Įkraunama...
Įkraunama...

Re-emigrantai ir galvojantys grįžti į Lietuvą

QUOTE(muminukas @ 2016 05 11, 23:34)
Gal kas nors iš grįžusiųjų pasidalinsite patirtimi, kaip palaikote vaikų užsienio kalbos įgūdžius?

Jei kalba neegzotiska, tai nera sunku- uzsakai TV paketa ta kalba ir puse darbo padaryta biggrin.gif Plius audioknygos, DVD, elektronines ir popierines knygos. Mes gryze 2 metai, vaikas tikrai nepamirso kalbos (vokieciu). Nors, zinoma, buvo tikrai gerai itvirtinta per kone desimtmeti ir knygas reikia vis parinkti idomesnes, pakisti, paraginti kad skaitytu. Kadangi musu kalba destoma ir mokyklose, norejom kad vaikas papildomai lankytu jos pamokas su vyresniais vaikais, tik musu neprieme....bet pabandyt verta jei tai kokia vokieciu ar prancuzu g.gif
Jei yra galimybiu ir noro, galima vaika siusti i buvusia gyvenamaja sali vasaros atostogu/i stovyklas.
Jei jusu kalba egzotiskesne, ambasadose galima uzklausti kokiu kontaktu bendravimui/ bibliotekeliu/videofilmu g.gif
Atsakyti
uups, ačiū, tik viskas išvardinta labiau tinka vyresniems. Dėl vyresniųjų maždaug panašiai ir numačiusi, knygų kalną parsivešime, tikrai turės pasirinkimą (tik stovyklos dėl amžiaus atkrinta). Labiausiai galvoju apie mažiuką, jam bus 5 metai, kai grįšime, angliakalbėje šalyje bus gyvenęs 3 metus. Jam netinka nei mokykla (anglų mokytis pradės po 3 metų), nei stovyklos, grįš į visiškai lietuvišką aplinką. Pasidomėjau anglų kalbos kursais ikimokyklinukams, susidarė įspūdis, kad kursams didesnė nauda iš dvikalbio vaiko negu vaikui g.gif

Atsakyti
QUOTE(muminukas @ 2016 05 12, 22:29)
Labiausiai galvoju apie mažiuką, jam bus 5 metai, kai grįšime, angliakalbėje šalyje bus gyvenęs 3 metus. Jam netinka nei mokykla (anglų mokytis pradės po 3 metų), nei stovyklos, grįš į visiškai lietuvišką aplinką.

manasis tokio amžiaus grįžo, tik skirtumas, kad ten gimęs... bet kalbą išlaikė... tie patys filmukai, žaidimai - viską leidau ir tebeleidžiu anglų kalba... kartais pati su juo pakalbėdavau angliškai... ir jam gerai, ir man biggrin.gif mes ir dabar kartais pabairuojam anglų kalba... o labiausiai mane stebina mano dabartinis penkiametis - prakalbo angliškai bigsmile.gif ir gan neblogai, sakyčiau bigsmile.gif jo gi niekas nemokė... bet filmukai, žaidimai, brolis ir prašom ax.gif
Atsakyti
QUOTE(muminukas @ 2016 05 12, 22:29)
uups, ačiū, tik viskas išvardinta labiau tinka vyresniems. Dėl vyresniųjų maždaug panašiai ir numačiusi, knygų kalną parsivešime, tikrai turės pasirinkimą (tik stovyklos dėl  amžiaus atkrinta). Labiausiai galvoju apie mažiuką, jam bus 5 metai, kai grįšime, angliakalbėje šalyje bus gyvenęs 3 metus. Jam netinka nei mokykla (anglų mokytis pradės po 3 metų), nei stovyklos, grįš į visiškai lietuvišką aplinką. Pasidomėjau anglų kalbos kursais ikimokyklinukams, susidarė įspūdis, kad kursams didesnė nauda iš dvikalbio vaiko negu vaikui g.gif

man atrodo del anglu kalbos galima nesijaudint, ir tokiame amziuje. TV ir zaidimai neleis jos pamirst. O rasyt ir skaityt teks ismokt.
Leiskit audioknygas klausyt- pries miega, vaikui zaidziant kambaryj,- ijungi kaip fona ir palieki. Tokia metodika vadovaudamiesi (pedagogu patarimu) mokem savo vaika vokiskai patys nemokedami. Mums labai pasiteisino.
Atsakyti
QUOTE(muminukas @ 2016 05 12, 21:29)
uups, ačiū, tik viskas išvardinta labiau tinka vyresniems. Dėl vyresniųjų maždaug panašiai ir numačiusi, knygų kalną parsivešime, tikrai turės pasirinkimą (tik stovyklos dėl  amžiaus atkrinta). Labiausiai galvoju apie mažiuką, jam bus 5 metai, kai grįšime, angliakalbėje šalyje bus gyvenęs 3 metus. Jam netinka nei mokykla (anglų mokytis pradės po 3 metų), nei stovyklos, grįš į visiškai lietuvišką aplinką. Pasidomėjau anglų kalbos kursais ikimokyklinukams, susidarė įspūdis, kad kursams didesnė nauda iš dvikalbio vaiko negu vaikui g.gif


