Įkraunama...
Įkraunama...

Kraujospūdis nėštumo metu

Brigitaaa -> tavo ir nestumas jau eina i pabaiga, tai nera ko noreeti, kad energijos nebe prudai mirksiukas.gif tiesiog suletink tempa, juk lelyte svarbiausia 4u.gif
as jau kiek pamenu is mokyklos laiku kai mum sveikata tikrindavo, visada budavo zemas spaudimas, nestumo metu taip pat, na, viena diena kai tikrino buvo 120/65, o siaip 100, 110, 105, 90/ 60-65. na, jauciuos truputi kaip maisu trenkta, pastebejau, kad negaliu staigesniu judesiu daryt, nes po ju galva sukas, tai ir stengiuos beveik kaip suletintam filme judet ax.gif
siaip negeriu specialiai nei kavos, nei energetiniu gerimu, tik vandeni, bet kartais organizmas kai pareikalauja kofeino dozes, isgeriu kokakolos. Zinau, kad bjaurybe negerai musu organizmams, bet va, nestumo metu ji man labai patinka essen.gif
Atsakyti
Sveikos mergytes,

Vakar galva kazko sunki buvo, tai pasimatavau spaudima, buvo 150/100, pulsas 95, tai isgeriau dopegyto tablete, tai galva dar labaiu plest pradejo, varciausi varciaus atsigulus ir trupuciuka prisnudau, nakti pabudau pasimatavau spaudima - 150/100, galva dar irgi skaudejo, tai dar isgeriau dopegyta. ryte atsikelus pasimatavau 130/100, o pulsas 95, tai dar viena dopegyta isgeriau.

tai nezinau ka daryt ir kaip numust ta spaudima.

mano pilveliui dabar beveik 8 savaiteles.

tai galvoju gal ir man i ligonine pasiskambint?
o jus kokioj ligoninej (vilniuj) gulejot su dideliais spaudimais?
Atsakyti
QUOTE(vadove @ 2008 01 10, 10:29)
Sveikos mergytes,

Vakar galva kazko sunki buvo, tai pasimatavau spaudima, buvo 150/100, pulsas 95, tai isgeriau dopegyto tablete, tai galva dar labaiu plest pradejo, varciausi varciaus atsigulus ir trupuciuka prisnudau, nakti pabudau pasimatavau spaudima - 150/100, galva dar irgi skaudejo, tai dar isgeriau dopegyta. ryte atsikelus pasimatavau 130/100, o pulsas 95, tai dar viena dopegyta isgeriau.

tai nezinau ka daryt ir kaip numust ta spaudima.

mano pilveliui dabar beveik 8 savaiteles.

tai galvoju gal ir man i ligonine pasiskambint?
o jus kokioj ligoninej (vilniuj) gulejot su dideliais spaudimais?


nu patarciau kreiptis i medikus, aukstas spaudimas nestuke.gif nieko gero nezada, o tai gali issaukt persileidima, tad saugok savo lialiuka
Atsakyti
QUOTE(vadove @ 2008 01 10, 10:29)
Sveikos mergytes,

Vakar galva kazko sunki buvo, tai pasimatavau spaudima, buvo 150/100, pulsas 95, tai isgeriau dopegyto tablete, tai galva dar labaiu plest pradejo, varciausi varciaus atsigulus ir trupuciuka prisnudau, nakti pabudau pasimatavau spaudima - 150/100, galva dar irgi skaudejo, tai dar isgeriau dopegyta. ryte atsikelus pasimatavau 130/100, o pulsas 95, tai dar viena dopegyta isgeriau.

tai nezinau ka daryt ir kaip numust ta spaudima.

mano pilveliui dabar beveik 8 savaiteles.

tai galvoju gal ir man i ligonine pasiskambint?
o jus kokioj ligoninej (vilniuj) gulejot su dideliais spaudimais?

pas medikus ir tik pas medikus. Patikėkit, pati turiu aukštą kraujospūdį ir nėštumo metu dėl to turėjau laaabai nemažų problemų. Tada to nesuvokiau taip, kaip man yra aišku dabar, jau po visko. Be to, dopegyt'as ne išganymas. Jei jis nepadeda, reiškia arba netinka, reikia kitų vaistų arba iš vis keisti dienos režimą. Pvz. man, nekildavo kraujospūdis kol gulėdavau ir nieko neveikdavau. O tą sugebėjau daryt tik ligoninėj. Namie atrodo, na kas čia tokio, aš gi nieko..nepavargau..nedirbau labai... O pasirodo užtenka to, kad šlepsi po kambarius. O kai eini į darbą tai ir iš vis...
SAUGOKIT SAVE IR VAIKELĮ--NIEKAS NĖRA SVARBIAU ŠIAM GYVENIME. Sėkmės!
beje, gulėjau Vilniuje AK, jei klausimas kokioj ligoninėj. Bet nusiųs poliklinikos ginekologė. Pirmiausia pas ją.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo jungle: 10 sausio 2008 - 12:54
aciu mergytes uz patarmus

