Šiaip man rodos didysis nesiskalbėjimas kyla iš to, kad Ubuntu žavisi pirmykščiu gyvenimu ir vertina daug ką per tą pusę. Jai super žaviai atrodo tie laikai, kai žmonės medinėse (šiuolaikinis upgrade'as - molinės) bakūžėse gyveno, vaikų kiek Dievas davė gimdė, žemę arė, vištas patys augino, kopūstus savo raugė, kai rūbai ir batai atliko tik vieną funkciją - kad plikas nevaikščiotum ir šalta nebūtų - bei buvo nešiojami tol, kol susinešiojo, kai vaikams išsilavinimo kiek yra, tiek užteko, o ko nėra - patys išmoko arba nereikėjo, jai kelionės yra vartotojiškas išmislas, kuris iš principo niekam nereikalingas (bet kartą ar kitą gyvenime gal ir nėra savaime blogai), o kūrybai užtenka ką nors sau iš molio nusilipdyt arba servetėlę nusimegzt ir t.t. ir pan.
Tai jei iš tos prizmės žiūrėt, gal ir nebuvo toj Tarybų Lietuvoj (ir visoj Tarybų Sąjungoj, sovietų valdžioj) taip blogai. Nu gal ir buvo kada gyvulių kokie tai nusavinimai, bet tai ot bėda - eini kolūkin dirbt ir gauni ten ką nors, ko reikia. Gal ir buvo kokie nedidukai politiniai apribojimai, bet tai nėr ko lįst ne į savo daržą ir viskas bus ok - kapstykis savo darželyje, vaikus augink, nuomonę sau pasilaikyk ir viskas bus gerai. Ir šiaip, valstybė duodavo viską, ko žmogui reikėjo (jei kažkas mano, kad ne viską - jie klįsta, nes valstybė žinojo geriau, o papildomi pageidavimai - pertekliniai, sugadinto vartotojiško mentaliteto pasekmė, t.y. tie reikalaujantys iš tikro yra vergai, nesuprantantys, kad jiems iš tiesų nereikia to, ko jie nori). O ko nedavė, nu tai nenumirė gi beveik niekas (su retom išimtim (pvz.Holodomoras, trėmimai), bet ten istorinė klastotė, iš tikro tai ir ten žmonės gerai gyveno).
siaip daug ka surasei Hmm teisingai, tik siek tiek perspaudei.
As niekur neteigiau, kad buvo GERIAU, as sakau, kad dabar nera geriau, as esminiu skirtumu nematau( be zirneliu pasirinkimo parduotuvese)
Kai kas buvo geriau, kai kas buvo blogiau, kai kas dabar geriau. Bet jus negalit to priimti, jums butinai turi buti VISKAS blogiau, arba jei ne taid avadiansi VISKAS geriau buvo 
O apie pokari siaip nesnekejau, snekejau kiek atsimenu jau po 1980m. (ir Lietuvoje nebuvo holodomoro), nes pasimesim besikapstydami, jei imsim visa perioda, vienaip gyveno zmones 1948 ir visai kitaip 58m. Esmeje, po KARO gana greit atsistate zmones gyvenimus, per 30 m pasieke tikrai nemazai, ko, deja, nepaskyciau apie paskutinius 30m. Sneku apie gerove zmonem, ne techninius pasiekimus bendrai pasualyje. ir nesneku apie paci arevoliucija, zudymsu ir kara, kas VISADA buna blogai.
gal pasnekam apie realius sovietmecio trukumus, ne zirnelius ar cia visoms jau toks esminis tukumas ir kancia buvo?kaizn kaip jusu promociutes be tu zirneliu vertesi, o airiai po siai dienai tokiu nevartoja, vargsiukai 
Mano nuomone viena is didensiu problemu buvo visiskas nuosavybes panaikinimas, manau jei butu dare moderuotai, dali padare valstybinio turto, kaip dabar yra Skandinavijoje ir dali palike zmonem butu geriau ir efektyviau. Aisku nesneku apie ideologija, deja, noredami panaikinti religija sukure kita religija - komunizma i kuri negalejai netiketi. Visgi sulyginti visus palei viena kurpaliu nelabai gaunasi, to nera zmogaus prigimtyje, mes nesam veinodi. BET valdzios pareiga vsigi turetu buti sudarymas salygu tokiu, kad butu galima zmonem, kurie dirba,pragyventi zmoniskai, saugiai, sudaryti lygias salygas visiems siekti mokslo, tureti darba, ir pragyvenimo saltini, tureti prieinama medicina.
Daug rasiau, nes prisiminiau vaikyste, paauglyste , smagu atsiminti tikrai, nejutau nei ideologinio spaudimo, nei kazkokiu represiju, nei kas mano aplinkoje juto, visai gerai gyvenau be baznycios, o kaip pionieriai eidavom padedavom seneliams, rinkdavom vaistazolias, makulatura.
Taigi, jei trumpai, jei reiktu nupiesti kreive, kaip zmones jauciasi salyje, kaip kas kuriama , tobulinima tai ji pas mus sutaptu su gyventoju skaiciumi, po karo jis augo , po 90 m krenta zemyn. Kuodys labai gerai viska paaiskina per savo laimes ekonomika. Taigi galit aiskinti iki nukritimo, kad dabar laaabai gerai, deja, fatai sako priesingai. Kai slayje labia gerai is jos trecdalis gyventoju neisvaziuoja ir 80 proc jaunimo negalvoja apie isvaziavima.
[attachment=251388:Screenshot from 2018-01-12 10-50-59.png]