Įkraunama...
Įkraunama...

Saulės kolektoriai ir baterijos - 3

6 cnt be PVM, su PVM - 7 cnt.

Jei yra bent kiek momentinio suvartojimo 2 planas pats prasčiausias.

Kiek skaičiavau, tai 2 planas tik nutolusių elektrinių savininkams.

Taip, nutolusioms SE 2 plamas. Skaičiuoju.

 - instaliuota 7 kW, leistina generuoti 6,157 kW, šiais metais gamyba 7800 (gal + 50) Kwh

1. 7800 x 0,059 = 454 €

2. 6,157 x 52 = 320 €

3, 7800 x 0,67 = 5230 kWh. Taupiai naudojant 6500 kWh metams. (6500 - 5200) x 0,224 €/kWh = 290 €

Pagal skaičiavimus, 3 planas efektyvesnis, nei 2, bet yra keletas bet. 3 planas reikalauja taupiai naudoti ir, esant šaltai žiemai, išlaidos didėtų, arba mažėtų konfortas, gal nepriimtinai. 

Galvoju rinktis 2 planą, su 7800 kWh metams, Įmanoma šaltu laikotarpiu šildyti tik grindis, be oras- oras pagalbos, kas būtų laaaabai malonu 

Atsakyti
QUOTE(sevas @ 2023 11 29, 22:41)
Taip, nutolusioms SE 2 plamas. Skaičiuoju. - instaliuota 7 kW, leistina generuoti 6,157 kW, šiais metais gamyba 7800 (gal + 50) Kwh

1. 7800 x 0,059 = 454 €
2. 6,157 x 52 = 320 €
3, 7800 x 0,67 = 5230 kWh. Taupiai naudojant 6500 kWh metams. (6500 - 5200) x 0,224 €/kWh = 290 €



1. Rašei kad taupiai vartodamas suvartoji 6500, tiek pagamini, tad viską ką suvartoji vartoji ne už 0,059 nes čia be PVM, o už 0,07193€ (čia jau su PVM), gaunam kad reikia mokėti 557€ už susigražintą energiją, be to lieka 1300 kWh nepanaudotų ir jei jas superka po 0.086€, tai tau pardavus perteklių grįžta 112€. Viso tau pirmas planas po pertekliaus pardavimo kainuoja 445€. Tamsta šio plano skaičiavimuose padarėte dvi klaidas: a. skaičiavimams naudoti įkainiai be PVM b) Apmokęstinot visą pagamintą elektros energiją, o iš tikrųjų kainuoja tiktai sunaudota.

2. Instaliuota galia 6,157 kWh * 5,2514€ * 12 mėn, gaunam 388€ per metus, be to lieka 1300 kWh nepanaudotų, ir jei jas superka po 0.086€, tai tau pardavus perteklių grįžta 112€. Viso tau antras planas po pertekliaus pardavimo kainuoja 276€ Šį planą skaičiuojant tamsta vėl panaudojot įkainius be PVM.

3. Jei pagamina 7800 kWh per metus, tai visą kiekį pasaugant atimant po 33%, tamstai lieka 5226 kWh ir iki minimalaus suvartojimo 6500 kWh reikia dasipirkti 1273 kWh, jei tiekėjo kaina už trūkstamas kilovatvalandes 0,224€, tai už trūkstamas kilovatvalandes reikės primokėti 285€, tai ir bus visos šio plano išlaidos per metus.

Yra dar vienas variantas.
Kadangi kaupiama 2 metus ir nunulinimas bus atliktas 2024 metais, o po to 2026 m., tai 2024 m. plano sukauptos kilovatvalandės persikelia į 2025 metus. 2024 m. pasirinkus 2 planą į 2025 m. persikėlęs 1300 kWh, 2025 metais galėsi sunaudoti jau ne 7800, bet 9100kWh arba pasirinkęs trečią planą, jei ir tada bus mokestis už pasaugojimą 33% galėsi naudoti 5226 kWh + 1300 kWh = 6526 kWh . Vos ne tiek, kiek sunaudoji per metus ir vietoje to, kad 2024 metų perteklių pardavinėti pusvelčiui, tu 2025 metais visus metus elektrą naudosi nemokamai smile.gif.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mintas: 30 lapkričio 2023 - 15:29

1. Rašei kad taupiai vartodamas suvartoji 6500 Vos ne tiek, kiek sunaudoji per metus ir vietoje to, kad 2024 metų perteklių pardavinėti pusvelčiui, tu 2025 metais visus metus elektrą naudosi nemokamai smile.gif.

ačiū. Taip, PVM neįvertinau, pažiūrėjau tik forume pateiktos lentelės skaičius. 

