Įkraunama...
Įkraunama...

Grindinis šildymas 4

QUOTE(AsAntonio @ 2016 01 19, 11:06)
sveiki,

gal zinote, kaip paskaiciuoti kiek litru vandens telpa i d20 vamzdi, kai bendras ilgis butu 575 metru?
aciu

V=3.14xRxRx575
R- vidinis vamzdelio spindulys .
Atsakyti

Tūris = (π * R^2) x 575 m
t.y. pagal mane apie 0,146m3. 146 ltr



QUOTE(AsAntonio @ 2016 01 19, 08:06)
sveiki,

gal zinote, kaip paskaiciuoti kiek litru vandens telpa i d20 vamzdi, kai bendras ilgis butu 575 metru?
aciu

Atsakyti
Kaip spręsti netolygiai šilančių grindų problemą? Viso 145 kv.m. šildomo ploto II a. namas, kiekviename aukšte 8 žiedų tece kolektorius su debitomačiais,, katilas smartukas 11, vamzdžių priviniojom tece 16 mm. netoli 900 m. pamaišymo mazgas ir 1 cirkuliacinis siurblys grundfos alhpa 2 6-25 įrengti katilinėje.
Pastebėjau, jog namo antras aukštas šilą tolygiai, tačiau su pirmu aukštu per kelis mėnesius iki galo niekaip nesusitvarkau. Dalis patalpų šylą tolygiai ir greitai, dalis beveik nešylą, ypač ilgesnės (3 atšakos). Debitomačiai rodo, ant kai kurių atšakų rodo, kad paduodamas visiškai minimalus kiekis 0,5 . Kolektorius reguliuoti bandžiau, nelabai ką padeda. Siurblius įjungia atjungia pats katilas, greičius esu nustatęs tiek ant grindų siurblio, tiek ant grįžtamojo dydžiausius, name palaikoma temperatūra 21laipsnis.

Mąstau statyti antrą cirkuliacinį siurblį grindiniam šildymui, vienas I a., kitas II,., o tada jau reguliuoti debitomačius, nes pirminė diagnozė, jog siurblys nespėja varinėti vandenį po visą sistemą.

Kokie kiti sprendimo variantai? Lauksiu patarimų iš senesnių "pečkurių" thumbup.gif

http://iknamai.blogs...-kiti_7537.html

http://iknamai.blogs...pajungimas.html

Atsakyti
Orą visą išgaudėt iš sistemos? Debitomačiai užsipildę vandeniu? Nežinau ar čia susiję ar dėl to, bet pas mus labai ilgai oras iš grindų išeidinėjo ir ne visur tolygiai šilo. Pas mus irgi IIa. ~800m vamzdelio berods. Vienas siurblys stovi ir jo pakanka tikrai.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo gediminas_: 19 sausio 2016 - 23:13
QUOTE(gediminas_ @ 2016 01 20, 00:12)
Orą visą išgaudėt iš sistemos? Debitomačiai užsipildę vandeniu? Nežinau ar čia susiję ar dėl to, bet pas mus labai ilgai oras iš grindų išeidinėjo ir ne visur tolygiai šilo. Pas mus irgi IIa. ~800m vamzdelio berods. Vienas siurblys stovi ir jo pakanka tikrai.



Pradžioje buvo užsiorinus sistema, tad dabar turime tris automatinius nuorintojus- 1 katilinėje ir po viena ant kiekvieno kolektoriaus, ar debytomačiai visiškai pilni turi būti vandens? Pas mus 2-3 mm jo nėra. Kas idomiausiai kolektoriuose visos atšakos paduodamas atšakos šiltos, grįštamos jau nebe. Katilui užsikuriant slėgis yra apie 0,2, tik pradėjus veikti kyla iki 0,8-1 atmosferos.
Atsakyti
Jei butu oro- girdetusi triukšmas sistemoj.
Jei griztamas saltas - mazas srautas, ir šilt turi blogai.
Slegis stipriai šokineja - tai ka veikia issiplėtimo bakelis?

QUOTE(tylaa @ 2016 01 20, 06:53)
Pradžioje buvo užsiorinus sistema, tad dabar turime  tris automatinius nuorintojus- 1 katilinėje ir po viena ant kiekvieno kolektoriaus, ar debytomačiai visiškai pilni turi būti vandens? Pas mus 2-3 mm jo nėra.  Kas idomiausiai kolektoriuose visos atšakos paduodamas atšakos šiltos, grįštamos jau nebe.  Katilui užsikuriant slėgis yra apie 0,2, tik pradėjus veikti kyla iki 0,8-1 atmosferos.

