Įkraunama...
Įkraunama...

A, A+, A++, Pasyvus namas - 41

silumos vartotojo vadovas naudoja 80W : http://www.lsta.lt/f...ojo_VADOVAS.pdf
Atsakyti
QUOTE(madwifi @ 2018 11 04, 21:07)
kiti mokslinikai teigia kad miegantis 80W,


Atmintį labai gerai užstriges 40W išskiriamos šiluminės energijos kiekis, tik nepamenu, ar kai guli, ar kai sėdi. Kažkaip atrodo, kad kai sėdi.

Bet kokiu atveju 80W kai miega tai tikrai per didelis dydis, ir kai sportuoja, aišku nepasakyta kaip intensyviai, bet mano atmintį užsifiksavęs 180W šiluminės energijos dydis.

Ne veltui PN institutas naudoja 70W išskiriamos energijos vidurkį, labai panašu, kad tai teisingesnis dydis naudotinas skaičiavimams.
Atsakyti

Boileris Dražice OKC300NTRR pajungtas per du kontūrus, jis stovi tech. patalpoje jau pačiame name iškart už sienos su katiline. Voniose nėra jokių el. kilimėlių, gyvatukų ir pan., ten kontūrai kurie šiuo metu taip pat išjungti, el. gyvatukas yra skalbykloje, bet tikrai labai retai naudojamas, paskutinį kartą gal prieš 4 dienas ir kokiom 2h buvo įjungtas ant vidutinio kaitinimo. Kaip ir minėjau yra pastoviai veikianti karšto vandens cirkuliacija. Bandau žiūrėt kas čia vidutiniškai sujungta būna, TV kurio maksimalios sąnaudos 365w, apšvietimo svetainėje ir virtuvėje pusiau sujungto sąnaudos apie 110w plius dar kituose kambariuose kartais įsijungia, dienos metu vienas žmogus būna dažniausiai visą dieną plius du šunys po 3kg, vakare trys žmonės + šunys, taip pat šildo visokie Teo priedėliai, wi-fi stiprintuvas, kamerų blokas, šakotuvas, nešiojamas kompas ir kitos smulkmenos. Iš buitinės technikos nieko išskirtinio, įjungtas šaldytuvas plius kartais naudojama skalbyklė/džiovyklė, siurblys, kaitlentė su orkaite tikrai daug nenaudojama, net ne kasdien. Už namo vidaus ribų kažkiek elektros naudoja kiemo ir stoginės apšvietimas, dujinis katilas, šildymo sistemos cirkuliacinis siurblys, valymo įrenginio siurblys. Šilumos turėtu duoti ir vonia, ji bent porą kart per savaitę pripilama, dušas dar kažkiek, apačioj numatyto jakuzzi dar nėra, tad jis nešildo. Tikrai nematau nieko išskirtinio ko kiti nedarytų, nenaudotų. Bendros mėnesinės el. sąnaudos apie 500kwh. Pastebėjęs esu, kad kai susirenka daugiau žmonių pasisėdėt, tai per vakarą tikrai pakelia temperatūrą laipsniu geru, aišku tuo metu naudojama ir daugiau elektros bei daugiau dirba kaitlentė/orkaitė. Dujų nuo atsikraustymo balandžio mėn. iki šiandien sunaudojom beveik 300 kubų, iš jų nuo vasario kažkiek buvo panaudota ir šildymui, bet kiek pamenu labai nedaug.

Dėl lauko žaliuzių, tai šaltu metu esant saulei stengiamės jau nuo 8-9h atsiverti, vakarais kaip kada prisimenam, užsidarom sutemus arba einant miegot, vieno nenaudojamo kambario žaliuzės dažniausiai visada lieka atidarytos. Kai jau padarys automatika, tada turėtų viskas pagal kažkokį scenarijų veikti.

Namas ir toliau vėsta, šiai minutei prie 4,2C lauke paduoda 22,8 ir išmeta 24,6, ŽŠ deja, bet neperjungia dar. Šiom dienom namai buvo apytuščiai, tad pritekėjimas nuo elektros minimalus, saulės taip pat nebuvo.

Atsakyti
kiek valandu per para PN-as ima , skaiciuodamas per para ar menesi gyventoju isskirta siluma ?
Papildyta:
tai kasparai ir gyventoju nemazai, ypac tie kur pastoviai namie ir el. sanaudos nemenkos paaiskina nepaaiskinama.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo madwifi: 04 lapkričio 2018 - 20:35

kiti mokslinikai teigia kad miegantis 80W, nieko neveikiantis 100W, aktyviai judantis 300W ir tt it tt. imant 80W ant 4 zmoniu po 12val namie jau susidaro 115kwh/men. su tavo KTU moklsininku bus siek tiek maziau bet vistiek 100 susidarys. plius dar 500Kwh/men sunaudotos elektros. va ir tavo 600+kwh susidaro.
idomu kiek pats name elektros sunaudoji, neskaitant SS ?

Uzsiciklinot ant tu 600+ kwh, gi rasiau jog prie vidaus 20C tokios sanaudos 130kv.m name. O mes kalbam apie vidaus 25C.

Paskutiniu metu nebeseku tiksliai sanaudu, apie 450kwh budavo neskaitant SS. Tik darbar zmona darbo dienom nebestovi prie puodu nes vaikai darzelyje, tai bus maziau. 