Viskas surašyta teisingai, tik noriu pasakyti, kad visą pagamintą elektrą sunaudosiu, parduoti nereikės. Dabartinis, kaip pavadinau, taupus naudojimas, tai dalies konforto atsisakymas. Pvz.: dabar šildau grindis tik anksti ryte. Jei nesaulėta, antroje dienos pusėje tenka jungti oras- oras, o ryte kartu su grindimis, kas nepageidautina žmonai del kvėpavimo problemų. Todėl

1. 7800 x 0,07139 = 557

2, 6,157 x 5,2514 x 12 = 388

3, 7800 x 0,33 = 2570 x 0,224 = 576 

Todėl, sunaudojant visą pagamintą elektrą, 2 planas žymiai geresnis. +, kaip sakote, priekyje 2 metai be nunulinimo, tai tikrai bus pakeitimų, į kuriuos teks reaguoti. Blogai, kad visi pakeitimai bus ne mūsų naudai, manau

Atsakyti
QUOTE(arkava @ 2023 11 26, 19:46)
Dėkojam valstybei ...

Ne valstybei, bet konkrečiai šiai kadencijai mūsų pačių išrinktiems politikams ;) . Valstybė - tai labai abstraktu. Su ja gali būti siejami kilnūs jausmai (meilė tėvynei ir pan.), veiksmai (gynyba nuo okupanto ir pan.). Bet kai eina kalba apie konkrečius valstybinės valdžios institucijų veiksmus, tai juos atlieka ne valstybė, bet konkretūs laikinai tokius įgaliojimus įgiję žmonės, kurių veiksmai ir sprendimai tiesiogiai priklauso nuo politikų, kuriuos mes išrinkom per rinkimus, valios.

Todėl jei dabar valdžioje tamstos išrinkti politikai, tai kaip ir viskas pagal tamstos valią. Išrinkti politikai, kaip ir priklauso įgyvendina rinkėjų valią.

Jei tie politikai, už kuriuos tamsta balsavot pralaimėjo rinkimus, kad būtų prastūminėjamos su tamstos įsitikinimais sutampančios idėjos, reikia agituoti kaip galima daugiau aplinkinių asmenų, kad už palankius politikus balsuotų gausiau.

O jei tamsta iš vis rinkimuose nedalyvavot, tai vadinasi sutinkat su visais dabartinių politikų priimamais sprendimais ir dėl jų visų esat tiesiogiai asmeniškai atsakingas.

Mano pastabos paskirtis ne džiaugtis ar piktintis dabartinių politikų veikla, bet atkreipti dėmesį, kad nereikia "sudievinti" visas valstybines institucijas tarsi jos yra kažkur „toli danguje“, nepasiekiamos, nuo mūsų visų absoliučiai nepriklausančios. Ne, visi veiksmai vykstantys valstybėje yra visų mūsų veiklos tiesioginis padarinys. Iš kitos pusės šiais laikais net ir rinkimų laukti nebereikia. Kiek kartų kardinalius pokyčius visos valstybės veikloje padaro eilinis vieno asmens su telefonu užfiksuotas vaizdo įrašas? Ar net pav. feisbuke padarytas trumpas įrašas. Taip kad valstybė, tai ne kažkas nepasiekiamo, abstraktaus, o tai mes patys.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mintas: 07 gruodžio 2023 - 18:41
QUOTE(mintas @ 2023 12 07, 18:41)
Ne valstybei, bet konkrečiai šiai kadencijai mūsų pačių išrinktiems politikams ;) . Valstybė - tai labai abstraktu. Su ja gali būti siejami kilnūs jausmai (meilė tėvynei ir pan.), veiksmai (gynyba nuo okupanto ir pan.). Bet kai eina kalba apie konkrečius valstybinės valdžios institucijų veiksmus, tai juos atlieka ne valstybė, bet konkretūs laikinai tokius įgaliojimus įgiję žmonės, kurių veiksmai ir sprendimai tiesiogiai priklauso nuo politikų, kuriuos mes išrinkom per rinkimus, valios.

