Įkraunama...
Įkraunama...

Vaikų auklėjimas 7-10 metų

Dabar situacija jau gerėja,nes mokykla,reikia pamokas ruošti,tai ir kambarį apsitvarko,ir po truputį padeda.Vasarą tai buvo problemų,nes mes gyvenam nuosavam name, o jos dvi draugės gyvena per 6-7 namus,tai būdavo nuo pat ryto tik šmurkšt pro duris-ir pas drauges,o man paskui eit ieškot jos. blink.gif Bandžiau ir gražiuoju,kad reik pasakyt mamai kur eini,ir gryžt kada pasakau,viskas veltui,tekdavo ir kiemo areštą uždėt-iš kiemo-nė kojos tarkim kelias dienas, vieną kart net namuos patupdžiau visai dienai.Aišku ašaroja,pyksta,bet žinojo,kad tokia bausmė bus, jei neklausys 4u.gif
Jei kalbam apie knygas,labai fainą knygą turiu Jan-Uwe Rogge ''Tėvai nustato ribas"
Knygoj pilna praktinių pavyzdžių,visokių situacijų,jų pasekmės ir sprendimai.Rekomenduoju 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(juramare @ 2008 09 04, 22:35)
Dabar situacija jau gerėja,nes mokykla,reikia pamokas ruošti,tai ir kambarį apsitvarko,ir po truputį padeda.Vasarą tai buvo problemų,nes mes gyvenam nuosavam name, o jos dvi draugės gyvena per 6-7 namus,tai būdavo nuo pat ryto tik šmurkšt pro duris-ir pas drauges,o man paskui eit ieškot jos. blink.gif Bandžiau ir gražiuoju,kad reik pasakyt mamai kur eini,ir gryžt kada pasakau,viskas veltui,tekdavo ir kiemo areštą uždėt-iš kiemo-nė kojos tarkim kelias dienas, vieną kart net namuos patupdžiau visai dienai.Aišku ašaroja,pyksta,bet žinojo,kad tokia bausmė bus, jei neklausys 4u.gif
Jei kalbam apie knygas,labai fainą knygą turiu Jan-Uwe Rogge ''Tėvai nustato ribas"
Knygoj pilna praktinių pavyzdžių,visokių situacijų,jų pasekmės ir sprendimai.Rekomenduoju 4u.gif


Turiu ir sia knyga savo lentynoje thumbup.gif Ir tikrai, ne viena karta buvau labai maloniai nustebinta, kai pasinaudojusi kazkuriuo patarimu, konfliktas tiesiog neivyksta. Zinoma, reikia labai atidziai stebeti save, o kai pyksti, labai sunku tai padaryti. Nes dazniausiai, kai mes supykstame, tiesiog pasielgiame spontaniskai, negalvodami. O viena karta pabandziau pirma stabtelti, pagalvoti kaip geriau pasielgi ir ka pasakyti ir viskas issisprende kitaip. 4u.gif
Atsakyti
uz atsikalbinejima po 3 pastabos gauna per lupas. gal ir ziauru, bet rezultata matau 2 menesius!!!
Atsakyti
QUOTE(Surfinija @ 2008 07 22, 14:05)
mastau.gif Nežinau, ar čia taip gerai nuo 7-10 metų prie piniginio atlygio pratinti... Nors psichologai paaugliams tai propoguoja. Štai ir prieš porą dienų tokia laida buvo. Man nesinorėtų, kad mano vaikai tvarkytųsi namuose "už pinigus". Buities darbai - visos šeimos pareiga, kuria reikia dalytis. Pas mus yra kitoks kalendorius: virš kiekvienos savaitės yra mergaičių vardo pirmoji raidė - vieną savaitę vienos, kitą - kitos. Ir tuos pačius darbus atlieka slenkančiu grafiku. Ir be materialaus atlygio - be pinigų. Už "ačiū" arba "šaunuolė" smile.gif Beje, vienai jų 8,5 metų, kitai - 11 metų wub.gif


