Įkraunama...
Įkraunama...

A, A+, A++, Pasyvus namas - 41

Būtent ,o dar ir žiemą kai labiausiai reikia energijos jo nifiga neprigamina ,kad susidėti į batarkes ar naudoti tiesigiai .

Jeigu patvirtintu gaminanciams vartotojams dvieju zonu tarifa ir eitu i batareikas uzkrauti pigesne naktine elektra, bei ja naudoti diena - tada butu bent dar vienas panaudojimo budas. Bet visos batareikos prabanga dar, nebent lipdant kazka is naudotu Tesla batareiku.

Atsakyti
QUOTE(cibulis @ 2021 03 17, 12:47)
Kokio ploto kolektorių reikia 0,25 kW galiai?


Mano viena saulės baterijos panelė, kurių aš imu daugiau nei vieną - 0.375kW, taip kad tau reikėtų truputį daugiau, nei pusė, vienos standartinės panelės smile.gif.
Papildyta:
QUOTE(cibulis @ 2021 03 17, 13:00)
Sakiau, kad geresni apie 1000 eurų 1 kW. O su APVA gausi maks. 200 eurų nuolaidą. O į 1000 su trupučiu priskaičiuoti montavimo darbai? Kokią galią tu imsi?


Geresnė smile.gif, Cibuli, mano inverteris ~3X brangesnis, nei normalus. Jei imčiau normalų, aš be APVA paramos ne į 1000€/kW bet vos ne į 800€/kW sutilpčiau. Ir čia plokščiam stogui. Stogui su nuolydžiu drąsiai 750€/kW be įsitempimo, ir apva parama 323€/kW taip kad su parama ir 500€/kW nesiekia.

Dėl darbų, nu kaip čia pasakius, parašo padėjimas ant sutarties, čia galima įvardinti, kad ir aš kažką dariau?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mintas: 17 kovo 2021 - 15:42

OK, pasidarai 10 kW už 5000 eurų? Tai pagaminsi 10 000 kWh elektros, suvartosi 5000-6000 kWh, o kitus atiduosi ESO už pasaugojimą ir galutiniam variante tikiesi, kad išeis nulinė sąskaitą?

Kokio ploto kolektoriai reikalingi 10 kWh galiai? Kiek ant stogo su jais prišiukšlinsi? Man tai jie stati nepuošia namo, ant stogų su nuolydžiu kartais nieko, bet ne visais atvejais.

jeigu i pietus pastatai, turesi per metus tuos 10 000 kWh. Jeigu pasirenki plana jog atsiskaitai su savo pagaminta, tada saskaita lygi 0. Bet kaip sakiau siai dienai tai yra +41%, daug kalbu jog si dydi butu logiska daryti 20% - pats ministras apie tai kalbejo. Klausimas kiek is tu kalbu viskas bus igyvendinta.

10 kWh = ~ 53 kv.m stogo, kokie visiskai juodi stiklas-stiklas manau nelabai sudarkytu bendra vaizda. Yra ir brangesniu sprendimu jeigu reikia estetikos ir grozio, tik cia jau projektuojant nama reiketu mastyti. Pvz. Latviu sprendimas https://roofit.solar/

Atsakyti
QUOTE(silainiai @ 2021 03 17, 13:39)
tai preliminariai primečiau, jog 5kW elektrinė su premium klasės Winaico moduliais ir Fronius GEN24 PLIUS 6kW inverteriu galėtų kainuoti 6000-6300 eurų.


Tokiu atveju reikėtų imti Fronius Symo Hybrid 5.0-3-S inverterį. Kaina būtų ženkliai patrauklesnė, o parametrai labai panašūs.
Papildyta:
QUOTE(cibulis @ 2021 03 17, 13:45)
O kam 5 kW elektrinei 6 kW inverteris?


Kodėl parinko parašė, tuo tikslu būtų geriau komplektuoti su Fronius Symo Hybrid 5.0-3-S, bet aš vadovaujuosi kitu principu. Pav kai įrenginėji LED apšvietimą, kokio galingumo maitinimo šaltinį rekomenduojhama naudoti? Gerokai galingesnį, kad apkrova neviršytų mažiausiai 80%, o idealiu atveju - 50%.

Ir taip visur, kur kalbama apie maitinimo šaltinius. Nori kad tarnautų ilgiau, imk su galios rezervu.