Todėl jei dabar valdžioje tamstos išrinkti politikai, tai kaip ir viskas pagal tamstos valią. Išrinkti politikai, kaip ir priklauso įgyvendina rinkėjų valią.

Jei tie politikai, už kuriuos tamsta balsavot pralaimėjo rinkimus, kad būtų prastūminėjamos su tamstos įsitikinimais sutampančios idėjos, reikia agituoti kaip galima daugiau aplinkinių asmenų, kad už palankius politikus balsuotų gausiau.

O jei tamsta iš vis rinkimuose nedalyvavot, tai vadinasi sutinkat su visais dabartinių politikų priimamais sprendimais ir dėl jų visų esat tiesiogiai asmeniškai atsakingas.

Mano pastabos paskirtis ne džiaugtis ar piktintis dabartinių politikų veikla, bet atkreipti dėmesį, kad nereikia "sudievinti" visas valstybines institucijas tarsi jos yra kažkur „toli danguje“, nepasiekiamos, nuo mūsų visų absoliučiai nepriklausančios. Ne, visi veiksmai vykstantys valstybėje yra visų mūsų veiklos tiesioginis padarinys. Iš kitos pusės šiais laikais net ir rinkimų laukti nebereikia. Kiek kartų kardinalius pokyčius visos valstybės veikloje padaro eilinis vieno asmens su telefonu užfiksuotas vaizdo įrašas? Ar net pav. feisbuke padarytas trumpas įrašas. Taip kad valstybė, tai ne kažkas nepasiekiamo, abstraktaus, o tai mes patys.

Na, ir politikierius. Abu su Arkava kalbate kaip 5 klases baigę kaimo bernai. Aš balsavau už šitą valdžią ir dar kartą balsuosiu.

Bet ne tai esmė: gaminančių vartotojų planus lemia einamaisiais metais esančios elektros kainos. Pernai, 2022 m., jos buvo kosminės, todėl ir gavote tik 12 proc. pasaugojimo mokestį. Šiemet jos labai žemos (tik gruodį paaugo), todėl elektros pasaugojimo planai pakilo. Išskyrus 12 proc. į 33 proc., kiti baisiai ir nekilo.

Tau valstybė per APVA davė maždaug 30 proc. saulės elektrinei, superka elektrą ne eurais, o kWh ir vis tiek bumbi. Vaikiška.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Mindaugas7: 08 gruodžio 2023 - 08:56
QUOTE(mintas @ 2023 12 07, 18:41)
Ne valstybei, bet konkrečiai šiai kadencijai mūsų pačių išrinktiems politikams ;) . Valstybė - tai labai abstraktu. Su ja gali būti siejami kilnūs jausmai (meilė tėvynei ir pan.), veiksmai (gynyba nuo okupanto ir pan.). Bet kai eina kalba apie konkrečius valstybinės valdžios institucijų veiksmus, tai juos atlieka ne valstybė, bet konkretūs laikinai tokius įgaliojimus įgiję žmonės, kurių veiksmai ir sprendimai tiesiogiai priklauso nuo politikų, kuriuos mes išrinkom per rinkimus, valios.

Todėl jei dabar valdžioje tamstos išrinkti politikai, tai kaip ir viskas pagal tamstos valią. Išrinkti politikai, kaip ir priklauso įgyvendina rinkėjų valią.

Jei tie politikai, už kuriuos tamsta balsavot pralaimėjo rinkimus, kad būtų prastūminėjamos su tamstos įsitikinimais sutampančios idėjos, reikia agituoti kaip galima daugiau aplinkinių asmenų, kad už palankius politikus balsuotų gausiau.

O jei tamsta iš vis rinkimuose nedalyvavot, tai vadinasi sutinkat su visais dabartinių politikų priimamais sprendimais ir dėl jų visų esat tiesiogiai asmeniškai atsakingas.

