Įkraunama...
Įkraunama...

Saulės kolektoriai ir baterijos - 3

QUOTE(arkava @ 2020 04 21, 18:47)
nu as kiek skaiciuoju, rinkos kaina elektrine- atsipirkimas 120-150 men.
taip kad...

Kažką ne taip skaičiuoji smile.gif ,kad ir nors rinkos kainą imi .
Atsakyti

Taigi kampą gali pasidaryti kokį nori panaudojant cinkuotus tvirtinimo profilius, ar taip jau toks didelis nuolydis į šiaurę?Man tai kai kas duoda naudos tai iš vis negadina vaizdo o pušia biggrin.gif... O kam tas dvigubas tarifas , jei pasigamini kiek reikia ir dar pasisaugai energijos?Koks skirtumas ar naudosi tą pasisaugotą energiją naktį ar dieną ar savaitgalį vistiek susimoki tik už pasaugojimą,nebent nepasigamini kiek reia kWh ,bet tai būtų nelogiška .Dėl pertekliaus sutinku visiškas Š ... .Atsiras daugiau gaminančių -vartotojų tikrai turės ateityje ką tai keisti .

Nuolydis i siaure dar visai teisingas, bet is 10Kw tenka paaukoti 3Kw kas santikinai yra visai nemazai :) 

Atsakyti

Kažką ne taip skaičiuoji smile.gif,kad ir nors rinkos kainą imi .
Kazkas ne taip skaiciuoja, abejoju del 3 metu atsipirkimo. 10Kw elektrine normaliais moduliais su normaliu inverteriu apie 7500-770 Eur jeigu montuoji pats ir priduoda imone. Be paramos. 
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo vaikis_: 21 balandžio 2020 - 18:46
QUOTE(vaikis_ @ 2020 04 21, 19:42)
<p></p><p></p><blockquote  class="ipsBlockquote" data-author="korida" data-cid="72648969" data-time="1587485288"> Kažką ne taip skaičiuoji vartotojo įkelta nuotrauka,kad ir nors rinkos kainą imi .</blockquote> Kazkas ne taip skaiciuoja, abejoju del 3 metu atsipirkimo. 10Kw elektrine normaliais moduliais su normaliu inverteriu apie 7500-770 Eur jeigu montuoji pats ir priduoda imone. Be paramos. 

Įtariu, kad čia kažkokio jo parduodamo produkto reklama. Tikėtina kažką pigaus vežasi iš kinų. Išbandė/bando savo kailiu ir tuo pačiu reklamuoja.
Atsakyti

Kazkaip 4 metai man realesnis vatiantas ivertinant visus niuansus. 

Atsakyti
QUOTE(vaikis_ @ 2020 04 21, 19:50)
<p>Kazkaip 4 metai man realesnis vatiantas ivertinant visus niuansus. </p>


Na tavo variantas panašu ,bet ne taip kaip arkavos skaičiavimai 11,25:4= 2,80 karto daugiau.
hmm.gif
p.s. galvoju apie pusę pasigamintos energijos suvartoti realiu laiku , o bus matyt kaip realybeje viskas klostysis ,kaip elektros kainos keisis ...
Čia sau tik preliminariai skaičiavau apie 3met . ,mane pilnai jau irgi tenkintų jei terminas išsitęstų iki 4m.


Papildyta:
QUOTE(cibulis @ 2020 04 21, 19:50)


Sėkmėa visiems nepatikliesiems .
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo korida: 21 balandžio 2020 - 20:28
QUOTE(korida @ 2020 04 21, 21:04)
Sėkmėa visiems nepatikliesiems .

Man tai jokio skirtumo. Pardavinėk. Tik konkrečiai kainos paklausiau. Įdomu.
Atsakyti
QUOTE(korida @ 2020 04 21, 20:04)
Na tavo variantas panašu ,bet ne taip kaip arkavos skaičiavimai  11,25:4= 2,80 karto  daugiau.
hmm.gif
p.s. galvoju apie pusę pasigamintos energijos suvartoti realiu laiku , o bus matyt kaip realybeje viskas klostysis ,kaip elektros kainos keisis ...
Čia sau tik preliminariai skaičiavau apie 3met . ,mane pilnai jau irgi tenkintų jei terminas išsitęstų iki  4m.


Papildyta:
Sėkmėa visiems nepatikliesiems .

Pries darant prielaidas, pasidomekit kaip apskaitoma suvartojama ir pagaminama (saules elektrines) elektra. Esant vienfaziui inverteriui, reikia visus tuo momentu vartojancius prietaisus tureti ant tos fazes, nes nuo kitu faziu bus emimas is tinklo. Turint trifazi inverteri ne ka geriau, nes fazes nesumuojamos, o ziurima sroves kryptis pagal konkrecias fazes. Taip kad vertinant atsiperkamuma, daryk prielaida, kad viska pasaugosit tinkle...
Atsakyti
QUOTE(korida @ 2020 04 21, 13:46)
Na jau antras mėnuo naudojuosi 5kW FV elektrine ,URE moduliai ir Solis inverteris.


