Įkraunama...
Įkraunama...

Vėdinimas 9

Iš kitos pusės kodėl vartotojas turėtu spręsti kaip taisyti gamintojų "neisdirbtus" sprendimus. Galutinis produktas turėtų būti gerai istestuotas ir tada paleistas į prekybą. Kai kurie gamintojai tiesiog štampuoja pagal vieną šabloną ir niekas jiems neįdomu. 

Atsakyti
Girdėjau, kad LT pavasarį atkeliaus pigesnis Zhender modelis ir panašu, kad atkeliavo. Renkuosi info ir paprastesnis ComfoAir E 300 modeliukas be nuolaidos kainuoja 1750 EUR. Dar stipriai nesigilinau, bet jis mažiau žvėris nei Q serijos - nevaldo žemės šilumokaičio, afterheaterio (teno už rekupo), mažiau sensorių, negali būti entalpinis, lyg labai ekonomiškas. Manau šis modelis panašesnis į Vaikio ir kaina artėja prie įkandamų daugumai:) Kiek suprantu yra čia šiuo metu besirenkančių - jei kažką susižinosit - parašykit čia ar į až.
Atsakyti
QUOTE(vaikis_ @ 2018 03 20, 11:54)
<p>Iš kitos pusės kodėl vartotojas turėtu spręsti kaip taisyti gamintojų "neisdirbtus" sprendimus. Galutinis produktas turėtų būti gerai istestuotas ir tada paleistas į prekybą. Kai kurie gamintojai tiesiog štampuoja pagal vieną šabloną ir niekas jiems neįdomu. </p>

Bet kaip man juos priverst padaryt, kad veiktų taip kaip man reikia? Sakys visiem gerai, tau vienam netinka, o juk niekur nenustatyta kad turi veikt būtent taip.. Įrenginys veikia, temperatūrą palaiko, o jei man reikia kad nepalaikytų, o tik dašildytų, tai čia jau mano problemos..
Atsakyti
QUOTE(balamūtas @ 2018 03 20, 11:44)
Aš matau tik vienintelį kažkokios realios naudos galintį duoti testą, ant rotacinio ir ant taviškio nustatyti vienodus srautus, vienodą palaikomą tiekimo temperatūrą ir palikti taip dirbti bent jau mėnesiui, o geriausia visiem metam. Tada pažiūrėti kiek elektros prisuko. Va tada jau galima turėti realias metines sąnaudas, rekupų kainų skirtumą padalinti iš jų ir bus akivaizdžiai aiškus atsipirkimas. O daugiau visi kiti momentiniai matavimai, tušti ginčai ir laiko gaišimas.

Nesutinku. Mes gi nesame kažkokia laboratorija ir nesiekiame tobulų ar idealiai vienodų sąlygų. Juo labiau, kad ir namai skiriasi. Tačiau tiek, kiek aš paskelbiau duomenų apie savo rekūpą ir kiek mes jį išbandėme visokiais testais, kol kas niekas normaliai nėra paskelbęs apie jokį rotacinį.

Visa žiema buvo. Dar ir dabar vakarais ar naktimis būna neigiama temperatūra. Kažkas tikrai galėtų padaryti 30, 50, 70 ir maks. našumo testą su įjungtu tenu ir su išjungtu tenu. Šiek tiek užtruks, bet kai patys renkatės įrenginį, tai džiaugiatės, kad kažkas dalinasi informacija, o kitiems padėti ir pasidalinti informacija gaila. Aišku tai ne mano reikalas, bet po tiek laiko puolimo prieš mane, kažkas galėtų pasidalinti informacija, ką pučia rotaciniai įrenginiai.
Papildyta:
QUOTE(Giords @ 2018 03 20, 11:30)
Taip, reikia lyginti obuolius su obuoliais, o ne su bananais smile.gif

Klysta ir profesoriai (aš pats savo magistriniame darbe pataisiau kažkokio profesoriaus skaičiavimo metodiką), bet šiuo atveju per daug akivaizdi klaida būtų, kad niekas nepastebėtų - gal kažko nežinom šitoj skaičiavimo metodikoj. Bus įdomi ventek'o nuomonė (jei pakomentuos) apie šią formulę ketvirtadienį rengiamame seminare apie taupaus namo statybas.

Lyginame du rekuperatorius. O tai reiškia visiškai vienodus įrenginius. Juk nelyginame rekuperatoriaus su šilumos siurbliu ar skalbimo mašina. Taip, kad priekaištai ne į temą.

Tai kokia turi būti formulė? Jei kažkas matote klaidų, parašykite į PHI ir pateikite pastabas. Arba man suformuluokite labai aiškią mintį 2-3 sakiniais ir aš nusiųsiu pastabas.

O prie ko čia "Ventekas"? Ar jie yra PHI? Ar dar kažkas? Aišku, kad nuomonę turės ir jos galima paklausti, bet gi ne jie testuoja. O visa esmė: ta pati formulė taikoma visiems įrenginiams vienodai. Tie įrenginiai vadinami rekuperatoriais ir visiškai korektiškai lyginami. Tik angažuotėms lietuviams atrodo, kad negalima lyginti.

