Įkraunama...
Įkraunama...

Knygų skaitytojų klubas, 95 laida

Miegu su Numinorichu Kuta (paskutinė Echo kronikų dalis) - valingas sapnavimas, įkliuvę sapnuose, ir t.t. - labai tinka prieš miegą biggrin.gif

QUOTE(klopedija @ 2016 06 10, 15:51)

Štai! Radau! Net gi lietuviška!  http://www.alfa.lt/s...lesbieciu-meile
bigsmile.gif


hmm..... ko tai nesujaudino unsure.gif

QUOTE(Shusha @ 2016 06 10, 21:09)


Na, gal tik šiek tiek arčiau tos temos: J.Winterson "Apelsinai ne vieninteliai vaisiai", S. Waters "Naktinis budėjimas".


nuuuu g.gif

QUOTE(Helianta @ 2016 06 10, 23:20)
"Romaną apie Tristaną ir Izoldą" skaičiau, kai man buvo 19 metų. Bet ne itin patiko rolleyes.gif



taigi ne ne meilė, o gėrimas užburtas. Irgi, sugalvojo, išgersit su vyrų vedybų naktį ir mylėsit visą gyvenimą. O Izolda viską sumaišė doh.gif gavosi romanas apie likimą, o ne apie meilę. Nors Vagneris reikalą kiek pataisė biggrin.gif

QUOTE(Alchemie @ 2016 06 12, 09:53)
As siuo metu miegu su Plesiku Hocenplocu lotuliukas.gif


Ooooo, puiki kompanija biggrin.gif Tobula knyga, tobula wub.gif
Atsakyti
Sveikos skaitovės,

Begal įdomu skaityt prisipažinimus kas su kuo miega, tai ir aš nutariau neatsilikt. smile.gif

Taigi. Miegu su A. Šliogerio "Kasdienybės metafizika" ir M. Houellebecq'o "Pasidavimu", o naktinėju su Alfonso Nykos Niliūno "Dienoraščių fragmentais". Pirmieji du - labai nepatogūs "sugulovai", tai paskaitau, metu ir vėl pradedu, na, o trečiuoju esu tiesiog sužavėta - skaitau ištisai ir jau ruošiuosi skolintis iš bibliotekos kitus dienoraščių tomus. Kažkur spaudoje perskaičiau, kad tik išleisti ir pasirodę šie dienoraščiai buvo pripažinti bestseleriu. Įdomu, ką apie tai pasakytų pats autorius, eruditas, intelektualas, be galo taiklus kritikas ir, be abejo, vienišius. Vientisos nuomonės dar nesusidariau, tačiau dauguma jo pastebėjimų iškart prilimpa prie dūšios, nors yra vietų, kurios man svetimos.
Labai patiko jo mintis (aišku, mano netiksliai perfrazuota), kad žmonės labiausiai bijo nieko neveikti, tačiau tik nieko neveikdamas pajunti, kad gyveni. Kai įsiklausai, supranti, jog taip yra iš tikrųjų...
Ir dar, kad būtent nuobodulys labiausiai priartina prie autentiškos būties ( M. Heideggeris dar pridurtų, kad ir baimė, žinoma ne psichologine prasme). Kai pagalvoji, tai dauguma iš mūsų padarytume viską, kad tik neištiktų nuobodulys, kuris išmuša iš vėžių ir kelia balažin kokį ilgesį.
Ir dar įstrigo mintis, kad proza ir juo labiau poezija yra neišverčiama. Galbūt todėl jo dienoraščiuose pilna neišverstos poezijos prancūzų, vokiečių, anglų kalbomis. g.gif Buvo įdomu perkratyti seniai "nenaudotų" vokiečių ir prancūzų kalbų žinias ir suvokti, kad dauguma žodžių jau prarasti ir išdylę iš atminties, bet eilių skambesys dėl to žavesio neprarado. smile.gif

Tai tiek. Einu sapnuoti toliau.
Papildyta:
Ai, vos nepamiršau įkelti labai man patikusį A. Narušytės straipsnį apie popierines knygas kaip sielų namus : http://www.lrt.lt/na...nygos_ir_plytos
Atsakyti
QUOTE(Brūkšniukas @ 2016 06 13, 10:30)
hmm..... ko tai nesujaudino unsure.gif
Ar turėjo?.. lotuliukas.gif

QUOTE(Darbinga @ 2016 06 13, 13:39)
Ai, vos nepamiršau įkelti labai  man patikusį A. Narušytės straipsnį apie popierines  knygas kaip sielų namus : http://www.lrt.lt/na...nygos_ir_plytos
Įdomu. biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(tutele @ 2016 05 29, 21:51)
Agota Kristof "Storas sąsiuvinis" - metu atradimas ir, manau, bus metu knyga. Nerealios vaizduotes ir isskirtinio itaigumo kurinys. Ispudingas autores genijus.


