Įkraunama...
Įkraunama...

Daugiametės gėlės ir dekoratyvinės žolės

QUOTE(vi_ @ 2016 05 11, 16:04)


O cefaliarija išties yra įspūdingas augalas. Yra joms nuostabi vieta prie pirties palei ežerą. Ten ir valgių, ir gėrimų yra į valias, o jos pačios ten itin dailiai žiūrėtųsi. Bet būna sezonų, kai tąją vietelę pavasarį apsemia pakilusio ežero vanduo. Kažin, ar nepakenktų joms pasimarkymas ežere, o po to dar kažkurį laiką užmirkusios dirvos procedūros?


pasirodo klydau-augtu ir pas mane, radau aprasyme, kad ''pakenčia nederlingą, sausą dirvą''. tai uzmirkimas jai matyt labiau ne prie dusios...
Atsakyti
Aš šiemet bandžiau cefaliariją iš sėklų. Deja, nedygo. Tada kitą porciją 3 savaites stratifikavau. Irgi nei viena neišdygo . Perskaičiau interneto platybėse, kad dygsta šviesiai. Tai dalį sudėjau ant viršaus, dalį lengvai žeme pridengiau. Po agro indelį laikau, kad neišdžiūtų. Purkšteliu kasdien porą kartų. Žodžiu žaidžiu žaidimus nuo kovo vidurio. Jau sveikintis rytais pradėčiau, bet nėra dar su kuo.
Atsakyti
QUOTE(Vobla @ 2016 05 11, 20:38)
pasirodo klydau-augtu ir pas mane, radau aprasyme, kad ''pakenčia nederlingą, sausą dirvą''. tai uzmirkimas jai matyt labiau ne prie dusios...

Apie cefaliarijos pomėgius dirvos drėgnumui rašoma – Moist but well-drained. Taigi mėgstančios drėgmę beesą, bet ne užmirkimą. Bet jei užmirkimas būna tik pavasarį, kai augaliukas dar miega, gal tai dar nėra užmirkimas? Iki šiol maniškės sėdėjo sausoje, bet vis palaistomoje dirvoje, ir reikia pasakyti, kad gerai laikėsi. Tiesa, pernai per karščius lapai kiek nuleipdavo, bet po nakties viskas vėl atrodydavo ok. Aišku, turint tokią galingą šaknų sistemą drėgmės jos gali prisižebravoti tiek iš palaistytų kaimynų, tiek iš gilesnių dirvos sluoksnių. Taigi smėlingas dirvožemis, jei kiek giliau yra drėgmę sulaikantis sluoksnis, joms turėtų sueiti.
_______________________
Pastebėjau, kad šis „nuostabus“ pavasaris vos ne iki savižudybės privedė dalį mano augaliukų: Matronas, juodąjį šeivamedį, kaimišką hortenziją, visokias ramunes (na, šiom gal dar per anksti rodytis, kaip ir Perovskijai), dar kažką. Gal per anksti pradėjo kišti nosis ir gavo nuo šaltojo balandžio?

Atsakyti
QUOTE(vi_ @ 2016 05 12, 10:03)

Pastebėjau, kad šis „nuostabus“ pavasaris vos ne iki savižudybės privedė dalį mano augaliukų: Matronas, juodąjį šeivamedį, kaimišką hortenziją, visokias ramunes (na, šiom gal dar per anksti rodytis, kaip ir Perovskijai), dar kažką. Gal per anksti pradėjo kišti nosis ir gavo nuo šaltojo balandžio?

o jus tikra, kad tai pavasaris? g.gif nes mano tie patys augalai nukentejo ziema. matronos, tiesa, tik pernai sodintos, tai va tik dabar labai kukliai nosis kisa. matau, kad gyvos. mano apylinkese visi skundziasi masinem netektim. uzvakar dar viena kaimyne pasiguode, kad neteko 15 roziu. tuo paciu uzmaciau, kad pas ja sia ziema zuvo dideliausi bespygliu gervuogiu kerai( gal atzels nuo saknu, bet tolko jokio- dera gi ant antrameciu saku). zodziu, su kuo bepasneku, visi kad pradeda vardint kiek ko per ziema pamyriojo ir kraipom galvas- ziema juk buvo kaip niekad svelni, tai kas gi netiko? g.gif
mano iki nulio nukastas juodulis seivamedis ledzia nykscio storio sakas , ale taip sausa pas mus- ne zeme o pelenai. ir lyg tycia debesys pavaiksto aplink, pasierzina ir nei lasiuko... verysad.gif
Atsakyti
Gal pasakytumete ar nuzydejusias tulpes reikia nukirpti?
Atsakyti
QUOTE(Jolanaa @ 2016 05 12, 12:03)
Gal pasakytumete ar nuzydejusias tulpes reikia nukirpti?