Iš kitos pusės, dokumentacijoje nurodyta, kad Fronius leidžiama trumpalaikė apkrova gali būti 1,5X didesnė, nei deklaruota, akivaizdu, kad inverteris jau „su gamykliškai įdiegtu“ galios rezervu.
Papildyta:
QUOTE(silainiai @ 2021 03 17, 13:39)
primečiau, jog 5kW elektrinė su premium klasės Winaico moduliais ir Fronius GEN24 PLIUS 6kW inverteriu galėtų kainuoti 6000-6300 eurų.


Žvilgtelėjau į kainą, ir išsižiojau, gerokai pigesnė nei mano, tik vėliau atkreipiau dėmesį į 5kW galią smile.gif. Jo, man juntamai brangiau gausis bet ir galia didesnė.
Papildyta:
QUOTE(cibulis @ 2021 03 17, 13:16)
Apytiksliai gali pasakyti, jei nesakysi, tai visi galvosim, kad 1 kW kaina - 1000 eurų.


Nusiūsk užklausą pirmai pasitaikiusiai firmai, ir gausi tikslesnius skaičius, pritaikytus konkrečiai savo stogui. Kaip rašiau, su APVA parama, realu ir į 500€/kW įtilpti.
Papildyta:
QUOTE(silainiai @ 2021 03 17, 14:24)
Nelabai kas  geriau gaunasi: grubiai 10kW elektrinė tau kainuos apie 9000 su kompensacija.


9000€ be kompensacijos. Ne esmė, ne apie tai.

Jei per 10m laikotarpį įsigysi elektromobilį, tavo elektros suvartojimas padidės kartais, tada 10kW elektrinė bus gerokai per maža. Kad sėsi už elektromobilio vairo, ar kad bent vienas toks atsiras tamstos kieme, per elektrinės tarnavimo laikotarpį labai didelė. Saulės elektrinę dabar įrengsi su APVA parama. Antrą kartą tam pačiam objektui paramos negausi.

Taip, kad įrengti elektrinę su rezervu, šiai dienai yra labai logiškas sprendimas, plius, kai tą perteklinę galią nereikės palaidoti, o jos pagalba galėsi apmokėti energijos pasaugojimą.

Taip, ESO pasipelnys, bet ir pats nebūsi nuskriaustas.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mintas: 17 kovo 2021 - 16:28
QUOTE(mintas @ 2021 03 17, 16:39)

9000€ be kompensacijos. Ne esmė, ne apie tai.

Jei per 10m laikotarpį įsigysi elektromobilį, tavo elektros suvartojimas padidės kartais, tada 10kW elektrinė bus gerokai per maža. Kad sėsi už elektromobilio vairo, ar kad bent vienas toks atsiras tamstos kieme, per elektrinės tarnavimo laikotarpį labai didelė. Saulės elektrinę dabar įrengsi su APVA parama. Antrą kartą tam pačiam objektui paramos negausi.

Taip, kad įrengti elektrinę su rezervu, šiai dienai yra labai logiškas sprendimas, plius, kai tą perteklinę galią nereikės palaidoti, o jos pagalba galėsi apmokėti energijos pasaugojimą.

Taip, ESO pasipelnys, bet ir pats nebūsi nuskriaustas.


Tikrai galima gauti paramą ir antrą kartą, jei pirmuoju nepasiekei 10kW ribos. Tik jei papildysi elektrinę moduliais be inverterio, kažkiek mažesnę sumą duos.
Atsakyti
QUOTE(silainiai @ 2021 03 17, 16:44)
Tikrai galima gauti paramą ir antrą kartą, jei pirmuoju nepasiekei 10kW ribos. Tik jei papildysi elektrinę moduliais be inverterio, kažkiek mažesnę sumą duos.


100% nesiginčysiu, dabar juodu ant balto prieš akis nematau, kad galėčiau, tik iš atminties kažkokį panašų teiginį lygtais esu kažkur skaitęs, kad smegeninėje nusėdo. Iš kitos pusės, čia sąlygos kas dieną keičiasi. Pradžiai reikėjo 100% baigtumo, paskui dar ir 5 metų po pilno pridavimo, o šiai akimirkai net ir 100% baigtumo nereikia.

Jei tai ką sakai tikra tiesa, tai visai geras dalykas.
Atsakyti
QUOTE(mintas @ 2021 03 17, 17:48)
100% nesiginčysiu, dabar juodu ant balto prieš akis nematau, kad galėčiau, tik iš atminties kažkokį panašų teiginį lygtais esu kažkur skaitęs, kad smegeninėje nusėdo. Iš kitos pusės, čia sąlygos kas dieną keičiasi. Pradžiai reikėjo 100% baigtumo, paskui dar ir 5 metų po pilno pridavimo, o šiai akimirkai net ir 100% baigtumo nereikia.