Mano pastabos paskirtis ne džiaugtis ar piktintis dabartinių politikų veikla, bet atkreipti dėmesį, kad nereikia "sudievinti" visas valstybines institucijas tarsi jos yra kažkur „toli danguje“, nepasiekiamos, nuo mūsų visų absoliučiai nepriklausančios. Ne, visi veiksmai vykstantys valstybėje yra visų mūsų veiklos tiesioginis padarinys. Iš kitos pusės šiais laikais net ir rinkimų laukti nebereikia. Kiek kartų kardinalius pokyčius visos valstybės veikloje padaro eilinis vieno asmens su telefonu užfiksuotas vaizdo įrašas? Ar net pav. feisbuke padarytas trumpas įrašas. Taip kad valstybė, tai ne kažkas nepasiekiamo, abstraktaus, o tai mes patys.


Žinai, pasiklausius alternatyvių politikų pažadų, man kažkaip atrodo, kad jie gavę valdžią, visą šitą saulės reikalą tiesiog uždarytų (baigtų APVA programas, įvestų netbilingą be jokio pereinamojo laikotarpio), bo tai 'paprastų žmonių apgaudinėjimas' smile.gif

Atsakyti
Valstybė ir Tėvynė - visiškai skirtingos sąvokos ...

Kiek tenka, siauroj srity, susidurt su valst. valdymu ir jame dirbančiais kadrais - tai visai nepanašu į rinkėjų valios vykdymą smile.gif
Nepastebiu, kad kažkas iš politikų, atidirbinėtų eiliniam rinkėjui

QUOTE(mintas @ 2023 12 07, 18:41)
Ne valstybei, bet konkrečiai šiai kadencijai mūsų pačių išrinktiems politikams ;) . Valstybė - tai labai abstraktu.

Atsakyti
QUOTE(arkava @ 2023 12 08, 12:41)
Kiek tenka, siauroj srity, susidurt su valst. valdymu ir jame dirbančiais kadrais - tai visai nepanašu į rinkėjų valios vykdymą smile.gif


Pozicijoje esantys politikai (dažniausiai) renka ministrus, kurie kontroliuoja absoliučiai visą valstybinį aparatą, nustato veiklos kryptis, gaires, veiklos tvarkas ir pan. Nepraeis nei viena su valdančiais politikais nesuderinama strategija.

Vat ankščiau, pralošęs lažybas ir dėl to nuogai išsirengęs ir gatve prabėgęs asmuo buvo traukiamas baudžiamojon atsakomybėn. Dabar pažiūrėkit, kiek per visokias eitynes viešai demonstruojančių savo lytinius organus net nepilnamečių akivaizdoje ir už tai nėra baudžiama. Paprasčiausiai pasikeitė vėjai valdančiajame politiniame sluoksnyje ir visas valstybinis aparatas "šoka" pagal naujai nustatytą tvarką.

Dar vienas pavyzdys gali būti susijęs su pabėgėliais. Ankstesniame baudžiamajame kodekse buvo straipsnis draudžiantis nelegaliai kirsti sieną. Kai prasidėjo pabėgėlių problema, buvo pakeistas straipsnis, suteikiantis pabėgėliams teisę nelegaliai kirsti sieną, kai ES piliečiams baudžiamoji atsakomybė už nelegalų sienos kirtimą išliko. Nesvarbu kad konvencija dėl pabėgėlio statuso pabėgėliams numato tik legalų patekimo būdą į prieglobsčio prašymo šalį. Pasikeitė politiniai vėjai, pasikeitė tų pačių dalykų vertinimai ir atitinkamai valstybinis aparatas vykdo kas jiems pavesta.

Nors niekada nebūna viskas taip paprasta, (pav. valstybinės institucijos vadovas į "sostą" pasodintas ankstesnės politinės valdžios, gali visais įmanomais būdais kaišioti pagalius į naujos politinės jėgos programą, kiek leidžia jo įgaliojimai ir taip kompromituoti naują valdančią partiją, todėl naujoms politinėms jėgoms staigiai kažką pakeisti neįmanoma), bet suapibendrinant galima apsiriboti tokiu vaizdu.

