Įkraunama...
Įkraunama...

Gyvenimas Vokietijoje

QUOTE(eling @ 2016 03 26, 16:43)
*Padėkit, mergaitės,  4u.gif  aš vis su ta pačia problema dėl Kindergeld  unsure.gif . VĖL atėjo laiškas iš Familienkasse, dar jiems trūksta vaikų gimimo liudijimų kopijų. Reikia siųsti tik vertimą ar ir originalo kopiją?

**Ir dar. Tema apie vaiką (jau dabar pilnametį) iš pirmos santuokos, gyvenantį ir besimokantį LT. Jie klausia "Besteht Kontakt zum Kindesvaters von Tadas? Bitte teilen Sie die genaue Anschrift mit." Čia klausia ar vaikas su savo tėvu bendrauja, ar mes su jo tėvu bendraujame? Ir prašo nurodyti tikslų adresą? Kieno - vaiko ar tėvo?

***Dar klausimas - ar faktas, kad turiu butą LT gali turėti įtakos vaiko pinigams (ne)gauti?

4u.gif
*o neturit tarptautinio gimimo liudijimo? ji isduoda visi metrikacijos skyriai. Tai nereiktu sukti galvos. Bet kokiu atveju, visada siuskit tik kopijas.
**tai jei tevas bendrauja, tai gal ir Jus bendraujat? smile.gif Kadangi vaiko pinigai yra skirti ir mokami tevams, tai ir klausimas cia manyciau apie tevu bendravima, o ne apie vaiko. Klausia tevo adreso.
***butas nei prie ko. Vaiko pinigai skiriami nepriklausomai nuo pajamu ir socialinio statuso.
Atsakyti
QUOTE(eling @ 2016 03 26, 16:43)
Padėkit, mergaitės,  4u.gif  aš vis su ta pačia problema dėl Kindergeld  unsure.gif . VĖL atėjo laiškas iš Familienkasse, dar jiems trūksta vaikų gimimo liudijimų kopijų. Reikia siųsti tik vertimą ar ir originalo kopiją?

Ir dar. Tema apie vaiką (jau dabar pilnametį) iš pirmos santuokos, gyvenantį ir besimokantį LT. Jie klausia "Besteht Kontakt zum Kindesvaters von Tadas? Bitte teilen Sie die genaue Anschrift mit." Čia klausia ar vaikas su savo tėvu bendrauja, ar mes su jo tėvu bendraujame? Ir prašo nurodyti tikslų adresą? Kieno - vaiko ar tėvo?

Dar klausimas - ar faktas, kad turiu butą LT gali turėti įtakos vaiko pinigams (ne)gauti?

4u.gif

1. Deciau ir originalu kopijas ir vertimu kopijas
2. Neturiu supratimo
3. Netures jokios itakos.
Atsakyti
QUOTE(eling @ 2016 03 26, 17:43)
Padėkit, mergaitės,  4u.gif  aš vis su ta pačia problema dėl Kindergeld  unsure.gif . VĖL atėjo laiškas iš Familienkasse, dar jiems trūksta vaikų gimimo liudijimų kopijų. Reikia siųsti tik vertimą ar ir originalo kopiją?

Ir dar. Tema apie vaiką (jau dabar pilnametį) iš pirmos santuokos, gyvenantį ir besimokantį LT. Jie klausia "Besteht Kontakt zum Kindesvaters von Tadas? Bitte teilen Sie die genaue Anschrift mit." Čia klausia ar vaikas su savo tėvu bendrauja, ar mes su jo tėvu bendraujame? Ir prašo nurodyti tikslų adresą? Kieno - vaiko ar tėvo?

Dar klausimas - ar faktas, kad turiu butą LT gali turėti įtakos vaiko pinigams (ne)gauti?