Perklausiau francūziškai vienu ypu. Nūūū žynocia ..... Labai ačiū už užrodymą. 4u.gif Patiko. Bet. Na, aš be žodžių, skaitykit pačios. Kažkiek priminė man I.Banks Širšių fabriką, bet čia mažiau fejerverkų, kas man labiau patinka...
Kaip sakoma, esu giliai apakusi rolleyes.gif

QUOTE(Alchemie @ 2016 06 12, 10:52)
bigsmile.gif ooooo aciuuuuu 4u.gif idomu, ar iseitu itelefona susikelti sita faila


Visad klausau telefone. MB net didesnę kortelę padovanojo hihihi.gif

Rubinos Kanarėlė man be konkurencijos. Po jos gal balandė g.gif O šiap, neįdomios / nesmagios jos knygos dar neskaičiau/neklausiau biggrin.gif Tik ką baigiau klausyt "На солнечной стороне улицы", pradžioj viskas rodėsi lyg žaliava knygai, apmatai kursiniui. Paskui atsipalaidavai ir rišamųjų ir tikslų nebeieškojau, gal ir ne tobulai viskas pabaigoje susirišo, bet pasakojimai vistiek thumbup.gif

Brūkšniuk, nuo vasario pabaigos perklausiau beveik visą Frajų, kiek radau. doh.gif Daktare, ar aš labai sergu? unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(Erendira @ 2016 06 14, 09:38)

Brūkšniuk, nuo vasario pabaigos perklausiau beveik visą Frajų, kiek radau. doh.gif  Daktare, ar aš labai sergu?  unsure.gif


Man labai gaila, bet Jūs jau nepagydoma lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Erendira @ 2016 06 14, 10:38)
Perklausiau francūziškai vienu ypu. Nūūū žynocia .....

Rubinos Kanarėlė man be konkurencijos. Po jos gal balandė  g.gif O šiap, neįdomios / nesmagios jos knygos dar neskaičiau/neklausiau biggrin.gif


Geras tas 'Storas sąsiuvinis' drinks_cheers.gif Tik seniai jau skaičiau smile.gif

Pabaigiau "Balandę'. Pabaiga tai man gal nelabai g.gif Bet žinau, kam tokios pabaigos labai patinka biggrin.gif Reiks pasiieškot "Kanarėlės" ar "Petruškos" maloniai pažinčiai pratęst smile.gif
Atsakyti
QUOTE(klopedija @ 2016 06 13, 22:13)


Kas būtent?

Reikėjo rašyt "sielos", o ne sielų namus. Tačiau kas gi žino kas ta siela? smile.gif
Atsakyti
Man po kanareles trilogijos nublanko balande ir sauleta gatves puse, Leonardo braizas uch kaip uzkabino, Petruska....kazkaip man pobaise knyga emociskai blush2.gif nu as taip sureagavu, dabar rutraker suradau dar ne viena knyga ir pacios autores iskaityta, tai tikiuosi, kad nenusivilsiu.
Skaitau Bronzine moteri ir galvoju, jei autorius rase angliskai, bet kazkiek moka lietuviskai, tai gal su redaktore ir verteja kalbejosi, taresi, nes kalba tokia lietuviska, kad negaliu patiketi, jog visi laurai vertejai gali but skirti bigsmile.gif
Atsakyti
QUOTE(Darbinga @ 2016 06 14, 14:46)
Reikėjo rašyt "sielos", o ne sielų namus. Tačiau kas gi žino kas ta siela?  smile.gif


Tik paklausk ir jau yra atsakymas A. Šliogerio knygoje "Kasdienybės metafizika". smile.gif

Kasdienybės metafizika pašėlusiai intensyvi knyga. Tiksliau, intensyviai nusitaikusi į tikrovės naikintojus,pirmiausia, į kalbą,kuri yra tikriausias Niekio įrankis, paverčiantis tikrus daiktus į negyvus objektus. Kalba, bandydama aiškinti iš esmės bekalbius daiktus, ardo jų vientisumą, smulkina, pritaiko ir tokiu būdu juos naikina. Žodžių junginiai "Aš tikiu" ir "Aš žinau" yra klaidingi, nes jie operuoja negyvomis, objektyvuojančiomis sąvokomis, kurios nieko nereiškia, nes tuščios. Vienintelis tikras judesys yra "Aš matau", tačiau žmogaus tragedija yra prigimtinis dualizmas, nes, viena vertus, žmogus yra bekalbis gyvūnas, antra vertus, turintis kalbą ir galintis ja operuoti ir naikinti tikrovę. Šliogeris mano, kad tokioje paradoksalioje situacijoje, sekant Aristoteliu, reiktų ieškoti vidurio kelio su nukrypimu t.y. vis labiau ploninant kalbos sluoksnį. Šioje vietoje, pagalvojau, kad būsena "Aš matau" būdinga tik vaikystei, kuomet žmogus tik žiūri į tikrovę ir joje veikia dar neoperuodamas jokiomis sąvokomis, tačiau suaugęs žmogus jau pernelyg "sugadintas", kad galėtų grįžti į pirmykštį Edeną. smile.gif
Kitas Šliogerio taikinys tai Ekranas (čia įeina ir TV, ir FB, ir kompas), kuris tikrovę paverčia pramoga, priverčia mus užimti Dievo poziciją t.y. atsistoti "anapus gėrio ir blogio". Kiekviena tragedija rodoma ekrane yra pramoga, nes iš esmės mūsų nepaliečia. Galime pasižiūrėti naujienas apie karus, sprogdinimus, o vėliau eiti ramiai valgyti vakarienės, nes tai dar tik vienas įvykis praėjęs pro šalį.
O dabar apie sielą. smile.gif Viena vertus,tai irgi bereikšmis žodis, Niekio burbulas, kaip sako Šliogeris, tačiau visgi jis jam teikia begal pozityvią reikšmę, teigdamas, jog tai bekalbis ir antjuslinis darinys aplink kurį telkiasi tokios puikios savybės kaip vyriškumas, orumas ir t.t. Moterys, be abejo, sielos neturi, joms būdingas sentimentalumas ir visos kitos ydos (Įdomu, ką apie tai pasakytų jo žmona, anūkė ir knygos leidėja Giedrė Kadžiulytė smile.gif). Mano nuomone, tai vienas iš tų Šliogerio nusišnekėjimų, kurie jam kažkaip dėsningai būdingi. Matyt, šalia stiprių minčių, visuomet turi būti šiukšlių ir paplavų, o kaipgi be jų. smile.gif Kaip sako A. Nyka - Niliūnas, filosofas, kuris nieko neįžeidė yra nieko vertas.