Ne pritariu ir nepritarsiu niekada, kad vaikams uz kazka padaryta namuose riktu moketi pinigus doh.gif teko susidurti su tokiomis situacijomis kitose seimose, ir patikekite tai ne privede prie gero... o juk vaikai tai auga... tai auga ir uzmokestis... o tuo paciu ir ne pagarba tevams...
Papildyta:
QUOTE(juramare @ 2008 09 04, 22:35)
Dabar situacija jau gerėja,nes mokykla,reikia pamokas ruošti,tai ir kambarį apsitvarko,ir po truputį padeda.Vasarą tai buvo problemų,nes mes gyvenam nuosavam name, o jos dvi draugės gyvena per 6-7 namus,tai būdavo nuo pat ryto tik šmurkšt pro duris-ir pas drauges,o man paskui eit ieškot jos. blink.gif Bandžiau ir gražiuoju,kad reik pasakyt mamai kur eini,ir gryžt kada pasakau,viskas veltui,tekdavo ir kiemo areštą uždėt-iš kiemo-nė kojos tarkim kelias dienas, vieną kart net namuos patupdžiau visai dienai.Aišku ašaroja,pyksta,bet žinojo,kad tokia bausmė bus, jei neklausys 4u.gif
Jei kalbam apie knygas,labai fainą knygą turiu Jan-Uwe Rogge ''Tėvai nustato ribas"
Knygoj pilna praktinių pavyzdžių,visokių situacijų,jų pasekmės ir sprendimai.Rekomenduoju 4u.gif


Na su atsikalbinejimais dar nebuvau susidurusi, labai patinka padeti virtuveje...
Bet turiu labai didele problemele unsure.gif niekaip ne priverciu tvarkytis savo kambario doh.gif nebezinau kaip susitarti... ir graziuoju bandau ir piktuoju nieko, o svarbiausia zino uz ka pykstu, ir jei tas pats, kartais negirdi nei ka sakau... labai nesinori kad uzaugtu netvarkinga...
Atsakyti
QUOTE(juramare @ 2008 07 25, 00:45)
Mano dukrytei taip pat 8 metai,analogiška situacija,tik draugės nieko nereik,televizorių nelabai ji žiūri,kompo gali ir nebūt, nu bet lakstyt lauke gali iki vėlumos.Aš tai mastau gal čia koks ypatingas amžiaus tarpsnis, nes šiaip kiek pasikalbam,tai masto ji gana protingai,aš tokio amžiaus daug vaikiškesnė buvau. biggrin.gif Na bet su tvarkymusi -katastrofa doh.gif Čia pasiskaičiau viena mamytė sustato savaitinį grafiką tvarkymosi ,bet kaip man jį sustatyti,kai ji viena,nebent aš pati būčiau ta antroji pamaina biggrin.gif Manau, kad rašytinis variantas turėtų suveikt geriau.Dar buvau sumasčius pliusiukus minusiukus.Na už padarytus gerus  darbelius dėt pliusiukus, už blogus poelgius-minusiukus.Už pliusiukus sugalvot kokį nors paskatinimą.Gal esat bandę ką nors panašaus?Ar veikia?

Manoji ir tokio amziaus smile.gif Su tvarka-tragedija,bet kadangi pati "generaline"darau karta i sav.,tai maniau "geraji"bruoza paveldejo blush2.gif Bet toki dalyka kaip rubu padejima i vieta,stalo nurinkima,ar kita"butinybe",atlieku is instinkto,o manoji kaip grizo is mokyklos,sporto,kiemo,issinere kaip gyvete is odos,i skalbenke,ir vynioja toliau doh.gif kaip prie kambario duru atsistoju su "laiminga"veido israiska-supranta kame reikalas cool.gif iki kito karto smile.gif Tik va,kad atsikalbinet dar nesumaste,manau(gal greiciau tikiuos biggrin.gif ),kad neturetu taip nutikt,kazkaip pagarba issiugdem(vis dar noriu tiket biggrin.gif )
O bausmes musu paprastos,vadinamasis" namu arestas",dailyrascio rasymas,ir kitokia "prievole" smile.gif vykdo puikiai,rezultatu nulis biggrin.gif Tik va kada arteja "vakarelis"(tokius rengiam karts nuo karto:pizamu,helowyno,ar dar ka sumastom)tada jau disciplina veikia ok.gif
Atsakyti
laba diena mielos Mamytės, norėjau jūsų pasiteirauti ka man daryti.Mano dukrytei jau neužilgo sueis 6 metukai, bet aš su ja nebegaliu susitvarkyti.Kai ką nors ji padaro negerai tai atrodo , atsisėdu ir paaiškinu gražiai, kad taip daryti negalima,kad nevalia lįsti ne prie savo daiktų ir panašios situacijos.Atrodo dukrytė supranta, bet po kurio laiko ji vėl elgiasi taip lyg niekas jai nieko nebūtų sakęs.Ką galėtumėte patarti istikus tokiai bėdeliai? Būsiu labai dėkinga už atsakymus.
Atsakyti
QUOTE(Laurytea26 @ 2014 07 02, 14:09)
laba diena mielos Mamytės, norėjau jūsų pasiteirauti ka man daryti.Mano dukrytei jau neužilgo sueis 6 metukai, bet aš su ja nebegaliu susitvarkyti.Kai ką nors ji padaro negerai tai atrodo , atsisėdu ir paaiškinu gražiai, kad taip daryti negalima,kad nevalia lįsti ne prie savo daiktų ir panašios situacijos.Atrodo dukrytė supranta, bet po kurio laiko ji vėl elgiasi taip lyg niekas jai nieko nebūtų sakęs.Ką galėtumėte patarti istikus tokiai bėdeliai? Būsiu labai dėkinga už atsakymus.