Atsakyti
Beje 100W šiluminės energijos išskyrimas įvardintas matricoje smile.gif
Atsakyti

Paskutini karta saule gerai darbavosi tik spalio 22d., matau savo monitoringe jog istraukinejo 27C,  spalio 25d., jau pirma karta isijunge sildymas nes istraukiama temperatura tapo  22.5C. Spalio 29d. buvo tikrai salta naktis. Nuo spalio 23d. iki pacio galo is saules pritekejimu jau nieko gero nebera.

Na stebuklingas namas jeigu nuo spalio 22d. iki dabar 25C viduje be sildymo. Ant grindu stovint dar koju negelia? 

Atsakyti
Kasparai, kokios temperatūros laikėsi name vasarą per karščius? Tik lauko žaliuzės gelbėjo, papildomo vėsinimo nėra?

Sutinku, kad gerai įkaitęs namas gali ilgai vėsti ir nereikės šildymo. Tačiau be jokio papildomo šilumos šaltinio name išlaikyti 24 ir daugiau yra misija neįmanoma. Jeigu tu name palaikytym apie 20 laipsnių, o jis būtų įkaitęs iki 28 laipsnių tikėtina, kad labai ilgai nereikėtų šildymo. Palaikyti 24 ir daugiau reikia papildomo šaltinio. Jau kelis atskleidei
Papildyta:
Kasparai, kokios temperatūros laikėsi name vasarą per karščius? Tik lauko žaliuzės gelbėjo, papildomo vėsinimo nėra?

Sutinku, kad gerai įkaitęs namas gali ilgai vėsti ir nereikės šildymo. Tačiau be jokio papildomo šilumos šaltinio name išlaikyti 24 ir daugiau yra misija neįmanoma. Jeigu tu name palaikytym apie 20 laipsnių, o jis būtų įkaitęs iki 28 laipsnių tikėtina, kad labai ilgai nereikėtų šildymo. Palaikyti 24 ir daugiau reikia papildomo šaltinio. Jau kelis atskleidei.
Papildyta:
Kasparai, kokios temperatūros laikėsi name vasarą per karščius? Tik lauko žaliuzės gelbėjo, papildomo vėsinimo nėra?

Sutinku, kad gerai įkaitęs namas gali ilgai vėsti ir nereikės šildymo. Tačiau be jokio papildomo šilumos šaltinio name išlaikyti 24 ir daugiau yra misija neįmanoma. Jeigu tu name palaikytym apie 20 laipsnių, o jis būtų įkaitęs iki 28 laipsnių tikėtina, kad labai ilgai nereikėtų šildymo. Palaikyti 24 ir daugiau reikia papildomo šaltinio. Jau kelis atskleidei.
Atsakyti

kiek valandu per para PN-as ima , skaiciuodamas per para ar menesi gyventoju isskirta siluma ? Papildyta: tai kasparai ir gyventoju nemazai, ypac tie kur pastoviai namie ir el. sanaudos nemenkos paaiskina nepaaiskinama.
12val. budavo per para
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo vaikis_: 04 lapkričio 2018 - 21:25
QUOTE(vaikis_ @ 2018 11 04, 22:19)
Na stebuklingas namas jeigu nuo spalio 22d. iki dabar 25C viduje be sildymo. Ant grindu stovint dar koju negelia? </p>


Temperatūrą mano termometrai irgi rodo 24°C ir šildymą įjungiau vos prieš kelias dienas, kai temperatūra iki 24°C ir nukrito. Neatmetu kad kiniški termometrai grybą pjauna, bet kažkas panašaus ir turėtų būti, aš mėgstu šilumą. Mano atveju esmė elektros sąnaudose, o skasparo dar ir vandens cirkuliacijoje bei rekuperatoriuje su aukštesniu NVK. Realiai nieko keisto tame nematau.
Atsakyti
QUOTE(mintas @ 2018 11 04, 23:31)
Temperatūrą mano termometrai irgi rodo 24°C ir šildymą įjungiau vos prieš kelias dienas, kai temperatūra iki 24°C ir nukrito. Neatmetu kad kiniški termometrai grybą pjauna, bet kažkas panašaus ir turėtų būti, aš mėgstu šilumą. Mano atveju esmė elektros sąnaudose, o skasparo dar ir vandens cirkuliacijoje bei rekuperatoriuje su aukštesniu NVK. Realiai nieko keisto tame nematau.
Reiktų
Boilerio300l.nuostoliai mėn 56kWh o recirkuliacija manau dar ženkliai daugiau šilumos nuneša į namus.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo korida: 04 lapkričio 2018 - 21:46
QUOTE(mintas @ 2018 11 04, 21:31)
Temperatūrą mano termometrai irgi rodo 24°C ir šildymą įjungiau vos prieš kelias dienas, kai temperatūra iki 24°C ir nukrito. Neatmetu kad kiniški termometrai grybą pjauna, bet kažkas panašaus ir turėtų būti, aš mėgstu šilumą. Mano atveju esmė elektros sąnaudose, o skasparo dar ir vandens cirkuliacijoje bei rekuperatoriuje su aukštesniu NVK. Realiai nieko keisto tame nematau.

koju negele prie pora dienu ? smile.gif
Atsakyti