Įkraunama...
Įkraunama...

A, A+, A++, Pasyvus namas - 41

Chebryte, gal baikite visi svaigti apie kažkokius afygienus sutaupymus , to nebus. Ką bepasirinksite, mėnesio sąskaitoje tai bus keliolikos centų skirtumas. Nebent rizikuosite (kaip pvz. aš) ir pasirinksite biržos kainas. O ar iš to mes išlošime, galėsime pasidalinti 2021 metų pabaigoje. PEACE 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(cibulis @ 2020 11 25, 20:08)
Tai nori sakyti, kad 1 kWh kaina kas valanda bus kintanti? Kaip jie tai suadministruos? Tikrai visi turi tokius rimtus skaitliukus ir duomenų bazes, kompus, kurie parodo, kiek suvartoji kas valandą?

Aš Igničio paklausiau, kiek suvartoju dienos ir kiek nakties metu, ir jie negalėjo pasakyti. Tipo keisk skaitliuką, nes dabar vienos zonos tarifas. OK, pakeisiu ir ką jie suadministruos?

O kaip sąskaitos? Jie vartotojui pateiks išklotinę, kaip elektros kainos kito kas valanda, ar apvalins paromis, ar mėnesio vidurkis bus?


Jo, jei turi duomenis siunčiantį skaitliuką, tai elektros kaina bus vertinama kas valandą, o jei paprastas, tai bus vedamas mėnesio suvartojimo vidurkis ir kaina.
Papildyta:
Šeip tai, kai paaiškėjo aplinkybės dėl sutarties nutraukimo tikimybės, tai iš fiksuotų planų nėra absoliučiai jokios naudos. Tavo įsipareigojimai naudingi tik tiekėjams, nes greičiausiai pabijosi nutraukinėti sutartį iki paskutiniosios, jei sutartis bus tau nepalanki, o jei tiekėjams nepalanki, tai ten protingi žmonės, už tai gaunantys atlyginimą greitai primes, kada naudingiausia išeiti iš žaidimo.

Taigi, biržos pasirinkimas yra teisingas. Dabar dėl tiekėjo pasirinkimo, šeip tai labai teisinga mintis pasidalinti realiai pritaikytais tarifais, ir jau po pirmo mėnesio bus galima keisti tiekėją į taikantį palankesnes kainas.

Šiai akimirkai tai kuo daugiau tiekėjų SM nariai bus pasirinkę, tuo išsamesnę realių tiekėjų įkainių ataskaitą galima bus gauti.

Aš kaip minėjau pasirinkau EGTO, biržos 2 tarifų, su 6€ ESO mokesčiu.
Atsakyti
QUOTE(Verteris @ 2020 11 25, 07:54)
optimaliausi yra Ignitis ir Elektrum (naudojantys maržą nuo kiekvienos kwh).


O aš manyčiau kad Etgo mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(mintas @ 2020 11 25, 20:34)
Jo, jei turi duomenis siunčiantį skaitliuką, tai elektros kaina bus vertinama kas valandą, o jei paprastas, tai bus vedamas mėnesio suvartojimo vidurkis ir kaina.

O kokį tu skaitliuką turi? Net jei paprastas, jie, pasirinkusiems biržos planą, turės jį pakeisti į duomenis siunčiantį. Vienareikšmiškai. Net jei aš dabar su Igničiu paimčiau dviejų zonų tarifą, jie keistų skaitliuką. Tas pats turėtų būti ir su naujais tiekėjais.

Bet mano klausimas buvo apie sąskaitą. Tarkime, kad jie nustatinės elektros kainą kas valandą. Tuomet turės būti 720-744 sąskaitos eilutės. Jei mėnesis turi 30 dienų, tai daugink iš 24 ir atitinkamai, jei 31 diena. O tu tada galėsi matyti kiek kas valandą suvartojai elektros ir kokia buvo elektros kaina. Bet netikiu, kad biržos planas skaičius kas valandą. Turėtų būti kitas apskaitos variantas.
Atsakyti
QUOTE(cibulis @ 2020 11 25, 21:50)
Net jei paprastas, jie, pasirinkusiems biržos planą, turės jį pakeisti į duomenis siunčiantį. Vienareikšmiškai.

Nieko jie netures ir nieko nekeis. Yra tam tikros metodikos kainos skaiciavimui apie kurias jau ne viena karta buvo cia kalbeta, kai ateis laikas paciam rinktis pasidomesi ir suprasi.
Atsakyti
QUOTE(mintas @ 2020 11 25, 20:41)
O aš manyčiau kad Etgo  mirksiukas.gif


EGTO puslapyje nieko oficialaus apie biržinį planą neradau, tai ir neskaičiavau. Ką jie ten iš po prekystalio personaliai siūlo - negaliu komentuoti smile.gif
Atsakyti
QUOTE(balamūtas @ 2020 11 25, 22:18)
Nieko jie netures ir nieko nekeis. Yra tam tikros metodikos kainos skaiciavimui apie kurias jau ne viena karta buvo cia kalbeta, kai ateis laikas paciam rinktis pasidomesi ir suprasi.