bent jau savo 3-metei šalia aiškinimų dar išdėstau ir pasekmes, kas bus jei ji ir vėl taip pasielgs. Ir jei pasielgia - be ceremonijų tų pasekmių sulaukia. Žinok, veikia. Aišku, po kurio laiko pamiršta ir vėl pasikartoja. Na bet pas 6metę atmintis jau kiek ilgesnė smile.gif
Atsakyti
QUOTE(SmelioJuosta @ 2014 11 08, 21:11)
Sveiki,

Jau nebeturime minčių.
Dukra visai nebeklauso, toks įspūdis, kad mes - tuščia vieta.
Jeigu tu ką nors sakai, tai ji maivosi, išsidirbinėja.
Vienintelis šiek tiek veiksmingas vaistas - pažadėti neleisti žiūrėti kokio mėgiamo filmuko per televizorių arba neleisti susitikti su draugėmis.
Tačiau po to kai ji gauna ko norėjus, tą pačią minutę tampa neklaužada.
Gal yra kokių nors "gudrių" patarimų kaip su ja elgtis?
Kokias poveikio priemones taikyti?

SM  verysad.gif

Perkėliau iš kitos temos 4u.gif
Atsakyti
Auklejimas sunkus dalykas. Svarbu neuzleisti. As jau padariau didziule klaida. Dabar verkiu. Sunus (10 m) visiskai nesiskaito su savo tevais. As jam zodi - jis man atgal 10 zodziu. Ir bet kuriam konflikte - paskutinis zodis yra jo. Bandziau bausti. Tik labiau supyktinau ji.
Atsakyti
Jau pati nesusitvarkau su sunum,todel kreipiuosi pagalbos i jus, merginos. Jau siandien net verkiau del vaiko elgesio, abejingumo, saltumo, nors niekada nebuvau dar del savo vaiko elgesio liejusi asaru ir jautusis taip beviltiskai ir bejegiskai kaip siandien. Neivyko nieko tokio l siaubingo, bet kazkas mane tikrai sugraudino ir priverte susimastyti. Vaikui manu daznai "uzeina" kad jis atsisnekineja pries mane,neklauso, as jam sakau neini i joki lauka dabar, o jis vistiek apsirengia ir eina nors ir as rekiu ant jo,sakau nebandai niekur vaziuoti su dviraciu nuo kiemo, i jsi sako vat ir vaziuosiu,ir ima ir isvaziuoja visiskai saltu nervu. Jam metai. Siandien nu visiskai neklause manes, ka sakiau negalima tai jis viska dare ir nekreipe i mane visai demesio. Sedejo prie kompiuterio, as atejus isjungiau, atemiau kompiuteri ir pasakiau, kad negausi nes akis gadini, o jis eina per kambary ir rekia ant manes kiaule! verysad.gif Tikrai skaudu tai girdeti is savo vaiko, kuris priziuretas, aprengtas, pasirupinta juo,zaislu nuperkama kokiu uzsimano. Vyrui vaikas taip niekad nepasako kaip man, nes vyrui uztenka gerai rikteleti ir vaikas klauso. Bet maniskis vairuotojas, todel namuose svecias. Tai kai vyro nera karaliauja vaikas,jei as kazko neduodu ar nedarau, jis sako nu ir nereikia, mociute p=man duos nupirks, padarys ir pan. Neznau kaip merginos man elgtis su juo, kad jis pradetu gerbti mane ir elgtis kaip su motina. As nemusu savo vaiko niekad, bet jauciu kad teks pradeti, nes mano zodis jam nieko nereiskia, galiu rekti ant jo, bet jis net negirdi. Neismastau kaip atvesti ji i vezias, kokias bausmes skirti,ir kad nebutu taip, kad as ji aukleju ir rekiu, o mociute uztaria. Jauciuosi niekam tikusi mama...
