Įkraunama...
Įkraunama...

Saulės kolektoriai ir baterijos - 3

QUOTE(mintas @ 2024 02 23, 22:12)
...
Yra dar vienas mano pasirinkimas, dėl kurio teisingumo įtariu gali kilti abejonių. Tai mano inverterio pasirinkimas. Mano elektrinė 6,75kW galios, o inverterį pasirinkau 10kW. Dabar pas kaimyną saulės elektrinė dirba ilgesnį laiko tarpą. Ta prasme vakare mano elektrinė jau nustoja gaminti, o kaimyno dar kokį pusvalandį kaip minimum dirba, o ryte ankščiau pradeda dirbti nei manoji. Taigi, inverterio didesnis galingumas, tai gali būti vertinama kaip klaida, ...

Mintai, negaliu garantuoti, bet spėju, kad tavo ir kaimyno inverteriai yra skirtingų gamintojų. Nes to paties modelio, tik skirtingų galių inverteriai startuoja ir gesinasi praktiškai vienodai (jei kalbama apie panašios galios). Todėl čia negalėtų būti klaida, tiesiog tokie tavo inverterio parametrai.

...
Antras dalykas, tai kad mano inverteris hibridinis, jo kaina buvo ~3200€ kai paprastas, tokios pat galios inverteris būtų mažiausiai 1000€ pigesnis. Tai prailgina atsiperkamumo laikotarpį. Įdomiausia tai, kad akumuliatorių pirkimą (aukštaįtampį mano inverteriui, "silainiai" įsigyto 48V varianto kainų segmentas iš visai kitos operos) aš šiai dienai vertinu kaip ekonomiškai nepagrįstą. Vis tik, šis hibridas mane sužavėjo tuo, kad gali dirbti salos režime ir be akumuliatorių, tiekdamas tiek, kiek tuo metu energijos pagamina saulės baterijos.

Manau ne už kalnų jau APVA parama baterijoms, tai net ir HV baterijos bus lengviau įperkamos.

Taip pat galiu pasigirti, kad jau pasileidau savo hibridą su baterijomis ir jau praktiškai išbandžiau pilną OFF gridą. Viskas veikia puikiai, tik dar nedrįstu grid-off grid pajungti ant automatinio rėžimo, nors perjungėją esu pajungęs (kolkas jis dabar suveikia rankiniu būdu).
Atsakyti
Yra dar vienas mano pasirinkimas, dėl kurio teisingumo įtariu gali kilti abejonių. Tai mano inverterio pasirinkimas. Mano elektrinė 6,75kW galios, o inverterį pasirinkau 10kW. Dabar pas kaimyną saulės elektrinė dirba ilgesnį laiko tarpą. Ta prasme vakare mano elektrinė jau nustoja gaminti, o kaimyno dar kokį pusvalandį kaip minimum dirba, o ryte ankščiau pradeda dirbti nei manoji. Taigi, inverterio didesnis galingumas, tai gali būti vertinama kaip klaida, bet ateitį yra minčių elektrinės galingumą didinti, tad prisilaikau nuomonės, kad pasirinkimas ne idealus, bet kad tai klaida, nemanau.

Va būtent dėl šitos situacijos aš turiu diametraliai priešingą nuomonę - modulių krauti daugiau, nei inverterio nominalas. Vienintelis atvejis, kai suprasčiau didesnės galios inverterio statymą būtų tada, kai SE plėtra planuojama artimiausiu laiku - pvz., pasistačius SE su APVA parama, o po to dasipirkti gabalą už savus (na, pvz., kai pilnai elektrinei tuo metu pinigų nėra ir pan.). Nes plėsti elektrinę vėliau bus galvos skausmas - kur gauti identiškų, ar bent jau panašių, dydžiu ir elektrinėmis charakteristikomis modulių, kaip jungti į stringus (kurie tik du tėra) ir pan. Nors pastaroji problema tavo atveju gal ir nedidelė - esamus modulius galima kabinti ant vieno MPPT, visus naujus ant kito MPPT...

Mano atveju 11,4kw modulių kabo ant 10,1 kw Fronius'o (kuris tik tiek ir geba atidavinėti į tinklą). Tai per pernai metus ties 10,1kw atidavimas buvo pjautas summa summarum gal tik kokią valandą per visą sezoną... Moduliai nedideliu kampu, orientuoti ne idealiai į pietus - net teoriškai generuojamas max. galingumas labai nedaug viršyja tą inverterio nominalą. O apskritai techniniai tokios konfigūracijos argumentai gerai sudėlioti pas 'Giminiją' (yra toks ar tai uab'as ar tai žmogus su IĮ) puslapyje.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Verteris: [b!]Vakar[/b!], 18:43

Palaikau Verterį. Pats turiu 10kW inverterį su 15kW plokščių. Visos plokštės su optimizatoriais, smagus žaisliukas :). Maksimaliai inverteris gali atiduoti 10,9 kW berods. Tokių dienų pernai buvo mažai. Plokščių kampas apie 20 laipsniu, kas tikrai nėra idealu. Pirminė investicija į 9kW elektrinę atsipirko per kainų piką faktiškai (lyginant su biržos kaina). Dabar pagamintos elektros kainą laikyčiau apie 0,12 EUR. Kad skaičiuoti lengviau. Tai visi elektrinės išplėtimai pilnai pasidengs kitais metais. Galima būtų tikslai paskaičiioti, bet nematau reikalo :)

Elektrinė paleista 2021 spalio viduryje. Praplėsta 2022 spalį iki 12 kW, 2023 rudenį iki 15kW

Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Vytas_: [b!]Vakar[/b!], 21:29