Atsakyti
QUOTE(gediminas_ @ 2016 01 19, 23:12)
Orą visą išgaudėt iš sistemos? Debitomačiai užsipildę vandeniu? Nežinau ar čia susiję ar dėl to, bet pas mus labai ilgai oras iš grindų išeidinėjo ir ne visur tolygiai šilo. Pas mus irgi IIa. ~800m vamzdelio berods. Vienas siurblys stovi ir jo pakanka tikrai.


pas mus kazkaip irgi sunkiai iseina oras, santechnikas sake, kad isvare, bet girdisi is vidinio bloko iseinanciu vamzdziu, kad kazkas snypsti, paspaudi ant nuorintojo kuris yra bloko viduje, tai bega vanduo, tai cia pozymis, kad oro nera, nesuprantu vienz...
nes slegis irgi truputi sokineja, tai kartais reikia dapilt vandens.
Atsakyti
QUOTE(tylaa @ 2016 01 20, 07:53)
Pradžioje buvo užsiorinus sistema, tad dabar turime  tris automatinius nuorintojus- 1 katilinėje ir po viena ant kiekvieno kolektoriaus, ar debytomačiai visiškai pilni turi būti vandens? Pas mus 2-3 mm jo nėra.  Kas idomiausiai kolektoriuose visos atšakos paduodamas atšakos šiltos, grįštamos jau nebe.  Katilui užsikuriant slėgis yra apie 0,2, tik pradėjus veikti kyla iki 0,8-1 atmosferos.


Pas mane tų nuorintojų irgi 3 gal iš viso šildymo sistemai. Bet per juos neskubėjo oras išeit kažkaip. Visą pirmą sezoną (tiksliau nuo sausio) žaidėm vis papildydami sistemą vandeniu. Šiais metais jau viskas stabilu. Bet pas mus ir debitomačiuose buvo įvairiai vandens - kai kuriuose išvis nebuvo, kai kuriuose iki pusės ar panašiai. Dabar iki viršaus. Santechnikai sakė, kad automatiniai nuorintojai daug lėčiau veikia, nei senesni rankiniai. Dar galit pažiūrėt kokie debilai užstatyti ant kiekvieno kontūro. Projektą turbūt turit, ten bus surašyta. Buvau sureguliavęs į stipriai didesnę pusę - irgi buvo bėdos dėl netolygaus šilimo.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo gediminas_: 20 sausio 2016 - 12:59
QUOTE(gediminas_ @ 2016 01 20, 12:57)
Pas mane tų nuorintojų irgi 3 gal iš viso šildymo sistemai. Bet per juos neskubėjo oras išeit kažkaip. Visą pirmą sezoną (tiksliau nuo sausio) žaidėm vis papildydami sistemą vandeniu. Šiais metais jau viskas stabilu. Bet pas mus ir debitomačiuose buvo įvairiai vandens - kai kuriuose išvis nebuvo, kai kuriuose iki pusės ar panašiai. Dabar iki viršaus. Santechnikai sakė, kad automatiniai nuorintojai daug lėčiau veikia, nei senesni rankiniai. Dar galit pažiūrėt kokie debilai užstatyti ant kiekvieno kontūro. Projektą turbūt turit, ten bus surašyta. Buvau sureguliavęs į stipriai didesnę pusę - irgi buvo bėdos dėl netolygaus šilimo.


tai jei ir jus dapilinejot vandens, reiskia nebutinai kazkur leist turetu, truputi nuraminot smile.gif
Atsakyti
jei oras pasisalina - toj vietoj atsiranda vieta vandeniui (dapylimui) biggrin.gif

QUOTE(AsAntonio @ 2016 01 20, 13:56)
tai jei ir jus dapilinejot vandens, reiskia nebutinai kazkur leist turetu, truputi nuraminot smile.gif

Atsakyti
QUOTE(arkava @ 2016 01 20, 09:14)
Jei butu oro- girdetusi triukšmas sistemoj.
Jei griztamas saltas - mazas srautas, ir šilt turi blogai.
Slegis stipriai šokineja - tai ka veikia issiplėtimo bakelis?


klausimas ir man ką veikia išsiplėtimo bakelis, nes tokių perkritimų kaip ir neturėtų būti, bet ar tai gali įtakoti netolygų grindų šilimą irgi klausimas.
Atsakyti
nelabai gali.
gali tie ziedai uzspausti, giliai betone atsidūrę ar pan. (jei tik jie blogai syla).
pas mane idealiausia, kai vandens skirtumai T- apie 2 laipsnius. Grindys idealiai siltos, nors tik 26 laipsniu (d16x15cm)

QUOTE(tylaa @ 2016 01 20, 14:43)
klausimas ir man ką veikia išsiplėtimo bakelis, nes tokių perkritimų kaip ir neturėtų būti, bet ar tai gali įtakoti netolygų grindų šilimą irgi klausimas.

Atsakyti