Įkraunama...
Įkraunama...

A, A+, A++, Pasyvus namas - 39

QUOTE(cibulis @ 2016 06 18, 23:31)
Reikėtų tau ir kitiems nuvykti į bet kurį žaliuzių saloną ir savo akimis pamatyti, kaip atrodo tas mechanizmas, į kurį susisuka fasadinė lauko žaliuzė.


Aš sakau, kad lauko roletų variantas turėtų būti visai neblogas, tu man aiškini kad lauko roletai yra šūdas, nes lauko žaliuzių tvirtinimas yra chrenovas.

Aš sutinku, lauko žaliuzės turi būti sunkesnės nei vidinės, tad jų tvirtinimas tikrai turėtų būti sudėtingesnis, bet kai kalba eina apie lauko roletus, argumentuok jų tvirtinimo mazgu, o ne lauko žaliuzių.

Kodėl nori pasirinkti vidinius roletus, o ne žaliuzes? Būtent dėl tos pat priežasties, man lauko roletai atrodo patraukliau už lauko žaliuzes.
Papildyta:
QUOTE(Vytas_ @ 2016 06 19, 00:32)
Kad nelaikytumėt visai neišprususiu naujoku: dabartinis namo sandarumas 0,26, Termo bloge "sandarumo rodiklis 0,26".


Sveikinimai prisijungus, bendraminčiai, siekiantys statytis šiltus namus, šiame forume visuomet laukiami.

CODE

Nebijokite, kadangi šio namo sienos bus tinkuojamos iš vidaus sandarumas padidės atitinkamai. Šią sistemą vertiname teigiamai ir manome, kad po visų statybinių darbų pabaigos šios namo sandarumo rodiklis neviršys 0,15 karto.


Pritariu, kadangi sandarumo testas buvo atliktas be vidaus sienų tinkavimo, namo sandarumas dar padidės ir juntamai.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mintas: 19 birželio 2016 - 12:06
QUOTE(Vytas_ @ 2016 06 19, 11:30)
Gerbiamas Cibuli , skaitau ir skaityti moku. Lauko žaliuzių atsisakėt, o vidinių sprendimo iki šiol neradot. Savo atveju, galvojau kad lauko žaliuzių neprireiks, bet laikas parodė kitaip.

Nepradedame pyktis, bet mane suerzino šitas jūsų pasakymas: Kaip ir Cibulio atveju, nebuvo spręsta iš karto. Kaip tai nebuvo nuspręsta iš anksto?

Aš jau sakiau, kad viskas buvo nuspręsta ir tikrai savo laiku. Kuomet su PHPP skaičiavo namą ir programa rodė, kad namas perkaitinės, pradėjau galvoti apie sprendimus. Geriausias variantas buvo lauko žaliuzės. Tada sužinojau, kad yra du variantai: apsauginės ir fasadinės. Būtent pastarosios man buvo reikalingos, nes jos ne tik apsaugo nuo kaitros, bet ir leidžia reguliuoti šviesos patekimą. Todėl kol nebuvo apšiltintas fasadas ir dar buvo galima sumontuoti lauko žaliuzes, pradėjau domėtis jų kainomis. O jos pasirodė kosminės. Taip pat nežiojau kaip jas sumontuoti be šalčio tilto, kaip be šalčio tiltų ir nesandarumų pravesti valdymo laidus į kambarį ir t.t.

Tuo metu Korida pradėjo skelbti savo namo vėsinimo informaciją. Man pasirodė, kad tai puiki išeitis, todėl atsisakiau lauko žaliuzių. Tai padariau tuo metu, kai dar sienos buvo nuogos ir tikrai buvo galima sumontuoti žaliuzes. Todėl pasakymas, kad mano atveju nebuvo nuspręsta iš anksto šiek tiek suerzino.

Gali būti, kad mano sprendimas nepasiteisins ar nebus toks efektyvus kaip lauko žaliuzės, bet aš kol kas nekeičiu savo sprendimo ir lieku su pasirinktu variantu: pasyvus vėsinimas, vidinės žaliuzės ar roletai, naktinis bypasss ir vakarinis langų varstymas (jei bus noro). Jei mano sprendimas pasiteisins, tai jis bus ženkliai pigesnis nei aš tuo metu būčiau nupirkęs fasadinės žaliuzes. Jų kaina buvo 18 000 - 20 000 Lt visiems langams (taip geriau būtų daryti dėl namo estetikos) arba apie 7000 Lt tik keliems pietiniams antro aukšto langams. Lauko žaliuzių kaina nuo 2000 iki 5500 eurų. Pasyvus vėsinimas man kainavo 600 eurų. Vidinės žaliuzės ar užuolaidos ir taip būtų, todėl jų kainos negalima įskaičiuoti. Rekūpas bypass funkciją irgi turi.
Papildyta:
QUOTE(Vytas_ @ 2016 06 19, 11:30)
Mano viltis irgi buvo rekuperatorius, bet kaip pasimatė tėvų name, jis su tokia užduotimi ganėtinai sunkiai tvarkosi (tik langų atidarymas gelbėja). 