Kas dėl rinkėjų valios vykdymo, tai ne visai taip. Politikai prieš rinkimus skelbia savo rinkiminę programą, veiklos gaires, planus, ką ruošiasi nuveikti jei bus valdžioje. Rinkėjas skaito tuos politikų įsipareigojimus ir renkasi tuos politikus, kurių įsipareigojimai labiausiai atitinka rinkėjų poreikius. Tokiu būdu kaip ir vykdoma rinkėjų valia. Problema ta, kad dažnai politikiai vykdo veiksmus, kardinaliai priešingus, nei skelbiama programoje. Na bet čia jau rinkėjų pareiga tokius įsiminti ir balsuoti už tuos, kurie nelaužo savo įsipareigojimų.

QUOTE
Nepastebiu, kad kažkas iš politikų, atidirbinėtų eiliniam rinkėjui


O jie ir nedirba rinkėjui smile.gif. Juk nežino Petras ar Jonas balsavo už juos ar prieš juos. Jie atidirbinėja rėmėjams, Lobistams ir pan. Jei tokia veikla per stipriai nenukrypsta nuo rinkiminės programos, rinkėjas kaip ir neapgaunamas.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mintas: 08 gruodžio 2023 - 13:14
Žiūrinėjau info apie saulės elektrines ir labai užkliuvo vienas postas dėl hibridinio įrenginio, kuriame nurodyta, kad hibridas rija apie 2,8кWh per parą, tai apie 80 kWh per mėn. Arba apie 1000 kWh per metus. 1000 kWh - tai labai, labai daug.

Mano inverteris rija mažiau nei 86 kWh per metus. Už galimybę pajungti akumuliatorius išlaikymo kaina ženkliai per didelė. Vertinant akumuliatorių atsiperkamumą niekad nevertinau šio parametro, o jis iš tikrųjų visus skaičiavimus be šio parametro daro beverčiais. Mano atveju akumuliatorius jį nuolat drožiant vadovaujantis šia skaičiuokle ir mano asmeniniais suvartojimo duomenimis sutaupytų apie 2000 kWh energijos per metus nuo pasaugojimo, bet tokio inverterio išlaikymas papildomai bendrą elektros energijos suvartojimą per metus padidintų apie 1000kWh. Tai čia iš vis absoliučiai niekas neapsimoka, net skaičiuoti neverta, čia vienas minusas.
Atsakyti
QUOTE(mintas @ 2023 12 08, 19:42)
Žiūrinėjau info apie saulės elektrines ir labai užkliuvo vienas postas dėl hibridinio įrenginio, kuriame nurodyta, kad hibridas rija apie 2,8кWh per parą, tai apie 80 kWh per mėn. Arba apie 1000 kWh per metus. 1000 kWh - tai labai, labai daug.

Mano inverteris rija mažiau nei 86 kWh per metus. Už galimybę pajungti akumuliatorius išlaikymo kaina ženkliai per didelė. Vertinant akumuliatorių atsiperkamumą niekad nevertinau šio parametro, o jis iš tikrųjų visus skaičiavimus be šio parametro daro beverčiais. Mano atveju akumuliatorius jį nuolat drožiant vadovaujantis šia skaičiuokle ir mano asmeniniais suvartojimo duomenimis sutaupytų apie 2000 kWh energijos per metus nuo pasaugojimo, bet tokio inverterio išlaikymas papildomai bendrą elektros energijos suvartojimą per metus padidintų apie 1000kWh. Tai čia iš vis absoliučiai niekas neapsimoka, net skaičiuoti neverta, čia vienas minusas.


Kadangi man ši tema yra hobis, aš į suvartojimą žvelgiu atlaidžiau nei Mintas (kurio prioritetas yra ekonominė nauda). Tik matau esminę klaidą jo skaičiavimuose: hibridas vartoja energiją, kai nevyksta saulės generacija (ok, ir tada vartoja, bet saulė padengia). Mano paprastas inverteris dieną gamybos metu vartoja 150-250W, tai nematau tragedijos. Realiai reiškia, kad suvartojama bus maždaug pusė anksčiau įvardinto kWh kiekio, t.y. 500. Žvelgiant iš metų perspektyvos nėra tai taip baisu. Bent jau man.
Atsakyti
QUOTE(silainiai @ 2023 12 09, 11:51)
Kadangi man ši tema yra hobis, aš į suvartojimą žvelgiu atlaidžiau nei Mintas (kurio prioritetas yra ekonominė nauda). Tik matau esminę klaidą jo skaičiavimuose: hibridas vartoja energiją, kai nevyksta saulės generacija (ok, ir tada vartoja, bet saulė padengia). Mano paprastas inverteris dieną gamybos metu vartoja 150-250W, tai nematau tragedijos. Realiai reiškia, kad suvartojama bus maždaug pusė anksčiau įvardinto kWh kiekio, t.y. 500. Žvelgiant iš metų perspektyvos nėra tai taip baisu. Bent jau man.


