Įkraunama...
Įkraunama...

Kodėl neįmanoma leisti į mokyklą vėliau nei 7 metų

Šiuo metu pagal įstatymus vaikai leidžiami į mokyklą, jei jiems kalendoriniais metais sueina 7 metai. Iš to seka, kad rugsėjo pirmąją į mokyklą ateina pirmon klasėn vaikai, būdami 6 metų ir aštuonių mėnesių, 6 metų ir 9 mėn, 6 ir 10 mėn, 6 ir 11 mėn atitinkamai. Taigi 6iamečių ten tikrai nemažai.

Tema pratęsiama, iš šios:
http://www.supermama...;#entry70382866

Tėvai diskutuoja, kaip ir ar įmanoma nenubaustam palikti savo vaiką metams namie ar kitur ir išleisti jį į mokyklą jau septynerių metų su viršum.

Kol kas vienintelis legalus užtikrintas būdas, jei vaikui nustatyti super dideli poreikiai, su darželiu sudaroma trišalė sutartis, vaikas daržely "eina" į pirmą klasę, jo ateina mokyti mokytoja iš mokyklos, su kuria susitarta, praėjus pirmą klasę daržely, vaikas vėliau arba eina į antrą klasę mokykloje, arba į pirmą klasę mokykloje, jei nustatyta, kad vijo-nepavijo pirmokus. Tiesa, tokį pasiekti irgi labai sunku, reikia kalnus nuversti.

Nors už vaiko neleidimą į mokyklą yra administracinė nuobauda, temoje buvo kalbėta kad galimai galima vaizduoti kad emigravai ir tiesiog neleisti vaiko į mokyklą, paskui atvesti po metų -ir juk turės priimti. Kaip tą įgyvendinti realiai, nelabai aišku, bet akivaizdu - tuo atveju geriausia būtų išvis nelankyti darželio, ar bent dingti iš priešmokyklinės, nevesti vaiko ištyrimui į jokias įstaigas prieš pat mokyklą, mėginant ją atidėti ir pan. Nes tokiu atveju į save atkreipiamas oficialių įstaigų dėmesys, ir jie žinos, kad toks tai jonaitis nevedamas į mokyklą, nors va jis ką tik čia buvo.

Dar buvo kalbėta, kad kažkur x mieste x darže buvo galima susitarti, kad eitų antrą kartą į priešmokyklinę. Nors realiai neaišku, kaip tai įmanoma, nes krepšelis duodamas vieną kartą.

Taigi tema tam - gal kas vis tik prisiduos, kaip realiai apėjo reikalavimą išleisti vaiką į mokyklą. Nuo - iki. Ir vedė metais vėliau, nepaklusdamas įstatymams. Bijant šnekėti nuo savęs, gi visada galima sakyti "o mano pažįstama tram pam pam darė taip".
Atsakyti
QUOTE(Minutėlė @ 2016 02 26, 12:45)
Sveikos.
Prisiduodu kadangi zadėjau pranešti kaip seksis PPT.
Kaip kazkas ir rašė, PPT neišduoda tokių pazymų tik dėl noro leisti vaiką vėliau. PPT pasakė, kad tai prieštarauja ministro įsakymui. Vadinasi vienas zmogėnas savo parašu gali nuspresti musų vaikų likimus. Ką padarysi.
  Dabar prašymas kas zinote būdus praleisti metus parašykite į a.z. Gerai būtų su paaiškinimais kaip tą padaryti. Na pvz. emigracija- reikia, nereikia išsiregistruoti ar tik taip pranešti. Kaip tada su sveikatos draudimu  jei išsiregistruosi.

Keliu savo zinutę iš praeitos temos.
Atsakyti
Sveikos,

man ši tema buvo aktuali kaip niekam kitam - mano sūnus gimęs gruodžio 31 d. Kadangi turiu vyresnį sūnų, tai jau iš anksto rezgiau mintų, kaip čia "išsisukus" šiuo klausimu ir mažėlų pataupius ir leisti su ne savo metų gimimo vaikais.

Kadangi bendrauju su gruodinukais, kuriems ši tema irgi aktuali, tai nei vienam iš gruodinukų taip nepassisekė kaip mums. Netgi mano kaimynė, auginanti gruodinuką, kuriam aiškiai buvo per anksti eiti į mokyklą (mūsų vienmečiai), ėjo kryžiaus kelius, kaip tą vaiką "išsukti" nuo mokyklos (atvirai sakant net kyšį siūlė). Bet įstatymas yra įstatymas. Žmogus niekam nerūpi.

O kaip pasisekė mums? Pakalbėjau su auklėtoja (taip, ji patvirtino, kad mano sūnui tikrai dar metus praleisti darželyje būtų pats tas). Kalbėjau su darželio vedėja, kuri tikrai buvo supratinga ir pritarė mūsų norams. Taigi, kai atėjo laikas rašyti prašymą į priešmokyklinę grupę, mes jo nerašėme (beje, gerai buvo tas, kad grupė mišri), o kitais metais jį parašėme ir taip sėkmnigai atidėjome metus, ir ėjome į mokyklą metais vėliau nei priklauso pagal ĮSTATYMĄ. Iki šiol be galo dėkinga tiek darželio vedėjai, tiek auklėtojai už supratingumą. Vedėja prisiėmė riziką ant savo pečių už tokį poelgį. Juk gali būti nubausta už paprastą supratingumą ir žmogiškumą.