Koks rekuperatorius: rotacinis ar plokštelinis? Jis dieną name pakelia temperatūrą ar palaiko tą pačią? Ta prasme iš jo visiškai jokios naudos ar bent jau naktinis bypass gelbsti?
Papildyta:
QUOTE(Vytas_ @ 2016 06 19, 11:30)
Žaliuzėms/roletams numatytas 4-gyslis laidas. Bus pilna automatika, bei galimybė reguliuoti rankiniu būdu.

Į ką jas montuosite? Ant ko jos kabės?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo cibulis: 19 birželio 2016 - 12:07
QUOTE(cibulis @ 2016 06 19, 13:02)
Nepradedame pyktis, bet mane suerzino šitas jūsų pasakymas:  Kaip ir Cibulio atveju, nebuvo spręsta iš karto. Kaip tai nebuvo nuspręsta iš anksto?



Cibuli, nei aš noriu pyktis, nei man to reikia. Galim performuluoti kitaip, aš neįvertinau, kad bus reikalingos lauko žaliuzes smile.gif
Todėl dabar galvoju kaip tai padaryti mažiausiai sudarkant fasadą, gal tai bus naudinga ir kitiems forumo dalyviams smile.gif

Planuoju montuoti ant fasado, ne į angokraštį.

Rekupas pas tėvus Amalvos Kompakt 400 horizontalus
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Vytas_: 19 birželio 2016 - 12:16
QUOTE(mintas @ 2016 06 19, 11:58)
Kodėl nori pasirinkti vidinius roletus, o ne žaliuzes? Būtent dėl tos pat priežasties, man lauko roletai atrodo patraukliau už lauko žaliuzes.

Aš niekur nesakiau, kad noriu rinktis vidinius roletus. Man kaip tik labiausiai patinka medinės žaliuzės. Bet ką pasirinksiu dar nežinau.

O tai kokios temperatūros tavo name? Kaip pats žadi kovoti su karščiu ar namas neperkaista?
Papildyta:
QUOTE(Vytas_ @ 2016 06 19, 12:13)
Todėl dabar galvoju kaip tai padaryti mažiausiai sudarkant fasadą, gal tai bus naudinga ir kitiems forumo dalyviams smile.gif

Planuoju montuoti ant fasado, ne į angokraštį.

Žinoma, kad labai aktualu. Man irgi labai įdomu kaip galima sumontuoti lauko roletus ar žaliuzes jau pastatytame name. Gal net įrengimo nuotraukomis pasidalinsite? Gal ir man kada ateityje teks kažką panašaus įsirengti?

O kaip jūs tvirtinsite ant fasado? Koks EPS storis? Kaip suprantu tarp roleto ir lango liks oro tarpas. Kiek cm bus tas oro tarpas? Įdomu ar tokiu atveju roletas gerai sulaikys saulės šilumą? Gal dėl oro tarp ženkliai kris jo efektyvumas?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo cibulis: 19 birželio 2016 - 12:21
QUOTE(cibulis @ 2016 06 19, 09:39)
Mintai, kokios temperatūros tavo name? Dabar ir per karščius.


Tai kiek dar tų karščių. Kadangi per praeitą atšilimą mano namas labai greitai perkaito, suradau perkaitinimo kaltininką Rekuperatorių, kuris per karščius įjungdavo ByPass režimą ir lauko karštį leisdavo į namus. Dabar rekuperatoriaus valdymą šiek tiek pakoregavau, tai per šias kelias karštas dienas namas nespėjo įkaisti, antram aukšte 24C laipsniai, pirmam šiek tiek vėsiau.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mintas: 19 birželio 2016 - 12:25
QUOTE(mintas @ 2016 06 19, 12:24)
antram aukšte 24C laipsniai, pirmam šiek tiek vėsiau.

Turi žaliuzes ar užuolaidas ar saulė tiesiai į vidų spigina?
Atsakyti
QUOTE(cibulis @ 2016 06 19, 13:20)
Kaip suprantu tarp roleto ir lango liks oro tarpas. Kiek cm bus tas oro tarpas? Įdomu ar tokiu atveju roletas gerai sulaikys saulės šilumą? Gal dėl oro tarp ženkliai kris jo efektyvumas?


