Įkraunama...
Įkraunama...

Individualių namų projektai, 15 tema

ačiū labai už pastabas, pasitarsime dar su vyru ir pašnekėsime su architektu smile.gif
Atsakyti
Sveiki. Turime namo projekta bei jau padarytus pamatus, taciau norime nama mazinti, kaip galvojate ar reikia naujo leidimo ar uztektu kad projektuotojas pabraizytu. Foto parodyta ka keiciame smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo sarunytegedis: 06 birželio 2017 - 15:32
QUOTE(sarunytegedis @ 2017 06 06, 15:30)
Sveiki. Turime namo projekta bei jau padarytus pamatus, taciau norime nama mazinti, kaip galvojate ar reikia naujo leidimo ar uztektu kad projektuotojas pabraizytu. Foto parodyta ka keiciame smile.gif


Sarunytegedis, nuotraukos nesimato.
Atsakyti
QUOTE(mintas @ 2017 05 28, 12:14)
Norit stebėti saulėlydį tai į vakarus, bet pas mus vėjai iš vakarų, tad pastoviai vėjuose būtume. Į pietų pusę vasarą karšta bus net po stogine, šiaurės pusėje vėsiau. Jei bus mažų vaikų, kurie žais kieme, manau norėtųsi, kad terasa būtų į kiemo pusę, kad sėdint terasoje galėtumei stebėti vaikus.

Žodžiu, reikėtų išsiaiškinti, kurios pusės vaizdas geresnis ir atkreipti dėmesį į kitus niuansus kurie yra labai individualūs kiekvienam sklypui.
Papildyta:
Aš dariau stoginę. Dėl garažo tai ir kaina didoka, ir pastebėjimas iš turinčių garažus, kai namą projektavom buvo, kad mašinos vis tiek garaže nelaikai, nes tingisi vartus atkėlinėti kiekvieną kartą, o kas stoginę pasistatė, labai džiaugėsi, kad patogu iki automobilio nueiti, nes lietus neužlija, langai neapsnigti, neužšalę, kaip ir garažę ir automobilio pastatymas labai greitas, daug paprastesnis, nei garažo atveju.

Beje, ir automobiliai greičiau rudija, jei garažas šiltesnis. Dėl visų rakandų, kaip žolepjovė ir padangos laikymo ir reikalingas sandėliukas, nes jei apie tokios įrangos sandėliavimą kalbama, tai kalbama apie sandėlį, o ne garažą.

Bet kokiu atveju, jei garažas sujungtas su namu, tai jo pastatymas turėtų kainuoti truputį daugiau, nes jo apdaila, konstrukcija bus tokie pat, kaip ir namo. Jei garažą daryti atokiau, tai gerokai pigiau, nes kokį skydinį pasidarai, bet galima skydinį mažesnį sandėliuką susiręsti, gražiai lentelėmis apkalant, ar pirtelę kokią su sandėliuku, kitoje pusėje.

Turiu garaza ir kaifuoju.
Atsakyti
QUOTE(mintas @ 2017 05 28, 11:14)
Aš dariau stoginę. Dėl garažo tai ir kaina didoka, ir pastebėjimas iš turinčių garažus, kai namą projektavom buvo, kad mašinos vis tiek garaže nelaikai, nes tingisi vartus atkėlinėti kiekvieną kartą, o kas stoginę pasistatė, labai džiaugėsi, kad patogu iki automobilio nueiti, nes lietus neužlija, langai neapsnigti, neužšalę, kaip ir garažę ir automobilio pastatymas labai greitas, daug paprastesnis, nei garažo atveju.



Jau kelintą kartą skaitau panašų pasisakymą ir vis stebiuosi. Ne dėl noro nedaryti garažo. Dėl pasakymo, kad "tingisi atkėlinėti vartus". Iš karto kyla klausimas - ar tokie žmonės pataupė ant automatinių garažo vartų, ar jau yra ant tiek tinginiai, kad tingisi mygtuką paspaust.

