Įkraunama...
Įkraunama...

Aeroterminis šildymas 3, Oras-vanduo

na, armatūros kiekio teisės aktai nereglamentuoja, skirtingai nei šiluminės varžos. Pardavimui statomi namai dažniausiai parduodami 85 proc. baigtumo, o tai reiškia, kad galutinį pridavimą ir energetinį sertifikatą turi gauti jau pirkėjas, tai "statytojui" nėra jokio reikalo čia su kažkuo "tartis". Taigi, šioje vietoje, jei ir bandoma "apeiti", tai toje vietoje, kur to šiltinimo neįmanoma patikrinti (stogas, pamatai), bet tikrai ne sienose.

Deja sienose taip pat, kas tikrins jog vietoje neoporo tiesiog paprastas baltas polistirolas ? Dabar prie mano akiu klijuoja 25cm balta polistirola, kaip galvojat A+ atitinka ?  Kas liecia armatura - tam gi daromas konstruktyvas, o kai kas jo tiesiog nesilaiko. Tai jus ir be pamatu del manes statykit.

Atsakyti
Šį pranešimą redagavo vaikis_: 15 kovo 2021 - 11:54

o tai, kad jis yra inverteris nereiškia, kad pagal faktą parenkama mažesnė galia?

o jus pagalvokit ar sugebes inverteris nusimesti tiek zemai galia, jusu pamineti deja tiek nesugebes ir paprasciausiai dirbs didesne galia - kas reiskia greiciau pasieks uzduota ir bus OFF, nukritus temperaturai vel ON ir taip pakankamai daznai. O parinktas teisingos galios sugebes teisingai moduliuoti nes minimali galia bus zymiai mazesne nei jusu "monstru".

Atsakyti
QUOTE(Vilniaus Statyba @ 2021 03 15, 11:39)
...
Man projektuotojas paskaičiavo 25 cm. Aš Jums pateikiau preliminarią skaičiuoklę. Skirtumas 1 cm nuo preliminarių Kauno šilo pateikiamų skaičiavimų, man neatrodo įtartinai mažai.  O vat Jūsų paminėti 30 cm, jau sudaro 8 cm. skirtumą nuo to, ką rodo skaičiuoklė, o tai jau sudaro prielaidas galvoti, kad arba nepamenate, ką minėjo projektuotojas, arba projektuotojas nekvalifikuotas smile.gif
...

Deja, bet mano projektuotojas 2018m. skaičiavo namo varžas man, ne pardavimui statomam namui. Ir gavosi A+ namui tie 30cm.
O jei namas pardavimui, tai net ir tuos 25cm dažnai suklijuoja taip, kad per plyšius gali blokelį pasiekti.
aruodas.lt man tikrai nėra sertfikuotas institutas, gal kažkam ir yra autoritetas tongue.gif
Atsakyti

Deja, bet mano projektuotojas 2018m. skaičiavo namo varžas man, ne pardavimui statomam namui. Ir gavosi A+ namui tie 30cm.
O jei namas pardavimui, tai net ir tuos 25cm dažnai suklijuoja taip, kad per plyšius gali blokelį pasiekti.
aruodas.lt man tikrai nėra sertfikuotas institutas, gal kažkam ir yra autoritetas tongue.gif

nepamirsk jog STR'as keitesi ir reikalavimus atitvarom supraprastino nes dideles bangas kele visokie netikeliai vystytojai ;)

Atsakyti

"Deja sienose taip pat, kas tikrins jog vietoje neoporo tiesiog paprastas baltas polistirolas ? Dabar prie mano akiu klijuoja 25cm balta polistirola, kaip galvojat A+ atitinka ?  Kas liecia armatura - tam gi daromas konstruktyvas, o kai kas jo tiesiog nesilaiko. Tai jus ir be pamatu del manes statykit".


Aš kalbėjau apie šiltinimo medžiagos kiekį. Man rodos, dabar jau yra įtvirtinta sertifikuotojams teisė atvykti į objektą ir apžiūrėti, jei kyla pagrįstų įtarimų, tai šiltinimo kiekį nustatyti, manau, nebūtų problema.

