Įkraunama...
Įkraunama...

A, A+, A++, Pasyvus namas - 41

Gal taip, o gal kitaip :)  Mano nugelezinimo filtras per menesi lyg 5 ar 6 kart prasilpauna, atitinkamai 10-12 kubu :)

tai vanduo labai gelezingas arba kalketas, pas mane 0.4 gelezis, norma 0.2, tai prasiplovimas kas 5m3 arba kas dvi savaites 

Atsakyti
QUOTE(vaikis_ @ 2019 01 03, 16:14)
<p></p><blockquote  class="ipsBlockquote" data-author="mariuzs" data-cid="72310841" data-time="1546516376"><div><p>čia šildymui ir dhw
manau kad apie 2-3kwh išeina parai dhw</p></div></blockquote><p>Kadangi geoterma abejoju jog virsys 3kwh parai smile.gif </p>

Šildo dukart paroje, ryte ir vakare.
Dabar stebėjau, nuo 37 iki 47 sušildė 300ltr per valandą ir sunaudojo 1.45kwh
Hm, ŠS galia gaunasi apie 3.5kw, įtartina, turėtų būt bent 5kw
Atsakyti

tai vanduo labai gelezingas arba kalketas, pas mane 0.4 gelezis, norma 0.2, tai prasiplovimas kas 5m3 arba kas dvi savaites 

Dar prikauso kaip kas saziningai tyrimus padaro :) Buvo berods 0.6, kolona tik viena pas mane. 

Atsakyti

Dar prikauso kaip kas saziningai tyrimus padaro :) Buvo berods 0.6, kolona tik viena pas mane. 

nu tyrimai daryti tris kartus , ir ne pas pardavejus , o Sveikatos ir higienos centre valstybineje laboratorijoje kaune , nes filtru pardavejei tai dare vietoje ir skaicius gavo kelis kartus didesnius, o gelezies tyrimai, tiksliasi ne vietoje o laboratorijoje daromi , pamirsaus kaip ten tas metodas vadinasi, grezinys ant triju namu, tai darem keli kartus kad isitikinti , nesfiltru pardavejei , lempas gaudavo:)realiai as pasistaciau minkstinimo , nes mazas kiekis gelezies tai tie filtrai isvalo ir gelezy ir nukalkina vandeny, nes pradzioj kai viriau kiausius(ne savo) tai visi balti nuo kalkiu(Na ir Mg), dabar gerai , tik minkstas vanduo sunkiai muila nuplauna:)

Atsakyti
QUOTE(vaikis_ @ 2019 01 03, 21:15)
<p></p><blockquote  class="ipsBlockquote" data-author="Rimvis" data-cid="72311159" data-time="1546534185"><div><p>tai vanduo labai gelezingas arba kalketas, pas mane 0.4 gelezis, norma 0.2, tai prasiplovimas kas 5m3 arba kas dvi savaites </p></div></blockquote><p>Dar prikauso kaip kas saziningai tyrimus padaro smile.gif Buvo berods 0.6, kolona tik viena pas mane. </p>

kolonu skaicius pasako tik max vandens debeta, uzpildas atlieka nugelezinima. Vandens minkstuma galima reguoliuoti kraneliu pagalba.
Atsakyti

kolonu skaicius pasako tik max vandens debeta, uzpildas atlieka nugelezinima. Vandens minkstuma galima reguoliuoti kraneliu pagalba.

jeigu minkstinima ir nugelezinima atlieka vienas filtras( maza kieki gelezies gali pasalinti ir minktinimo filtras)tai nieko nepareguliuosi, bet cia tema ne apie vandens filtrus:0

Atsakyti
Kiek pavėluotai, bet Gruodį gryna elektra laikant 1 tepalinį radiatorių 100 kv.m. name prisuko 738 kWh arba 77.82 EUR. Temperatūra apie 17 C, nevėdinama, negyvenama, laikinos medinės lauko durys. Šiltų ir energetiškai efektyvių jums metų!
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Dzūkiška pirkia: 06 sausio 2019 - 09:28
QUOTE(Dzūkiška pirkia @ 2019 01 06, 10:27)
Kiek pavėluotai, bet Gruodį gryna elektra laikant 1 tepalinį radiatorių 100 kv.m. name prisuko 738 kWh arba 77.82 EUR. Temperatūra apie 17 C, nevėdinama, negyvenama, laikinos medinės lauko durys. Šiltų ir energetiškai efektyvių jums metų!