Reikia tik ziedkocius. Lapai turi likti, augti ir nunykti patys savaime.
Atsakyti
QUOTE(Vobla @ 2016 05 12, 11:43)
o jus tikra, kad tai pavasaris? g.gif  nes mano tie patys augalai nukentejo ziema. matronos, tiesa, tik pernai sodintos, tai va tik dabar labai kukliai nosis kisa. matau, kad gyvos. mano apylinkese visi skundziasi masinem netektim. uzvakar dar viena kaimyne pasiguode, kad neteko 15 roziu. tuo paciu uzmaciau, kad pas ja sia ziema zuvo dideliausi bespygliu gervuogiu kerai( gal atzels nuo saknu, bet tolko jokio- dera gi ant antrameciu saku). zodziu, su kuo bepasneku, visi kad pradeda vardint kiek ko per ziema pamyriojo ir kraipom galvas- ziema juk buvo kaip niekad svelni, tai kas gi netiko? g.gif
mano iki nulio nukastas juodulis seivamedis ledzia nykscio storio sakas , ale taip sausa pas mus- ne zeme o pelenai. ir lyg tycia debesys pavaiksto aplink, pasierzina ir nei lasiuko... verysad.gif

Nesu tikra, bet logika perša tokią mintį. Sausis buvo šaltas, čia viskas ok, bet vasaris ir kovas per šilti, ir augalai, mano manymu, per anksti nubudo. Buvau sodyboje balandžio pradžioje, tai matronos jau leido atžalas. Ot durnelės, pagalvojau, ir palinkėjau nesulaukti šalnų. Tačiau šalnų buvo į valias. Jau balandį. Maniškės matronos gyvos, bet iš kerelio išlindo vos po 2-3-4 atžalėles, nors jos jau treti metai čia, tad turi ir jėgų, ir patirties, o pernai, beje, žėlė kur kas vešliau. Užtat bobutiniams šilokams nė motais – sužėlė nesuskaičiuojamų atžalų puokšte...
Juodasis šeivamedis turi negyvų ir pusgyvių šakų, o šakų anas turi gal 4 kokias... Po savaitės nuspręsiu, ką su juom toliau daryti.

QUOTE(Jolanaa @ 2016 05 12, 12:03)
Gal pasakytumete ar nuzydejusias tulpes reikia nukirpti?

Pas mus tulpės piktžolėmis dirba, tai niekas su jomis nesicackina ir žiemai neiškasinėja, lapus nukerpame, kai jie pagelsta, bet tik tam, kad bendro vaizdo negadintų. Logika šnabžda, kad lapai, kol jie žali, turėtų dalyvauti svogūnėlio vystymosi procese. Paskaičius štai šį straipsniuką, logikai norisi pritarti. smile.gif
________________________
Dar toks klausimas pas mane iškilo nei į gėlių, nei į žolių temą. Jau dovanokite prašau, kad taip gavosi. Yra pas mums kukmedis – nei tai medis, nei tai krūmas. Nuo žemės kelios postorės šakos stiepiasi, dabar jau metrą siekia ir pradeda skėstis. Spėju, kad iš krūmų padermės bus, o ne kokis daugiakamienis medis. Nepatinka man kukmedžio krūmai, o ir nereikia čia tokio. Tai klausimas būtų, - ar įmanoma iš krūmo pasidaryti tartum medį, neaukštą tokį?

Atsakyti
QUOTE(vi_ @ 2016 05 11, 16:04)
<...>
jot.ka, - kas naujesnio? kas šiemet jau pasimatys iš užmanyto?

Per praeitą savaitgalį gerokai perrikiavau savo augaliukų kariauną. Tikiuosi, kad judu teisinga linkme.