Jei statytojas nesilaikytų konstruktyvo ir dėl to atsirastų brokas, tai jam kiltų atsakomybė už paslėptus trūkumus. Bet nenukrypkim į teisinę plotmę. Pilna namų pardavimui statytų be jokių grunto tyrimų ir konstruktyvų. Ir tokia statyba, kai nebuvo reikalavimų atlikti grunto tyrimų, nepažeidžia jokių teisės aktų, kol neatsiranda brokas, skirtingai nei namo šiltinimas kiekiu, kuris neatitinka teisės aktų reikalavimų, kas savaime yra pažeidimas. Apie tai kalba buvo.

Dėl Jūsų, jei kada ir statysiu, tai galėsiu ir be pamatų :)

Atsakyti

Deja, bet mano projektuotojas 2018m. skaičiavo namo varžas man, ne pardavimui statomam namui. Ir gavosi A+ namui tie 30cm.
O jei namas pardavimui, tai net ir tuos 25cm dažnai suklijuoja taip, kad per plyšius gali blokelį pasiekti.
aruodas.lt man tikrai nėra sertfikuotas institutas, gal kažkam ir yra autoritetas :P


Tai Jums gi keramika tokia pat šalta kaip betonas. Tai tikriausiai ne iš keramikos statėte. Be to, kaip ir minėjo, vaikis_ reikalavimai varžoms buvo sumažinti.

aruodas.lt nėra sertifikuotas institutas, sutinku, bet gal turite kokios sertifikuotos laboratorijos išvadas, kad keramikos gamintojų deklaruojamos blokelių varžos neatitinka fakto?

Atsakyti

"Deja sienose taip pat, kas tikrins jog vietoje neoporo tiesiog paprastas baltas polistirolas ? Dabar prie mano akiu klijuoja 25cm balta polistirola, kaip galvojat A+ atitinka ?  Kas liecia armatura - tam gi daromas konstruktyvas, o kai kas jo tiesiog nesilaiko. Tai jus ir be pamatu del manes statykit".

Aš kalbėjau apie šiltinimo medžiagos kiekį. Man rodos, dabar jau yra įtvirtinta sertifikuotojams teisė atvykti į objektą ir apžiūrėti, jei kyla pagrįstų įtarimų, tai šiltinimo kiekį nustatyti, manau, nebūtų problema.

Jei statytojas nesilaikytų konstruktyvo ir dėl to atsirastų brokas, tai jam kiltų atsakomybė už paslėptus trūkumus. Bet nenukrypkim į teisinę plotmę. Pilna namų pardavimui statytų be jokių grunto tyrimų ir konstruktyvų. Ir tokia statyba, kai nebuvo reikalavimų atlikti grunto tyrimų, nepažeidžia jokių teisės aktų, kol neatsiranda brokas, skirtingai nei namo šiltinimas kiekiu, kuris neatitinka teisės aktų reikalavimų, kas savaime yra pažeidimas. Apie tai kalba buvo.

Dėl Jūsų, jei kada ir statysiu, tai galėsiu ir be pamatų :)

tai su metru ir as priejes galiu pamatuoti, na atvaziuos sertifikuotojas - paziures projekta, o ten 25cm neoporas ir viskas tuom pasibaigia. Nieks net nesigilins jog vietoje neopro sudetas tas pats 25cm baltas polistirolas. Dar nei vieno atvejo nezinau jog vaziuotu sertifikuotojas i objekta ziureti dar statomo objekto ir viska fiksuotu nuotraukomis.

Atsakyti

Dar kartą pasikartosiu - minėjau apie kiekį, o ne medžiagiškumą. Kad sudėtas baltas polistirolas, vietoj pilko, žinoma, kad niekas nepatikrins.

Atsakyti

o jus pagalvokit ar sugebes inverteris nusimesti tiek zemai galia, jusu pamineti deja tiek nesugebes ir paprasciausiai dirbs didesne galia - kas reiskia greiciau pasieks uzduota ir bus OFF, nukritus temperaturai vel ON ir taip pakankamai daznai. O parinktas teisingos galios sugebes teisingai moduliuoti nes minimali galia bus zymiai mazesne nei jusu "monstru".


nesu šilumos-siurblių ekspertas, todėl ir kreipiausi į Jus. Man rodos, pirmiausiai reikia žinoti prie kokios mažiausios galios gali dirbti konkretus siurblys. Ar šiuo atveju apkritai galime kalbėti apie teisingą šilumos siurblio galios parinkimą? Ar nėra taip, kad parinktas mažesnės galios siurblys prie didesnių šalčių naudos teną, kai tuo tarpu didesnės galios siurblys tenų nenaudos, bet prie šiltesnės temperatūros dirbs on-off režimu. Ko pasekoje turėsime analogiškas ar panašias išlaidas šildymui?

