Įkraunama...
Įkraunama...

A, A+, A++, Pasyvus namas - 41

Dėl sertifikavimo klausimėlis. Kaip vyksta nustatymas kad buvo naudojama tokia ar kitokia medžiaga? Pvz fasado EPS, ar ten baltas arba pilkas, kiek teko girdėti užtenka medžiagos deklaracijų (kurias galima atsisiųsti iš gamintojo psl), ar reik pilnai sąskaitų, kas atrodo logiskiausia?
Atsakyti

Dėl sertifikavimo klausimėlis. Kaip vyksta nustatymas kad buvo naudojama tokia ar kitokia medžiaga? Pvz fasado EPS, ar ten baltas arba pilkas, kiek teko girdėti užtenka medžiagos deklaracijų (kurias galima atsisiųsti iš gamintojo psl), ar reik pilnai sąskaitų, kas atrodo logiskiausia?
Saskaitu su objekto adresu jeigu neklystu. Bet cia gal nuo sertifikuotojo priklauso. 
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo vaikis_: 04 vasario 2019 - 14:19
QUOTE(vaikis_ @ 2019 02 04, 14:18)
<p></p><p></p><blockquote  class="ipsBlockquote" data-author="simkka" data-cid="72343557" data-time="1549278937"> Dėl sertifikavimo klausimėlis. Kaip vyksta nustatymas kad buvo naudojama tokia ar kitokia medžiaga? Pvz fasado EPS, ar ten baltas arba pilkas, kiek teko girdėti užtenka medžiagos deklaracijų (kurias galima atsisiųsti iš gamintojo psl), ar reik pilnai sąskaitų, kas atrodo logiskiausia?</blockquote> Saskaitu su objekto adresu jeigu neklystu. Bet cia gal nuo sertifikuotojo priklauso. 


Aha, sąskaitų smile.gif Va pernai netoliese 'pardaviminį' vienbutį, vėliau išdalintą per pusę į du butus, statė. Pusė namo - neoporas, pusė namo - paprastas EPS. Įsivaizduoju, kokių sąskaitų toks 'statytojas' gali prirodyti smile.gif
Atsakyti
QUOTE(simkka @ 2019 02 04, 14:15)
Dėl sertifikavimo klausimėlis. Kaip vyksta nustatymas kad buvo naudojama tokia ar kitokia medžiaga? Pvz fasado EPS, ar ten baltas arba pilkas, kiek teko girdėti užtenka medžiagos deklaracijų (kurias galima atsisiųsti iš gamintojo psl), ar reik pilnai sąskaitų, kas atrodo logiskiausia?

Kai man sertifikavo namą, tuo metu prašė deklaracijų su mano vardu ar adresu. Labai priekabiai vertino, nes buvo pagautas kažkoks apgavystę padaręs sertifikuotojas, todėl maniškis nenorėjo rizikuoti. Pvz., EPS pirkau iš Ukmergės gelžbetonio, tai standartinė deklaracija netiko. Prašė su pavarde ar adresu, standartinė netiko. Todėl teko skambinti per krūvą firmų ir iš naujo rinkti deklaracijas su pavarde ar adresu.

O štai langų deklaracija buvo su pavarde. Geoterminio deklaracija bendra, rekuperatoriaus bendra, bet vėliau pats sertifikuotojas važiavo prie namo ir tikrino ar mano name sumontuoti būtent tokie įrenginiai, kokias deklaracijas pateikiu. Tikriausiai įmanoma surasti ir liberalesnį sertifikuotoją.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo cibulis: 04 vasario 2019 - 15:00
Sveiki, kokias poveržles naudoti pir/pur aliuminės plokštės tvirtinimui prie gegnių? randu tik plastikinę poveržlę polikarbonatui d40mm

https://www.statybut...vele-d40mm.html

gal yra plonų ir plačių metalinių? jei gerai pamenu pas cibulį metalinėmis tvirtinosi.
Atsakyti
QUOTE(Pancas @ 2019 02 05, 13:04)
Sveiki, kokias poveržles naudoti pir/pur aliuminės plokštės tvirtinimui prie gegnių? randu tik plastikinę poveržlę polikarbonatui d40mm

https://www.statybut...vele-d40mm.html

gal yra plonų ir plačių metalinių? jei gerai pamenu pas cibulį metalinėmis tvirtinosi.

