Įkraunama...
Įkraunama...

A, A+, A++, Pasyvus namas - 41

QUOTE(Vytas_ @ 2019 01 08, 19:41)
Siaip dar reiktu paskaiciuoti detaliau. Galetum madwifi case study padaryti, kaip viskas piniguose atrodytu.

Kiek radau info, lipo baterijas galima max 90% iskrauti, reikia dar paziuret kiek menesiu ant marijos zemes gali sugeneruoti 10kWh (priklausomai zinoma nuo instaliuotos galios ir vartojimo generavimo metu). Bijau, kad viskas gausis is "nice to have" serijos kol kas.

Kaip back up pigiausiai bus generatorius. Nemanau, kad pas pati serveriai sukasi, kad reiktu nepertraukiamo maitinimo kol generatorius uzsikurs.

visu pirma niekas nevercia brangia 10kwh talpa pirkt, o per kiek sugeneruot galima tai susirask bet kokios lt veikiancios elektrines statistika ir matysi kiek per kiekviena menesi ar diena vienas instaliuotas kw sugeneruoja. o kad isivaizduot galima imti vidurki - 1kw sugeneruoja grubiai 1000kwh per metus.
taip, generatoriu pigu, bet baisiai nepatogu - ir prieziura ir kuro gi ilgai saugot negalima, karts nuo karto arba isdegint arba kitaip sunaudot reikia. cia tas pats kaip vietoj SS kieto kuro katila siulyt.
Papildyta:
xe, mersa radau, tik nesupratau ar benzas ar dyzelis smile.gif mercedes-benz
Atsakyti
QUOTE(Vytas_ @ 2019 01 08, 20:19)
permeciau akim ta straipsni. Turi apie 4,8 kWh akumuliaturius. Nepstebejau koikia itampa turi 12 ar 24v. As ir uz tokia sistema, tik butiniausiu poreikiu patenkinimui. Mano atveju butu tik apsvietimas, nes tikimybe, kad elktros nebus ilgai labai maza, o ir namai musu silti smile.gif


Būtent, tik būtiniausi poreikiai. Minusuot reikia virtuvės "monstrus" - orkaitę ir kaitlentę, bei mano atveju - šilumos siurblį. Apšvietimas pas mane 100% tik LED`inis tad šiuo klausimu pas mane atskirai nieko daryti nereikėtų smile.gif.

Hibrido atveju, tu net nepastebėsi kad tinkle nėra elektros, ir kad jau 10 min. ant akumuliatorių dirbanti kaitlentė surijo pilną akumų įkrovą ir tu vis tiek nieko išsikepti nepabaigiai, o ir rezervo neliko net lemputei, ką ten kalbėti apie vandenį tualetui ar pan. Ir tik šiems poreikiams patenkinti pusdieniui, akumų kaina gausis pakankamai nemaža.

Nori hibrido, akumų turi prikrauti daugiau nei reikia, o FV minimaliai. Aš manau, kad į FV reikia investuoti tik kaip į OnGrid variantą, o UPS`as turi būti tik prie būtiniausių prietaisų - vandens siurblio, apšvietimo, rekuperatoriaus, šaldytuvo ir pan. Tokiu būdu, dingus elektrai akumuliatorių momentaliai pilnai neiškrausi, turėsi šiokį tokį komforto trūkumą, bet būtiniausius reikalus galėsi atlikti be problemų.
Papildyta:
QUOTE(madwifi @ 2019 01 08, 20:51)
xe, mersa radau, tik nesupratau ar benzas ar dyzelis smile.gif mercedes-benz


Tai ir bus pigiausias LiJon variantas, kurį aš buvau radęs ir įtraukęs kilovato kainą į palyginimą.

Problema ta, kad Mersas akumų biznį skirtą FV nutraukė, tad ten tik sandėlio likučiai. Nors ir tavo nuorodoje "This product is no longer in stock".
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mintas: 08 sausio 2019 - 21:12

As visada galvojau jog sis variantas is akumu pigiausias https://zerohomebill...ttery-pack-48v/

:) 

Atsakyti
QUOTE(mintas @ 2019 01 08, 21:04)
Tai ir bus pigiausias LiJon variantas, kurį aš buvau radęs ir įtraukęs kilovato kainą į palyginimą.

