Įkraunama...
Įkraunama...

A, A+, A++, Pasyvus namas - 37

QUOTE(citizenas @ 2016 05 02, 22:40)
Jie kol kas nesupranta, kad prie šildymo kainų turėtų pridėti ir savo vaiko astmos gydimo išlaidas, atlyginimo sumažėjimą dėl pablogėjusios tėvų sveikatos.


Ne sapaliot nesąmonių būtum atėjęs, o bent šiek tiek pasidomėjęs, prieš rašydamas, suprastum, kad astma tavo vaikus greičiau aplankys nei EE namo gyventojų.


QUOTE
Aš paprasčiausiai išsakau savo pamąstymus arba užduodu loginius klausimus,


Kad galėtum logiškai mąstyti, pradžiai reikia bent kiek žinių, kuriomis remiantis tas logines išvadas būtų galima daryti, o šiuo momentu išvados iš pievos.

Tiesa, kaip, kirvarpos netrukdo gyventi? Mane tai pavyzdžiui rastinukuose jos stipriai nervina.


QUOTE
į kuriuos statytojai -teoretikai, neturėdami praktikos


O tamsta dar ir ekstrasensas. Žinokit tikrai nepataikėt, čia ne ekstrasensų forumas, paieškokit kitoje vietoje.
Atsakyti
QUOTE(citizenas @ 2016 05 02, 21:22)
Nu gal ir neapsimoka, bet gal geriau realizuot save geriau apmokamam darbe ir išleist porą šimtų daugiau malkom, nei lyst į tuos termosus 6 arų sklype...

Kiek suprantu čia tau mano 6 arai ramybės neduoda. Paprotinsiu.

Jei tu kalbi, kad išleisi porą šimtų daugiau eurų malkoms, tai esi mužikas, o ne ponas, nors tavo džipas ir 25 l kažko rija. Tas, kas tikrai nori ir gali uždirbti daugiau, namo malkomis nešildys. Tai daro tik mužikai. Šiuolaikiniai žmonės renkasi labiau komfortišką šildymo būdą. Mano vienas kaimynas po pirmo ar antro sezono jau irgi pradėjo ieškoti alternatyvos malkoms, nes atsibodo dirbti pečkuriu. Kitas kaimynas namą 3 metus šildė su granulėmis. Dabar pasistatė orinuką.

Mano 6 arai mieste daug geriau nei tavo hektarai laukuose. Aš iki savo namo važiuoju kelias minutes, o tu dardėsi ilgai ir nuobodžiai. Didės mašinos amortizacija, o tai reiškia, kad didės namo išlaikymo kaštai.

Be to mano 6 arai yra Vilniaus mieste ir dažnu atveju kainuoja brangiau nei haktarai 10-15 km už Vilniaus. Žmonės nori būti labiau mobilūs, todėl vertina atstumą, išlaidas degalams, o ne tik gamtą.

Kitas dalykas, kad vis kalbi apie savo rastus ir molį. Nuo šių metų lapkričio prasidės termosinių namų era tiek Lietuvoje, tiek visoje ES. Tavo medis bus atgyvena arba jį reikės taip paruošti, kad jis nebūtų vėjo perpučiama trobelė ant vištos kojelės. Kiek suprantu esi rąstinių namų statytojas ir būtent dėl naujų A/A+ klasės normų toks piktas ant jų esi. Nes supranti, kad su rąstais niekaip neįsipaišai į normas. Čia ir bus tavo pykčio priežastis.

Bandyk persiorientuoti, nes kito kelio nėra. Namai termosai po 7 mėnesių bus privalomi. Kuo anksčiau suprasi, kad dabar rinkos tendencijos yra pigiai išlaikomas, nedidelis namas kuo arčiau miesto, o ne rąstinė ranča 2 hektaruose žole apaugusiame sklype 15 km nuo miesto, tuo greičiau tavo galvoje įsivyraus harmonija.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo cibulis: 02 gegužės 2016 - 21:59
QUOTE(biesas66 @ 2016 05 02, 22:47)
Bruoniau. Tu kureni malko,jie naudoja elektra. jauti skirtuma? O kas  pas juos butu jei jie kurentu taippat malkas ?  Tu   uzsiimi su malkom susijusiais reikalais,kiti   tiesiog turi daugiau laisvo laiko,uz tai ir sumoka.Zodziu tuscia diskusija,kuri beje nebe pirma karta ir kaip visada laimetojo nebus.

