Įkraunama...
Įkraunama...

A, A+, A++, Pasyvus namas - 41

QUOTE(sevas @ 2023 01 10, 23:16)
<blockquote  class="ipsBlockquote" data-author="Dzūkiška pirkia" data-cid="73033262" data-time="1673352295">
<div>
<p>Sveiki. 
Bet aš turiu ir klausimą - gal kas nors galite rekomenduoti plokštuminių pamatų statytojus iš Kauno, Alytaus, Vilniaus? Gali reikėt kelių pamatų ir bijau, kad Dzūkiškos pirkios statytojai gali nespėti laike.
Visiems gražių metų savo šiltuose namuose!</p>
</div>
</blockquote>
<p>kas atsitiko Dzūkiška pirkia, pradedate naujas statybas?</p>


Sveiki Sevai! Gal padėsiu vienam žmogui su statybom:)
Atsakyti
QUOTE(Dzūkiška pirkia @ 2023 01 10, 14:04)
Sveiki. Per porą valandų praskrolinau poros metų įrašus. Gaila, kad atmetus pasidrabstymą purvais, elektros tiekėjo pasirinkimą bei saulės elektrines nelabai kažko naudingo apie statybas radau:) Beja, jei jau forumas miršta, kuris FB groupsas toks verčiausias dėmesio A++ namų statyboms?


Beviltiškas FB šiuo klausimu. Jei ir yra kokia aktuali grupė, viskas užmušama pasikartojančiais klausimais (pvz, saulės elektrinių grupėje - 'kokį man atsiskaitymo planą pasirinkti', 'ar valyti sniegą nuo panelių', 'va, pažiūrėkit ožkos ant elektrinės', 'atsiųskit man pasiūlymą' ir t.t.), troliais ir, atsiprašau, debilais, atsakymuose į klausimus ir pan. Supermamos, kol nenumirė, nors kažkiek buvo moderuojamos ir palaikomos tvarkoje. O miršta šitas forumas natūraliai - kas savo laiku statė, pasijungė, pastatė ir jau neaktualu. Keli mohikanai tik likę. O naujokai (GenZ ir millenialsai) velniai žino kur eina tūsytis... verysad.gif
Papildyta:
QUOTE(Dzūkiška pirkia @ 2023 01 11, 14:26)
Sveiki Sevai! Gal padėsiu vienam žmogui su statybom:)


Ale pas žmogų gi yra energijos smile.gif Man dabar kas pasiūlytų sudalyvauti procese, tai tik kokio šuns funkciją priimčiau - va sėdėt šalia ir loti - šitas blogai, anas ne taip, o čia apskritai perdaryt smile.gif Kur jau statybininkų ieškot...
Atsakyti
QUOTE(Verteris @ 2023 01 11, 17:34)
Beviltiškas FB šiuo klausimu. Jei ir yra kokia aktuali grupė, viskas užmušama pasikartojančiais klausimais (pvz, saulės elektrinių grupėje - 'kokį man atsiskaitymo planą pasirinkti', 'ar valyti sniegą nuo panelių', 'va, pažiūrėkit ožkos ant elektrinės', 'atsiųskit man pasiūlymą' ir t.t.), troliais ir, atsiprašau, debilais, atsakymuose į klausimus ir pan.
...

Man FB moderatoriai išvis kiauri atrodo. Pvz., mane SE forume užblokavo tris kartus. Net už elementarų klausimą, kodėl elektrinės įrengimui planuoja skirti net visus metus, o ne du-tris mėnesius buvau be jokių pastabų tiesiog užblokuotas. Ir kaip jau minėjo , tai užknisa kasdieniniai pasikartojantys klausimai.
Atsakyti
Aš į FB gyvenime neisiu. Buvo, kelis klausimus uždaviau ir ten, nes nežinojau kur kitur galėčiau gauti tinkamų atsakymų, bet viskas tuo ir baigiasi. Nei nuolat būnu ten, nei planuoju būt. Feisbukas yra ta terpė, kurioje kiekvienam žmogui derėtų būti kuo mažiau.
Atsakyti
QUOTE(Verteris @ 2023 01 11, 18:34)
Ale pas žmogų gi yra energijos smile.gif


Man ten toks įdomesnis projektas. Tiesa ne šiltumo, bet vizualine ir idėjine prasme😀
Atsakyti

B O miršta šitas forumas natūraliai - kas savo laiku statė, pasijungė, pastatė ir jau neaktualu. Keli mohikanai tik likę. O naujokai (GenZ ir millenialsai) velniai žino kur eina tūsytis... verysad.gif

