Įkraunama...
Įkraunama...

Šunų šėrimas sausu ėdalu

QUOTE(Justesea @ 2016 05 14, 19:59)
Galbūt. Bet ir mūsų veislyno "kepykla" nepavadinčiau. Veisėjos požiūris daugeliu klausimų man patiko, nes jai svarbiausia yra šuo, draugas, gyvas padaras, o ne titulai ir pinigai. Pas juos per metus maždaug viena vada tik būna vienos veislės, o verčiasi ji labiau iš teisėjavimo, kirpimo ir pan.

Įdomu iš tiesų, ar yra Vilniuje tų holistų veterinarų. Bet ir vėl, apie savo patirtį galvoju. Aviganę kasmet skiepijom, o taip ilgai gyveno ir dar palyginus sveika, paskutinių 14-15 metų neskaitant, nors ir tada ji dar ganėtinai gerai jautėsi.

Čia jums ilgai? Ankstesniais laikais šunys apie dvidešimt ir daugiau gyveno smile.gif
Atsakyti
Labas vakaras,
noriu pirkti sita maista suniukui. Kolkas jis mazytis, 3 men. Suauges svers apie 13-15 kg. Ar teisinga kryptimi mastau? Kaip jums sitas maistelis? Sakiau pirma maza pakuote nupirksiu (nors aisku permokesiu) jei viskas gerai, tada ir didele.
https://www.pet24.lt/510-orijen-puppy

Atsakyti
QUOTE(Monteverte @ 2016 05 15, 14:47)
Čia jums ilgai? Ankstesniais laikais šunys apie dvidešimt ir daugiau gyveno smile.gif

Na, nelygu kokia veisle..aviganiui, dar ziurint kokiam, tie 15 gana norma..pudeliai tikrai kur kas ilgiau traukia..bet yra veisliu, kuriom 10-12 riba..nekalbant jau apie kokius airiu vilkogaudzius doh.gif
Asmeniskai tikrai gana laiminga buciau, jei mano suneliai be didesniu bedu po 15 metu isgyventu, aisku, kuo daugiau, tuo geriau...Kol kas rekordas 16 metu takse, is principo gana sveika iki pat paskutiniu seslioliktuju...
Atsakyti
Atsimenu vaikystėj, prieš kokius 20 metų, mėgstamam Hobby žurnale perskaičiau, kad ilgiausiai gyvenęs yra avis ganęs Australų aviganis. 29 metus išgyveno. Paskaičiau dabar Gineso rekordus, pasirodo, vis dar tas pats rekordininkas biggrin.gif Ir įdomu, kiek vilkas išgyventų, jei jam gerai sektųsi ir nieko nenutiktų, nuo ko turbūt paprastai vilkai miršta. O tas 29 metus išgyvenęs tikrai turbūt ne vien žalia mėsa, ar mėsa ir daržovėm buvo šertas (gyveno praeito amžiau pradžioj, tai sauso maisto turbūt dar nebuvo, juo labiau kaime). Bent jau mano senelių kaime buvo įprasta šuniui vos ne atliekas po pietų duoti. Ir mėsą, ir duoną, ir bulves, ir košes aišku. Nu ir gyveno tie šunys tikrai ilgai smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Justesea @ 2016 05 16, 12:00)
Atsimenu vaikystėj, prieš kokius 20 metų, mėgstamam Hobby žurnale perskaičiau, kad ilgiausiai gyvenęs yra avis ganęs Australų aviganis. 29 metus išgyveno. Paskaičiau dabar Gineso rekordus, pasirodo, vis dar tas pats rekordininkas biggrin.gif Ir įdomu, kiek vilkas išgyventų, jei jam gerai sektųsi ir nieko nenutiktų, nuo ko turbūt paprastai vilkai miršta. O tas 29 metus išgyvenęs tikrai turbūt ne vien žalia mėsa, ar mėsa ir daržovėm buvo šertas (gyveno praeito amžiau pradžioj, tai sauso maisto turbūt dar nebuvo, juo labiau kaime). Bent jau mano senelių kaime buvo įprasta šuniui vos ne atliekas po pietų duoti. Ir mėsą, ir duoną, ir bulves, ir košes aišku. Nu ir gyveno tie šunys tikrai ilgai smile.gif

Bet pagalvokite, juk ankstesniais laikais kaimuose Lietuvoj niekas nesistebėjo, kad šuo gyvena ilgai ir niekas nepuolė niekam pranešinėti ir registruoti ilgai gyvenančių šunų, ne tas galvoje kaimiečiams buvo ir iš viso šunų niekas taip nevertino. O be to, kas tikėtų, jei kilmės dokumentų ir gimimo datos nėra. Dėl to australo aš irgi skaičiusi, taip pat ir apie kitą užfiksuotą ar tik ne iš Prancūzijos?, kuris ar tai 28 ar 27 išgyveno ir teigiama, kad jis iš viso vegetaras buvo, daug plaukiojo. Taigi tikrai akivaizdu, kad kas kaip išmano, tas taip maitina šunis ir vienos mitybos teorijos šunims būti negali. Gerai atrinktas sausas maistas irgi gerai, ypač jei ne fanatiškai maitinti, o su protu, pakeičiant, neatpratinant ir nuo tikro maisto, kad po to nemirtų sūrio gabaliuką sugriebęs kur. Juk matosi kaip šuo jaučiasi: kaip atrodo kailis, akys, dantys, kvapas iš nasrų, kaip tuštinasi ar nevėmalioja, nebezda ir pan.
Atsakyti
Bet tai iš kur tada ta info, kad anksčiau šunys virš 20 metų gyveno? Aš nekimbu, man nuoširdžiai įdomu, nes visada atrodė kitaip smile.gif