Kalba eina ne apie kazkokias malkas, bet apie 560€ islaidas namo sildymui per sezona. Beje, ar nera gerai atsidaryti visus langus, iseiti i terasa pro svetaine ir pro priepirti? Ir nera cia kslbos nei kas laimi, nei kas pralaimi, kalba eina apie paprastus dalykus - apie 200€ skirtuma tarp namo sildymo, kuriame langai atsidaro ir namo sildymo, kuriame langai neatsidaro.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo bruonius: 02 gegužės 2016 - 22:04
QUOTE(bruonius @ 2016 05 02, 21:05)
560€ yra 560€. 3padeklai briketu ir 8m3 malku.

Ar tu savo darbą vertinai? O kiek degtukų sudeginai, popieriaus, kiek laiko pečių valei, pelenus nešei? Ar kamino valymą kas sezoną skaičiuoji ar tau tavo namo saugumas - dzin? Jei taip, tai tavo namo šildymo išlaidos mažiausiai siekia 1000-1500 eurų.

Jei įdomu man namo šildymas elektra (geoterminis) kainavo apie 120 eurų.
Papildyta:
QUOTE(bruonius @ 2016 05 02, 21:31)
Dar man idomu ar 300€ skirtumes per sezona yra priezastis daryti namo sienas 30-40cm storio ir visa nama apklijuoti siga izoliacine juosta.

Neskiesk lazankių. Mano dar negyvenamo namo šildymas kainavo 120 eurų. Tavo namo, jei vertinsime pačio darbą, degtukus, popierių pakūrimui, pelenus, kamino valymą ir t.t. tikrai atsiėjo apie 1000-1500 eurų arba vidutiniškai 1200 eurų. Taigi tavo namo šildymas kainuoja 10 kartų brangiau, pats sakei, kad esi sukišęs 200 000 eurų ir gautum tik 100 000 eurų. Aš išleidau apie 160 000 eurų, bet parduočiau už 250 000 eurų. Tai kas čia nemoka statyti?
Atsakyti
QUOTE(cibulis @ 2016 05 02, 22:56)


Mano 6 arai mieste daug geriau nei tavo hektarai laukuose. Aš iki savo namo važiuoju kelias minutes, o tu dardėsi ilgai ir nuobodžiai. Didės mašinos amortizacija, o tai reiškia, kad didės namo išlaikymo kaštai.


Taip, tavo arai prie atliekų deginimo gamyklos lazdynuose daug geriau nei mano miške.
XXI amžiuje žmonės kuo toliau, tuo mažiau mobilūs. Kai tik atsirado internetas ir kompiuteriai, kažkur važinėt iš vis nėra prasmės.
Visiškai sutinku, tie kas gyvena gamtoje, rąstiniuose ar moliniuose namuose su dideliais langais ir židiniu, kurių namuose nėra baldų iš laminuotų ploksčių ir nevažinėja į akropolį, yra mužikai.
O ponai gyvena hermetiškuose konteineriuose.
Ir kas čia dabar iš mūsų pyksta, o kas logiškai dėlioja mintis?
Atsakyti
QUOTE(citizenas @ 2016 05 02, 21:40)
Jie kol kas nesupranta, kad prie šildymo kainų turėtų pridėti ir savo vaiko astmos gydimo išlaidas, atlyginimo sumažėjimą dėl pablogėjusios tėvų sveikatos.

Būtent, kad tu esi diletantas. Ar skaičiuoji, kiek tau laiko ir pinigų kainuoja tavo 2 hektarų žolės pjovimas? Varai su barzdaskute ar traktoriuką turi? Ar skaičiuoji, kiek tau kainuoja važinėjimas iki savo 2 hektarų?

Teisingai Mintas sako: kol kas nė trupučio nesupranti EE ir rekuperacijos privalumų, todėl savo rąstus taip dievini. Tau gi niekas nedraudžia statyti rąstinio ar malonio bent jau A klasės namo. Esi superkrūtas statybininkas pastatęs daug namų pardavimui. Pastatyk rąstinį ar molinį A+ klasės namą ir tada galėsime padaryti oro kokybės tyrimus tavo ir mano name.
Atsakyti
QUOTE(cibulis @ 2016 05 02, 23:02)
Ar tu savo darbą vertinai? O kiek degtukų sudeginai, popieriaus, kiek laiko pečių valei, pelenus nešei? Ar kamino valymą kas sezoną skaičiuoji ar tau tavo namo saugumas - dzin? Jei taip, tai tavo namo šildymo išlaidos mažiausiai siekia 1000-1500 eurų.

