QUOTE(cibulis @ 2016 03 03, 19:18)
Man tu panašėji į asmenį, kuris tas putas ir pučia. Ir taip užmaskuotai čia varai reklamą. O jei aš klystu, tai pasakysiu tau savo nuomonę.
Aš jokiu būdu nepūsčiau nei atvirų, nei uždarų putų tarp gegnių. Gerai, jei pūtikai atkalę ranką ir gerai sumaišys A ir B komponentą. Bet pučiant ypač kietas, uždarų porų putas, jų iš karto per visą storį neužpūsi. Teks auginti po 5-7 cm. Gerai, jei pūtikai bus profai, o jei ne putos sukietės tik iš išorės, o viduje liks skysta masė (panašiai kaip vienas pelėsinis sūris, jei tokį valgei). Tai tas skystis yra labai nuodingas ir prišauks name gyvenantiems ligų.
Kitas dalykas - kur tu jas pūsi. Jie tiesiai į difuzinę plėvelę, tai iš tavo stogo šlamštas liks. Aš tokias putas pūsčiau tik į PP plokštę ar kitą tvirtą pagrindą. Jei stogas neparuoštas, tai tikrai nepūsk.
Trečias dalykas - jei pūsti, tai tik kietas, uždarų porų putas. Jos brangios. Be to jas geriausiai pūsti, kai lauke +15 ir didesnė šiluma. Taigi sezonas trumpas.
Ketvirtas dalykas. Kietos putos yra purškiamos sluoksniais. Medinės gegnės vaikšto, todėl jos anksčiau ar vėliau suskilinės ir turėsi ne sandarų stogą, o nesąmonę.
Aš putas pūsčiau nebent kaip Mintas - ant plokščio stogo iš lauko pusės. Tegul jos ten garuoja ir skleidžia savo nuodus į aplinką. Į šlaitinį stogą tarp gegnių - jokių būdu.
Todėl net nebandyk toliau diskutuoti ir gilintis. Tai žlugęs dalykas. Dėk vatą. O dar geriau: parduok savo +200 kW ir pradėk statyti normalų namą nuo pradžių. Nes su tais 35 ar 40 cm vatos stoge šioje temoje atrodai kaip su Toyota Avensis F-1 lenktynėse.
Bet tai kai tu nusišneki tai gražu žiūrėt. Teisus esi tik dėl vieno, dirbu aš su tomis putomis, bet nesakysiu nei kur, nei kiek, atėjau praktiniais sumetimais, o ne pardavinėt. Nebuvo dienos nuo pernai gegužės, kad nepūstume, dirbo vyrai visą žiemą, dirba ir dabar, darbų į priekį priplanuota krūva, taip kad atsipalaiduok, tau aš nieko nesiūlau, nes iš tavęs ir panašių klausučių tik milijonas klausimų, krūva darbo ir finale užsideda polistirolą.
Kaip tau atrodo, pūtikas, kuris pučia 5 dienas per savaitę, ranką atkalęs ar nelabai? komponentą maišo brangi įranga santykiu 1:1, kaip technologiškai ir priklauso, čia ne kokia šaraškino kontora, kur parduoda medžiagą ir išnuomoja mėgėjišką nesureguliuotą įrangą. Ant plėvelės pučiama, viskas gerai, gryžti taisyti broko netenka, nes niekas nesiskundžia. Apie nuodus kalbant, tai VU chemijos fakulteto polimerų katedros dekanas sau stogą atvirom užsipūtęs
Apie sluoksnius, tai atvirom sluoksnis iki 10, geriausia 8 cm, uždarom 3-4, stoginėm - 2 cm. Sluoksniuot visada reikia, nes nei vienos medžiagos vienu sluoksniu reikiamo storio neužvarysi.
Kad geriausia pūsti prie +15 tai nesiginčysiu, bet gerumas labiau pasijaučia pūtėjui, o ne galutiniam vartotojui, prie didesnės temp iš to pačio kiekio poliolio išsipučia daugiau kubų putos.
Apie tavo ketvirtą dalyką, tai visada siūliau ir siūlysiu uždaras poras varyt tik ant stogo iš viršaus, ant mūro, o į karkasą, į stogą tarp gegnių tik atviras. Gausis pigiau, elastiškesnės ir neatšoks nuo gegnių joms judant.
O mazgų pakeitimas man aktualus iš praktinės pusės, va ateina klausutis cibulis pas mane su savo statybos projektu, kur įpiešta 45cm vatos ir man tą vatą, nenusižengiant STRui, reikia pakeisti putomis. Nesinori žmogui kišti tiek, kiek jam visai nereikia, bet vien tik savo nuožiūra irgi nedėsiu, priduot namą tai reikės. Tai va ir naršau STR'us ir t.t., kad išmokt skaičiuot tikrą, o ne teorinę, mazgo iš kad ir 35 ar 45 cm vatos, varžą, kurią atbuliniu būdu paversiu į reikalingą poliuretano kiekį centimetrais.