1. O ne gaila, kad aplink namą besisukiojantis vėjas nešioja daug didesnius energijos kiekius, kuriuos galima būtų paimti klasikiniu orinuku? Jei oro paėmimas požeminis, tai išmetimas šiltesnis, situacija išmetamo oro SS palankesnė, bet kaip tai man šviečiasi, kad vis tiek išmetami energijos srautai per maži, kad jiem surinkti būtų verta statyti išmetamo oro šilumos siurblį.
Mano planuose išmetamą orą perleisti garaže esančiu vamzdžiu, taip šiek tiek pasyviu būdu pašildant garažą.
QUOTE(FIEDZIA @ 2016 02 29, 10:25)
Sekancio namo iranga jau komplektuoju:
1. Pozeminis oro paemimas. Tik si karta rekuperatorius bus su imontuotu silumos siurbliu, nes gaila ismesti 10 laipsniu silumos ora...
<{POST_SNAPBACK}>Niekaip negalėčiau rekomenduoti jungti grindų šildymo termofikatą su karšto vandens sistema. Vandentiekio vanduo šildomas kalkėja. Prasisuko kalkėto vandens dozė, kalkės nusėdo šildymo sistemoje (vamzdžiuose, kolektoriuje, šildymo prietaise), tada vanduo sunaudojamas prausimuisi. Tada nauja dozė, dar viena, dar, dar... ir kalkės vis kaupiasi. Be to vandentiekio vanduo yra agresyvus vamzdynams.
Šildymo sistemoje geriau naudoti specialiai tam paruoštą termofikatą. Nukalkintą, papildytą vamzdynus tausojančiais priedais, galbūt su šiektiek padidintu atsparumu užšąlimui.
QUOTE(FIEDZIA @ 2016 02 29, 13:59)
Tikrai taip ir galvoju. Karsto vandens valgio gaminimui mes nenaudojame. Galvoju, kad i grindis butu paduodama 25 laipsniai, neziurint i tai kokia lauke temperatura.
Rekuperatorius su imontuotu silumos siurbliu, pajungtas prie pozeminio oro paemimo, per valanda pakeistu namo ora su iki 30/35 laipsniu pakaitintu svieziu oru.
Trumpalaikiams salciams butu kuriama krosnis, kuri taip isipaiso i namo isplanavima, kad ji visa apsildo.
Dar galvoju, kad pritekant saltam vandeniuis i "akumuliacine" talpa jis butu pasildomas visos grindines sistemos gyvatuku. Tai yra suakumuliuota siluma grindyse. Grindu atvesimas per pusvalandi keliais laipsniais itakos neturetu, nes silumos siurblys paer kokia valanda/dvi atstatytu temperaturini balansa.
Bet taip veiktu tik sildymo sezono metu.
Beje, as jau isitikinau, kad kai uzsidaro puse namo sildymo sistemos (kai kaitina krosnis viena dali namo arba saule kita dali namo) tuomet silumos siurblys "isproteja" ir nustoja sildyti
<{POST_SNAPBACK}>