Įkraunama...
Įkraunama...

Daugiametės gėlės ir dekoratyvinės žolės

Apėjau gėlynus, pušeles pagenėjau. Tulpės lenda, jau vienas eleboro žiedas skleidžiasi. Sidabriniai šalavijai tokiu gražiu kupstu peržiemojo.
Žioveiniai labai gražiai išsilaikė. Truputį pakarpysiu ir gegužį sulauksiu žiedų.
Kažkas nuėdė knifofijas. Patraukiau, išsitraukia su geru gabalu "mėsos. Ir daug tokių privartyta.
Atsakyti
Gal knipofijų šaknys nupuvo? Kas žiemą jas ės?
Aš jau seniai knipofijas su vazonais nešu žiemai į patalpą. Būdavo, kad žiemodavo lauke keletą metų sausai pridengtos iki blogos žiemos. Bet mano kieme šlapia.
Atsakyti
Nežinau, gal pelėms patoko ? Galėjo karkvabaliai paskanauti, nu bet žiemą ??? Jiems gi priklauso metro gylyje tupėti.
Knifofijas pasodinau aukštoje sausoje vietoje, niekad ten neužmirksta. Jau pasimokiau, turėjau tokį gražų kerą drėgnoje vietoje, po kelių metų žuvo. Ten pat neatlaikė ir eremūras. Dabar eremūras irgi šalia knifofijų, žydi laimingas.
Ar į didelį vazoną jas žiemai sodinate ? Ar galima šaknis aptrumpinti ? Ir kaip žiemą atlaiko ? Laistomos ar sausai ?
Atsakyti
Aš su tais pačiais vazonais vasarą įkasu šiek tiek iškištus. Nėra dideli, tik aukšti. Gal ir gerai būtų visą kerą kaip jurginus iškasinėti ir į maišą, bet neturiu tiek vietos. Manau, kad gyvų šaknų trumpinti negalima, ten daug atsargų kitiems metams. Storos kaip agapantų.
Atsakyti
Prabudome ir kelkimės. Pas mane dar sniegas ant gėlyno. Tik lysvė namo pasienyje jau plika , bet net snieguolės nekiša noselių. Neprabudome.
Iš Kaimo , man truputį neramu dėl balžos. Tos sėklos gali būti sausos. Kažkas iš ėmusių sėklas taip sakė. Nedygo. Pamaigiau aš, o jos sutrupa . Matyt gegužės- birželio sausra paveikė ir sėklas. Bandysiu gerą saują pasėti ir gal kas nors turės gyvybės.
Atsakyti
Vilniuje ,,Mažieji sodai" pernai turėjo balžų vazonuose.
Mano kieme Kaune irgi sniego yra, vietomis gana daug, bet ne visur. Snieguolių lapai išlindę, kai kurios kitos svogūninės irgi rodosi. Dekoratyviniai česnakai dygsta, kai kurie iš rudens jau nemaži buvo.
Atsakyti
QUOTE(Daisoja @ 2019 02 19, 16:50)
Vilniuje ,,Mažieji sodai" pernai turėjo balžų vazonuose.
Mano kieme Kaune irgi sniego yra, vietomis gana daug, bet ne visur. Snieguolių lapai išlindę, kai kurios kitos svogūninės irgi rodosi. Dekoratyviniai česnakai dygsta, kai kurie iš rudens jau nemaži buvo.

