Įkraunama...
Įkraunama...

Vokietijos lietuvės

unsure.gif Merginos... Gal susidūrėt su situacija kai senelis ar močiutė suserga onkologine liga... Kaip visa tai pateikt vaikams. Vaikai vistiek girdi/supranta, kad kažkas negerai... Mano uošvis prieš aštuonis metus išsioperavo melanomą, o dabar po visą kūną išsisėję augliai. Pastebėjo ne daktarai, o jis pats, nes nebejautė vienos rankos, manė gal nuo artrozės ar insultas... Uošvį sraugtasparniu iš jo mažo miestelio atskraidino į mūsų klinikinę ligoninę, taigi visas gydymo procesas vyks "per mūsų namus", anyta pas mus apsistojus... Šįryt operavo galvą. unsure.gif

O kaip būna su chemoterapija, paleidžia namo, ar lieka ligoninėj..? Ir jei namo, tai kaip jei klinika kitam mieste? Mes su anyta jau pradėjom jai buto ieškot pas mus mieste, bet o gal yra kokia galimybė kur gydantis trumpai apsigyventi..? Nes anyta tai žalio supratimo apie nieką neturi, o vyras mano biškį panikuoja. Tai kolkas aš visus "stumdau"... unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(RutaT @ 2016 04 08, 19:24)
unsure.gif Merginos... Gal susidūrėt su situacija kai senelis ar močiutė suserga onkologine liga...


sakai, kad serga, vaziuoja i ligonine, nes blogai jauciasi ir tiek.
Atsakyti
QUOTE(Atenyte @ 2016 04 08, 11:06)
laukiu kol diedas is komandiruotes grys ir palaidos (aciu dievui siandien gryzta  biggrin.gif )

pas mane sunus laidojo...as paniskai bijau peliu/ziurkiu tai net neziurejau ir laikiausi 10m atstumu. doh.gif sunus vos ne su asarom ja i ''shiupeliuka'' suslave, tada nunese i lauka. as iskasiau duobe, sunus imete, ir toliau jau viska pats padare. dar apverke ir geliu nunese... doh.gif doh.gif brrrrrrrrr

QUOTE(RutaT @ 2016 04 08, 16:24)
O kaip būna su chemoterapija, paleidžia namo, ar lieka ligoninėj..? Ir jei namo, tai kaip jei klinika kitam mieste? Mes su anyta jau pradėjom jai buto ieškot pas mus mieste, bet o gal yra kokia galimybė kur gydantis trumpai apsigyventi..? Nes anyta tai žalio supratimo apie nieką neturi, o vyras mano biškį panikuoja. Tai kolkas aš visus "stumdau"... unsure.gif

uzjauciu 4u.gif Lietuvoj paleidzia namo...kaip cia - neisivaizduoju. bet suzinosit gi viska. pas daktara paklauskit.
del vaiku tai aisku paaiskinkit, kad senelis sunkiai serga. ka cia daugiau ir bepaaiskinsi kitokio... verysad.gif
Atsakyti
Pas mus darzely aukletojos turejo spec.knygu tokiom temom,kaip mirtis ir pan. Aukletojos turejo atskira spinta ir tokiu atveju,tevai galedavo pasiimt ir vaikams paskaityt.
As kaip nestuke.gif buvau su mazaja,tai dickei ir parsinesiau is darzelio knyguciu labai paprastu ir kartu paskaitem,paveiksliukus paziurejau.
Kaip mokykloj pradinej dar nezinau.

Taviskiai jau didoki.Manau ir taip supras. Stiprybes Jums Rüta 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(RutaT @ 2016 04 08, 17:24)
unsure.gif Merginos...

Laikykis 4u.gif Manau,pasakyk sunui paprastai, kad senelis sunkiai serga ir privalo daug laiko ligoninej praleisti. Jeigu labai jautriai reaguoja, gal pabandykit kazka kartu su seneliu neveikti: gal parke pasedeti ar ledu kartu suvalgyti, kad vaikai jaustu, kad gyvenimas ir toliau teka, net ir tada, kai skauda ar sunku.
Atsakyti
QUOTE(RutaT @ 2016 04 08, 16:24)
Šįryt operavo galvą. unsure.gif

kaip pakele operacija? 4u.gif
Vaikams tai mano galva/patirtim paprasta- pasakai kad labai sunkiai serga ir tiek, Toliau info pagal pareikalavima, ty- ko klausia, i tai kiek imanoma saziningiau ir paprasciau pateiki informacija. Mes turim ligoniu ir mirciu labai salia, pries gerus metus palaidojom dvylikametes pusseseres teveli po onkologines ligos, jai buvo isaiskinta kad tetis mirs ir kaip viskas bus unsure.gif Vaikai (bent musu) labai rupinasi kiek tokios ligos uzkreciamos ir paveldimos, ar skauda ir kas buna kai numirsti. Apie vyresnio zmogaus ligas /mirtis kazkaip ne taip ir sunkiai kalbasi....blogiau kai apie vaikus reik....
Stiprybes jums visiems, isivaizduoju kaip sunku paciai viska 'stumdyt' , laikykis 4u.gif
Atsakyti
Pippa,labai sudominai su ta Olandija thumbup.gif