Solis inverteris, o kas jais prekiauja Lietuvoje, ar pirkai ne Lietuvoje?
Papildyta:
QUOTE(vaikis_ @ 2020 04 21, 18:50)
<p>Kazkaip 4 metai man realesnis vatiantas ivertinant visus niuansus. </p>


Pilnai tikiu dėl trumpo atsipirkimo laiko. Inverteris labai pigus kinietis, įtariu ir kitos komplektuojančios, montavo, kaip sakė pats, jei dar ir paramą gavo, tai atsiperkamumas pilnai tikėtinas taip greitai.

Aš ir svarstau apie saulės elektrinę šiais metais, tad visai įdomu būtų smulkiau panagrinėti tą variantą.
Papildyta:
QUOTE(Vytas_ @ 2020 04 21, 22:27)
Taip kad vertinant atsiperkamuma, daryk prielaida, kad viska pasaugosit tinkle...


Visko fiziškai neišeis, bet kad didžiają dalį, tai manau, kad taip. Bent jau mano atveju, didžiausias elektros suvartojimas žiemą, o gamyba vasarą, taip, kad į vienus vartus didesnės suvartotos energijos daliai iš tinklų.

Iš kitos pusės iš tinklų pasaugota, vis tiek pigiau nei iš tinklų už pilną kainą. Primetu, kiek išleidžiu per mėnesį, dalinu pusiau ir gautą dydį vertinu skaičiuodamas atsiperkamumą.

Vis tik, pagal gautus kelis pasiūlymus, kai montuoja įmonė su standartiniu Huawei SUN2000-6KTL-M0, nevertinant subsidijos atsiperkamumas 10 metų, su subsidija atitinkamai pigiau. Kliūna, kad ant plokščio stogo skaičiuoja tik 10° kampą ir tai, laikančiūjų konstrukcijų kaina gana didelė. Grubiai 10kW galios elektrinę už man pasiūlytas 6kW elektrinių kainas galima iškelti.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mintas: 21 balandžio 2020 - 22:58
QUOTE(Vytas_ @ 2020 04 21, 22:27)
Turint trifazi inverteri ne ka geriau, nes fazes nesumuojamos, o ziurima sroves kryptis pagal konkrecias fazes. Taip kad vertinant atsiperkamuma, daryk prielaida, kad viska pasaugosit tinkle...


Kaip tik žiūrėjau Fronius darbo režimus (38 min). Jei saulė duoda 3kW, tai inverteris išduos į visas fazes po 1kW. Sakykim įsijungiam virdulį arbatai užsikaist. Virdulys vartoja 2kW. Tai Fronius ir toliau išdavinės po 1kW į kiekvieną fazę, tad 2kW bus atiduoti į tinklus, 1kW bus sunaudotas virdulio virimui ir dar 1kW susigrąžintas iš elektros tinklų.

Tad realiai naudoji mažiau, nei pagamina saulė, bet vis tiek priverstas pirkti elektrą iš tinklų.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mintas: 21 balandžio 2020 - 23:19
QUOTE(mintas @ 2020 04 21, 23:12)
Kaip tik žiūrėjau Fronius darbo režimus (38 min). Jei saulė duoda 3kW, tai inverteris išduos į visas fazes po 1kW. Sakykim įsijungiam virdulį arbatai užsikaist. Virdulys vartoja 2kW. Tai Fronius ir toliau išdavinės po 1kW į kiekvieną fazę, tad 2kW bus atiduoti į tinklus, 1kW bus sunaudotas virdulio virimui ir dar 1kW susigrąžintas iš elektros tinklų.

Tad realiai naudoji mažiau, nei pagamina saulė, bet vis tiek priverstas pirkti elektrą iš tinklų.

Butent, be to pasaugojimas ne daug pigesnis nei perdavimas. Sau svarsciau nebent karsto vandens ruosima be inverterio tiesiogiai i boilerio tena.
Atsakyti
paprastai skaičiuojant - pvz elektrine 5 kw - 4500 tarkim pinigu
dabar moku abonentini 38e/mėn.
4500:38=118 men
118:12=10 metu
po 10m - iseinam i + smile.gif
su 10 kw - dar ilgiau...

nelabai prasminga tokia ilgalaike abejotina investicija
p.s. gal kazkur klystu

QUOTE(vaikis_ @ 2020 04 21, 18:42)
<p></p><p></p><blockquote  class="ipsBlockquote" data-author="korida" data-cid="72648969" data-time="1587485288"> Kažką ne taip skaičiuoji vartotojo įkelta nuotrauka,kad ir nors rinkos kainą imi .</blockquote> Kazkas ne taip skaiciuoja, abejoju del 3 metu atsipirkimo. 10Kw elektrine normaliais moduliais su normaliu inverteriu apie 7500-770 Eur jeigu montuoji pats ir priduoda imone. Be paramos. 

Atsakyti