QUOTE(Karusia @ 2016 02 28, 17:17)
tai čia apskritai nieko tokio ir į persekiojimą neįsirašo - kviesti vaiką ant kilimėlio dėl jo sąžinės reikalų?
Ta prasme ES atšaukė monarchiją ir įvedė komunizmą?

neterko girdėti. Karalienė kaip tik ruošiasi švęsti didelį jubiliejų šiais metais.
p.s. aš prisiminiau, kur mes buvome susikibę diskusijoje - apie gėjų teises. Kaip manai, gėjai dabar labiau persekiojami ar tikintys žmonės tarybiniais laikais?
Taip, galima priskirti persekiojimui, obettačiau nei ta mergikė, nei jos šeima tuo metu niekaip nesureikšmino to konkretaus įvykio. Tiesiog pakikenom ir tiek to pasipergyvenimo ar traumos būta. Taip, dabartiniu laiku galima būtų prifilosofuoti kaip ten buvo/galėjo būti, kokių ir kiek ilgalaikių pasekmių tai sukėlė, kurios įtakojo tolimesnį tos šeimos narių gyvenimą, o gal net turėjo įtakos asmenybės formavimuisi.
Na bet nebuvo tos dramos, tuo konkrečiu atveju. Kažkam kažkur gal buvo kitaip, bet aš atsimenu tą konkretų atvejį.
Ai, gi atsimenu dar vieną, teta mano ėjo komunijos, apie 1975. Nu ir sėkmingai, nei berniukų, nei mergaičių, nei jokio žmogaus, išėjusio iš bažnyčios po šventės niekas negaudė, nešaudė, o veiksmas vyko Panevėžio bažnyčioje, centre, raudonoje tokioje.
O gal nebūtų labai sunku parašyti tai koks žodis būtų labiau vartotinas? Būtų labai dėkui.
Nedatempia mano domėjimasis istorija iki tiek, jog galėčiau lyginti. Žinau jog senelių laikais buvo to persekiojimo, jie taip pasakojo. Iš tėvų tokių pasakojimų negirdėjau, tai nežinau kaip tuo tarpu buvo, o tuo laikmečiu, kurį aš pati prisimenu, taip pat neteko susidurti su persekiojimu dėl religijos. Aišku, gal tik man neteko, tvirtinti, jog nebuvo negaliu.
Gyvenau per kiemą nuo bažnyčios. Na eidavo žmonės pasipuošę, veidų neprisidengę, tai gal nelabai jiems buvo baisu.

Nežinau.
Gėjų Sąjungoje nebuvo

Esu girdėjusi, jog tokius priverstinai gydė, bet VBS žinios taip sakė, o kiek pažinojau, tai tiesiog nesiviešino, tai, mano nuomone, buvo blogai. Tačiau kai jau lyg ir galėjo pasiviešinti, taip pat nekažkas gavosi. Netolerancijos apstu ir ne tik gėjams.
Būtų labai įdomu, jei savo patirtimi, nuomone pasidalintų patys žmonės, gimę, užaugę tremtyje. Dar įdomiau būtų, čia man, jei tai būtų patirtys iš 6-9 dešimtmečio.
Taip, istorijos pamiršti nereikia, taip reikia gerbti savo protėvių atminimą. Bet nu jau tik nepasakokit, jog 6-8 dešimtmetyje gimusios matėt, patyrėt visas protėvių negandas. Visos paauglystę, jaunystę praleidote tik liūdesyje, dvasinėse kančiose ir jums saulė nešvietė.