ryt keliausiu pas gydytoja
Atsakyti
O man parase poliklinikos gine siuntima i klinikas del spaudimo, nes pasakiau, kad sokineja- nuo 120/80 iki 160 /90 ir pulsas 120 buna. Pasiskambinau uzsiregistruot, tai sako, kad sausio antroj pusej pradesim registruot vasario menesiui sad.gif((. Puoliau i nevilti, bet sekancia diena manau, nuvaziuosiu tiesiai i registratura, gal kas kitaip bus. vaziuoju pati vairuodama, o galva kad skauda, veidas bordinis- pakeliui vaistine pasimatavau spaudima 156/90. jau registraturoj paklause, ar blogai jauciuosi- matyt, ir is sono ne kaip atrodziau. Tai nereikejo jokio menesio laukt, nuvede prie kabineto ir ten prieme gydytoja be eiles- pamatavo spaudima- 200/100 ..... tai is karto pasako- guldom, ir jau net eiti paciai neleido, su vezimeliu iki palatos nuveze...O as su masina iki kliniku pati atvaziavau ax.gif Numuse spaudima per valanda, ir dar pora dieneliu pagulejau- normalus 130/80 laikesi, tai siandien namo isleido ir prigrase lapai sekti spaudima ir jei kas- is karto vaziuot i ligonine....
Atsakyti
Mano per pirma nestuma kraujospudis sokdavo iki 150/115. wacko.gif
O dabar su sita lelyte tai vos sliauziu kartais... swoon.gif Krenta iki 90/60
Atsakyti
QUOTE(7aistukas7 @ 2008 01 12, 12:55)
Mano per pirma nestuma kraujospudis sokdavo iki 150/115.  wacko.gif
O dabar su sita lelyte tai vos sliauziu kartais...  swoon.gif  Krenta iki 90/60



ir ka darydavai kai budavo toks spaudimas?
ar vartojai kokius nors vaistukus? kokius?
o gal kokiu liaudisku priemoniu bandei?
Atsakyti
sveikos nestuke.gif , man spaudimas pradejo kilti antroje nestumo puseje, na, cia paveldima, gyd. israse Dopegyt, is pradziu po puse tabletes tris kartus per diena, paskui po viena tablete tris kartus, o paskui, kai pamaciau, jog spaudimas nekrenta zemiau 160/90, liepe gerti 5 tabletes per diena. tfu tfu tfu, spaudimas vel kaip visad, 140/80, ir stipresniu vaistu neprireike. guodziuosi tuo, kad jau svieciasi pabaiga... unsure.gif
patarimas nestuke.gif , turincioms auksta kraujospudi, nenumokit ranka, stebekit, ar neatsiranda kitu preeklampsijai budingu pozymiu, ir butinai gerkit vaistukus, nes is savo patirties sakau, kad guleti paslikai ir nesigaudyt erdvej yra viena, o kita, esmine, medalio puse- vaikelio sveikata, kadangi jis gauna mazai deguonies, suleteja augimas, judesiai buna pasyvus, del ko galit issigast. tad geriau vaistukai, nei rizikavimas vaikelio sveikata 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo monikiux: 14 sausio 2008 - 14:32
aš tai jau porą mėn vaikštau kaip pritrenkta doh.gif - mieguista, akyse raibuliuoja, kojos linksta... ir ankščiau pas mane buvo žemas spaudimas, tačiau tikrai ne kasdien, o dabar kai laukiuosi 8 sav, tai jis tapo kasdienis 100/50 verysad.gif gydytoja sako, kad nelabai ką čia ir bepadarysi, liepė gerti žalią arbatą ir tiek, tai gerai, kad jau anrtą sav sėdžiu namie, nereikia eiti į darbą, nes sergu , temp nuolatinė, kosulys, sloga...., tačiau gal kitą sav jau teks eiti į darbą - tai nežinau, kaip reikės dirbti, kai toks silpnumas
Atsakyti
QUOTE(M.Jolančiukas @ 2008 01 15, 15:17)
aš tai jau porą mėn vaikštau kaip pritrenkta  doh.gif  - mieguista, akyse raibuliuoja, kojos linksta... ir ankščiau pas mane buvo žemas spaudimas, tačiau tikrai ne kasdien, o dabar kai laukiuosi 8 sav, tai jis tapo kasdienis 100/50  verysad.gif  gydytoja sako, kad nelabai ką čia ir bepadarysi, liepė  gerti žalią arbatą ir tiek, tai gerai, kad jau anrtą sav sėdžiu namie, nereikia eiti  į darbą, nes sergu , temp nuolatinė, kosulys, sloga...., tačiau gal kitą sav jau teks eiti į darbą - tai nežinau, kaip reikės dirbti, kai toks silpnumas



labutis.. va va ir man tas pats.. akyse mirgu margu.. man jau 9 savaites... nur ir ner is ko rinktis ir i darba einu ir dirbu, bet jau ciut ne keturiom.. sunku, o ka daryt... stengiuosi save nuteikt kad pageres veliau... 4u.gif
Atsakyti
Labutis,
Mano jau 13savaite, tai spaudimas apie 110/60 ir nezinau ka daryti. Galva atrodo kad sprogs nuo spaudimo, bet dabar taip buna daug nesmarkiau ir reciau nei 6-10 nestumo savaites. Ech, tik pries savaite SM radau parasyta, kad galva skauda ir jei vandens mazokai geriu. Tai vos tik isiskausta-stikline vandens makteliu ir apsiramina skausmai. O man pirma cezari dare del auksto spaudimo, tachikardijos ir pan., tai kazkaip itariu kad gal vasara, per paciu karscius ir su diiideliu nestuke.gif , mano sirdele turetu laaabai sustreikuoti verysad.gif
Papildyta:
O man nei kava, nei zalia arbata spaudimo nepakelia verysad.gif
Atsakyti