Na kol kas atrodo viskas gerai, jei pernai metais vis dar knietėjo kažką įkišt į tarpus nesilaikant plano, tai šiemet džiaugiuosi, kad vaizdas aiškėja. Kadangi pikas tame plote numatomas vidurvasarį, tai dabar didžiajame gėlyne dominuoja žaluma. Pernai susodinau baltas tulpes ir česnakus 'Purple sensation', tai viskas labai patinka, tik norisi visko bent penkis kart daugiau. yra dar nebaigtas priekis, bet čia pritrūkau sodinamos medžiagos, tai galvoju, su kuo čia išsiversti laikinai. Jau taip nesinori makalynės, bet juoda žemė irgi ne išeitis.

Užsiėmiau terasinio gėlyno reformavimu, jam paskirtas ankstyvasis ir vėlyvasis sezonai, tai lyg ir turėtų greitai pasipilti žiedai jame, bet teks apie tai rašyt kitąmet, nes susodinta viskas šviežiai. Ir dar tebevyksta kai kurie perstumdymai. Esmė sumažinti įvairovę, padidinti plotus, kurie kartojasi per visą ilgį. Taigi pasiliko ankstyvam sezonui sibiriniai vilkdalgiai, snapučiai, šalavijai. rudeniui - plukės, astrai, soros. Abu gėlynus jungiantis elementas šluotsmilgės. Vidurvasaris turėtų virsti ežiuolių banga didžiajame gėlyne ir atsikartoti pavienėmis grupelėmis terasiniame. Na maždaug toks vaizdas, aišku yra ir dar neišvardintų augalų, kurie yra kaip užpildas, fonas. Ar nebūsiu vėl per daug primaišius pasirodys vėliau. Labai noriu neperkraut, bet taip sunku!

Man seniai nedavė ramybės klausimas apie šluotsmilgių trumpaamžiškumą, kaip jis pasireiškia. Tai dabar panašu pradeda matytis gyvai. Šluotsmilgė darže auga ketvirti metai, pernai buvo ypatingai graži, šiemet man atrodo, kad želia silpniau. Gal tik taip atrodo, nes nukirpau gana vėlai, ir dabar vis dar prasimuša senojo kero likutis. Kvadratuose vaizdas panašus, nors čia šluotsmilgės tik treti metai. Tai ko gero, rudenį laukia kvadratų atšviežinimas.Beje, Matronos, sodintos į kvadratus pernai rudenį, šiemet vos gyvos. Kad šitie šilokai galėtų neatželt, nu man mistika, bet šiais metais girdžiu ne iš vieno - dingo 'Matronos'.

vi_, ką reformuojat jūs?

QUOTE(amba41 @ 2016 05 11, 21:09)
Aš šiemet bandžiau cefaliariją iš sėklų. Deja, nedygo. Tada kitą porciją 3 savaites stratifikavau.  Irgi nei viena neišdygo . Perskaičiau  interneto platybėse, kad dygsta šviesiai. Tai dalį sudėjau ant viršaus, dalį lengvai žeme pridengiau. Po agro indelį laikau, kad neišdžiūtų. Purkšteliu kasdien porą kartų.  Žodžiu žaidžiu žaidimus nuo kovo vidurio.  Jau sveikintis rytais pradėčiau, bet nėra dar su kuo.


Radau enciklopedijoje parašyta, kad stratifikuot reikia 6 savaites prie +5.


QUOTE(vi_ @ 2016 05 12, 10:03)
<...> Bet jei užmirkimas būna tik pavasarį, kai augaliukas dar miega, gal tai dar nėra užmirkimas?<...>



manau, kad čia ir yra blogumas, bent jau mano patirtis tokia, kad tie, kurie mėgsta gerą drenažą, po žiemos neatsigauna arba ilgai vargsta. Manau jei augalas mėgsta gerą drenažą, tai užmirkęs tiesiog supūna.

QUOTE(Jolanaa @ 2016 05 12, 11:03)
Gal pasakytumete ar nuzydejusias tulpes reikia nukirpti?