Prieš porą dienų skambinau į Ignitį ir klausiau ar žino, kiek suvartoju elektros naktį ir kiek dieną. Sako nematome, nes jūsų planas ir skaitliukas vienos zonas. Reikia rinktis dviejų zonų planą, tada atvažiuos ESO ir pakeis skaitliuką. Tai arba mane apgavo, arba žiopla vadybininkė buvo.

Kokia ta metodika? Tik paprastai. Jei kas valandą kinta kaina, tai ir kas valandą turi būti pateikta sąskaita.
Atsakyti
QUOTE(cibulis @ 2020 11 25, 22:29)
Prieš porą dienų skambinau į Ignitį ir klausiau ar žino, kiek suvartoju elektros naktį ir kiek dieną. Sako nematome, nes jūsų planas ir skaitliukas vienos zonas. Reikia rinktis dviejų zonų planą, tada atvažiuos ESO ir pakeis skaitliuką. Tai arba mane apgavo, arba žiopla vadybininkė buvo.

Kokia ta metodika? Tik paprastai. Jei kas valandą kinta kaina, tai ir kas valandą turi būti pateikta sąskaita.

Tai aisku kad nezino kiek suvartoji, pasirinkus birzos kaina irgi nezinos, tad skaiciuos pagal tam tikras formules kuriu paprastam mirtingajam nesuprasti.. Butum netingejes pora psl atgal paskaityt, butum rades:
QUOTE
Neautomatizuotų skaitliukų suvartojimas yra paskirstomas pagal likutį grafiką, kurį suformuoja ESO pagal visos Lietuvos neautomatizuotų skaitliukų bendrą suvartojimą. (antrame skaičiuoklės puslapyje galite matyti visas formules)

Mes naudojame savo prognozuojamą likutį grafiką, kuris remiasi realiais istoriniais ESO likutiniais grafikais kas mėnesį. Jame gali būti minimali šešto – devinto skaičiaus po kablelio paklaida. Kuri esant mažam suvartojimui neturi jokios įtakos. "
Atsakyti
QUOTE(balamūtas @ 2020 11 25, 22:45)
Tai aisku kad nezino kiek suvartoji, pasirinkus birzos kaina irgi nezinos, tad skaiciuos pagal tam tikras formules kuriu paprastam mirtingajam nesuprasti.. Butum netingejes pora psl atgal paskaityt, butum rades:

Aš dabar turiu Ignitis standartinį planą. Jei pasirenku dviejų zonų, jie mato, kiek elektros suvartoju nuo 24 iki 8 val. vasaros metu ir kiek elektros suvartoju nuo 23 iki 7 val. žiemos metu. Tik tam reikia pakeisti mano esamą skaitliuką į naują.

Tai kur problema matyti, kiek elektros suvartoji kas valandą? Ar jų serveriai, skaitliukai ir buhalterinė apskaita nepaveža šitų duomenų? Kiek suprantu čia daugiau buvo kalba, kas sudaro galutinę kainą, nes pati kainodara nėra aiški.
Atsakyti
QUOTE(cibulis @ 2020 11 25, 22:50)
Tai kur problema matyti, kiek elektros suvartoji kas valandą? Ar jų serveriai, skaitliukai ir buhalterinė apskaita nepaveža šitų duomenų? Kiek suprantu čia daugiau buvo kalba, kas sudaro galutinę kainą, nes pati kainodara nėra aiški.

Kad matyti valandini suvartojima reikalingas ismanus skaitiklis. O tiekejas tau jo tikrai nestatys, kadangi jis kainuoja nemazus pinigus ir yra visai kito kalibro prietaisas nei vienos ar dvieju zonu paprasti skaitikliai.
Atsakyti
QUOTE(balamūtas @ 2020 11 25, 23:00)
Kad matyti valandini suvartojima reikalingas ismanus skaitiklis. O tiekejas tau jo tikrai nestatys, kadangi jis kainuoja nemazus pinigus ir yra visai kito kalibro prietaisas nei vienos ar dvieju zonu paprasti skaitikliai.

Taigi kalba, kad prie tokių pereisime su laiku. Visi tokie skaitliukai bus. Tada beliks administravimo klausimas - teisingų sąskaitų ir serverių galingumų. Čia nematau problemos.

O jeigu tiesa tai, ką rašai, tai dabar biržos planas - šakėms ant vandens. Nes jie realią kainą išskaičiuos, o ne sudaugins pridėję visas dedamąsias su suvartota elektrą. Yra tikimybė, kad apvalins į didesnę pusę. Kažkas jau rašė, kad taip ir buvo realybėje - daug didesnės kainos, nei turėjo būti. Vadinasi, Fix'as yra vis dar gerai.
Atsakyti
QUOTE(cibulis @ 2020 11 25, 23:07)
Taigi kalba, kad prie tokių pereisime su laiku.

Zinoma, kad pereisim. Po kokiu 20 metu smile.gif
Atsakyti