QUOTE(mjforever @ 2016 10 30, 00:04)
na kur jau nėra. Kitoms valstybėms kažkodėl mūsų žmonės daro įspūdį, apdovanoja ir konsulacijoms kviečia, netgi į savo valdžią renka. O mūsų rinkėjai mėgsta greitą ir pigiai pareklamuotą maistą, gavo savo trokštamą naują traškų blizgų spalvotą saldainio popieriuką, kurį nulupus dažniausiai gauna kenksmingą kakutį. Kaip sakoma, tik durniai iš savo klaidų nesimoko. Gal laikas rinkėjams keistis, analizuoti rinkimų išvakarėse, o ne paviršiumi informacijos srove plaukti. Dabar jau ratas ilgam užsidarė. Nes blogai ir blogai reiškia tik blogiau.
Taip, būtent. Apie tai rašo ir A.Kubilius. Gyvename pagal S.Huntingtono dėsnius. Deja.
Nostalginiai rinkėjai nuolat Lietuvoje išrenka naujus gelbėtojus- populistus, nedarančius jokių reikalingų struktūrinių reformų. O tie, kas tas reikalingas reformas darė, vis rinkėjų yra nubaudžiami ir jų nebegali tęsti, kad galų gale gautume reikiamą rezultatą. Labai akivaizdu tai buvo Latvijoje ir Lietuvoje 2012 metais. Abi šalys po gilios pasaulinės krizės, abi lipa aukštyn, bet Latvijoje išrinko tuos pačius, kurie darė tuos nepopuliarius sprendimus, nes suprato, kad jie buvo būtini, kad ne veltui užsienis vertina teigiamai, o Lietuvoje Kubilių nubaudė, nors būtent jis yra užsienyje labiau vertinamas nei latviai, nes tai darė ne pagal TVF nurodymus, o savo komanda remdamasis. Todėl jį dabar visur užsienyje kviečiasi, kaip reformatorių, kaip įžvalgų ir krizes suvaldyti gebantį aukšto lygio politiką, kuris pamokintų ir kitus. Lietuvos atvejis vadovėliuose aprašomas. Estija reikalingas struktūrines reformas pasidarė dar anksčiau, tuomet kai Lietuva netikėtai visam Vakarų pasauliui vėl išsirinko komunistus su AMB priešakyje, nubausdama konservatorius. Socdemai (anksčiau komunistai, lddp ir kiti pavadinimai, bet ta pati nomenklatūra) su populistais (NS, DP, TT) iš viso valdė 16 metų. Neskaičiuojant pirmų dviejų Sąjūdžio metų Atkuriamajame Seime, konservatoriai valdžioje (beje irgi su kažkuo, ir todėl reikėjo derintis, kai kur nusileisti) buvo tik 2 kartus nuo 1992 metų, ir abu kartus per krizes, kai kažką stebuklingo padaryti tiesiog neįmanoma, kai klaidos tiesiog užprogramuotos, nes yra krizė pasaulyje arba apima ir kaimynines šalis. Visas tas pyktis, kad valdžia nieko nepadarė iš esmės turi adresatą visai kitą tai socdemai su populistais. Netgi ekonominio pakilimo ciklo metu nesugebėję padaryti reikalingų struktūrinių reformų, nesugebėję biudžete sutaupyti ir pasidaryti pagalvę krizių atvejams, o vietoj to iššvaistyti lėšas. Nomenklatūra ir neišsilavinimas. Korupcija ir neveiklumas.
Dešinieji bandė daryti reformas, gelbėti Lietuvą krizių metu, tačiau jiems niekad nebuvo suteikta proga dirbti ilgiau ir be trukdžių. Taip, klaidų padarė ir dešinieji, nėra jie balti ir pūkuoti, tačiau aiškinti, kad
visi vagiai,
visa valdžia bloga, reikia naujų ir išsirinkti katę maiše, išsirinkti naują oligarchą, kuris jau pirmuoju savo išstojimu debatuose parodė, kaip vieninga nuomonė yra formuojama jo sambūryje, kai net neva profesionalas Veryga nesugebėjo savo nuomonės atstovėti, ir naiviai tikėti, kad bus kitaip, negu kad jau daug kartų su tokiais populistais buvo, tai ir yra tas sovietinis, nostalginis mentalitetas. Ne mąstyti kritiniu mąstymu, suvokiant, kad permainų reikia ir įvertinant, kas tokias permainas siūlo, kas turi aiškią programą, ką ir kaip daryti, kas turi aiškias įvardintas asmenybes, kurios pajėgios tą programą įgyvendinti, o populistiškai kritikuoti, viską nepagrįstai suplakant, ir aukštinant tuos, kurie siūlo grįžimą į praeitį, kurie siūlo atimti ir perdalinti, kurie pirmaisiais sprendimais kalba ne kaip uždirbs, o kaip supriešins pvz.: verslą ir valstybę (nes pamina įsipareigojimus), būsimus pensininkus su esamais (nes iš vienų atims
tam, kad atiduoti kitiems). Gal ir reikia tvarkyti tuos 2-os pakopos pensijų fondus, tačiau tikrai ne tam, kad būtų supriešinimas, valstybės pažadų nevykdymas ir pravalgymas, užganėdinant tik vieną socialinę grupę. Ne tokių pokyčių reikia. Ir tikrai bus tik blogiau, deja.