Atsakyti
QUOTE(Vilniaus Statyba @ 2021 03 15, 12:07)
Tai Jums gi keramika tokia pat šalta kaip betonas. Tai tikriausiai ne iš keramikos statėte. Be to, kaip ir minėjo, vaikis_ reikalavimai varžoms buvo sumažinti.
aruodas.lt nėra sertifikuotas institutas, sutinku, bet gal turite kokios sertifikuotos laboratorijos išvadas, kad keramikos gamintojų deklaruojamos blokelių varžos neatitinka fakto?

Kažkaip skaudžiai reaguojate. biggrin.gif
Tiesiog klausimas: namą statote sau ar pardavimui?
Jei pardavimui , tai visada galima "pritraukti antklodę" iki norimo matyti rezultato.
Jei statote sau, kam tada apgaudinėti save tais "niekiniais blokelio varžos ir "tik truputuką" mažiau neoporo nei reikalauja STR".
O dar variantas, kai per keramikos blokelių vertikalias skyles pasidaro "kamino efektas"...
Atsakyti

o jus pagalvokit ar sugebes inverteris nusimesti tiek zemai galia, jusu pamineti deja tiek nesugebes ir paprasciausiai dirbs didesne galia - kas reiskia greiciau pasieks uzduota ir bus OFF, nukritus temperaturai vel ON ir taip pakankamai daznai. O parinktas teisingos galios sugebes teisingai moduliuoti nes minimali galia bus zymiai mazesne nei jusu "monstru".

 

nesu šilumos-siurblių ekspertas, todėl ir kreipiausi į Jus. Man rodos, pirmiausiai reikia žinoti prie kokios mažiausios galios gali dirbti konkretus siurblys. Ar šiuo atveju apkritai galime kalbėti apie teisingą šilumos siurblio galios parinkimą? Ar nėra taip, kad parinktas mažesnės galios siurblys prie didesnių šalčių naudos teną, kai tuo tarpu didesnės galios siurblys tenų nenaudos, bet prie šiltesnės temperatūros dirbs on-off režimu. Ko pasekoje turėsime analogiškas ar panašias išlaidas šildymui?

Aukso viduriukas buna kai silumos siurblys sugeba minimalia galia dirbti nestojant, o prie -20C dar nereikia tenu. Pagal sena STR'a statytam A++ 130 kv.m sildomam ploto pakanka 5Kw oras-vanduo silumos siurblio, tenai net nedirba nes atjungti. Kas tinka senuose B klases namuose, nereiskia jog tokia pacia logika reikia naudotis renkantis silumos siurbli A++ klases namui.

Atsakyti
Šį pranešimą redagavo vaikis_: 15 kovo 2021 - 12:35

Kažkaip skaudžiai reaguojate. :D
Tiesiog klausimas: namą statote sau ar pardavimui?
Jei pardavimui , tai visada galima "pritraukti antklodę" iki norimo matyti rezultato.
Jei statote sau, kam tada apgaudinėti save tais "niekiniais blokelio varžos ir "tik truputuką" mažiau neoporo nei reikalauja STR".
O dar variantas, kai per keramikos blokelių vertikalias skyles pasidaro "kamino efektas"...


nei reikalauja STR ar "Kauno šilo" skaičiuoklė? Jūs jau kelintą kartą išgalvojate teiginius, kurių aš neminėjau :)

aš minėjau, kad "Kauno šilo" skaičiuoklėje nurodyti 26 cm, taip pat minėjau, kad projektuotojas suprojektavo tokius apšiltinimo sluoksnius, kad atitiktų A ++klasę, neturiu ketinimo klijuoti mažiau Neoporo, nei reikia. Taip pat neturiu pagrindo abejoti projektuotojo kompetencija. Nesu labai didelis ekspertas šioje srityje, bet lyg ir tokius nedidelius šiltinimo skirtumus galima kompensuoti kitais sprendimais - labiau apšiltinti pamatus, sumažinti langų plotą, gal ir nuo namo ploto priklauso tas konkretus apšiltinimo sluoksnis. Negi kiekvienam a++ klasės namui nepriklausomai nuo ploto, langų ploto, kitų namo dalių apšiltinimo, yra vienodas apšiltinimo sluoksnis. Labai abejoju.


Atsakyti