prasom:

https://www.varztupa...Q...73dd4&tab=1

https://www.varztupa...Q...73dd4&tab=1
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo vaikis_: 05 vasario 2019 - 13:30
QUOTE(vaikis_ @ 2019 02 05, 13:28)
prasom:



dėkui, aš prie poveržlių ieškojau, tai neradau.
Atsakyti
QUOTE(vaikis_ @ 2019 01 31, 23:26)
<p>Bet vistiek siluma niekur neturi dingti net ir su tokiu termofikato karstumu, temperaturos vidaus ne pirtis. </p>


Šiluma tai niekur nedings, skirsis tik COP`as su kuriuo ta šiluma pagaminta.

Vytai, nuvylei. Aišku, grindis šildyti su 45°C termofikatu, per pamaišymą, šildant su ŠS yra totali nesąmonė. Niekad nepatarinėjau su ŠS namo šildyti radiatorių pagalba ir nors čia ne radiatoriai, bet ne ką geriau.

Abu variantai yra ženkliai geresnis sprendimas. Jei yra galimybė pajungti trieigį, ta prasme, jeigu ŠS jį palaiko, tai statyk trieigį. Jei ŠS nepalaiko trieigio, temperatūrą dakėlinėk su papildomu elektriniu boileriu. Vanduo bus pašildomas vos ne kaip dabar, o namas šildomas bus gal dvigubai pigiau.
Papildyta:
QUOTE(Vytas_ @ 2019 02 01, 00:09)
Darom prielaidą, kad dabar cop 1.6, turint trieigį cop 2.5. sutaupymas į mėn apie 30 EUR max. Tai min 3 žemų reiktų ;)


Pala, pala, čia vandeniui COP 2,5, grindims bus 3,8, ir kadangi šildymui per 4 mėnesius sunaudojama tiek pat kilovatų, kiek karštam vandeniui per metus, tai žiemos mėnesiais bendras COP pakils tikrai ženkliai.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mintas: 05 vasario 2019 - 19:06
Sausio mėn. 170 kv.m. (tūris apie 485 m3) šildomo ploto, 1a palaikoma visur nuo 23,5 iki 24,5, 2a vonioj 24, koridoriuje 23, kituose kambariuose po 22, tiesa, pirmam aukšte nenaudojamam kambaryje buvo užkilę iki 27 kokiom 4-5 dienom kol pastebėjau, tai viso šildymui prisuko 98 kubus dujų, kas yra tolygu 1034 kWh, tai padalinus gaunasi 6,08 kWh/m2 (0,58 m3 dujų/m2), pinigais gaunasi 0,27ct/m2 kuom aš labai patenkintas. Aišku prie sumos dar reik pridėti abonementą 3,99. Rekupas visada stumdo 190 m3/h, įdomumo dėlei kai buvo -15 į namą per žemę padavinėjo 22,6 išmetinėjo 23,7. Kiek pastebėjau tai praktiškai visada gaunamas vieno laipsnio skirtumas nepriklausomai nuo minuso laipsnių, dabar prie -1 paduoda 22,7 išmeta 23,6, greičiausiai trumpalaikis minusas nespėja neatvėsina žemės ortakio.
Atsakyti