šis forumas man ypatingas. Manau jis man davė pagrindus tam, kad 2 pensininkai, 2019 pradėję nuo senų vaismedžių kirtimo sklype, po 2 metų gyvena gražiame, pilnai šiuolaikimiame name, kur naujos tvoros, naujas el. įvadas, modernus šiltnamis, stoginė, trinkelių kiemas ir kt. Ir 80 %, gal daugiau, darbų atlikta tų 2 pensininkų rankomis, todėl dar nepasiekta 60 tūkstančių islaidų suma... Kaip nemylėti forumą, jo dalyvius, ypač senbuvius, davusius patarimus ir nukreipusius mintis ir veiksmus teisinga linkme. Su meile ir pagarba visiems ilgo ir gražaus gyvenimo

Atsakyti
QUOTE(sevas @ 2023 01 14, 17:05)
šis forumas man ypatingas.


Aš irgi dėkingas forumui ir tuo metu prieš kelis metus skaitytiems blogams, kurie labai padėjo suprasti, kokio namo aš noriu. Sėkmės Sevai!
Atsakyti

Aš irgi dėkingas forumui ir tuo metu prieš kelis metus skaitytiems blogams, kurie labai padėjo suprasti, kokio namo aš noriu. Sėkmės Sevai!

Sėkmės Dzūkiška pirkia, sekmės forumiečiai

Atsakyti
Pasistačiau skaitliuką ant šilumos siurblio, tai dabar pradėjau sekti, kiek sunaudojam elektros be šildymo ir karšto vandens ruošimo. Skirtumas nuo buto dar būtų, kad gręžinio siurblys maitinamas (~0,2-0,4 kWh) ir kanalizacijos orapūtė (~0,7kWh). Na dar rekuperatorius ne kiekvienam bute būna tai dar tas ~0,7 kWh per parą prisuka.

Taigi, butinėms reikmėms be šilumos siurblio į parą sunaudojam apie 6-7kWh elektros. Jei nieko nebūna namie mažiausio suvartojimo rekordas gal 3kWh, bet šeip mažiau 5kWh paprastai nesunaudojam ir daugiau 8 kWh taipogi. Pagrinde 6-7. Mačiau kartą ir 10kWh per parą, bet tai buvo vienintelis kartas į ketvirtį. Nemačiau nei vieno kito karto, kad būtų daugiau 8kWh į parą.

Kokie jūsų suvartojimai per parą, be šildymo ir karšto vandens ruošimo?
Atsakyti
QUOTE(mintas @ 2023 05 10, 17:41)
Pasistačiau skaitliuką ant šilumos siurblio, tai dabar pradėjau sekti, kiek sunaudojam elektros be šildymo ir karšto vandens ruošimo. Skirtumas nuo buto dar būtų, kad gręžinio siurblys maitinamas (~0,2-0,4 kWh) ir kanalizacijos orapūtė (~0,7kWh). Na dar rekuperatorius ne kiekvienam bute būna tai dar tas ~0,7 kWh per parą prisuka.

Taigi, butinėms reikmėms be šilumos siurblio į parą sunaudojam apie 6-7kWh elektros. Jei nieko nebūna namie mažiausio suvartojimo rekordas gal 3kWh, bet šeip mažiau 5kWh paprastai nesunaudojam ir daugiau 8 kWh taipogi. Pagrinde 6-7. Mačiau kartą ir 10kWh  per parą, bet tai buvo vienintelis kartas į ketvirtį. Nemačiau nei vieno kito karto, kad būtų daugiau 8kWh į parą.

Kokie jūsų suvartojimai per parą, be šildymo ir karšto vandens ruošimo?


'Foninis' elektros suvartojimas naktį - apie 200-220 W. Iš jų kokie 65-70W serveris, kokie 10-15W tinklo įranga (2 komutatoriai + 1 WIFI AP + 4G routeris), kažkiek rekuperatorius (~30W), o likę per buitinę techniką (šaldytuvas ir kita virtuvės technika, signalizacija, telikas, vartų pavara ir pan.) susirenka. Detaliau šitos dalies nenagrinėjau, gal ir daugoka, bet nematau prasmės lįsti - vis tiek jos nenumažinsi.
Atsakyti
QUOTE(mintas @ 2023 05 10, 17:41)
Pasistačiau skaitliuką ant šilumos siurblio, tai dabar pradėjau sekti, kiek sunaudojam elektros be šildymo ir karšto vandens ruošimo. Skirtumas nuo buto dar būtų, kad gręžinio siurblys maitinamas (~0,2-0,4 kWh) ir kanalizacijos orapūtė (~0,7kWh). Na dar rekuperatorius ne kiekvienam bute būna tai dar tas ~0,7 kWh per parą prisuka.