Problema ta, kad Mersas akumų biznį skirtą FV nutraukė, tad ten tik sandėlio likučiai. Nors ir tavo nuorodoje "This product is no longer in stock".

gaila merso.. nors ir rudyja smile.gif siaip tame paciame puslapy BID panasios talpos ir uz panasia kaina, na bet ne mersas.
Atsakyti
QUOTE(vaikis_ @ 2019 01 08, 21:21)
<p>As visada galvojau jog sis variantas is akumu pigiausias <a data-ipb='nomediaparse' href='https://zerohomebills.com/product/pylontech-us2000b-plus-12-kwh-li-ion-battery-pack-48v/'>https://zerohomebills.com/product/pylontech-us2000b-plus-12-kwh-li-ion-battery-pack-48v/</a></p><p>:) </p>


Tuomet tu radai gerokai pigesnį variantą smile.gif.
Atsakyti
QUOTE(mintas @ 2019 01 08, 22:04)
Hibrido atveju, tu net nepastebėsi kad tinkle nėra elektros, ir kad jau 10 min. ant akumuliatorių dirbanti kaitlentė surijo pilną akumų įkrovą ir tu vis tiek nieko išsikepti nepabaigiai, o ir rezervo neliko net lemputei, ką ten kalbėti apie vandenį tualetui ar pan. Ir tik šiems poreikiams patenkinti pusdieniui, akumų kaina gausis pakankamai nemaža.

Karui ruošiesi? Kada paskutinį kartą buvo dingusi elektra ir per kiek laiko atstatė? Aš dorai ir nepamenu. Gal prieš kokius 5 metus, kai tiesdami internetą kažkur kažką nukirto. Gal po kelių valandų atstatė. Aišku čia miestas. Laukuose gali būti visaip. Mamos atveju normaliame kaime vasarą audra nuvertė medį, kuris nutraukė pelkėtoje vietoje stovinčio stulpo laidą. Tada visoje Lietuvoje pavartė. Gal dvi paras nebuvo elektros.

Jei daryti kažką su FV tik taip, kad padengtų visų metų elektros poreikį. Šiltame name apie 5000-6000 kWh, jei yra šilumos šaltinis. Jei šildymas elektra apie 10 000 kWh. Už 1 kWh 1000 eurų. Visą kitą žaidimai iš neturėjimo ką veikti. Geriau tuos pinigus skirti kelionėms, vaikams, kam tik nori, o ne žaisti itin pigiai eksploatuojamą namą. Neverta.
Atsakyti
QUOTE(Vytas_ @ 2019 01 07, 23:47)
Akumuliatorių sistemos 1kWh kainuoja 807EUR


Taigi, po vaikio papildymo, akumuliatorių su pakrovimo kontroleriais 1kWh kainuoja 354€. Labai gera kaina, tik aš pradėčiau ne nuo 12kWh, o nuo 2,4 kWh bėgant laikui dasipirkdamas.
Papildyta:
QUOTE(cibulis @ 2019 01 08, 22:00)
Geriau tuos pinigus skirti kelionėms, vaikams, kam tik nori, o ne žaisti itin pigiai eksploatuojamą namą. Neverta.


Komfortas kainuoja. Nori nusigauti nuo taško A iki taško B, perki zaporožietį, nori su komfortu, perki Mersedesą. Taip ir čia.

Prieš keliolika metų, kai pro Kauną prasisuko viesulas, po kurio dar ir dabar važiuojant matosi iškraipyti medžiai, pamenu elektros žmonės apie savaitę neturėjo. Buvo labai daug laidų nutraukyta, tad vienus pajungė greitai, o kam paskutiniam sutvarkė, nepasisekė labiau.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mintas: 08 sausio 2019 - 22:54
QUOTE(mintas @ 2019 01 08, 20:41)
Taip ir nesupratau apie kokias duris kalba eina.