4u.gif


As vaziavau i pacia Familienkasse, daviau lietuviskas metrikas, jie patys padare sau kopijas
su vaiko tevu parasiau kad nebendrauju ir jokiu kontaktu nepalaikom ir nezinau kur jis nei adreso nieko (manes apie vyresni sunu visai neklause, jam 19 metu, jis jau savarankiskas)
o kas jusu klause apie buta???
Atsakyti
Ačiū labai už atsakymus! 4u.gif

Veola Dėl buto šiaip pasiteiravau, jei sužinotų, kad sūnus gyvena mūsų savame bute, ar nebūtų tai problema gauti vaiko pinigus,

Dabar daugmaž aišku. Tarptautinių gimimo liudijimų neturiu, tik Lietuvoje išverstus ir patvirtintus notaru. Gal užteks, tikiuosi... Siųsiu kopijas originalų ir vertimus. Dėl tėvo bus "nieko nežinau". Gal taip greičiau atstos. unsure.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo eling: 28 kovo 2016 - 15:00
Labas rytas 4u.gif
Bandžiau rasti informacijos kokius reikia dokumentus susitvarkyti isviykstant gyventi i Vokietija g.gif dauguma kalba apie isvykima su vaikais,bei kai būna apdrausti Lietuvoje privalomu sveikatos draudimu.
Mano situacija truputi kitokia tad norėjau pasitikslinti,gal kad galetu atsakyti ,pataisyti . ax.gif Neturiu vaiku,nesu drausta Lietuvoje.Vokietijoje esu priregistravusi gyvenamąja vieta pas šeimos nari. Kokiu dokunemtu reikia tvarkyti išvykstant gyventi i Vokietija?:
.Kadang nesu drausta tai ir is ligoniu kasos LT pasiimti nieko nereikia,ar as teisi?Ar nėra reikalingas Vokietijos ligoniu kasai jokios pazymos is Lietuvos nors ir nebuvau drausta? g.gif
.Išsiversti diplomus baigtu mokslu i Vokiečiu kalba ir patvirtinti notariskai,kad Vokietijoje butu galima siusti del priprazinimo?
.Issimti tarptautini gimimo liudijimą,kad tiktu visose instancijose Vokietijoje?
.Dėl darbo stažo,reikia eiti i SODRA pažymos ,kad persikeltu ir butu skaičiuojamas darbo stažas toliau Vokietijoje del pensijos?
Gal kad gali papildyti kokiu dokumentu Vokietijoj gali reikėti iš Lietuvos pilnai oficialiai ten įsikurti?
Atsakyti
QUOTE(Panduxs @ 2016 05 11, 09:57)
  Neturiu vaiku,nesu drausta Lietuvoje.

.Kadang nesu drausta tai ir is ligoniu kasos LT pasiimti nieko nereikia,ar as teisi?Ar nėra reikalingas Vokietijos ligoniu kasai jokios pazymos is Lietuvos nors ir nebuvau drausta? g.gif

.Dėl darbo stažo,reikia eiti i SODRA pažymos ,kad persikeltu ir butu skaičiuojamas darbo stažas toliau Vokietijoje del pensijos?


nieko is jokios sodros nereikia, nes nieko ir negausit. Bet pravartu tuomet nueit i kokia draudimo bendrove ir issipirkt turistini draudima, kol darbo negausit, maza kas nutikt gali.
Del darbo stazo, tai bus reikalinga tada, kai eisit i pensija, ne dabar dar. Kas zino kokiose valstybese dar gyvensit.
Atsakyti
QUOTE(Leksa @ 2016 05 11, 12:36)
nieko is jokios sodros nereikia, nes nieko ir negausit. Bet pravartu tuomet nueit i kokia draudimo bendrove ir issipirkt turistini draudima, kol darbo negausit, maza kas nutikt gali.
Del darbo stazo, tai bus reikalinga tada, kai eisit i pensija, ne dabar dar. Kas zino kokiose valstybese dar gyvensit.

