Įkraunama...
Įkraunama...

Viskas apie tvoras

QUOTE(linuxox @ 2016 03 26, 15:26)
Mūsų sklypas niekuomet nebuvo gyvenamas,todėl aplinkiniai naudojo visokiems supuvusiems obuoliams,nupjautai žolei ir kt. dalykams išmesti.Jis ribojasi su dviem sklypais,vienas yra negyvenamas,jo tokie išmatavimai,kad neįmanoma statyti jokio pastato,kiti kaimynai yra senbuviai,gyvenantys tikriausiai kokius 40metų.Kai darėme geodezinius matavimus ir sklypo ribas pamatėme,kad jie į mūsų pusę įlindę vos ne pusę metro,nu ten toks kampas,nes man atrodo kad kitaip neišėjo,dedantis automatinius vartus.Bet dėl tų kelių cm niekas nieko nesakys.Bėda yra ta,kad jie susisodinę juodųjų serbentų eilę,kurie faktiškai auga mūsų sklype.Ką patartumėte daryti?Aš tų serbentų visai nenoriu...bet ir su naujais kaimynais nenoriu pyktis


Pas mus tas pats. Kaimynė bobutė senbuvė, "pasiskolino" 30-50cm sklypo, pastatyta tvora, vartai, jei atsiimam savo centimetrus klausimas ar jie tilps pravažiuoti į savo kiemą, nes vartus gautų susisiaurinti. Kiek supratau iš bobutės kalbų, jie žinodami tai padarė, tiksliau jos buvęs vyras. Pasidarėm geodezinius, ribas žinom, bet, tikriausiai, paliksim kaip yra. Kai kalbėjom ta tema, kaimynai puikiai žinodami situaciją niekam neprieštarauja. Pasiėmėm iš jų sutikimą dėl tvoros ir atraminės sienutės statybos ant sklypų ribos, o realiai statysim pagal situaciją, žiūrėsim, kad ir jų neįsprausti taip jog į kiemą neįvažiuotų.
Kalbėkitės su kaimynais, gal sutiks geranoriškai situaciją spręsti. Juolab, kad serbentus nesunkiai galima iškasti, čia ne pastato kampą nugriauti.
Atsakyti
iškilo man čia praktinių klausimų, reikia damušti vieną sklypo pusę (30 metrų) - aukščio skirtumų faktiškai nėra, gal max 10 cm.

1) Tai ar kas darėtės surenkamus pamatus? Mačiau čia buvo svarstymų, įdomu ar kas visgi pasidarėt ir kaip sekėsi? Aš pradžiai išviso galvojau tiesiog įbetonuot stulpus, bet gal visgi reikėtų ir surenkamo pamato.
2) Ar reikia po surenkamu pamatu pilt žvyro, dėt putplasčio?
3) Kokius stulpus naudot? 80x40x2 ? Bus sukamos horizontalios lentos.
4) Kokio medžio lentas imti, ir dar geriau iš kokios lentpjūvės Vilniuje pirkti?
5) Kokį betono mišini naudot?

Ir kaip su rankinius vs benzininiu graztu? Ar didelis hemarojus rankinis? nedidelė pas mane ta tvora, gal prasisukčiau su rankiniu? Kokio storio imti, 20 mažesnį?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo balbiesas: 27 kovo 2016 - 14:45
QUOTE(balbiesas @ 2016 03 27, 15:37)
iškilo man čia praktinių klausimų, reikia damušti vieną sklypo pusę (30 metrų) - aukščio skirtumų faktiškai nėra, gal max 10 cm.

1) Tai ar kas darėtės surenkamus pamatus? Mačiau čia buvo svarstymų, įdomu ar kas visgi pasidarėt ir kaip sekėsi? Aš pradžiai išviso galvojau tiesiog įbetonuot stulpus, bet gal visgi reikėtų ir surenkamo pamato.
2) Ar reikia po surenkamu pamatu pilt žvyro, dėt putplasčio?
3) Kokius stulpus naudot? 80x40x2 ? Bus sukamos horizontalios lentos.
4) Kokio medžio lentas imti, ir dar geriau iš kokios lentpjūvės Vilniuje pirkti?
5) Kokį betono mišini naudot?

Ir kaip su rankinius vs benzininiu graztu? Ar didelis hemarojus rankinis? nedidelė pas mane ta tvora, gal prasisukčiau su rankiniu? Kokio storio imti, 20 mažesnį?