Jei įdomu man namo šildymas elektra (geoterminis) kainavo apie 120 eurų.

Cia ne apie sildymo kastus, cia labiau spie racionaluma, kurio nera:) bet jo ir nereikia, racionalumas lieka daugiabuciuose, infividuali statyba yra menas biggrin.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo bruonius: 02 gegužės 2016 - 22:13
Gerai, nusiraminkit visi.
Klausimas-
Jei jum, A+++++ fanatikam, galima būtų pasirinkti kokiam name ir kur gyventi su sąlyga, kad nereikės mokėt už šildymą ir pečkuriais dirbt nereikės...Kaip jūs įsivaizduotumėt savo namą?
Klausimas retorinis.
Atsakyt nereikia.
Atsakyti
QUOTE(bruonius @ 2016 05 02, 21:59)
Kalba eina ne apie kazkokias malkas, bet apie 560€ islaidas namo sildymui per sezona. Beje, ar nera gerai atsidaryti visus langus, iseiti i terasa pro svetaine ir pro priepirti? Ir nera cia kslbos nei kas laimi, nei kas pralaimi, kalba eina apie paprastus dalykus - apie 200€ skirtuma tarp namo sildymo, kuriame langai atsidaro ir namo sildymo, kuriame langai neatsidaro.


Nu nebūk tu Albinas, Bruoniau... Man apskritai sezonas 120€ kainuoja.
Nu koks tu bruonius, kad nesugebi pagalio iš miško parsitysti, o perki briketus, dar susirinktum paletes nuo sandėlių išvis pigiai šildytumeis ir to skirtumo tarp A klasės net neliktų. O jei pasistengtum darbe ir uždirbtum daugiau nei tie niekingi 200€, galėtum ir stogą nukeliamą pasidaryti, nes: kvepoja ir kaip gerai nusikėlus stogą ir atsidarius langus!

Dar siūlyčiau išsilupti grindis ir normalią aslą susiplūkti, nes tos grindys, visokie laminatai,plytelės su plėvelėmis po betonu, dar blogiau už rekuperatorių. Palik tas nekvėpuojančias grindis asilams su A klasėmis...
Atsakyti
QUOTE(citizenas @ 2016 05 02, 22:07)
Ir kas čia dabar iš mūsų pyksta, o kas logiškai dėlioja mintis?

Niekas nepyksta, bet atėjai ir pradėjai aiškinti, kad tas ir anas blogai. Tau mano 6 arai užkliuvo. Pats prisikabinai, o aiškini, kad mintis dėlioji.

Tai ar pastatysi rąstinį ar molinį A+ klasės namą? Tada ir galėsi aiškinti, bet jei nesugebi eiti su laiku, tai turi trauktis kuo gilyn į mišką ir malkas kūrenti. Čia tas pats, kad aiškinti, jog geriausia 100 metrų bėgti su klumpėmis. Juk taip mūsų proseneliai darė. Absurdas, nes paprasčiausiai neigi progresą. Arba paprasčiausi net nesuprantu A+ klasės namų esmės.

Ir niekur, ponuli, nedingsi, nes tokius namus jau tuoj bus privalu statyti. Geriau ruoškis kol neiškritai iš rinkos.
Atsakyti
QUOTE(bruonius @ 2016 05 02, 23:05)
560€ yra 560€. 3padeklai briketu ir 8m3 malku. Apie elektra nekalbu. Jus, pasyvininkai, labai gerai mokat isversti sitas malku kaliorijas i elektros arba duju silumos kilovatus, o po to i €. Jei kas nepatingetu, idomu koks butu rezultatas?

Grubiai sudeginai dirbdamas peckuriu apie 6t kieto kuro ,gavai apie 24000 kWh . Atmetam 30pr. DHW ruosimui gaunam 16800kWh. Sildymui 1m2 sunaudojai 16800/170m2=99kWh/m2 . Tikrai ,,siltas ir sandarus '' namas biggrin.gif . Virs 5- 6 kartu virsini silto namo normas smile.gif ne i ta tema pataikiai ...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo korida: 02 gegužės 2016 - 22:23
Žmogus atėjęs pasiskaityti apie pasyvius namus, nieko rimto negali paskaityti, per kelis "bachurus" kurie neissiaiskina kurio namas šustresnis..
Atsakyti