Dabar kur gyvenu turim garažą (prieš tai kur gyvenau, turėjau stoginę), visada statom mašinas į jį, vasara taip neprikaista, žiema taip neįšąla automobilis, tiesiog komfortas. Žinoma, jei statant namą labai reikia galvot kam inkstą parduot (žinoma, šaržuoju), kad rasti papildomų pinigų garažui, tai stoginė tikrai geriau.
Atsakyti
QUOTE(simyte @ 2017 06 07, 16:35)
Jau kelintą kartą skaitau panašų pasisakymą ir vis stebiuosi. Ne dėl noro nedaryti garažo. Dėl pasakymo, kad "tingisi atkėlinėti vartus". Iš karto kyla klausimas - ar tokie žmonės pataupė ant automatinių garažo vartų, ar jau yra ant tiek tinginiai, kad tingisi mygtuką paspaust.

Dabar kur gyvenu turim garažą (prieš tai kur gyvenau, turėjau stoginę), visada statom mašinas į jį, vasara taip neprikaista, žiema taip neįšąla automobilis, tiesiog komfortas. Žinoma, jei statant namą labai reikia galvot kam inkstą parduot (žinoma, šaržuoju), kad rasti papildomų pinigų garažui, tai stoginė tikrai geriau.


9 iš 10 pažįstamų garaže nelaiko mašinos, nes ten:
dviračiai, granulės, dažų/plytelių/polistirolo ir kitos atliekos, žoliapjovės, dėžės, vyrų įrankiai, kibirai ir dar velnias žino kas ir mašinai net teoriškai ten vietos nėra. Todėl jūs garbinga išimtis, kaip ir dar 2 mano pžįstamos šeimos. Tiesa, vienos draugės vyras motociklistas, tai auto ten vis tiek netelpa, nes du motociklai ir keturratis stovi, tai kaip ir nesiskaito, o kitoje šeimoje 5 mašinos, tai 2 visą laiką būna garaže ir ten tvarkingiau, nei mano virtuvėje.
todėl ilgainiui šalia garažo stoginė vis tiek statoma būna biggrin.gif tai gal būt reiktų terminologiją atskirti, kad nesimaišyti: 9 iš dešimties statosi sandėliukus ir vyrų meistravimo patalpas ir 1 iš 10 - garažą biggrin.gif
ir jeigu labai labai reikia, tai nėra apie ką diskutuoti, reiškia reikia. O jeigu kas abejoja, visada patariu pasiskaičiuoti, kiek tas daiktas kainuoja ir ar vis dar norisi "pirkti" už tokius pinigus tokį daiktą 4u.gif labai greitai viskas į vietas atsistoja biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(longger @ 2017 06 07, 18:30)
9 iš 10 pažįstamų garaže nelaiko mašinos, nes ten:
dviračiai, granulės, dažų/plytelių/polistirolo ir kitos atliekos, žoliapjovės, dėžės, vyrų įrankiai, kibirai ir dar velnias žino kas ir mašinai net teoriškai ten vietos nėra. Todėl jūs garbinga išimtis, kaip ir dar 2 mano pžįstamos šeimos. Tiesa, vienos draugės vyras motociklistas, tai auto ten vis tiek netelpa, nes du motociklai ir keturratis stovi, tai kaip ir nesiskaito, o kitoje šeimoje 5 mašinos, tai 2 visą laiką būna garaže ir ten tvarkingiau, nei mano virtuvėje.
todėl ilgainiui šalia garažo stoginė vis tiek statoma būna  biggrin.gif tai gal būt reiktų terminologiją atskirti, kad nesimaišyti: 9 iš dešimties statosi sandėliukus ir vyrų meistravimo patalpas ir 1 iš 10 - garažą  biggrin.gif
ir jeigu labai labai reikia, tai nėra apie ką diskutuoti, reiškia reikia. O jeigu kas abejoja, visada patariu pasiskaičiuoti, kiek tas daiktas kainuoja ir ar vis dar norisi "pirkti" už tokius pinigus tokį daiktą  4u.gif labai greitai viskas į vietas atsistoja  biggrin.gif