Na,as is savo varpines pakomentuosiu.
1. Nedariau.Galvojau,sugalvojau kad darysiu is pamatiniu blokeliu. Man taip parankiausia.
2. Zvyro mano nuomone butini. Pulistirolo.. Didelis klausimas. nepakenktu,bet kazin ar labai reikia. Beje,deti reiktu ne balta pulistirola,o xps nors diduma deda balta.. Baltas su laiku sakoma kad sunyksta.
3.80x40 tai jau rieboki stulpai. Galima ir 60x40.
4. cia jau priklauso nuo pinigines storio ir kokia tvora norite matyti. Trys varijantai. Sibiro egle. impregnuota mediena ir sibiro egle.
5. as naudojau 4 prie vieno.
Atsakyti
Aš kaip suprantu polistirolą deda dėl amortizacijos, ne šilumos. Šiuo atveju XPS'as nieko neamortizuos ten.
Atsakyti
QUOTE(gediminas_ @ 2016 03 28, 11:03)
Aš kaip suprantu polistirolą deda dėl amortizacijos, ne šilumos. Šiuo atveju XPS'as nieko neamortizuos ten.


sesi metai ir pulistirolas suyra. Plius minus. Ka jis tada amortizuos. pulistirolas po pamatu Lietuviu istradimas nes pigiau. O xps nera toks kietas kad neamortizuotu... Plius pulistirolas tipo igeria dregme ir jis vadinas prie minusa susala,tai netoks jis ir minkstas belieka, bet aisku,kiekvienas renkas pagal save. biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(biesas66 @ 2016 03 28, 10:48)
sesi metai ir pulistirolas suyra.


Kur galima apie tai paskaityt? smile.gif
Atsakyti
QUOTE(gediminas_ @ 2016 03 28, 12:14)
Kur galima apie tai paskaityt? smile.gif



Cia
Atsakyti
QUOTE(biesas66 @ 2016 03 28, 10:48)
O xps nera toks kietas kad neamortizuotu... 

Ne kietas? Gal tu rankose nelaikei XPS? Lietuvoje populiariausias yra Finnfoam. O jis dažniausiai gaminamas 300 markės. Toks XPS kietas kaip plyta ir manau, kad visiškai netinkamas amortizacijai.

Tai ką tada siūlai dėti po pamatų? Tik skaldą? Kokį storį?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo cibulis: 28 kovo 2016 - 20:50
QUOTE(biesas66 @ 2016 03 28, 12:22)

Nieko kito ir nesitikėjau lotuliukas.gif Rimtas argumentas.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo gediminas_: 28 kovo 2016 - 21:51
QUOTE(gediminas_ @ 2016 03 28, 21:50)
Nieko kito ir nesitikėjau lotuliukas.gif Rimtas argumentas.

O tu ko nors rimtesnio iš velnio pakaliko tikėjaisi?
Atsakyti
QUOTE(cibulis @ 2016 03 28, 21:46)
Ne kietas? Gal tu rankose nelaikei XPS? Lietuvoje populiariausias yra Finnfoam. O jis dažniausiai gaminamas 300 markės. Toks XPS kietas kaip plyta ir manau, kad visiškai netinkamas amortizacijai.

Tai ką tada siūlai dėti po pamatų? Tik skaldą? Kokį storį?


Padauzyk sau per galva su tuo kietu xps. doh.gif bet tau nepades..
Papildyta:
QUOTE(gediminas_ @ 2016 03 28, 22:50)
Nieko kito ir nesitikėjau lotuliukas.gif Rimtas argumentas.


Nori info-ieskok pats. As ant lekstutes nenesiu.
Pridursiu tik tiek. Kai dariaus pamatus is liktiniu,planavau zemem uzversti ir tiek. PN temoje hebra teige ( ne koks nors cibulis ,o rimti zmones) sake kad puistirolas bijo grunto rugsciu ir t.t. Ir iki sio momento jau keleta kartu girdejau kaip sako-reikia deti xps. ir t.t. ir t.t. Paaiskink tu man neismaneliui kodel pamatus xps klijuoja jei galetu tiesiog NEPS uzdeti..? Zodziu darykit kaip ismanot,gal bus gerai. smile.gif
Papildyta:
QUOTE(cibulis @ 2016 03 28, 22:53)
O tu ko nors rimtesnio iš velnio pakaliko tikėjaisi?



Prietranka,geriau protingai patyletum neterses temos. Neturi ka pasakyti iek savo tvoros dazyti,nors nauda bus.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo biesas66: 29 kovo 2016 - 06:06
QUOTE(biesas66 @ 2016 03 29, 06:02)
Padauzyk sau per galva su tuo kietu xps.    doh.gif    bet tau nepades..
Papildyta:
Nori info-ieskok pats. As ant lekstutes nenesiu. 
Pridursiu tik tiek. Kai dariaus pamatus is liktiniu,planavau zemem uzversti ir tiek. PN temoje hebra teige ( ne koks nors cibulis ,o rimti zmones) sake kad puistirolas bijo grunto rugsciu ir t.t. Ir iki sio momento jau keleta kartu girdejau kaip sako-reikia deti xps. ir t.t. ir t.t.    Paaiskink tu man neismaneliui kodel pamatus xps klijuoja jei galetu tiesiog NEPS uzdeti..? Zodziu darykit kaip ismanot,gal bus gerai. smile.gif
Papildyta:
Prietranka,geriau protingai patyletum neterses temos. Neturi ka pasakyti iek savo tvoros dazyti,nors nauda bus.

O ką jūs ruošiatės amortizuoti???Polistirotą po žeme naudoja, kaip šilumą izoliuojantį. O dėti, jeigu jau taip bijoma reikia "šalčiui atsparų sluoksnį",t.y.smėlis/žvyras. Bet sakyčiau grynas smėlis geriau viską amortizuotų. smile.gif
Atsakyti