Sausio mėn. 170 kv.m. (tūris apie 485 m3) šildomo ploto, 1a palaikoma visur nuo 23,5 iki 24,5, 2a vonioj 24, koridoriuje 23, kituose kambariuose po 22, tiesa, pirmam aukšte nenaudojamam kambaryje buvo užkilę iki 27 kokiom 4-5 dienom kol pastebėjau, tai viso šildymui prisuko 98 kubus dujų, kas yra tolygu 1034 kWh, tai padalinus gaunasi 6,08 kWh/m2 (0,58 m3 dujų/m2), pinigais gaunasi 0,27ct/m2 kuom aš labai patenkintas. Aišku prie sumos dar reik pridėti abonementą 3,99. Rekupas visada stumdo 190 m3/h, įdomumo dėlei kai buvo -15 į namą per žemę padavinėjo 22,6 išmetinėjo 23,7. Kiek pastebėjau tai praktiškai visada gaunamas vieno laipsnio skirtumas nepriklausomai nuo minuso laipsnių, dabar prie -1 paduoda 22,7 išmeta 23,6, greičiausiai trumpalaikis minusas nespėja neatvėsina žemės ortakio.

O karsto vandens recirkuliacija i sias duju sanaudas itraukta? 

Atsakyti
QUOTE(skasparas @ 2019 02 06, 00:28)
Sausio mėn. 170 kv.m. (tūris apie 485 m3) šildomo ploto, 1a palaikoma visur nuo 23,5 iki 24,5, 2a vonioj 24, koridoriuje 23, kituose kambariuose po 22, tiesa, pirmam aukšte nenaudojamam kambaryje buvo užkilę iki 27 kokiom 4-5 dienom kol pastebėjau

Kaip galima sandariame, gerai apšiltintame, mūriniame name palaikyti tokią skirtingą temperatūrą skirtinguose kambariuose? Man atrodo misija neįmanoma. Ji turi būti pakankamai vienoda, nebent saulė atskiruose kambariuose kuriam laikui pakelia. Dar keisčiau, kad pirmame aukšte 24, o antrame 22. Tai šiluma iš apačios į viršų nekyla? Intensyviai veikiantis rekuperatorius papildomai nesumaišo srautų?
Papildyta:
QUOTE(skasparas @ 2019 02 06, 00:28)
Sausio mėn. 170 kv.m...
... tai viso šildymui prisuko 98 kubus dujų, kas yra tolygu 1034 kWh, tai padalinus gaunasi 6,08 kWh/m2 (0,58 m3 dujų/m2), pinigais gaunasi 0,27ct/m2 kuom aš labai patenkintas. Aišku prie sumos dar reik pridėti abonementą 3,99.

170x0,27 išeina 45,9 euro + 3,99 ir viso 50 eurų. 1034 kWh čia šilumos? Jei taip, o mano siurblio COP 4,88, tai išeina apie 212 kWh elektros už 28 eurus. Tikrai geras rezultatas. Tik man vis tiek galai nesueina - kambariuose po +24, kai kur +22, rekupas varo beveik 200 kubų ir tokios mažos sąnaudos. Sertifikuotas namas?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo cibulis: 06 vasario 2019 - 09:18

Kaip galima sandariame, gerai apšiltintame, mūriniame name palaikyti tokią skirtingą temperatūrą skirtinguose kambariuose? Man atrodo misija neįmanoma. Ji turi būti pakankamai vienoda, nebent saulė atskiruose kambariuose kuriam laikui pakelia. Dar keisčiau, kad pirmame aukšte 24, o antrame 22. Tai šiluma iš apačios į viršų nekyla? Intensyviai veikiantis rekuperatorius papildomai nesumaišo srautų?
Papildyta:
170x0,27 išeina 45,9 euro + 3,99 ir viso 50 eurų. 1034 kWh čia šilumos? Jei taip, o mano siurblio COP 4,88, tai išeina apie 212 kWh elektros už 28 eurus. Tikrai geras rezultatas. Tik man vis tiek galai nesueina - kambariuose po +24, kai kur +22, rekupas varo beveik 200 kubų ir tokios mažos sąnaudos. Sertifikuotas namas?

Klausimas koki pieno riebuma tie temperaturos davikliai rodo. 

Atsakyti