Man stoginė atrodo daug sveikiau mašinai ir dau pigiau nei garažas.
P.S. Mano dabartinis garažas yra tik sandėliukas, todėl sekančiam name garažo nebus.
Atsakyti
Yra tokia bėda, kad daugelis namus besisatatančių/perkančių neturi supratimo nei dėl to, kokie konkrečiai yra jų poreikiai, nei kiek pinigų jie gali leisti sau išleisti. Sudėjus šitus du dalykus ir gaunam pusmečio ilgio svarstymus ar jiems reikia garažo.
Atsakyti
QUOTE(longger @ 2017 06 07, 18:30)
9 iš 10 pažįstamų garaže nelaiko mašinos, nes ten:
dviračiai, granulės, dažų/plytelių/polistirolo ir kitos atliekos, žoliapjovės, dėžės, vyrų įrankiai, kibirai ir dar velnias žino kas ir mašinai net teoriškai ten vietos nėra. Todėl jūs garbinga išimtis, kaip ir dar 2 mano pžįstamos šeimos. Tiesa, vienos draugės vyras motociklistas, tai auto ten vis tiek netelpa, nes du motociklai ir keturratis stovi, tai kaip ir nesiskaito, o kitoje šeimoje 5 mašinos, tai 2 visą laiką būna garaže ir ten tvarkingiau, nei mano virtuvėje.
todėl ilgainiui šalia garažo stoginė vis tiek statoma būna  biggrin.gif tai gal būt reiktų terminologiją atskirti, kad nesimaišyti: 9 iš dešimties statosi sandėliukus ir vyrų meistravimo patalpas ir 1 iš 10 - garažą  biggrin.gif
ir jeigu labai labai reikia, tai nėra apie ką diskutuoti, reiškia reikia. O jeigu kas abejoja, visada patariu pasiskaičiuoti, kiek tas daiktas kainuoja ir ar vis dar norisi "pirkti" už tokius pinigus tokį daiktą  4u.gif labai greitai viskas į vietas atsistoja  biggrin.gif


sandeliukas ar garazas..koks skirtumas koks pavadinimas nes name vistiek reikia sandeliuko jei nori susideti daiktus.. O ju atsiranda nemazai ir tai ne pulistirolo atliekos.. Pas mane garazas dviem masinom,bet as varau viena. Toks planas ir buvo. Garazas vienai masinai,poto teorine galimybe ivaryti antra masina,bet realiai susivaryri dviracius ir visa kita.. Plius virs garazo palepe,kur pakankamai dalyku reikia susideti.. Sutinku,garazas kainuoja pasistatytibet kai turi jy,tada dziaugiesi.. dar toks dalykas... Buna kad stogines kazkodel su laiku i garazus transformuojasi biggrin.gif Neviena karta maciau.. na nori zmones uzuovejos,nori.. Nes jei turi stoga,stogo laikancias konstrukcijas,juk nebesunku sienas uzsikalti biggrin.gif Del sandeliuku ir vyru meistravimo patalpu,taip sutinku,garazas kartais pavirsta ir tuom.. Labai puiku tureti tokia universalia vieta kai gali pamaudoti vietoj garazo,gai pameistrauti,susideti yrankius. O jei kas yra siuksliu kaupikas tai cia jau zmogaus asmenine problema.. As kas nereikalinga metu i konteineri.. Taigi. pasistatai patalpa kuri yra garazas,sandeliukas,dirbtuves. Sakyciau nemazai funksiju uz ta kaina kuria isleidi.. smile.gif
Papildyta:
QUOTE(silainiai @ 2017 06 07, 20:31)
Man stoginė atrodo daug sveikiau mašinai ir dau pigiau nei garažas.
P.S. Mano dabartinis garažas yra tik sandėliukas, todėl sekančiam name garažo nebus.




Pas mane garazas nesildomas,nepastebejau kad masinai kas atsitiktu nors ir pliusas visada viduje..
O kur desi bent trecdali to kur garaze sandeliuke laikei?



p.s. Zinoma,stogine visgi geriau negu nieko. Norvegijoje daznai stato stogines su minimum sesiu kvadratu sandeliuku. Isgyvena zmones ir taip...Bet dviraciai kiaurus metus laue,zoliapjoves po terasom sukistos ir t.t. Visur pakampese visko prikaisiota.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo biesas66: 08 birželio 2017 - 05:59
NO nėra dviračius ir nevietoj padėtus daiktus mėgstančių lietuvių smile.gif)))))

QUOTE(biesas66 @ 2017 06 08, 05:56)
Papildyta:
Bet dviraciai kiaurus metus laue,zoliapjoves po terasom sukistos ir t.t.  Visur pakampese visko prikaisiota.