Taigi, butinėms reikmėms be šilumos siurblio į parą sunaudojam apie 6-7kWh elektros. Jei nieko nebūna namie mažiausio suvartojimo rekordas gal 3kWh, bet šeip mažiau 5kWh paprastai nesunaudojam ir daugiau 8 kWh taipogi. Pagrinde 6-7. Mačiau kartą ir 10kWh  per parą, bet tai buvo vienintelis kartas į ketvirtį. Nemačiau nei vieno kito karto, kad būtų daugiau 8kWh į parą.

Kokie jūsų suvartojimai per parą, be šildymo ir karšto vandens ruošimo?

Šiaip niekada nesu stebėjęs, kiek, pvz., šiuo metu per parą sudegina geoterminis siurblys, kuris 2-3 kartus per parą ruošia karštą vandenį. Vėsinimo režimą esu įjungęs, bet jis kol kas neveikia. Jeigu įdomu, galiu nuimti duomenis. Pasakyk.

Mano mažiausias suvartojimas buvo gegužės 9 d. - 5,75 kWh. Dar nesu matęs mažiau 6 kWh per parą el. sąnaudų. Gegužės 7 d. buvo 9,20 kWh, tai gegužės mėnesio kol kas didžiausias suvartojimas. Šiap gegužės mėnesį išeina tarp 6-8 kWh ir vieną dieną buvo 9 kWh.

Mano atveju nuolatos veikia: rekuperatorius, kuris dabar varinėja 140 kubų oro ir naudoja 20 W elektros, orapūtė (buvo 30-35 W, jau virš metų turiu 50 W ir ji veikia be sustojimo kiaurą parą), geoterminis (net ir budėjimo režimu kažką naudoja), šaldytuvas, signalizacija ir pan. Žodžiu, naktį kai niekas nevyksta, ESO rodo, kad naudojama apie 0,15 kWh arba 150 W momentiškai. Vieną kartą esu matęs 145 W momentiškai, t.y. visi mano atveju budėjimo režimo veikiantys prietaisai momentiškai naudoja apie 150 W. Čia tų, kurių negaliu išjungti.


Balandį mažiausios dienos sąnaudos buvo 7 kWh, didžiausios - 14 kWh. Kovą dienos minimumas - 7 kWh, maksimumas - 20 kWh. Vasarį dienos minimumas 10, maksimumas - 20 kWh. Sausį dienos minimumas 7 kWh, maksimumas - 26 kWh, bet tai buvo šalta diena ir skalbimo mašina dirbo tris skalbimo ciklus.

Taigi visi budėjimo režimu veikiantys prietaisai (apie 150 W) per parą prisuka 3,6 kWh elektros. Aš realiai suvertojimą sumažinęs iki minimo. Turiu tik keletą galimų variantų.

Statyti orapūtei timerį, kad veiktų pusę paros laiko. Lauke prie įėjimo turiu 9 LED lemputes, kurių galia apie 5 W. Anksčiau buvau padaręs, kad įsijungusios jos veikia apie 10-15 sek., dabar 1:30 min. O jos įsijungia nuo keliu praeinančių žmonių ar pravažiuojančių mašinų. Tai nebent pabandyti veikimo trumkmę sumažinti iki 30-40 sek., bet labai sunku tai nureguliuoti.
Atsakyti
Atsidariau eso, tai rodo kad nakti nuo 2 iki 3 nakties paima 0.3 kwh, tai suprask kad 300w pastoviai namie naudojama.
Tai greitai pagalvojus, orapute, rekupas, serveris pagrindiniai vartotojai, gal dar filtrai.
Visa kita budedami prietaisai paima.

Turiu skaitliuka katilui pastates, tai kol saules elektrines nebuvo, matydavau kiek sildymas+kartas, kiek buitis pasiima. Bet dabar jau nebezinau. Is istoriniu skaiciu buitis vasara iki 250kwh, ziema iki 380 kwh per menesi.

Jeigu skaiciuot 30 dienu, tai tarp 8 ir 13 kwh per diena.

Atsakyti