Ir dar labai patiko mintis apie objektyvumą t.y. tas, kuris "mato objektyviai turėtų nieko nematyti", nes bet koks dalykas, reiškinys ir t.t. yra perleidžiamas per subjektyvumo prizmę.

Dar yra hominido (civilizuoto barbaro) ir filotopo perskyra. Filotopas tai valstietis + filosofas t.y. nauja žmogaus rūšis, išrasta Šliogerio. Būtent filotopas ir yra tas mažakalbis, tikrovę matantis žmogus. (Bet ne moteris, aišku).

Galėčiau dar prirašyti, nes knyga giliai "užkabino", pagimdė nora permąstyti tam tikras savo nuostatas bei įsivaizdavimus, tačiau nenoriu jūsų varginti, juk vasara, laikas bent jau laikinai pagyventi tikrą gyvenimą gamtoje, be grafiko, be kasdienių rūpesčių, o toji "kasdienybės metafizika" slegia savo negatyviu intesyvumu, nors ir kviečia gyventi taip, kaip aukščiau apsakyta. smile.gif Bet aš Šliogerį šiuo atveju visai pateisinu, bo atsilaikyti prieš tokį didelį fiktyvių banalybių srautą, kuris mus supa, įmanoma tik tokiu būdu. Galbūt. g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Darbinga: 15 birželio 2016 - 11:04
Jo jo...Sliogeris lotuliukas.gif doh.gif ypac kai ta zmona be sielos istempe ji is alkoholizmo liuno, palaiko ji (turinti sizofrenija) mantyt tik be sielos gali tai iskesti.
Bet sitam jo teiginiui, kad vyra turi siela, o moteris -gimda, mano 6metis tuo metu sunus pasake tokia tiesa, kurios aisku zymusis filosofas negirdejo, bet mano mama del visa ko "nesiojasi atsakyma rankinuke", nes vaiko lupomis kalba tiesa.
O vaikas pasake: tik moterys yra zmones, nes jo pagimdo vaikus, o vyrai to nedaro. lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Alchemie @ 2016 06 15, 13:40)
Jo jo...Sliogeris lotuliukas.gif  doh.gif ypac kai ta zmona be sielos istempe ji is alkoholizmo liuno, palaiko ji (turinti sizofrenija) mantyt tik be sielos gali tai iskesti.
Bet sitam jo teiginiui, kad vyra turi siela, o moteris -gimda, mano 6metis tuo metu sunus pasake tokia tiesa, kurios aisku zymusis filosofas negirdejo, bet mano mama del visa ko "nesiojasi atsakyma rankinuke", nes vaiko lupomis kalba tiesa.
O vaikas pasake: tik moterys yra zmones, nes jo pagimdo vaikus, o vyrai to nedaro. lotuliukas.gif


Koks protingas vaikas, iškart aišku, kad "karalius nuogas".

Bet užtat vyrai "gimdo" žodžius, kurie ir naikina tikrovę. biggrin.gif Jie yra nihilistai t.y. naikintojai iš prigimties.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Darbinga: 15 birželio 2016 - 11:51
QUOTE(Darbinga @ 2016 06 15, 10:58)


Galėčiau dar prirašyti, nes knyga giliai "užkabino", pagimdė nora permąstyti tam tikras savo nuostatas bei įsivaizdavimus


g.gif

aišku tuo metu man nerūpės, bet iš esmės kažkiek man baisu, kad po kokių poros šimtų metų koks nors panašios psichikos filosofas ar istorikas galės samprotauti apie mūsų šalies vertybes ir tikėjimus remiantis šiais samprotavimais...... "XXI a. pradžioje moterys buvo laikomos besielėmis" ir t.t. doh.gif blink.gif
Atsakyti