Įkraunama...
Įkraunama...

Krūties onkologija

Labas,

 

KM, Zalodex skyrimo reikia reikalauti, nes aukšti estrogenai ir progesteronas. Dar vienas greitesnis kelias yra kreiptis privačiai į onkologą, kuris dirba ir NVI ar Santarose - tada jie iš privataus persiveda pas save ir ratas greičiau sukasi..Arba skambintis ir klaust apie Žalią koridorių.

Kai Ki67 būna mažiau nei 20 - tada yra šansas negaut chemijos. Jūsų atveju spręs gydytojai susumavę visą informaciją.

Atsakyti

Eina sau... aš jau buvau įsitikinusi, kad chemijos išvengsiu :huh2:​ ... 

Atsakyti

Gydytojai sprendžia pagal kiekvieną situaciją, vertina daug dalykų- paciento amžių, auglio morfologiją, gretutines ligas, šeimos anamnezę ir tt. Mano atveju Ki67 yra 60proc ir kai susirgau buvau 35m - tai taikė chemiją, nors pagal auglį ir visa kita to daryti kaip ir nereikėjo.. Taip , kad nesinervinkit be reikalo  :mirksiukas: 

Bandėt ieškoti žaliojo koridoriaus?

Atsakyti

Editana,

dar neieškojau žaliojo koridoriaus, ryt man nuotolinė konsultacija su šeimos gydytoja, tai, manau, jau gausiu siuntimą pas mamologą, o tada registruosiuos per savo gydytoją kuo skubesnei konsultacijai. Manau, neužtruksiu.

O mano Ki67 yra 20 procentų, tai turbūt viskas nėra blogai, kaip pagalvojau :)

Atsakyti

Labas,

Ar yra kam pratęsė Tamoksifen'ą dar 5 metam? Kuo remiantis buvo priimtas sprendimas pratęsti vartojimą? Už poros mėnesių svarstys ką su manim daryt..  

Atsakyti

Editana,

   Manau, kad galima būtų kalbėti apie nekompensuojamą pratęsimą jums pačiai norint. Gali būti, kad valstybė nekompensuoja 10 metų (tik 5), tuo tarpu didesnė dauguma klinikinių tyrimų (bet ne visi) rodo, kad ER/PR moduliatoriai, naudojami 10 metų ir daugiau (pvz., 15), prasmingai sumažina atkritimo procentą, ir jis išryškėja tik po >10 metų. Žinoma, viskas priklauso nuo patiriamų šalutinių efektų. Kai kuriuos apibendrinimus galima perskaityti čia: https://bmccancer.bi...2885-018-4878-4, o pats tamoksifenas ir jo poveikis vartojant >5 metus, išsamiai analizuojamas ATLAS klinikiniame tyrime. Turi būti legalus ir aiškus mechanizmas, kaip tų vaistų, jums norint, gauti (jie kainuoja labai nedaug). Onkologės to ir klausčiau: kokios tendencijos pasaulyje, ir kaip tą vaistą gauti, jei jo nekompensuoja, nes nusipirkti juk galima, reikia tik recepto.

Saulius

Atsakyti

Editana,

   Manau, kad galima būtų kalbėti apie nekompensuojamą pratęsimą jums pačiai norint. Gali būti, kad valstybė nekompensuoja 10 metų (tik 5), tuo tarpu didesnė dauguma klinikinių tyrimų (bet ne visi) rodo, kad ER/PR moduliatoriai, naudojami 10 metų ir daugiau (pvz., 15), prasmingai sumažina atkritimo procentą, ir jis išryškėja tik po >10 metų. Žinoma, viskas priklauso nuo patiriamų šalutinių efektų. Kai kuriuos apibendrinimus galima perskaityti čia: https://bmccancer.bi...2885-018-4878-4, o pats tamoksifenas ir jo poveikis vartojant >5 metus, išsamiai analizuojamas ATLAS klinikiniame tyrime. Turi būti legalus ir aiškus mechanizmas, kaip tų vaistų, jums norint, gauti (jie kainuoja labai nedaug). Onkologės to ir klausčiau: kokios tendencijos pasaulyje, ir kaip tą vaistą gauti, jei jo nekompensuoja, nes nusipirkti juk galima, reikia tik recepto.

Saulius

 


Ačiū, Sauliau :4u:​ 

Atsakyti

Sveiki, anksčiau buvau Brazil vardu, bet pakeičiau kompą ir neatsimenu jokių slaptažodžių :) teko registruotis iš naujo. Gal dar yra kas mane prisimena :) rašiau blogą http://kaipdangus.blogspot.com/. Keturi metai lygiai po mano diagnozės šį pavasarį. Žodžiu, toks klausimas. Praėjau ką tik visus tyrimus, progresavimo nėra. Tačiau kiaušidėse nauji cistiniai dariniai, gal endometriniai, gal hemoraginiai, o gal - patys suprantat. Kitą savaitę suplanuota laparoskopija, kad pašalinti ir ištirti. Gydytojas iš vaizdo daugiau duoda už gerybinius, bet kadangi turiu blogą geną, mane įkalbėjo kiaušidžių šalinimui. Turiu dar kelias dienas pagalvoti. Mano močiutė mirė nuo kiaušidžių vėžio dar neturėdama 50, nesinori ant bombos sėdėti. Anksčiau ar vėliau reikės tai padaryti. Kita vertus, žinau, kad tokios operacijos pasekmės savijautai žiaurios. KLAUSIMAS - ar esat kurios nors profilaktiškai pašalinę kiaušides? Atsimenu, tali su BRCA genu ir dar kelios šalino. Kiek laiko esi nedarbinga? Kaip blogai būna po to (klimaksas, savijauta, svoris), ir kada jau pagerėja? Bandžiau pasigooglinti, nieko konkretaus neradau. Normalios konsultacijos negaunu. Jei kas galit, parašykite kuo konkrečiau. Ačiū iš anksto!