Apie vidaus duris į garažą. Šiltas tamburas > garažas. Ar 1,7 1,9 W/m²K yra pakankamas Ar reiktų ieškoti šiltesnių?
Atsakyti
QUOTE(13b @ 2019 01 09, 13:22)
Apie vidaus duris į garažą. Šiltas tamburas > garažas. Ar 1,7 1,9 W/m²K yra pakankamas Ar reiktų ieškoti šiltesnių?


viskas priklauso nuo to, nori tu garažą šildyti per duris ar ne. Atsakyk sau, kokios temperatūros garaže nori ir pats rasi atsakymą. Gal durų neužteks ir papildomai radiatrių statysi.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mintas: 09 sausio 2019 - 21:03

Apie vidaus duris į garažą. Šiltas tamburas > garažas. Ar 1,7 1,9 W/m²K yra pakankamas Ar reiktų ieškoti šiltesnių?
O kuo plastikines su kokiu 0.85 blogos? Nebent kaina gal.

Duosiu ideja, susirask kas gamina storesnes vidaus duris ir paprasyk jog vietoje uzpildo naudotu poliretano plokste,  gali net pasiulyti jog plokste jiems pats parupinsi :) 

Atsakyti
Šį pranešimą redagavo vaikis_: 09 sausio 2019 - 21:10
QUOTE(mintas @ 2019 01 09, 22:01)
viskas priklauso nuo to, nori tu garažą šildyti per duris ar ne. Atsakyk sau, kokios temperatūros garaže nori ir pats rasi atsakymą. Gal durų neužteks ir papildomai radiatrių statysi.


Garaže radiatoriaus nereikės, šildomos grindys. Šildyti nesinori ir to garažo, bet čia klausimas kiek toli reikia eiti su tom garažo durim.


QUOTE(vaikis_ @ 2019 01 09, 22:06)
<p></p><p></p><blockquote  class="ipsBlockquote" data-author="13b" data-cid="72317544" data-time="1547032970"> Apie vidaus duris į garažą. Šiltas tamburas > garažas. Ar 1,7 1,9 W/m²K yra pakankamas Ar reiktų ieškoti šiltesnių?</blockquote> O kuo plastikines su kokiu 0.85 blogos? Nebent kaina gal.
<p>Duosiu ideja, susirask kas gamina storesnes vidaus duris ir paprasyk jog vietoje uzpildo naudotu poliretano plokste,  gali net pasiulyti jog plokste jiems pats parupinsi smile.gif </p>


Plastikinės su stiklo paketu pasiūlė už 700eur tai atkrito. Gera mintis dėl gamybos su poliuretano užpildu. Tik čia reikai surasti mėgėją daryti kitaip. Kitas niuansas išlindo - jau kelinti durininkai tikslinasi ar nereikia čia priešgaisrinių durų, nė nebuvau apie tai pagalvojęs. Jei reikia, tuomet pasirinkimas nekažką W/m²K 1.9
Minčių daug išlaidauti durims neturiu, tad ieškau pigaus sprendimo šiltoms durims.
Atsakyti

Garaže radiatoriaus nereikės, šildomos grindys. Šildyti nesinori ir to garažo, bet čia klausimas kiek toli reikia eiti su tom garažo durim.



Plastikinės su stiklo paketu pasiūlė už 700eur tai atkrito. Gera mintis dėl gamybos su poliuretano užpildu. Tik čia reikai surasti mėgėją daryti kitaip. Kitas niuansas išlindo - jau kelinti durininkai tikslinasi ar nereikia čia priešgaisrinių durų, nė nebuvau apie tai pagalvojęs. Jei reikia, tuomet pasirinkimas nekažką W/m²K 1.9
Minčių daug išlaidauti durims neturiu, tad ieškau pigaus sprendimo šiltoms durims.

Garaze planuoji saslyka kepti, tos priesgaisrines duris man atrodo per daug sureiksminamos kartais. 

Atsakyti