonu galėjo pasakyt, kiek jie pasiryžę mokėt, o mes būtume atsake, kad iki tiek tikrai nesiderėsim.
2. Kai žmonės pamatė šunį (mažą šunį) moteriškė pareiškė, kad viskas buto net neapžiūrinės biggrin.gif jei bijo, būčiau galėjus išvesti paveždiot kol apžiūrės. O gal norėjo, kad bute nebūtų gyvenęs joks naminis gyvūnas, na bet tada naują tegu perka.
Atsakyti

Tikrai nesunku nei nuotraukų padaryt, nei skelbimą įdėt, bet jei negyveni bute, kurį parduodi... Aš tikriausiai samdysiu brokerį, nes darbai namai, į kitą miesto galą neprivažinėsiu. Iš kitos pusės, gal tų apžiūrų nebus daug, tai gal ir susiderinčiau. Žodžiu :)

Atsakyti
QUOTE(zuzla @ 2018 06 06, 13:58)
<p>Tikrai nesunku nei nuotraukų padaryt, nei skelbimą įdėt, bet jei negyveni bute, kurį parduodi... Aš tikriausiai samdysiu brokerį, nes darbai namai, į kitą miesto galą neprivažinėsiu. Iš kitos pusės, gal tų apžiūrų nebus daug, tai gal ir susiderinčiau. Žodžiu smile.gif</p>


Na taip, kai negyveni, už šį darbą - aprodymą, kuomet pats net nedalyvauju, logiška agentui sumokėti atlygi, bet kai gyveni ir atsibruka pirkėjai, dažniausiai patys būna su palyda ir dar agentas paskui, tai visai nėra prasmės. Bet gyvenant tam pačiam mieste aš įvertinčiau kiek imtu agentas ir ar neperdidelė kaina jam sumokėt, negu pačiai nuvažuot kelis kart aprodyt. Mes kai idėjom skelbimą, sulaukėm n skambučių iš agentūrų, bet nieko gero jie ir nepasiūlė, tik kai jau pardavėm sakė, kad būtų 1000 € - 2000 € daugiau išpešę, kaip gali tai sakyt net nematę buto nžn, ir dadėjus jų atlygį (spėju ima palei 1000 €) kaina neadekvati jau to buto buvusi.
Atsakyti

Prieš metus butą pardavinėjome, brokeriai siūlėsi ne už tūkstančius, o procentus, 2-3,5 su PVM arba be, priklausydavo nuo skambinančiojo...

Bet kaip aš buvau pavargus nuo jų skambučių, nors prie skelbimo buvo parašyta, kad netrukdytų  :oh:​ 

Atsakyti
Šį pranešimą redagavo zuzla: 06 birželio 2018 - 13:36
QUOTE(zuzla @ 2018 06 06, 15:34)
<p>Prieš metus butą pardavinėjome, brokeriai siūlėsi ne už tūkstančius, o procentus, 2-3,5 su PVM arba be, priklausydavo nuo skambinančiojo...</p>
<p>Bet kaip aš buvau pavargus nuo jų skambučių, nors prie skelbimo buvo parašyta, kad netrukdytų  doh.gif​ </p>


Tai ir gaunasi panašiai tarkim kaina buto ~50 000€ tai 1000 - 1750, daaaug, o jei dar butas brangesnis... brokeriai dirba po agentūrų vėliava pagal IDV, tai agentūrai jie atsega kokius 500 € nuo sandorio, na ir sau panašiai pasiima, tai bet kokiu atvėju palei 1000 € visvien brokeriui teks atseikėt.
Atsakyti