Atsakyti
Dominuke, pirmiausia pabandykit nubrėžti vaiko elgesio ir veiklos ribas. Iš aprašo labai chaotiškas atrodo jūsų pačios elgesys. Įsivaizduokit, kad nusibodo viskas, einat į parduotuvę ar šiaip pasivaikščioti, o vyras pradeda staugti, kad niekur neisit, pastumdo tarpdury. Įlendat į supermamą paskaitinėti, o jis atvaro ir kompą išjungia šaukdamas, kad akims ir protui kenkia. Negi tik nuolankiai pažiūrėtumėt į jį? Kiaulė dar visai mandagiai lietuviškai nuskambėtų šiame kontekste. Taip ir vaikui. Reiktų ramesnę dieną susėsti ir kartu aptarti, kaip sugyventi geriau ir kokias taisykles sudaryti. Jei mąstot taip: kokias bausmes skirti, kad pradėtų gerbti, reikia užvožti, etc., tai esat labai naivi tikėdamasi ramybės. O kokios bausmės jūs nusipelnot už rėkimą, įtampą, grasinimus, nepagarbą vaiko erdvei ir interesams? Dėstot iš karto su priekaištu, kad vaikas prižiūrėtas, aprengtas, perkami žaislai, kokių nori, etc. lyg tai būtų gerų santykių garantas. Būtų pernelyg paprasta. Kad bendravimas būtų malonus, pirmiausia reikia bendrauti.
Susitarkit su vaiku bent dėl bazinių dalykų: pareigos, laikas prie kompiuterio/tv, dienotvarkė, laisvalaikis, abipusė pagarba. Išgirskit, ko jis tikisi iš jūsų. Numatykit bausmes už taisyklių pažeidimus ir paskatinimus už puikų elgesį. Dažniau girkit vaiką už gerą elgesį, pagalbą. Nepamirškit, kad taisyklių turit laikytis ir jūs: nerėkti, nepriekaištauti, neįžeidinėti, gerbti. Kad ir tokia smulkmena - vaikas sėdi prie kompiuterio ar tv, kai tai draudžiama, palaukit, kol baigsis laida/filmas/žaidimo epizodas ar kt. ir tik tada išjunkit/nuvarykit - nuoskauda bus mažesnė. Išdrįskit pati atsiprašyti vaiko už savo netinkamą elgesį, reakciją.
Man asmeniškai taisyklės labai padėjo, santykiai su vaiku po pirmo pasišiaušimo akivaizdžiai pagerėjo. Iš pradžių labai daug nuobaudų susirinko, dėl ko net ir dvi savaites sėdėjo be kompiuterio, dabar per "paūmėjimus" užtenka vienos dienos bausmės. Žino, kad kompiuteris nedraudžiamas, kai atlikti visi darbai ir tuo patenkintas. Kai "užsidirba" ši laiką, tėvams draudžiama zirzti, kad perdaug sėdi ar pan. Tik jei jau pradedat taikyti tokį modelį, griežtai jo ir laikykitės, nesivelkit į derybas.
Atsakyti
[quote=Cigale,2014 11
nezinau kazkaip as nesusikalbu su tuo vaiju,kartais tikrai l geras o kartais jam kai uzeina tai sakyk nesakius jam visiskai vienodai viskas.buvau padarius jam dienos darbu sarasa,tai buvo idomu jam viena diena.kasdien reik eit is paskos ir rinkt jo daiktus,viska tvarkyti,kasdien kalu I galv kad savo kambary turi pats susitvarkyti,sako as vyras o vyrai kambariu netvarko.Kaip jo mokytoja sako,vaikas nori kad jus soktumet pagal jo dudele,ir viskas butu pagal ji.
Atsakyti