O dėl maisto tikimo, tai sutinku, nors būna įdomių dalykų... Tarkim, mūsų kaimynų šuniui bandė visokį maistą ir galiausiai tiko pigus ir tikrai ne super Araton... Jį ėdė ir nuo jo nevėmė. Ir suprask kaip nori smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Justesea @ 2016 05 16, 13:28)
Bet tai iš kur tada ta info, kad anksčiau šunys virš 20 metų gyveno? Aš nekimbu, man nuoširdžiai įdomu, nes visada atrodė kitaip smile.gif

O dėl maisto tikimo, tai sutinku, nors būna įdomių dalykų... Tarkim, mūsų kaimynų šuniui bandė visokį maistą ir galiausiai tiko pigus ir tikrai ne super Araton... Jį ėdė ir nuo jo nevėmė. Ir suprask kaip nori smile.gif

Mano info, tai iš mano senelių ir jų kaimo, aplinkinių kaimynų. Anksčiau nebuvo jokios mados sakyti, kad 7 metų šuo jau senas (kaip teigiama dabar doh.gif ). Aš pati augau ir stebėjau senelių šunį ir juk pagal savo amžių žinau kiek tam šuniui metų buvo. Jis mirė 22 metų ir ne sava mirtim, o nuo blogo žmogaus rankos... Tai kas žino, kiek dar gyventų...
Dabartinių taip, gyvenimo trukmė labai kritusi, bet gal verta tuomet paanalizuoti kodėl? mirksiukas.gif Ką tokio daroma dabar, kokios propagandos prisiklausome, o ko nedarė mūsų seneliai, kad tiems šunims labiau sekėsi ax.gif

Google irgi visokios info išmeta:
http://iheartdogs.co...ing-dog-breeds/
https://en.wikipedia..._of_oldest_dogs
Atsakyti
QUOTE(sinja @ 2016 05 15, 20:47)
Labas vakaras,
noriu pirkti sita maista suniukui. Kolkas jis mazytis, 3 men. Suauges svers apie 13-15 kg. Ar teisinga kryptimi mastau? Kaip jums sitas maistelis? Sakiau pirma maza pakuote nupirksiu (nors aisku permokesiu) jei viskas gerai, tada ir didele.
https://www.pet24.lt/510-orijen-puppy


Šnekam ne į temą, o postus į temą praleidžiam smile.gif

Taip, šitas ėdalas vienas iš geriausių, bet ar tiks šuniukui, pasimatys tik pradėjus šerti. Tik nežinau, ar tikrai greitai pasimato, kartais gali ir kelių savaičių prireikti. Daugiau išmanantys gal patikslins. Maniškiui va po 1,5 Brit Care viduriai ėmė kietėti, tai mąstau dabar, ar baigti pakuotę, ar keisti jau dabar.
Atsakyti
koki maista patartumet, jei suo turi gastrita? vet siulo royal, kas be royalio dar yra? virbac, kas dar? gal kas turit sita beda?
Atsakyti
Sveikos šuniukų mylėtojos 4u.gif

Turiu tokį klausimą: pirkom šuniuką (vokiečių aviganį) 2 mėn. ir veisėja įsiulė nusipirkti pas juos pigiau royal canin starter, tipo jis ir dabar juo buvo šeriamas ir šiaip visa kaip geras maistukas ir kad šuniukas nepatirtų streso pereidamas prie kito maisto, nu žodžiu daug už smile.gif, deja kaip pradejau dometis tai toli gražu ne pats geriausias maistas, na aišku gal ir neblogiausias, šuniukas skaniai ėda, linksmas, guvus, kakoja retai ir mažai, atrodo kaip ir tinka jam jis, bet va neramina ar maistas tinkamas šuniukams iki 2 men. neatneš jam kokios žalos jį šeriant ir vėliau, na sakykim iki kokių 5 mėn. nes kaip dabar matau anksčiau jis niekaip to maišo neįveiks g.gif , ar čia aplamai tas skirstymas maistų iki 2 men ir junior tik reklamos triukas?
Atsakyti
Ka manote apie carni love puppy large?? 10 menesiu labradorui, noriu isbandyti ka nors be vistienos.. g.gif

http://www.carnilove.cz/en/node/90
Atsakyti
QUOTE(ciuju'ke @ 2016 05 24, 14:32)
vet siulo royal, kas be royalio dar yra? virbac, kas dar?

Specific, Hill's.
Mano "senei" irgi prireikė spec. dietos - kažkas su kepenim negerai. Pažiūrėjus į sudėtį, šiurpas nupurto, bet kai šuo turi tam tikrų sveikatos sutrikimų, gal tie spec. pašarai ir duoda naudos? Negaliu apsispręst.

QUOTE(Lyžuka @ 2016 06 14, 17:25)
šuniukas skaniai ėda, linksmas, guvus, kakoja retai ir mažai, atrodo kaip ir tinka jam jis, bet va neramina ar maistas tinkamas šuniukams iki 2 men. neatneš jam kokios žalos jį šeriant ir vėliau, na sakykim iki kokių 5 mėn. nes kaip dabar matau anksčiau jis niekaip to maišo neįveiks  g.gif

Sakyčiau, kol kas šerkit tuo RC ir nesukit sau galvos.

QUOTE(Shalimar @ 2016 06 17, 23:13)
Ka manote apie carni love puppy large?? 10 menesiu labradorui, noriu isbandyti ka nors be vistienos.. g.gif
http://www.carnilove.cz/en/node/90

Jeigu norit be vištienos, tai šis netiks, nes sudėty yra vištienos riebalų (chicken fat (preserved with tocopherols, 9%)).
O šiaip pats maistas tikrai neblogas.
Atsakyti