Reikia nulaužyti galvutes, kad neeikvotų sveikatos sėklų brandinimui, o nukirpti džiūstant lapams. Dabar lapuose sukauptos medžiagos grįžta į svogūną.
Atsakyti
QUOTE(jot.ka @ 2016 05 12, 15:13)
Kad šitie šilokai galėtų neatželt, nu man mistika, bet šiais metais girdžiu ne iš vieno - dingo 'Matronos'.


nu idomu kaip pas mane matronoms seksis g.gif pernai dovanu gavau toki kruma, kad nesiau( o nesti teko tooli, kone per visa Uzupi) ir vaitojau. net ziurovai is paskos ejo ir komentavo doh.gif lotuliukas.gif na zodziu ne siloka, o gero serbento dydzio kruma. parsiboginus namo sudalinau ir daugybe vienetu- mamai, krikstamotei, kaimynems, sau 5 vienetus. siemet maciau visi penki gyvi ir kaip susitare turi po penkias sakas, bet dar ir sprindzio nesiekia, kai tuo tarpu bobutiniai jau dailus krepsinio kamuoliai. sunku net patiketi, kad matronos tokios lepios unsure.gif na, bus matyti...gal neisigyvens jos pas mane.
---------------
prikaisiojau siandien asuotes sejinuku kupstelais. skirtingose vietose. bus matyt koks ju isgyvenamumas mano kraste. eksperimentiniai. ir dar klausimas- o jos irgi trumpaamzes? g.gif bliamba, kaip sugalvot kokia nors padoria zole, kurios nereiktu atnaujint kas kelis metus, kad pasodinai ir pamirsai.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Vobla: 12 gegužės 2016 - 19:50
Dar paklausiu ir sitoj temoj -
prasau patarti -kuo galeciau apsodinti terasa,kuri yra nuo zemes apie 30 cm aukscio,praktiskai visa diena ten saule,tik vakare dingsta,zeme molis su juodzemiu.Norisi kazko daugiamecio balto arba ruzavo,alyvinio,kad daugmaz zydetu per visa vasara. Galvojau hal kokiom baltom astilbem,ar gal budlejom,bet gal tos per zemos.Gal keleta rusiu ?patarkit prasau,aciu
Atsakyti
QUOTE(Vobla @ 2016 05 12, 19:36)
<...> siemet maciau visi penki gyvi ir kaip susitare turi po penkias sakas, bet dar ir sprindzio nesiekia, kai tuo tarpu bobutiniai jau dailus krepsinio kamuoliai. sunku net patiketi, kad matronos tokios lepios unsure.gif na, bus matyti...gal neisigyvens jos pas mane.
---------------
prikaisiojau siandien  asuotes sejinuku kupstelais. skirtingose vietose. bus matyt koks ju isgyvenamumas mano kraste. eksperimentiniai. ir dar klausimas- o jos irgi trumpaamzes? g.gif  bliamba, kaip sugalvot kokia  nors padoria zole, kurios nereiktu atnaujint kas kelis metus, kad pasodinai ir pamirsai.


Mano nejudintos matronos labai gražios, tikrai kaip kamuoliai, o sodintos rudenį labai varganai atrodo, galvoju, gal jas visgi skaidyt reikia pavasarį, o rudeniop nelysti, tegu sau žydi. Nors bobutiniai šilokai tikrai be vargo ir rudenį išdalyti auga, ir iš šakos įsišaknyja, tuo tarpu Matrona man labai nenoriai šaknis leido iš šakos.

Dėl ašuotės ilgaamžiškumo nežinau, ir manau, kad ilgametės žolės yra tos, kurios ir nesiplečia sparčiai. Sako ilgaamžiai yra drėbūnai. Ko gero soros irgi kuo ilgiau auga tuo gražesnės.


Atsakyti
QUOTE(Soni @ 2016 05 13, 11:30)
Dar paklausiu ir sitoj temoj -
prasau patarti -kuo galeciau apsodinti terasa,kuri yra nuo zemes apie 30 cm aukscio,praktiskai visa diena ten saule,tik vakare dingsta,zeme molis su juodzemiu.Norisi kazko daugiamecio balto arba ruzavo,alyvinio,kad daugmaz zydetu per visa vasara. Galvojau hal kokiom baltom astilbem,ar gal budlejom,bet gal tos per zemos.Gal keleta rusiu ?patarkit prasau,aciu

Astilbems reikia pavesio ir dregmes. Budlejos krumai ir zydejimas neilgaamzis. As sodinciau silokus - jie grazus ir neprazude, ir zydintys, ir perzydeje. Jei reikia krumu - hortenzijas sviesiasias.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Dvi: 13 gegužės 2016 - 14:53