Beje, vaikų gydytojai irgi už tai, kad vaikai pradėtų eiti į pirmą klasę vėliau, pagal jį "pribrendimą". Logiškas sprendimas būtų toks, kad vaikai, gimę iki rugsėjo 1 d., eina su tų metų gimimo vaikais, o po rugsėjo 1 d - jau su kitų metų. Betgi valdininkams labai paprasta skaičiuoti - gimei tais metais - ir varyk į mokyklą. kam čia sukti galvą ir skaičiuoti....


Atsakyti
Upyte, o kaip jus galėjo palikti darzelyje dar metus jei jums nepriklauso? Jūsų krepšelis buvo išnaudotas. Darzelis naujo negauna. Tai jus laikė labdaringai?
Ir dar. Juk paruošiamasis neprivalomas. Tai kaip nesiuntė jūsų tada jūsų tiesiai į pirmą klasę. Juk dabar viskas kompiuterizuota.
Nu kazkaip viskas man neįtikėtinai skamba. Nes pati jau ,,išlandziojau'' visus labirintus ieškodama spragų.
Priminkit kelintais metais jūsų vaikas gimęs.
Atsakyti
Miniškis gimęs 2004.12.31.
Jis nenaudojo 2 kartus prešmokykliniko krepšelio - tais metais, kai jam pagal gimimo metus jau reikėjo eiti į priešmokyklinę klasę, mes nerašėme prašymo, taigi, ir krepšelio negavome. O jau kitais metais prašymą rašėme ir gavome krepšelį.
Manau čia mums taip pasisekė tik darželio vadovybės dėka. daugiau tokių atvejų, deja, neesu girdėjusi...
Atsakyti
QUOTE(Upytė @ 2016 03 02, 09:24)
Logiškas sprendimas būtų toks, kad vaikai, gimę iki rugsėjo 1 d., eina su tų metų gimimo vaikais, o po rugsėjo 1 d - jau su kitų metų. Betgi valdininkams labai paprasta skaičiuoti - gimei tais metais - ir varyk į mokyklą. kam čia sukti galvą ir skaičiuoti....

Gimę spalio - lapkričio mėnesį ir subrendę lankyti mokyklą būtų nepatenkinti tokia tvarka ax.gif Realiai, bet kuris atskaitos taškas turės ir negiamų, ir teigiamų situacijų.

Logiškiausias variantas: spalio - gruodžio mėnesiais gimę vaikai, kuriems kalendoriniais metais sueina 7 metai, į mokyklą eina pagal brandumą. Jei darželio auklėtoja, tėvai mato, kad vaikas nesubrendęs eiti į mokyklą, eina į PPT ir atlieka testą. Tada ir PPT galėtų varijuoti situacija: mato, kad nesubrendęs - leidžia likti darželyje.
Atsakyti
QUOTE(Upytė @ 2016 03 02, 12:04)
Miniškis gimęs 2004.12.31.
Jis nenaudojo 2 kartus prešmokykliniko krepšelio - tais metais, kai jam pagal gimimo metus jau reikėjo eiti į priešmokyklinę klasę, mes nerašėme prašymo, taigi, ir krepšelio negavome. O jau kitais metais prašymą rašėme ir gavome krepšelį.
Manau čia mums taip pasisekė tik darželio vadovybės dėka. daugiau tokių atvejų, deja, neesu girdėjusi...

Dabar supratau.
Deje ir darzelis gauna krepšelius uz vaikus.
Aš kai skambinau į PPT ir jie man pasakė kad nerašo pazymų apie atidėjimą pirmos klasės, aš jai uzsiminiau kad gimęs Tavo vaiko metais( aš čia buvau jau rašiusi) gavo pazymą apie atidėjimą. Tai man pasakė, kad dabar kazkas pasikeitė ir jie NEGALI rašyti tokių pazymų , kadangi prieštaraus įstatymui.
Ir tada kazkaip pirmokų sarašus mokykla gaudavo ne visus. Gal todėl ir praslydote. Mokykla nieškojo jūsų.
Gal dar kas susidūrėte su tokia situacija.
Papildyta:
QUOTE(Upokšnis @ 2016 03 02, 12:08)

Logiškiausias variantas: spalio - gruodžio mėnesiais gimę vaikai, kuriems kalendoriniais metais sueina 7 metai, į mokyklą eina pagal brandumą. Jei darželio auklėtoja, tėvai mato, kad vaikas nesubrendęs eiti į mokyklą, eina į PPT ir atlieka testą. Tada ir PPT galėtų varijuoti situacija: mato, kad nesubrendęs - leidžia likti darželyje.