Juo labiau toje formulėje ne tik elektros sąnaudų parametras skiriasi, bet ir prie skirtingų greičių skiriasi oro kiekiai, ištraukiamo ir paduodamo oro temperatūros.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo cibulis: 20 kovo 2018 - 13:39

Girdėjau, kad LT pavasarį atkeliaus pigesnis Zhender modelis ir panašu, kad atkeliavo. Renkuosi info ir paprastesnis ComfoAir E 300 modeliukas be nuolaidos kainuoja 1750 EUR. Dar stipriai nesigilinau, bet jis mažiau žvėris nei Q serijos - nevaldo žemės šilumokaičio, afterheaterio (teno už rekupo), mažiau sensorių, negali būti entalpinis, lyg labai ekonomiškas. Manau šis modelis panašesnis į Vaikio ir kaina artėja prie įkandamų daugumai:) Kiek suprantu yra čia šiuo metu besirenkančių - jei kažką susižinosit - parašykit čia ar į až.

Galima jau dabar užsakyti iš užsienio už pigiau :) Kaip suprantu turi tena komplekte.

https://www.ventilat...foair-e300.html

Minusai, neturi kontroliuojamo bypasso, sklende uždaryta arba atidaryta. Q serijoje ji reaguoja į nustatyta temperatūrą ir gali būti pravira kiek reikia. Labai gerai pereinamu laikotarpiu rudeni/pavasari kai būna saulėtu dienų ir norima kažkiek atvesinti namą. Tenas jau komplekte būna kiek supratau. Taip pat turi slėgio daviklius, temperatūros ir drėgmės. Turiu įtarimą jog bus tokie patys kaip ir Q serijoje. Taip pat sugeba balansuoti srautus.

Esminiai skirtumai nuo Q serijos nėra gamyklinio entalpinio varianto, manau pats silumokaitis nuo Q serijos tinka, nėra moduliuojamo baypaso.  Ir bent jau schemoje nemačiau jog galėtų tinklo modulį prisijungti ir žiūrėti per aplikacija telefone bei valdyti patį rekuperatoriu.

Atsakyti

Bet kaip man juos priverst padaryt, kad veiktų taip kaip man reikia? Sakys visiem gerai, tau vienam netinka, o juk niekur nenustatyta kad turi veikt būtent taip.. Įrenginys veikia, temperatūrą palaiko, o jei man reikia kad nepalaikytų, o tik dašildytų, tai čia jau mano problemos..

Analogiškai pas kolegą systemair dirba, panašu jog kas rase valdymo algoritmus rotacianiam niekados jo netestavo gyvai :) Visu gamintoju problema, jog nesugeba įsiklausyti ką vartotojai sako, o jie geriau nei bet kokie testai.

Atsakyti
QUOTE(vaikis_ @ 2018 03 20, 13:45)
Analogiškai pas kolegą systemair dirba, panašu jog kas rase valdymo algoritmus rotacianiam niekados jo netestavo gyvai smile.gif Visu gamintoju problema, jog nesugeba įsiklausyti ką vartotojai sako, o jie geriau nei bet kokie testai.</p>

O kolega gal sprendė kažkaip šitą problemą?
Atsakyti

O kolega gal sprendė kažkaip šitą problemą?

Sprendė pajundamas savo valdymą per modbus jungti. Pas jį namų severiukas su OpenHab, t.y. namų automatika ir ten pasirašė papildomas taisykes kaip valdyti rekuperatoriu. Gamintojui nusispjauti, štampuoja savo ir neįdomu kas finale gavosi.

Atsakyti
QUOTE(cibulis @ 2018 03 20, 13:38)
Kažkas tikrai galėtų padaryti 30, 50, 70 ir maks. našumo testą su įjungtu tenu ir su išjungtu tenu.

O tai kaip tu siūlai išmatuot sąnaudas? Juk tenas šyla impulsais, reikia daug laiko, kad galėtum nustatyt kiek suvartoja elektros. Turi kiekvienu greičiu palikt bent parai, kad kažkas pasimatytų, bet tai vėlgi viena para šiltesnė bus, kita šaltesnė ir sumoje nieko nepeši.. O matuot bet teno, gausi ventiliatorių sąnaudas kurios bus 30-70W - realiai niekinės. O jei siūlai matuot grąžinamas temperatūras, tai kas iš to, rotorius prie -20 grąžins tarkim 12 laipsnių ir ką? Tiek vistiek bus nekomfortiška ir turėsi jungt teną, o jei veiks tenas sąnaudų matavimui grižtam prie to ką rašiau pradžioje. Sakau, aš nesuprantu ką tu nori testuoti ir ką lyginti?
Atsakyti
QUOTE(balamūtas @ 2018 03 20, 14:55)
O tai kaip tu siūlai išmatuot sąnaudas? Juk tenas šyla impulsais, reikia daug laiko, kad galėtum nustatyt kiek suvartoja elektros. Turi kiekvienu greičiu palikt bent parai, kad kažkas pasimatytų, bet tai vėlgi viena para šiltesnė bus, kita šaltesnė ir sumoje nieko nepeši.. O matuot bet teno, gausi ventiliatorių sąnaudas kurios bus 30-70W - realiai niekinės. O jei siūlai matuot grąžinamas temperatūras, tai kas iš to, rotorius prie -20 grąžins tarkim 12 laipsnių ir ką? Tiek vistiek bus nekomfortiška ir turėsi jungt teną, o jei veiks tenas sąnaudų matavimui grižtam prie to ką rašiau pradžioje. Sakau, aš nesuprantu ką tu nori testuoti ir ką lyginti?

