Įkraunama...
Įkraunama...

ar KT nuodemė?

biggrin.gif
QUOTE(gie33 @ 2006 07 26, 12:57)
per daug "siuntinių" ne tom dienom užsakytų pažįstu  lotuliukas.gif  lotuliukas.gif

Aik jau, veikia kuo puikiausiai tas metodas, tik sunkumas tame, kad su žmogaus valia susijęs tongue.gif Žinau iš patirties tongue.gif Nebuvo jokio tokio blink.gif "iš kur?" net metais vėliau planuoto vaiko atžvilgiu biggrin.gif Čia išsisukinėjimui ta "ne tom dienom". Tom tom (aišku nekalbu apie tokius atvejus, kai tikrai nelabai išeina tuo metodu naudotis, bet sako, kad tokių tik nedidelis procentas).

Apskritai klausimas buvo "ar nuodėmė?", atsakymas "taip, tai laikoma nuodėme"...o visa kita jau kitos temos biggrin.gif
Atsakyti
Nu bet ir absudus jus čia rašot doh.gif doh.gif doh.gif
Gal ir ištekėjusią spermą persileidimais vadint pradesit????

"vaginalinio bet ir oralinio, analinio ir kas be ko nuo geidulingų savęs ir kito lietimų"

Tai čia tikrų tikriausias iškrypimas turėtų būti doh.gif O dar jeigu pati lysti pradedi, tai visai esi pasileidusi, nes juk pas mus vyrai "karaliai". Ir apskritai galima myletis tik norint pastoti, antraip irgi nuodeme, tikriausiai.
Atsakyti
QUOTE(Getter @ 2006 07 25, 23:56)
Mano žiniom KT neleidžia apvaisintai kiaušialastei įsitvirtinti, ir taip su mėnesinėmis KT dėka vaisiukas pasišalina  verysad.gif


nono.gif Tu čia KT su spirale maišai.
Papildyta:
QUOTE(Patieška @ 2006 07 26, 00:01)
Reiškia negalima tam dirbtinai trukdyt tongue.gif Negalit sau leist pastot - nesimylėkit vaisingom dienom.


Bet juk jau yra žinoma, kad moterims gali įvykti dvi ovuliacijos per vieną ciklą, tad su tų vaisingų dienų skaičiavimu yra slidus, nepatikimas metodas. schmoll.gif
Atsakyti
QUOTE(Aidar @ 2006 07 26, 15:23)
Nu bet ir absudus jus čia rašot doh.gif  doh.gif  doh.gif

Aidar, tu nesikarščiuok, ne mano privati nuomonė tokia, o pvz. Bažnyčios mokymas (na nuodėmės sąvoka šiaip ar taip su religine bendruomene siejama). Ar jis tau, man ar dar kažkam priimtinas - kitas klausimas.

Va iš katekizmo



2363 Sutuoktinių susijungimu pasiekiamas dvigubas santuokos tikslas: pačių sutuoktinių gėris ir gyvybės perdavimas. Tų dviejų santuokos prasmių arba vertybių negalima atskirti, nesutrikdant dvasinio sutuoktinių gyvenimo ir nekeliant pavojaus pačiai santuokai ir šeimos ateičiai.
Tad santuokinei vyro ir moters meilei keliami du reikalavimai: ištikimybė ir vaisingumas.



2399 Gimimų reguliavimas yra vienas iš atsakingos tėvystės ir motinystės bruožų. Teisėti sutuoktinių norai dar neduoda teisės vartoti doriniu požiūriu nepriimtinų priemonių (pavyzdžiui, tiesioginės sterilizacijos arba kontraceptinių priemonių).



2370 Laikini susilaikymai, savistaba ir moters nevaisingumo laikotarpiais paremti gimimų reguliavimo metodai yra suderinami su objektyviais dorovės kriterijais. Tie metodai išsaugo pagarbą sutuoktinių kūnui, skatina švelnią meilę vienas kitam ir padeda ugdyti tikrą laisvę. Atvirkščiai, iš esmės blogas yra „kiekvienas veiksmas, kuriuo tiek numatant santuokinį aktą, tiek jį atliekant, tiek besivystant natūralioms jo pasekmėms, kaip tikslo ar kaip priemonės siekiama to, kad gyvybės pradėjimas būtų neįmanomas“


čia

Bet kurio kunigėlio paklausk - pasakys tą patį, t.y. kad tai nuodėmė.


Nenuodėmė kai naudojama gydymo tikslais (kai kurios geriamos tabletės pvz.) ir negalėjimas pastoti tėra tik šalutinė specialiai nesiekiama pasekmė.