Ruta,zinok vezioja zmones i chemoterapijas.Paziurek internete Krankenfahrten,yra specialios firmos,kurios tik tuom ir uzsiima.
Ligoniu kasos sumoka.Pacienta nuveza,palaukia,kol chemoterapija baigiasi ir parveza namo.
Uosvis cia turbut skaitotos kaip privatus pacientas.Paziurek internete daugiau informacijos.
Sekmes 4u.gif
Atsakyti
Mane jusu pasakojimai apie Olandija irgi "uzveze". Buvau pora kartu bet tik Amsterdame. Dabar pradejau vyrui zyzti, kad reikia vaziuoti i Olandija paatostogauti smile.gif Bet Sekminiu atostogoms jau prie Walchsee Austrijoje uzsisakem (visa seima...) Gal vasara...
Vakar velai vakare pririjau sokolado. Jergau, taip norejau, taip norejau ir zinojau, kad gerai po to nebus. Atsikeliau siandien ryte visa uztinus. Geriu antra puodeli kavos ir bandau i normalu gyvenima grizti smile.gif
Atsakyti
QUOTE(RutaT @ 2016 04 08, 15:24)
unsure.gif Merginos... Gal susidūrėt su situacija kai senelis ar močiutė suserga onkologine liga... Kaip visa tai pateikt vaikams.


Pritariu Uupsei, nereikia vynioti vata... Tavo dukra jau paaugle, sunus taip pat nera mazas. Kai tetis sirgo, maniskems buvo pasakyta gana anksti - diedukas serga veziu. O ir sese savo trimetinukui pasake, nes tetis net ir sirgdamas, ji daznai priziurejo, tarp ju buvo uzsimezgusi tikra vyriska draugyste wub.gif . Vaikai viska labai gerai supranta. Mes teti paliatyviniame skyriuje lakeme iki pat mirties, vaikai labai rimtai i senelio 'globa' ziurejo ir butu labai ant manes ar seses supyke, jei butu mylimas diedukas isejes jiems nezinant, kad jis sirgo.

Penktadieni gaminau salotas su brokoliu, maniskiams patiko thumbup.gif . Pirkau dziovintas-saldintas spanguoles is bio parduotuves, saulegrazas paskrudinau ir dejau labai mazai bio-majonezo. Likuti (saulegrazas ir spanguoles) vakar uzbarsciau ant paprastu salotu lapu+feta+agurkai+ padazas is alyvuogiu aliejaus, trupucio medaus ir citrinos. Vakarui labai greita, paprasta ir gaivu.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Pippa: 10 balandžio 2016 - 10:29
QUOTE(Pippa @ 2016 04 10, 12:22)
Penktadieni gaminau salotas su brokoliu, maniskiams patiko thumbup.gif . Pirkau dziovintas-saldintas spanguoles is bio parduotuves, saulegrazas paskrudinau ir dejau labai mazai bio-majonezo. Likuti (saulegrazas ir spanguoles) vakar uzbarsciau ant paprastu salotu lapu+feta+agurkai+ padazas is alyvuogiu aliejaus, trupucio medaus ir citrinos. Vakarui labai greita, paprasta ir gaivu.


dziaugiuosi, kad patiko wub.gif
Pabandyk kita karta vietoj spanguoliu ivairiu dziovintu vaisiu ideti (pries tai ismirkant ir stambesnius pasmulkinant) irgi labai thumbup.gif
As siandien viena visa brokolio galva suvalgiau (500 gr.) tu salotu pavidalu. Nu geris bigsmile.gif
Atsakyti
4u.gif Ačiū jums visoms už palaikymą, pasidalijimą patirtimi ir patarimus!

Mums visiemsžinia apie uošvio ligą buvo kaip perkūnas iš giedro dangaus, nes jis niekuo rimtai nesiskundė, stiprus ir gana jaunas (72m.) buvo, dirbo sode, keliavo ir slidinėjo. Bet dabar jau susitaikiau su ta mintim. Išties, vaikam sakysim taip kaip yra. Norėjau net į intensyvios priežiūros palatą su vaikais eit po operacijos Opos aplankyt, bet ten neleidžia vaikų. Kai blaiviai galvoju, tai visa tai yra gyvenimas. Ir reikia išmokt su tuo gyvent ir žinot, kaip gyvenime būna.

Vyras su anyta šiek tiek pasimetę, tai turiu juos "prižiūrėt", ieškau uošviams buto čia mūsų mieste, nes tik mus jie turi, susižiūrėjau ir "Betreutes VVohnen" galimybes, ir slaugos ligonines, kad išsirinkt geriausią, o ne pirmą pasitaikiusį. Anyta kol kas pas mus gyvena, labai jai čia pas mane patinka, ir miega gerai, ir valgis skanus... smile.gif Oi, dar daug man reiks visko organizuot, jei uošvis nebepasveiks... unsure.gif
Papildyta:
QUOTE(uups @ 2016 04 09, 13:33)
kaip pakele operacija? 4u.gif
Viskas lyg gerai, ir ranka atsigavo. Gera pradžia smile.gif
Atsakyti
QUOTE(RutaT @ 2016 04 11, 15:57)
Anyta kol kas pas mus gyvena, labai jai čia pas mane patinka, ir miega gerai, ir valgis skanus...

Saunuole 4u.gif gerai, kad turi ramsti -tave 4u.gif
Atsakyti