Pirmiausiai mano postas buvo taikytas ne asmeniškai tau, užsiiminėjančiam hobiu, o tiems, kas prisiskaitę įvairios propagandos, kaip verta statyti akumuliatorius, kad ja nepatikėtų.

Antras dalykas, aš į akumuliatorius žiūriu, ne kaip į ekonominę naudą, o kaip gerą variantą rezerviniam maitinimui, be jokios minties apie ekonominį atsiperkamumą, todėl nesivaikyčiau didesnės akumuliatorių talpos. Grynai kaip truputį galingesnis UPS.

Trečia, teiginys "Tik matau esminę klaidą jo skaičiavimuose: hibridas vartoja energiją, kai nevyksta saulės generacija (ok, ir tada vartoja, bet saulė padengia)" yra vis tik klaidingas. Nes net ir dieną, kai saulė padengia suvartojimą, tai ant tokio energijos kiekio bus sumažinta gamyba, tad inverterio didelis suvartojimas nepraeis nepastebėtas tiek dieną, tiek naktį. Vis tik, kas liečia šį punktą, norėčiau atkreipti tamstos dėmesį į tai, kad mes nekalbam apie konkrečiai tąvajį inverterį. Mes gi dar nežinom tavojo inverterio suvartojamos energijos kiekio.

Kas liečia tamstos tinklinio inverterio energijos vartojimą (150-250W), tai aš matavau savojo naktį, ir naktį manasis suvartoja <10W kaip ir deklaruoja gamintojas. Dienos metu suvartojimo nematavau, pasakyti negaliu. Nemanau, kad savom reikmėm jis suvartoja daugiau ir dieną. Aišku nereikia pamiršti galios nuostolių keičiant panelių DC į AC, bet aš tai laikyčiau gamybos nuostoliais, o ne inverterio sunaudojimu savoms reikmėms. Vat naktį, kai nieko negamina, tai jau grynai inverterio prastovos sąnaudos.

O dėl tamstos inverterio, tai visai įdomu būtų sužinoti jo charakteristikas, kad ir jį galima būtų panagrinėti.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mintas: 10 gruodžio 2023 - 01:17
QUOTE(mintas @ 2023 12 10, 01:15)
...
Antras dalykas, aš į akumuliatorius žiūriu, ne kaip į ekonominę naudą, o kaip gerą variantą rezerviniam maitinimui, be jokios minties apie ekonominį atsiperkamumą, todėl nesivaikyčiau didesnės akumuliatorių talpos. Grynai kaip truputį galingesnis UPS.

...


Tokiu atveju minusas bus tik didesnis, nes hibridinis inverteris jau nupirktas, o net tamsaus paros meto sąnaudų jis nepadengs. Juk jau baigėsi "aukso amžius", kai atiduodavai ESO savo pagamintos elektros 12% ir ramu. Dabar jau labiausiai apsimokantis tampa 1 planas, kur vakare atsiemant net tą pačią dieną pasigamintą kWh jau reikės mokėti. O turint bent 10kW akumuliatorius kokius 8-9 mėnesius per metus beveik visai nereikės naudotis susigrąžinimo opcija.

QUOTE(mintas @ 2023 12 10, 01:15)
...

O dėl tamstos inverterio, tai visai įdomu būtų sužinoti jo charakteristikas, kad ir jį galima būtų panagrinėti.


Mano inverteriai yra : paprastas Solis G4 12kW , o naujas hibridinis, tai toks kaip iš tavo duotos nuorodos - DEYE SUN-12-SG04LP3 .
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo silainiai: 10 gruodžio 2023 - 07:40