Atsakyti
QUOTE(biesas66 @ 2017 06 08, 05:56)
sandeliukas ar garazas..koks skirtumas koks pavadinimas nes name vistiek reikia sandeliuko jei nori susideti daiktus..


manau esminis. Labai gerai gediminas_ suprato mano mintį ir pareziumavo. Labai svarbu užsiduoti teisingus klausimus. Ir jeigu statai sandėliuką, tai ir statyk jį, aiškiai žinanat koks jis reikalingas ir kur jis reikalingas ir tiksliai žinosi, kiek jis kainuos. Ir aš nieko prieš garažą neturiu, jeigu žmonėm tikrai reikia garažo. Poreikiai, įpročiai, prioritetai, galimybės. Jeigu viskas susidėlioja - valio! Bet kai stato garažą, nes "toks projektas" arba "kaip tai namas be garažo?", "aj, kai pagyvensim, pamatysim" - va tada blogai. Dažniausiai turi garažą, paversta sandėliuku, už pernelyg didelę kainą, kaip sandėliukui.
Teko netgi susidurti su situacija, kai sutuoktiniai net nepasikalbėjo, kam jiems garažas biggrin.gif O abiejų vizijos kardinaliai buvo priešingos. Žmona (kaip pasirodo) ten planavo laikyti automobili, gi vyras tyliai svajojo ten pasidaryti dirbtuvėles ir net teoriškai automobilis ten nebuvo planuojamas. Tai sužinojusi, žmona ir klausia: tai kodėl tu sakai, jog mes turėsim garažą, jeigu tai bus tavo dirbtuvės? Ir ji 100% teisi, o vyriška logika - o koks skirtumas? biggrin.gif Atsakau - esminis 4u.gif Rezultate - mašina laikoma garaže, o vyras išsinuomojo atskiras patalpas savo dirbtuvėm. Va taip va. Kompromisas.
Atsakyti
QUOTE(longger @ 2017 06 08, 16:31)
manau esminis. Labai gerai gediminas_ suprato mano mintį ir pareziumavo. Labai svarbu užsiduoti teisingus klausimus. Ir jeigu statai sandėliuką, tai ir statyk jį, aiškiai žinanat koks jis reikalingas ir kur jis reikalingas ir tiksliai žinosi, kiek jis kainuos. Ir aš nieko prieš garažą neturiu, jeigu žmonėm tikrai reikia garažo. Poreikiai, įpročiai, prioritetai, galimybės. Jeigu viskas susidėlioja - valio! Bet kai stato garažą, nes "toks projektas" arba "kaip tai namas be garažo?", "aj, kai pagyvensim, pamatysim" - va tada blogai. Dažniausiai turi garažą, paversta sandėliuku, už pernelyg didelę kainą, kaip sandėliukui.
Teko netgi susidurti su situacija, kai sutuoktiniai net nepasikalbėjo, kam jiems garažas  biggrin.gif O abiejų vizijos kardinaliai buvo priešingos. Žmona (kaip pasirodo) ten planavo laikyti automobili, gi vyras tyliai svajojo ten pasidaryti dirbtuvėles ir net teoriškai automobilis ten nebuvo planuojamas. Tai sužinojusi, žmona ir klausia: tai kodėl tu sakai, jog mes turėsim garažą, jeigu tai bus tavo dirbtuvės? Ir ji 100% teisi, o vyriška logika - o koks skirtumas?  biggrin.gif Atsakau - esminis  4u.gif Rezultate - mašina laikoma garaže, o vyras išsinuomojo atskiras patalpas savo dirbtuvėm. Va taip va. Kompromisas.

Aš tai statau 20 m2 sandėliuką su garažo vartais, gal taip psichologiškai bus paprasčiau susitaikyt su ta mintim:) o ar ten bus laikomi dviračiai, ar žoliapjovė, ar priekaba, ar automobilis, tai laikas parodys
Atsakyti