drinks_cheers.gif
Atsakyti
O iš kur mokykla gali gauti tave sąraše, jei tu nedavei jai prašymo į ją patekti? nebent priešmokyklinė iškelta iš darželio į mokyklą, tai tada tu "ant akių" ,kas be ko.

bet šiaip jau mokyklų pvz. Vilniuje gyva pekla, tai tikrai nemanau kad nerašant prašymo joms visoms pateikiami visų tuometinių pirmokų sąrašai blink.gif
Atsakyti
QUOTE(stripulis @ 2016 03 02, 20:05)
O iš kur mokykla gali gauti tave sąraše, jei tu nedavei jai prašymo į ją patekti? nebent priešmokyklinė iškelta iš darželio į mokyklą, tai tada tu "ant akių" ,kas be ko.

bet šiaip jau mokyklų pvz. Vilniuje gyva pekla, tai tikrai nemanau kad nerašant prašymo joms visoms pateikiami visų tuometinių pirmokų sąrašai blink.gif


duomenu baze bendra yra - ir matosi kurie vaikai baige priesmokykline ir kurie i kuria mokykla uzrasyti... Ir rugsejo pirmom dienom - tie kur nuejo i niekur - bus matomi... (manau kad taip yra) - ir pvz is darzelio vaikai, kuriu tevai nesumokeje ir piktybiskai nemoka - is sarasu isbraukiami - o duomenu bazes ne... Ir i kuria istaiga beetu - ju negales ten uzregistruoti, kol neissiregistruos is ten, o is ten neregistruos - kol nesumokes... Zodziu pasislept ne kazka... Nu nebent to vaiko apskritai neleist i jokia ugdymo istaiga nuo pat gimimo...
Atsakyti
bet man atrodo, kad tų duombazių pačios mokyklos tai tikrai netyrinėja. gi net neįmanoma sužiūrėt didesniam mieste, kas kur nuėjo, kas nenuėjo, jom su PADAVUSIAIS prašymus susidorot reikia per gana trumpą laiką...

gal vaikų teisės paskui ir pasidomi, o gal ir ne. nes man atrodo jos irgi niekais labiau užsiiminėja, komandiruotėm, premijom sau ir pan, savireklamom... o ne vaikų teisėm kaip tokiom realiai.

o iš daržo baigęs tiesiog išsiregistruoji ir tiek. g.gif

prašymą mes pvz. padavėm sausį, o iš daržo išsiregistravom tik birželio gale. tai jei sakykim nepaduodi prašymo sausį niekur, išsiregistruoji iš daržo ,tai kas ten labai jau tave gaudys, kad tu niekur neatsidūrei? gal tu pvz. prašymą neši rugpjūtį, negi tave gaudysi iš anksto. o kai jau neatnešei, kas ten sužiūrės, kad neatnešei, kai jau rugsėjo pirmos rūpesčiai ant nosies.
mažesniam miestely tai taip, turbūt lengviau susekti kad koks antanas taip į mokyklą ir neišėjo, o didesniam... vargu kas tuo išvis užsiima?

tai tik klausimai iš mano pusės, jokiu būdu ne atsakymai.

nes būtent duombazėj matosi , kas padavė prašymus, kaip ten gali matytis tie, kurie nieko nepadavė? nu ok, baigė tarkim priešmokyklinę ir ketina namie pratupėt tuos metus - ir ką? išsiregistravo iš daržo ir galai vandenin? tam tikra prasme... čia juk tokio didelio darbo reikėtų, kad susekt rugsėjo pirmą visus vaikus kurie atėjo į mokyklą ir atknaisiot sąrašuose tai tada jau rankiniu būdu iš milžiniškos gaujos tuos, kurie neatėjo, jei jų išvis tuose sąrašuose galbūt nebuvo?

padavęs prašymą tai tikrai jau neišsisuktum paskui sugalvojęs neateit, jau ta pati mokykla gal tave pasiieškos (nors kur pvz. atkratinėja iš visų jėgų perteklių - tai kam jai ieškot, vis tiek nebus kur tave kišt suradus...)
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo stripulis: 02 kovo 2016 - 20:37
Tai kad ne - isfiltruoja visus vaikus, kurie buvo darzeliuose pvz 2010 gimimo... ir viskas - tie kurie perkelti i kita istaiga (mokykla) dega zaliai, tie kurie neperkelti i kita mokykla - raudonai... Tikrina manau svietimo skyrius, juk jie ir priemimus daro, gal kituose miestuose kazkas kitas - bet sistema jau yra, ir kai visos istaigos iki rugsejo 3 ar 5 privalo patvirtinti mokiniu registro duomenis - patikrint kas nenuejo i niekur - nu nesudetinga... Tik va idomu kaip suziures, kad visi i ta priesmokykline ateitu... Gal su polikliniku registru susies - sito nzn ir neisivaizduoju g.gif
Atsakyti
teisingai, aš pamiršau, kad priešmokyklinė privaloma doh.gif

nu tada jo... biški pyp.
Atsakyti