QUOTE(Veronika @ 2006 07 26, 16:38)
Bet juk jau yra žinoma, kad moterims gali įvykti dvi ovuliacijos per vieną ciklą, tad su tų vaisingų dienų skaičiavimu yra slidus, nepatikimas metodas. schmoll.gif

Na apie NŠP yra atskira tema forume. Čia NšP paminėtas tik kaip rekomenduojama morali alternatyva planuojant šeimą.

Štai čia
http://www.supermama...showtopic=54502
Atsakyti
man - ne nuodeme schmoll.gif as be to nesu giliai tikinti... didesne nuodeme- naudotis nepatikimais kontracepcijos budais, pastoti ir po to aborta pasidaryt... va cia tai nuodeme.. KT net gyvybei neleidzia uzsimegzti, O kataliku baznycia visais laikais visokiu marazmu prisigalvodavo... cia tik mano nuomone, jei kam tai nuodeme- nenaudokit smile.gif
Atsakyti
QUOTE(micietta @ 2006 07 26, 22:04)
didesne nuodeme

Na nuodėmės sąlyginai irgi skirstomos į "sunkias" ir "lengvas" biggrin.gif , bet čia ne visai šitai temai (tiksliau visai ne tai). O dėl marazmų ar nemarazmų, sakiau - čia jau mūsų požiūrio dalykas. Pasakiau tik tiek, kad tai vertinama kaip nuodėmė ir nuo to, kad mano, tavo ar kažkieno kito požiūris būtų kitoks, reikalo esmės nekeičia, - tai vis tiek laikoma nuodėme. smile.gif Tiesiog renkamės - gyvent su tuo ar ne. Ir tiek. smile.gif
Atsakyti
tai reiškia,kad einant išpažintį,kunigui reikia sakyti kad vartoji kontraceptikus? g.gif jis duoda išryšimą ir sako,kad nekartot nuodėmių ar kažką pan.,o jei aš žadu ir toliau jas vartot?reiškia jau meluoju Dievui....ar taip išeina?
Atsakyti
Kontracepcijos pasekmės
Atsakyti
As tai niekaip logiskai ar remiantis Sventu Rastu negaleciau pagristi, jog prezervatyvai nuodeme. Na jei kontraceptines tabletes turi salutini poveiki, tai negalima sau kenkti. Nuodeme save zaloti, bet ne visi jaucia ta salutini poveiki...

Cia mano asmenine kaip teologes nuomone. (Teologija - mokslas apie Dieva. Nagrinejimas, analizavimas iv. argumentu... Baznycios mokymas - jos autoritetu pripazinta teologija, oficialiai iteisinta. Nebutinai tai, kas neiteisinta, apie ka ji nekalba yra blogai, bet tai turi nesikirsti su oficialiu mokymu katechetineje, skelbiamojoje srityje. Siuo atveju kalbu ne Baznycios vardu.)

Kas nustato ar vienas veiksmas ar kitas yra nuodeme? Turi klausytis savo sazines, kuri privalo apsvarstyti iv. argumentus nuodugniai ir apsispresti. Bet ir asmens supratimas is visos sirdies, jei jis klaidingas, o asmuo taip nemano gali atnesti jam blogi, nors jo sirdis lieka tyra...

Del seksualumo, kataliku moralineje teologijoje apie tai kalbama. Laikoma, net nuodeme jai vienas sutuoktinis nori myletis, o kitas pernelyg daznai be pateisinamu priezasciu, ne. Neatlikti sutuoktinio pareigos laikoma nuodeme.
Seip apie analini seksa nesu girdejusi komentaru is krikscioniu. Man jis slykstus. Ypac vyrui turetu buti nemalonu nardyti ten kur ismatos. Na nesuprantu g.gif kazkam gerai. doh.gif
Atsakyti
QUOTE(Sorcerer @ 2006 07 27, 16:31)

doh.gif taip taip... doh.gif as toliau jas vartoju ir pasalinio poveikio nejauciu.. bet cia kita tema.. kazi kodel niekas niekada neraso pasisakymus moteru kurioms KT padejo...
Atsakyti
QUOTE(ingaaa @ 2006 07 27, 13:01)
tai reiškia,kad einant išpažintį,kunigui reikia sakyti kad vartoji kontraceptikus? g.gif jis duoda išryšimą ir sako,kad nekartot nuodėmių ar kažką pan.,o jei aš žadu ir toliau jas vartot?reiškia jau meluoju Dievui....ar taip išeina?

ar taip? mirksiukas.gif
Atsakyti
Jei galvoji, kad nuodeme - ispazink ir nebenaudok. Jei esi tikra, jg ne- nesakyk.
Atsakyti