Atsakyti
Šį pranešimą redagavo SauleBrazil: 30 balandžio 2021 - 16:47

Saule,

   Čia kalbi apie šalinimą dėl galimos kiaušidžių ligos (nes, kaip suprntu, prieš tai  KV buvo trigubai neigiamas, o jam kiaušidžių veikla nėra labai svarbi)? Žinau, kad gan asmeniškas ir galbūt kai kam skaudus klausimas, bet ar vaikučių turi? Gimdymas galimas ir be kiaušidžių, bet tuomet reikia embrionus šaldyti... O tik cistų šalinti negalima? Žinoma, kad viskas ten gėrybiška, dėl to net neabejok - bet kokiu atveju sutvarkys ir viskas bus gerai.

Saulius

Atsakyti

Labuka, Brazil, aš viską šalinau dėl geno. Nors gyd norėjo tik kiaušidės,ji man aiškino, kad ir į gimdą kažkas tai įeina ir gali nepastebėti ligos, tuomet taip ir nusprendžiau. Man darė pjūvį,  buvo tikrai lb sunku 2 paras, žinau, kad daro laporoskopu ir lengviau būna, dėl nedarbingumo nepamenu kiek buvau. Dėl karščio bangų, tai vaistai ir taip buvo užblokavę, nieko naujo, o svorio priaugau😫

Atsakyti

Sveikos, merginos, prisiduodu...

pajudėjo mano tyrimai, jau esu po magnetinio rezonanso. Jo atsakymas:

Krūtyse mišrus audinys, kontrasto kaupimo lygis parenchimoje žemas. Abipus krūtyse stebimi kontrastą kaupiantys židiniai, parenchiminiai ir pooperaciniai. Dešinėje krūtyje lateralinių kvadrantų riboje iki 10x11mmžidinys ties rando kraštu, diferencijuojamas su likutiniu naviku - rekomenduojama koreliuotai derinti su MG-UG bei atlikti biopsiją. Pažastyje iki 10x15mml/m, su vartais, greta pažasties krašto apvalus 13mml/m, diferencijuojamas su patologiniu.

Kaip suprantu, ten gultis dar kartą po peiliais, dėl likutinio naviko? Ar galiu tikėtis to išvengti?

Ir jau nebesitikiu išvengti chemijos, tai noriu užduoti keletą klausimų apie ją:

1) kiek kursų dažniausiai skiriama?
2) Ar turint krūtų onkologiją tikrai visos gauna chemiją, nuo kurios plinkama?

3) ar gaunant hormonų terapiją svoris visoms auga?

Ir mano vizitas pas genetikę nusikėlė į gegužės vidurį. Bet kaip suprantu, tirs dėl to BRCA geno? Jei jį atras, rekomenduos šalinti gimdą, kiaušides ir krūtis visiškai????

Atsakyti

Labas, Brazil. Gera tave girdeti :).

As esu BRCA1 mutavusio geno nesiotoja. Kiausides ir kiausintakiai man salinti 2013 metais profilaktiskai, gimda palikta. Operavo gyd. Rudaitis Santarose laporoskopu.

Jei gerai pamenu, namo vaziavau po 2 naktu ligonineje. Kazkodel neatsimenu jokiu blogu pooperacinio periodo dalyku (nei skausmo, nei dar kazko).

Del nedarbingumo tiksliai nepamenu, bet gal 2 ar 3 menesiai. Realiai man tiek tikrai nereikejo. Po savaites po op buvau liuditoja teisme, tai 4 val. prabuvau salia sales (taip ir nepakviete ta diena liuditi :) ).

Del ankstyvosios dirbtines menopauzes - taip, ji buvo (ir prakaito upeliai nakti, ir svorio priaugau, ir charakteris dar pabjaurejo, ir depresijos epizodai atsirado). Ar kartociau? Be jokios abejones. Tik pasiruosciau veiksmu plana, ka daryciau, jei prasidetu vienas ar kitas pozymis (dietologas ir psichologas del augancio svorio, psichologas del savivertes - as cia kalbu tik apie savo konkretu atveji ziuredama atgal is 8 metu perspektyvos). 

Ir del gimdos salinimo taip pat buvo kile klausimu Klaipedos UL ginekologui - kodel salino tik kiausides ir kiausintakius, bet paliko gimda, jei gimdyti nebeplanavau. Nes, tiesa ta, kad is tiesu kiausintakiai prasideda gimdoje ir lieka minimaliai kiausintakiu audinio, is kurio gali isaugti piktasis nedraugas. Galimai, dabar tokiu operaciju taktika kitokia.

Atsakyti