Dar galiu papildyti kad gerai butu tureti is ankstesniu darbu rekomendacinius laiskus, labai vokieciai jos megsta ir labai atkreipia i tai demesi 4u.gif
Atsakyti
Turiu tokią problemą...klausimą gal.
Su vaikais gyvenu LT (16 ir 10 metų. Vyresnelis 23 jau savarankiskas). Vyras dirba DE jau 2 metai. Ką tik susitvarkė vaikų pinigus. Seimynine situacija pas mus tokia, kad yra "tavo pinigai" ir"mano pinigai". Vaiku pinigus verciau tvarkytis as, vyras zyze kad negalima, neimanoma, nesigaus ir pan. Gavosi. Issiaiskinau, kad jau arba gavo pacius pinigus arba bent jau pranesima kad jie bus. O gudrutis viska sutvarke taip, kad pinigeliai i saskaita jo mamos eitu, t.y., mano anytos. O jau is ten....tik ne man su vaikais. Taigi labai idomu, girdejau kad skyrybu atveju pinigai pervedami tam, kas vaikus augina. O dar neissskyrus, ar galima kazkaip pakeisti, uzprotestuoti tai? Pakeist, kam pervedami pinigai?Vyras tai tvarke be manes....Todel ir susigriebe viska sau, nezinojau ir nespejau sureaguoti. .....O vaikai auga su manim.
Atsakyti
QUOTE(Ramsius @ 2016 05 21, 00:41)
Turiu tokią problemą...klausimą gal.
Su vaikais gyvenu LT (16 ir 10 metų. Vyresnelis 23 jau savarankiskas). Vyras dirba DE jau 2 metai. Ką tik susitvarkė vaikų pinigus. Seimynine situacija pas mus tokia, kad yra "tavo pinigai" ir"mano pinigai". Vaiku pinigus verciau tvarkytis as, vyras zyze kad negalima, neimanoma, nesigaus ir pan. Gavosi. Issiaiskinau, kad jau arba gavo pacius pinigus arba bent jau pranesima kad jie bus. O gudrutis viska sutvarke taip, kad pinigeliai i saskaita jo mamos eitu, t.y., mano anytos. O jau is ten....tik ne man su vaikais. Taigi labai idomu, girdejau kad skyrybu atveju pinigai pervedami tam, kas vaikus augina. O dar neissskyrus, ar galima kazkaip pakeisti, uzprotestuoti tai? Pakeist, kam pervedami pinigai?Vyras tai tvarke be manes....Todel ir susigriebe viska sau, nezinojau ir nespejau sureaguoti. .....O vaikai auga su manim.

Galima ir pries skyrybas sutvarkyti. Reikia zinoti is kur jis gauna tuos pinigus ir pranesti, kad vaikai negauna tu pinigu. Vaiku pinigai yra grieztai tik vaikams, o ne anytoms.
Atsakyti
QUOTE(Ramsius @ 2016 05 21, 01:41)
Turiu tokią problemą...klausimą gal.
Su vaikais gyvenu LT (16 ir 10 metų. Vyresnelis 23 jau savarankiskas). Vyras dirba DE jau 2 metai. Ką tik susitvarkė vaikų pinigus. Seimynine situacija pas mus tokia, kad yra "tavo pinigai" ir"mano pinigai". Vaiku pinigus verciau tvarkytis as, vyras zyze kad negalima, neimanoma, nesigaus ir pan. Gavosi. Issiaiskinau, kad jau arba gavo pacius pinigus arba bent jau pranesima kad jie bus. O gudrutis viska sutvarke taip, kad pinigeliai i saskaita jo mamos eitu, t.y., mano anytos. O jau is ten....tik ne man su vaikais. Taigi labai idomu, girdejau kad skyrybu atveju pinigai pervedami tam, kas vaikus augina. O dar neissskyrus, ar galima kazkaip pakeisti, uzprotestuoti tai? Pakeist, kam pervedami pinigai?Vyras tai tvarke be manes....Todel ir susigriebe viska sau, nezinojau ir nespejau sureaguoti. .....O vaikai auga su manim.