Man ir manau daugeliui įdomu, kokią temperatūrą rotacinis į namą grąžina su įjungtu tenu ir su išjungtu tenu prie minuso. Tarkime dabar lauke keli laipsniai pliuso - reikia teno ar jau ir be jo pučia komfortiška temperatūrą. Ta prasme įdomu nuo kokios temperatūros jau tikrai reikia teno. Kaip atskaitą galima paimti PHI komforto rekomendacija +16,5 ir aukštesnė temperatūra. Elektros sąnaudų užtenka be teno. Juk ne du įrenginius noriu žūtbūt palyginti. Tiesiog pasidalink eksploatacija savo atveju ir tiek žinių.

Mano atveju teno reikia nuo -9 laipsnių, čia pagal mano realius stebėjimus. PHI sertifikate teigiama, kad tenas pradėjo jungtis nuo -12,7 laipsnių. Mano atveju tenas pradėjo jungtis anksčiau, nes namas negyvenamas ir jame mažiau drėgmės, todėl ir anksčiau jungiasi tenas. Realiomis sąlygomis teno įsijungimas dar bus šiek tiek atitolintas.

Turiu 2003-2014 metų labai detalią Vilniaus orų prognozę. Pvz., 2008 metais -9 laipsniai ir daugiau buvo 92 val. 2009 metais - 426 val. 2011 metais - 464 val. 2012 metais - 737 val. O 2013 metais - 518 val. 2008 metai buvo labai šilti. Imant kitus metus, teno reikės 18-31 pilną dieną per metus. Arba paprasčiau sakant, teno reikės nuo pusės mėnesio iki mėnesio laiko. O jei įvertinti užšalima nuo -13, tai ir dar mažiau.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo cibulis: 20 kovo 2018 - 14:16

Tik dar vienas svarbus faktorius, srautai turi būti balansuoti. Amalvos nei vienas rekupas nesugeba pats balansuoti srautų, o ką rodo, tai gali būti ta pati ką ir pas mane :) Realiai greičiausiai bus diabalansas, iš rankos difuzoriu idealiai nesusuksi. Visi anemomentrai per dideles paklaidas duoda, net su juo sureguliavus turėjau disbalansa. Tai parodė slėgio sensoriaus bandymas. Pradziai reiktų teisingo balanso, po to testai visi su rotaciniu įrenginiu. Kitų atveju moskviciu su bugatti lyginsim :)

Atsakyti
Šį pranešimą redagavo vaikis_: 20 kovo 2018 - 14:12
QUOTE(cibulis @ 2018 03 20, 14:03)
Man ir manau daugeliui įdomu, kokią temperatūrą rotacinis į namą grąžina su įjungtu tenu ir su išjungtu tenu prie minuso. Tarkime dabar lauke keli laipsniai pliuso - reikia teno ar jau ir be jo pučia komfortiška temperatūrą. Ta prasme įdomu nuo kokios temperatūros jau tikrai reikia teno. Kaip atskaitą galima paimti PHI komforto rekomendacija +16,5 ir aukštesnė temperatūra. Elektros sąnaudų užtenka be teno. Juk ne du įrenginius noriu žūtbūt palyginti. Tiesiog pasidalink eksploatacija savo atveju ir tiek žinių.

Su įjungtu tenu pūs tiek kiek nustatysi. Per pietus šiandien be teno pūtė 18,5 laipsnio, iš namų traukė 21,3 pagal rekupo pultelį. Nustatytas našumas 50%. Naudojamas galingumas 41W.
Papildyta:
QUOTE(vaikis_ @ 2018 03 20, 14:10)
<p>Tik dar vienas svarbus faktorius, srautai turi būti balansuoti. Amalvos nei vienas rekupas nesugeba pats balansuoti srautų, o ką rodo, tai gali būti ta pati ką ir pas mane smile.gif

Bent pas mane yra srautų balanso funkcija. Tik kad ji veiktų reikia įmontuoti papildomą temperatūros daviklį į paduodamą ortakį. Kaip jisai sugebės nustatyt srautus vien tik su temperatūriniais davikliais nežinau.. Klausimas kiek ten tiesos būtų iš to balansavimo.
Atsakyti