Labai daug. Norėsi bent 21, todėl radiatorius prisuks ir 1000 kWh. Žmonių pritekėjimus beveik kompensuos ventiliacijos nuostoliai. Taigi naujom elektros kainom būtų 130 eurų per mėnesį. Tu eksperimentuok, bet šilumos šalutinį vis tiek pasistatysi.
Atsakyti

Kiek pavėluotai, bet Gruodį gryna elektra laikant 1 tepalinį radiatorių 100 kv.m. name prisuko 738 kWh arba 77.82 EUR. Temperatūra apie 17 C, nevėdinama, negyvenama, laikinos medinės lauko durys. Šiltų ir energetiškai efektyvių jums metų!
O tai kodel neijungi savo apelsins-sniurs ? :) Kam ta tepalini kankini :) 
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo vaikis_: 06 sausio 2019 - 10:29
QUOTE(vaikis_ @ 2019 01 06, 11:28)
O tai kodel neijungi savo apelsins-sniurs ? smile.gif Kam ta tepalini kankini smile.gif 

Apelsina šniūrs nejungiu, nes vedžiojam elektrą ir nenoriu dulkėse užnešti termostato. Kai susimėtysim visus laidus, gal ir pasijungsiu, bet tai juk nesumažins el. sąnaudųsmile.gif Na nebent labiau naktį šilumą krauti į pamatą, bet čia reikia pasikeisti duris ir įsistklinti rambūrą kad namas jau būtų śiltas šiltas.
Papildyta:
QUOTE(cibulis @ 2019 01 06, 10:59)
Labai daug. Norėsi bent 21, todėl radiatorius prisuks ir 1000 kWh. Žmonių pritekėjimus beveik kompensuos ventiliacijos nuostoliai. Taigi naujom elektros kainom būtų 130 eurų per mėnesį. Tu eksperimentuok, bet šilumos šalutinį vis tiek pasistatysi.

Žiūrėsim, žiūrėsim. Tragedijos nėr, nes mokam tiek pat, kiek už butą. Pritekėjimų bus daugiau, nei nuostolių, o šiaip labiausiai noriu FV električkos. Gal ten su visom paramom jau pasistačius namą bus visai katalikiška kaina.
Atsakyti
QUOTE(Dzūkiška pirkia @ 2019 01 06, 13:41)
Žiūrėsim, žiūrėsim. Tragedijos nėr, nes mokam tiek pat, kiek už butą. Pritekėjimų bus daugiau, nei nuostolių, o šiaip labiausiai noriu FV električkos. Gal ten su visom paramom jau pasistačius namą bus visai katalikiška kaina.

Šioje temoje tokie skaičiai yra tragedija. Parodysi visokiems svaiguoliams, kad net pakankamai mažo A+ klasės namo šildymas vien elektra yra kosmosas ir neapsimoka. Jau nekalbant, kad net statybos leidimo negausi su tokiu šildymo būdu. FV privaloma arba šilumos šaltinis.

Jokių paramų pastatytam namui nėra. Mano žiniomis yra tik renovojamiems namams. Bet kokią ir kada renovacija darysi? Kokia FV kaina tenkintų?
Atsakyti
QUOTE(cibulis @ 2019 01 06, 16:40)
Jokių paramų pastatytam namui nėra. Mano žiniomis yra tik renovojamiems namams. Bet kokią ir kada renovacija darysi? Kokia FV kaina tenkintų?

Kiek suprantu, jei namas pastatytas ir priduotas gali kreiptis dėl atsinaujinančių išteklių įpirdolinimo į namą ir kompensuojama 30proc. Kažkas panašaus buvo iki šiol. O dėl gąsdinimo - manau čia pakankamai rimta publika skaito ir supranta niuansus, kad radiatorius šildo 3-3.5 karto brangiau nei šilumos siurblys. Bet, kad tau ramiau būtų - labai patogioje vietoje Oras-Oras siurbliukui prasimesiu laidą ir labai lengvai susimontuosiu, jei jau palūžčiau nuo spaudimo ar šiaip tokios neįkandamos sąskaitos pradėtų gąsdinti.
Atsakyti