Įkraunama...
Įkraunama...

Saulės kolektoriai ir baterijos - 3

QUOTE(Verteris @ 2021 05 06, 19:43)
Kokie moduliai ir inverteris? Patys montavot (lygtais pirkti gabalais ruošėtės) ar kokia įmonė?


Parašiau žinutę
Atsakyti
QUOTE(silainiai @ 2021 05 06, 19:34)
Tai paskutinis įrašas šitame mirštančiame forume.
Mano elektrinė veikia!!!
Dafai...


Skaito nuolat, tai kad nerašo, tai dar nemiršta ;)

Lietuva vienintelė šalis, kurioje į visus Google klausimus atsakymus žino Supermamos smile.gif.

Džiugu. Tikiuosi už mėnesiuko prisidėti smile.gif.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mintas: 06 gegužės 2021 - 23:04
QUOTE(mintas @ 2021 05 06, 23:03)
Džiugu. Tikiuosi už mėnesiuko prisidėti smile.gif.


Ir kaip APVA rezultatai? Gavot visi ar rezerve?

Aš "rezerve". Tai kol kas blogiausiu atveju tik kažkiek asmeninio laiko investuota savišvietai šiuo klausimu beigi tie trimkeli eurai už ESO sąlygų išsiėmimą... verysad.gif
Atsakyti
QUOTE(Verteris @ 2021 06 03, 15:29)
Ir kaip APVA rezultatai? Gavot visi ar rezerve?

Aš "rezerve". Tai kol kas blogiausiu atveju tik kažkiek asmeninio laiko investuota savišvietai šiuo klausimu beigi tie trimkeli eurai už ESO sąlygų išsiėmimą... verysad.gif


Man sėsti į rezervą neišeina, juk SE jau ant stogo ir rytoj pagamins jubiliejinį 1000kWh... 4u.gif
Vnz, patvirtino paramą ir dar šiandien pridaviau visą krūvą dokumentų APVA'i. biggrin.gif

P.S. Verteris, o kokią galią buvai užsiprašęs? Kaip pastebėjau, didžiausią dalį "rezervininkų" sudaro 10kW prašytojų.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo silainiai: 03 birželio 2021 - 16:18
QUOTE(silainiai @ 2021 06 03, 16:13)
Man sėsti į rezervą neišeina, juk SE jau ant stogo ir rytoj pagamins jubiliejinį 1000kWh...  4u.gif
Vnz, patvirtino paramą ir dar šiandien pridaviau visą krūvą dokumentų APVA'i.  biggrin.gif


Kiek kwh paraiška užpildyta? Aš ėjau su maksimaliais 10kwh, tai pastatė į rezervą... verysad.gif
Atsakyti
QUOTE(Verteris @ 2021 06 03, 16:14)
Kiek kwh paraiška užpildyta? Aš ėjau su maksimaliais 10kwh, tai pastatė į rezervą... verysad.gif


Kol papildžiau savo atsakymą, jau pats atsakei. Aš buvau paprašęs 8kW ant stogo. Ir gaminamą elektrą naudoti planuoju per 3 vietas. Gal tai pridėjo kokį balą.
Atsakyti
QUOTE(Verteris @ 2021 06 03, 15:29)
Ir kaip APVA rezultatai? Gavot visi ar rezerve?

Aš "rezerve". Tai kol kas blogiausiu atveju tik kažkiek asmeninio laiko investuota savišvietai šiuo klausimu beigi tie trimkeli eurai už ESO sąlygų išsiėmimą... verysad.gif


Aš tai dar rudenį gavau, tai dabar iki liepos turiu viską sutvarkyti. Rudenį tai iškart visi gavo kas prašė. Nebuvo jokių rezervų.

O dėl ESO, tai paskubėjai. Aš į juos kreipčiausi dabar paskutinę akimirką prieš mokant pinigus. Ta prasme, gaučiau APVA paramą, susitarčiau su firma dėl saulės elektrinės ir tik prieš pasirašinėjant sutartį su firmą, kreipčiausi į ESO.
Atsakyti
QUOTE(mintas @ 2021 06 04, 23:23)
O dėl ESO, tai paskubėjai. Aš į juos kreipčiausi dabar paskutinę akimirką prieš mokant pinigus. Ta prasme, gaučiau APVA paramą, susitarčiau su firma dėl saulės elektrinės ir tik prieš pasirašinėjant sutartį su firmą, kreipčiausi į ESO.


Prisiskaičius istorijų, kaip už elektrinės pajungimą ESO paprašo beveik penkiaženklių sumų, planavau sutartį pasirašyti ir 'projektą' pradėti jau kai abi sąlygos (ESO ir APVA) bus kišenėje.

Plius iki TG apmokęstinimo ESO sąlygas ruošdavo kelias savaites, tai, galvoju, po apvos juos kai užgrius užklausos, vėl išdavimas užsitęs, tai ir užsisakiau gegužės viduryje. Užtruko kiek ilgiau, nei žadėjo... Dabar vienintelė viltis, kad skirs tą trūkstamą finansavimą ir iki vasaros galo spėsiu susisukti. Blogiausiu atveju teks vėl susimokėti.
Atsakyti

9kW gavau,  belieka sumontuoti. Deja tik liepos gale pavyks.

Atsakyti

Sveiki forumieciai,

pirmiausia pasigirsiu, kad jau 3 savaites naujame name, Dar isore be adailos ir viduje smulkmenu daug, bet komfortas pilnas, abu su zmona negalime atsidziaugti.

Dabar prie temos. Namas pilnai elektrinis, nuo kabelio grindyse iki rekuperatoriaus ir oras- oras. Praeitos ziemos salciausia menesi isukome apie 1200 kW, nors sildziau tik iki 17- 18 laipsniu, kitaip dirbti per silta buvo. 

Taip, kad saules elektrine aktualu. Taciau, del stogo padeties ir dangos, elektrine ant stogo atkrinta, ant zemes taip pat. Turejau plana irengti kaip busimos terasos stoga, bet konstrukcija sudetinga, brangi. Ir montuotojai mykia del irengimo ir garantiju. Todel pratesiau domejimasi nutolusiomis elektrinemis, kai kur paskambinu, su kai kuo snekejau, skaiciau, kur radau.

Klausimas mieliems forumieciams, gal kas gilinotes i nutolusiu elektriniu klausima, zinote kokiu niuansu, galite patarti?

Busiu laaaabai dekingas.

 

Atsakyti
QUOTE(sevas @ 2021 06 15, 21:03)
<p>Klausimas mieliems forumieciams, gal kas gilinotes i nutolusiu elektriniu klausima, zinote kokiu niuansu, galite patarti?</p>
<p>Busiu laaaabai dekingas.</p>
<p> </p>


Nutolusi tai reiskia, kad nebus jokio momentinio pagamintos energijos suvartojimo be jokiu mokesčių. Tai jau didziulis minusas.
Antras ir pagrindinis minisas konkrečiai man, rezervinio maitinimo galimybės nebuvimas. Kai elektrinė ant stogo, as turėsiu elektrą iš saulės ir dingus elektros tiekimui iš miesto tinklų.
Tai ne standartinis sprendimas, kainuoja truputį brangiau, bet man tai vienas svarbiausių parametrų.
Atsakyti

aciu mintai

Atsakyti