Kaip vienas iš galimų variantų, jeigu turite tokias finansines galimybes, yra leisti vaiką į privatų darželį anglišką grupę.
Mano dukra panašaus amžiaus, tiesa visi surasti darželiai kurie siūlo grupes anglų kalba man neįtiko, o vienas buvo tiesiog per brangus.
Tačiau suradome darželį kuriame vyksta anglų kalbos pamokėlės.
O visa kita jau išvardino - kartais pašnekam angliškai tarpusavy, filmukai ir pan.
Atsakyti
Ką tik iš po kelionės į Lietuvą.Ilgesys ir noras į ją sugrįžti dar labiau sustiprėjo. wub.gif
Atsakyti
QUOTE(Lybera @ 2016 05 14, 13:46)
Ką tik iš po kelionės į Lietuvą.Ilgesys ir noras į ją sugrįžti dar labiau sustiprėjo.  wub.gif

ir ka gero pamatet? bigsmile.gif 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(miss_candy @ 2016 05 14, 16:14)
ir ka gero pamatet?  bigsmile.gif  4u.gif


Pamačiau nuostabią Lietuvos gamtą, žydinčius sodus, tvarkingus, švarius miestus ir miestelius, nuostabią Baltijos jūrą ir t.t. ... ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Lybera @ 2016 05 17, 13:46)
Pamačiau nuostabią Lietuvos gamtą, žydinčius sodus, tvarkingus, švarius miestus ir miestelius, nuostabią Baltijos jūrą ir t.t. ...  ax.gif


thumbup.gif bigsmile.gif mes siandien su vyru pervaziavom per savo miesta - ziurim mokykla viena renovuoja (jau nekalbant apie tai, kad labai sparciai pas mus daugiabucius renovuoja), kazkokia nauja didele parduotuve stato (neskaitant tuoj atsidarysiancio Lidl'o), tai galvojam, gal kad pas mus savivaldybej veiklus zmones dirba, nes miestas tikrai grazeja ir tikriausiai uz ES pinigus. Kadangi pati su ES projektais esu praeityje dirbus, tai zinau, kad Lietuva neisisavina visu skirtu pinigu, o reikia tik noret ir teikt projektus smile.gif
Atsakyti
miss candy, tu teisi, Lietuvoje miestai ir miesteliais dabar labai gražiai sutvarkyti, nuolat plečiasi.Grįžau į savo multi-etninį kvartalą ir man tik verkti norisi iš ilgesio. verysad.gif
Grįžtant vos nepavėlavau į lėktuvą, taip širdis netraukė palikti Vilniaus ir Lietuvos.O kai pro lėktuvo langą iš aukštai pamačiau Trakų pilį, tai net ašaros pabiro... cray.gif
Atsakyti
QUOTE(Lybera @ 2016 05 21, 18:25)
miss candy, tu teisi, Lietuvoje miestai ir miesteliais dabar labai gražiai sutvarkyti, nuolat plečiasi.Grįžau į savo multi-etninį kvartalą ir man tik verkti norisi iš ilgesio.  verysad.gif
Grįžtant vos nepavėlavau į lėktuvą, taip širdis netraukė palikti Vilniaus ir Lietuvos.O kai pro lėktuvo langą iš aukštai pamačiau Trakų pilį, tai net ašaros pabiro...  cray.gif

Linkiu kad šis ilgesys jus išjudintų ir grįžtumėt 4u.gif
Atsakyti
Labas 4u.gif nežinau,ar čia pateikiau , bet labai noriu išsakyti savo nuomonę.apie UK ir apie LT.tai va,nu gal sakysit kad aš senų pažiūrų,bet..nesuprantu kodėl lietuviai taip liaupsina tą UK.istikruju suprantu, turbūt dėl pinigų.ir va,cia mane pyktis ir paima! doh.gif man labai baisu kad dabar žmonės yra pinigų vergai!taip,slykstus vergai,kurie vertina tik pinigus ir pinigus ir tik pinigus.palieka giminės,tevus ir pasilieka gyventi ten.nu uzsidirbt ir mauk namo!ko ten kiurksot?kas ten tokio gero?kas gražaus?nesupratantu.pati Šiuo metų esu uk,bet tik tam kad uzsidirbt šiek tiek( nesiplesiu).ir vsio mausiu namo ant rugpjūčio.kas čia gero?nu nematau nei vieno,anei vieno pliuso!maistas?ne.aplinka?ne.transportas?ne.vixkas čia irgi kainuoja ir nereikia pasakoti ar skelbt fb kokios kainos!nu čia baisus tas maistas.pasalpos?viena ranka duoda,kita atima.ir dėl jų gyvent?!nu nežinau,kuola ant galvos tasykit nesuprantu.kas nori ir Lietuvoje išgyvena ir dar kaip,reikia dirbt,netinget,negert,nesivalkiot.bet manau,kad visi žmonės skirtingi todėl taip ir yra,kad vieni ten kiti ten gyvena,vieni taip,o kiti (pvz as) antraip galvoja...pati viena žodžiu čia pakalbejau😃bet tikrai,ar nesutinkat? mirksiukas.gif
Atsakyti