Taip. Mažieji sogdai turi ir Crambe cordifolia ir Crambe maritima.
Aš užsiauginau iš sėklų Crambe cordifolia ir labai mielai norėjau dalintis (ir dalinausi biggrin.gif ).
Antrametė jau buvo galingas kupstas su daugybe kvepiančių žiedukų. Ai, pabersiu kokiame dideliame vazone saują ir žūrėsiu kas bus. Juk smagu užsiauginti iš sėklytės. Bent man.
Atsakyti
Smagu užsiauginti, kai yra vietos. Man dažniausiai sėklų pirkimas baigiasi pakelių padėliojimu ir padėjimu į dėžes. Jei pasėju į daigyklas, tai sudygę nugeibsta nuo šviesos trūkumo. Anksčiau dar išsikaulydavau vietos ant palangių pas drauges, dabar jau nepriima. Šiemet ilgas gripas apsaugojo nuo naujų prisipirkimo. Gal pavyks išlaikyti pasižadėjimą sau daugiau nepirkti.
O gal bandėte ragauti balžų lapų? Ar gali pakeisti salotas? Vaizdas toks kietas.
Atsakyti
QUOTE(Daisoja @ 2019 02 20, 19:18)
Smagu užsiauginti, kai yra vietos. Man dažniausiai sėklų pirkimas baigiasi pakelių padėliojimu ir padėjimu į dėžes. Jei pasėju į daigyklas, tai sudygę nugeibsta nuo šviesos trūkumo. Anksčiau dar išsikaulydavau vietos ant palangių pas drauges, dabar jau nepriima. Šiemet ilgas gripas apsaugojo nuo naujų prisipirkimo. Gal pavyks išlaikyti pasižadėjimą sau daugiau nepirkti.
O gal bandėte ragauti balžų lapų? Ar gali pakeisti salotas? Vaizdas toks kietas.

Neragavau. Šaknis sako - rašo gali būti krieno analogu. Irgi neragavau. Lapų neragavau todėl, kad juos purškiau kažkokiu brudu. Ai, Actara. Juos labai puola visokie kopūstiniai kenkėjai.Norėjau išlaikyti gražius ir neapgraužtus.
Dėl daigų auginimo tai pas mane visos sąlygos, nes langai iki grindų ir >2 m pločio. Ir jų daug. Dar yra beveik nešildomas kambarys, kur irgi 2 tokie langai. Ten nešu daigus grūdintis po pasodinimo.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo amba41: 20 vasario 2019 - 21:11
Amba, pabandysiu pasisėti kelias į Petri lėkšteles ir dėsiu ant palangės iš kiemo pusės. Taip stratifikuoju kai kurias sėklas, susėjusi ant vienkartinio rankšluosčio skrituliukų. Pernai labai gražiai pentiniai tiesiog lauke prasikalė.
O palangių pas mane be galo daug. Ir turiu šaltą beveik oranžeriją. Ten per žiemą gyvena mandevilės, brugmansijos, fuksijos ir kitos vazoninės. Kad daigiai nestybtų , išnešu pradygusius. Paskui jau į šiltnamį nešu. Labai geras dalykas per šalnas sustatyti į dėžes nuo šaldytų žuvų. Tokios iš polistirolo. Nakčiai užmetu kelis sluoksnius agroplėvelės ir liuks.
Sėklų papirkau doh.gif Jeigu viską susėsiu, vien gėlių bus gal 40 indelių. blink.gif
Gal kuri auginote liguliarijas iš sėklų ? Pasirinkau savų, kad greičiau padauginti. Bet taip likau nesupratusi, kur tame gaurų kamuoliuke sėklos ? Kažką su pincetu išžvejojau, sudėjau į lėkštelę. Gyvena už lango, a le žiemoja.

Ne turėkite sveiko proto. Valgyti gėles. Užmuščiau vietoje, jeigu kas kėsintųsi. tongue.gif Man net skinti kokiam gimtadieniui gaila.
Atsakyti
O kaip įvardintumėte lapinius kopūstus? Man jie gražūs kaip gėlės ir neskanūs, bet kiti augina maistui.
Atsakyti
QUOTE(Daisoja @ 2019 02 21, 22:06)
O kaip įvardintumėte lapinius kopūstus? Man jie gražūs kaip gėlės ir neskanūs, bet kiti augina maistui.


Čia apie tuos, su spalvotais viduriukais ? Tada jau tie man ne daržovė. Beje, pati auginu kaip gėles artišokus. Labai įspūdingi lapai ir egzotiški žiedai. O va auginti valgymui - ne nežinau, dėl kelių žvynelių metus laiko laukti...

vartotojo įkelta nuotrauka
Atsakyti