Kai kalba eina apie lauke stovinčius roletus, didesnis oro tarpa tik į naudą.
Papildyta:
QUOTE(cibulis @ 2016 06 19, 13:27)
Turi žaliuzes ar užuolaidas ar saulė tiesiai į vidų spigina?


Yra ~40cm nuo langų nutolusios papigiaiskos užuolaidos kurios gerai langų iš vidaus neuždengia. Gerų dar nenusipirkom.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mintas: 19 birželio 2016 - 12:35
QUOTE(mintas @ 2016 06 19, 12:34)
Yra ~40cm nuo langų nutolusios  papigiaiskos užuolaidos kurios gerai langų iš vidaus neuždengia. Gerų dar nenusipirkom.

Vadinasi iš esmės niekas nekontroliuoja saulės patekimo, t.y. nešešėliuoja. Ką žadi kabinti ant langų visam laikui? Kaip saugosiesi nuo saulės?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo cibulis: 19 birželio 2016 - 12:46
QUOTE(Vytas_ @ 2016 06 19, 00:53)
Roletai laukui, pamiršau parašyti. Vidinių net nesvarsčiau, nes atidarius HS salėtą dieną, nejudamos dalies vidinis stiklas įkaista labai jau juntamai smile.gif
;0


Jau norėjau klausti, kas tas "HS" (google meta "high school" smile.gif ), bet langų temoje atradau, kad tai vitrininių langų stumdymo mechanizmo sistemos pavadinimas . Čia kitiems kas irgi nesuprato wink.gif.
Papildyta:
QUOTE(cibulis @ 2016 06 19, 13:38)
Vadinasi iš esmės niekas nekontroliuoja saulės patekimo, t.y. nešešėliuoja. Ką žadi kabinti ant langų visam laikui? Kaip saugosiesi nuo saulės?


Kol nepradėjai kalbos apie vidines žaliuzes/roletus, tai net nesvarsčiau, buvau nusprendes tik vidines užuolaidas kabinti, bet dabar po tavo šios temos askalavimo, pradėjau domėtis ir kitais variantais.

Temperatūros numušimui suplanavęs naudoti geoterminio pasyvų grindinį šildymą.

Nesutinku, kad tos užuolaidos nieko neduoda. Duoda ir juntamai. Net pabandžiau hipotezę iškelti kodėl taip yra, tai hipotezė tokia, kad per langą prikaistančios užuolaidos visą šilumą atiduoda orui, ir savyje nieko nelaiko, tad tą šilumą rekuperatorius greitai pašalina, o kai saulės spinduliai įkaitina vidines konstrukcijas, tai jos įkaista labiau, nei tik nuo oro, ir paskui dar ir visą naktį atidavinėją prikauptą šilumą. Vienu žodžiu, net paprastos vidinės užuolaidos duodą juntamą rezultatą. Tebūnie tai bus 1C-2C laipsniai, bet savijauta patalpų viduje visai kita. Tai visai tas pats kaip su šildymu žiemą. Vidinių patalpų temperatūra absoliučiai ta pati, bet kai veikia nors vienas šildymo prietaisas, atrodo ženkliai šilčiau, nei prie tos pat temperatūros nėra nei vieno šilumą skleidžiančio prietaiso.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mintas: 19 birželio 2016 - 13:12
QUOTE(cibulis @ 2016 06 19, 13:20)
Aš niekur nesakiau, kad noriu rinktis vidinius roletus. Man kaip tik labiausiai patinka medinės žaliuzės. Bet ką pasirinksiu dar nežinau.

O tai kokios temperatūros tavo name? Kaip pats žadi kovoti su karščiu ar namas neperkaista?
Papildyta:


Atvaziavau i nama. Pirmas aukstas 22,5, antras 23,5.
Atsakyti
QUOTE(Vytas_ @ 2016 06 19, 13:46)
Atvaziavau i nama. Pirmas aukstas 22,5, antras 23,5.

Man atrodo, kad geros temperatūros ir nieko papildomai daryti nereikia. Nebent pačiam per karšta? Ar su laiku temperatūra name pakils ir bus dar karščiau?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo cibulis: 19 birželio 2016 - 15:27
QUOTE(cibulis @ 2016 06 19, 16:26)
Man atrodo, kad geros temperatūros ir nieko papildomai daryti nereikia. Nebent pačiam per karšta? Ar su laiku temperatūra name pakils ir bus dar karščiau?


Pasilaikius karčiam tikrai pakils žymiai. Todėl ir mąstau, ką galima dar patvarkyti, kol ne per vėlu.
Atsakyti