Tikrai galit pakeist saskaita, reik tik laiska parasyt ir taip ir paaiskint kad tevas tu pinigeliu jums neatsiuncia, o vaikai gyvena su jumis...O dar geriau butu kad pridetumet pazyma su nustatita vaiku gyvenamoji vieta kad jums priteista auginti...Jaigu vyras dirba ir moka mokescius DE, tai jus turit teise gaut (ne jus, o vaikai) tuos pinigelius Kindergeld
Atsakyti
QUOTE(Ramsius @ 2016 05 21, 02:41)


Tiesą sakant,pildant formą ANTRAG AUF KINDERGELD Jūs turėjote pasirašyti, kad sutinkate, kad pinigai bus pervedami į toje paraiškoje nurodytą sąskaitą. Ar laikėte tą paraišką rankose, ar pasirašėte?

Ar žinote,kad pinigus už vaikus vyras gavo nuo prisiregistravimo Vokietijoje datos?

Aš manau, turite rašyti į Familienkasse laišką ir viską išdėstyti. O su geru advokatu dar ir susigrąžinsite pinigus savo vaikams, jei skrudžas vyras su savo motinėle jūsų parašą padirbo. Linkiu nenuleisti rankų ir sėkmės. 4u.gif smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Notė @ 2016 05 21, 11:35)
Galima ir pries skyrybas sutvarkyti. Reikia zinoti is kur jis gauna tuos pinigus ir pranesti, kad vaikai negauna tu pinigu. Vaiku pinigai yra grieztai tik vaikams, o ne anytoms.

QUOTE(Veola @ 2016 05 21, 11:57)
Tikrai galit pakeist saskaita, reik tik laiska parasyt ir taip ir paaiskint kad tevas tu pinigeliu jums neatsiuncia, o vaikai gyvena su jumis...O dar geriau butu kad pridetumet pazyma su nustatita vaiku gyvenamoji vieta kad jums priteista auginti...Jaigu vyras dirba ir moka mokescius DE, tai jus turit teise gaut (ne jus, o vaikai) tuos pinigelius Kindergeld


QUOTE(eling @ 2016 05 24, 17:00)
QUOTE(Ramsius @ 2016 05 21, 02:41)


Tiesą sakant,pildant formą ANTRAG AUF KINDERGELD Jūs turėjote pasirašyti, kad sutinkate, kad pinigai bus pervedami į toje paraiškoje nurodytą sąskaitą. Ar laikėte tą paraišką rankose, ar pasirašėte?


Ačiū už konsultacijas smile.gif

eling, tame ir reikalas, kad aš nepasirašinėjau. Ir sužinojau visiškai atsitiktinai, kad sąskaita, į kurią turėtų mokėti tuos pinigėlius - anytos.
Iš pradžių dar naiviai tikėjaus, kad problemų nebus, kad aš juos gausiu, nesvarbu į kokią sąskaitą jie bus siunčiami. Visgi dar kolkas šeima esam, vaikai bendri, tos pačios anytos anūkai. Deja, man buvo pasakyta, iš pradžių - kad neskaičiuočiau JO pinigų. Paskui - kad jeigu man kas nors nepatinka, jis išvis galįs grįžti į LT, ir tada nebus tų pinigų....Ir kad apskritai jis diskusijos netęs...
O mane dar iš darbo atleido...Išvis smagu.... doh.gif
Iš kurios Familienkasse jis gauna, žinau. Tai tiesiog ten rašyti reiktų ir viską išdėstyti...? Įtariu kad užtruks ilgokai...O kažin, ar jam koks pranešimas ateitų, kad sąskaita pakeista ar ne? Būtų žiauriai smagu, kad nesužinotų! Tiesiog op! - ir vieną mėnesį pinigelių nebegauna
thumbup.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Ramsius: 29 gegužės 2016 - 12:59