Jei tai ką sakai tikra tiesa, tai visai geras dalykas.


Negaliu 100% garantuoti už šitą įrašą, bet tai greičiausiai užkliuvęs guglo paieškoje:
Pagrindiniai faktai:
Paramos dydis yra 323 Eurai už įrengtąjį kilovatą perkantiems iš karto, 381 Eur/kW perkantiems išsimokėtinai ir 241 Eur/kW tiems, kurie nori išplėsti turimą elektrinę pildomą tik naujais moduliais.
Atsakyti
QUOTE(vaikis_ @ 2021 03 17, 15:36)
<p></p><blockquote  class="ipsBlockquote" data-author="cibulis" data-cid="72801161" data-time="1615987232"><div><p>OK, pasidarai 10 kW už 5000 eurų? Tai pagaminsi 10 000 kWh elektros, suvartosi 5000-6000 kWh, o kitus atiduosi ESO už pasaugojimą ir galutiniam variante tikiesi, kad išeis nulinė sąskaitą?

Kokio ploto kolektoriai reikalingi 10 kWh galiai? Kiek ant stogo su jais prišiukšlinsi? Man tai jie stati nepuošia namo, ant stogų su nuolydžiu kartais nieko, bet ne visais atvejais.</p></div></blockquote><p>jeigu i pietus pastatai, turesi per metus tuos <span style="background-color:rgb(247,247,247);">10 000 kWh. Jeigu pasirenki plana jog atsiskaitai su savo pagaminta, tada saskaita lygi 0. Bet kaip sakiau siai dienai tai yra +41%, daug kalbu jog si dydi butu logiska daryti 20% - pats ministras apie tai kalbejo. Klausimas kiek is tu kalbu viskas bus igyvendinta.</span></p><p><span style="background-color:rgb(247,247,247);">10 kWh = ~ 53 kv.m stogo, kokie visiskai juodi stiklas-stiklas manau nelabai sudarkytu bendra vaizda. Yra ir brangesniu sprendimu jeigu reikia estetikos ir grozio, tik cia jau projektuojant nama reiketu mastyti. Pvz. Latviu sprendimas </span><a data-ipb='nomediaparse' href='https://roofit.solar/'>https://roofit.solar/</a></p>

Jei +41 proc. pagamini per metus daugiau nei suvartojai, pasaugojimas nemokamas? Ar taip suprantu?
Papildyta:
QUOTE(mintas @ 2021 03 17, 15:34)
Geresnė smile.gif, Cibuli, mano inverteris ~3X brangesnis, nei normalus. Jei imčiau normalų, aš be APVA paramos ne į 1000€/kW bet vos ne į 800€/kW sutilpčiau. Ir čia plokščiam stogui. Stogui su nuolydžiu drąsiai 750€/kW be įsitempimo, ir apva parama 323€/kW taip kad su parama ir 500€/kW  nesiekia.

500 eurų 1 kW? Kaina su inverteriu? Man, jei reikia 5 kW, kainuos tik 2500 eurų? Kažką čia skiedi. Tau ir man Šilainiai parašė, kiek kainuoja normalesnė su APVA 5 kW kaina priklausomai nuo inverterio 4000-4700 eurų (čia). Nėra stebuklų vis dar brangu ir dar tas pasaugojimas arba gaminti +41 proc. daugiau nei suvartoji reikia. Ir elektromobilis ne rodiklis. Tikrai ne pagal jį reikia montuoti saulės elektrinę. Bet jei yra noras žaisti, tai prašom. Aš už tuos 10 000 eurų, jei daryti normalią 10 kW su +41 proc., nemokamai elektrą pleškinsiu 10-20 metų.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo cibulis: 17 kovo 2021 - 20:26
QUOTE(cibulis @ 2021 03 17, 20:25)
Jei +41 proc. pagamini per metus daugiau nei suvartojai, pasaugojimas nemokamas? Ar taip suprantu?


Taip, jei pagaminsi 41 proc daugiau elektros energijos, nei pats suvartoji, tavo suvartota elektra tau nieko nekainuos.
QUOTE(cibulis @ 2021 03 17, 20:25)
500 eurų 1 kW? Kaina su inverteriu? Man, jei reikia 5 kW, kainuos tik 2500 eurų? Kažką čia skiedi. Tau ir man Šilainiai parašė, kiek kainuoja normalesnė su APVA 5 kW kaina priklausomai nuo inverterio 4000-4700 eurų (čia). Nėra stebuklų vis dar brangu ir dar tas pasaugojimas arba gaminti +41 proc. daugiau nei suvartoji reikia. Ir elektromobilis ne rodiklis. Tikrai ne pagal jį reikia montuoti saulės elektrinę. Bet jei yra noras žaisti, tai prašom. Aš už tuos 10 000 eurų, jei daryti normalią 10 kW su +41 proc., nemokamai elektrą pleškinsiu 10-20 metų.

Irgi visai įmanoma. Tik kaina už kW mažėja, kai kW saulės elektrinėje didėja. Kaip pvz, mano siūsta nuoroda apie 0,7kW elektrinę, ten 1kW be montavimo ir pridavimo gautųsi apie 700.
Aš turiu paskutinę sąmatą, kur 7,5kW elektrinė man kainuos 5000, Apva kompensuos 2422 eurų, tai mano dalis bus tik 2578 euro. T.y. 344 euro/1kW. Ne premium klasė, tiesiog vidutiniokai. mirksiukas.gif Bet moduliai bus iš pirmo trejetuko Tier1 sąraše.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo silainiai: 17 kovo 2021 - 21:10
Save apgaut - skamba gražiai. Bet kitaip tariant - 41 proc susimoki sandėliui, arba sargui. smile.gif

QUOTE(silainiai @ 2021 03 17, 20:40)
Taip, jei pagaminsi 41 proc daugiau elektros energijos, nei pats suvartoji, tavo suvartota elektra tau nieko nekainuos.


Atsakyti
QUOTE(arkava @ 2021 03 17, 20:51)
Save apgaut - skamba gražiai. Bet kitaip tariant - 41 proc susimoki sandėliui, arba sargui. smile.gif


Jau apie tai diskutuota, tas "nieko nekainuos" pirmiausiai tau kainuos per papildomą , tau nereikalingą įrangą, kurią tu pats nupirksi realiai dėl ESO.
Dar būtų galima pasiguosti, kad Cibulio atveju, jam reikia tik 5kW, tai jis sau galėtų leisti didesnį elektros ūkį, kurio dalį dar apmokės ES, bet tam, kuris pilnai suvartos savo 10kW elektrinės pagamintas kWh, tai toks planas yra neimanomas.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo silainiai: 17 kovo 2021 - 21:00
QUOTE(silainiai @ 2021 03 17, 20:40)
Taip, jei pagaminsi 41 proc daugiau elektros energijos, nei pats suvartoji, tavo suvartota elektra tau nieko nekainuos.

Pažiūrėjau paskutinių 12 mėnesių nuo šio kovo duomenis. Tai per 12 mėnesių sudeginau apie 2500 kWh, o jei labai tiksliai - tai 2627 kWh (nežinau ar vieno mėnesio papildomai neįskaičiavau, nes kreiva ta Ignitis istorija).

Per pastaruosius 12 mėnesių nebuvo tikras name gyvenimo rimtas. Jį galima bus skaičiuoti nuo 2020 metų spalio, kai prasidėjo šildymas, name visą sezoną laikiau 22-23 ir net 24 laipsnius, naudojau karštą vandenį su recirkuliaciją ir t.t. O paskutinius keletą mėnesių per karantiną beveik iš namų neišeinu. Bet kuriuo atveju nemanau, kad metinės elektros sąnaudos bus didesnės nei 3000 kWh, OK, metu su atsarga - 3500 kWh.

Tai man pakaktų apie 5-6 kW električkos. Jos kaina tos normalesnės apie 4000 (5 kW) ir 5000 eurų (6 kW). Su mano 0,141 planu 3500 kWh per metus virsta 494 eurais. Vadinasi, atsipirkimas apie 10 metų. O tada jau skaičiuok nusidėvėjimą, generuos elektros kokius tik 80 proc. ir t.t. Realus atsipirkimas tikriausiai kokie 12 metų, jei ne daugiau.

Ar verta žaisti dėl 500 eurų metinių elektros sąnaudų, kad jos būtų lygios nuliui? Aš manau, kad neverta.

Beje, ar kas nors turite metines namo išlaikymo išlaidas: šildymas, karštas vanduo, vėsinimas, nuotekų išsiurbiumas, rekuperatoriaus filtrų keitimai, šaltas vanduo ir t.t. Absoliučiai visus skaičius. Galbūt tie kiti dalykai daugiau suvalgo nei vien namo elektra? Aš tokius skaičius renku ir po metų būtinai paskelbsiu. Kiekvienas savo sliekų tegul ieško. Aš jų kol kas ieškosiu be saulės elektrinės.
Atsakyti