Įkraunama...
Įkraunama...

A, A+, A++, Pasyvus namas - 41

QUOTE(korida @ 2021 03 22, 10:57)
Žiema žiemai nelygu . Buvusių 3 metų suvartojimas metinis buvo iki 5MWh . Pagal tai ir rinkausi elektrinės galią. Kiek pagamino, jau rašiau kelis kart . Instaliuota irgi pirmi metai, irgi buvau rašęs .Pirkt  nieko dar nepirkau ,bet 70kWh skirtumas susidarė vasrio 28d. ESO naudai smile.gif, tai kaip suprantu reiks jiems už tai susimokėt .Nežinau gal atims ką prigamins kovo pavasarinė šviesa.


Lyg ir skaičiau, kad 'apnulinimas' vykdomas balandžio 1 d., tai kovas dar turėtų į praėjusio periodo balansą įeiti?
Atsakyti

Lyg ir skaičiau, kad 'apnulinimas' vykdomas balandžio 1 d., tai kovas dar turėtų į praėjusio periodo balansą įeiti?

Naikina tuos nunulinimus, tik nezinau ar galios praeitu metu sukauptai.

Atsakyti
QUOTE(korida @ 2021 03 22, 10:57)
Žiema žiemai nelygu . Buvusių 3 metų suvartojimas metinis buvo iki 5MWh . Pagal tai ir rinkausi elektrinės galią. Kiek pagamino, jau rašiau kelis kart . Instaliuota irgi pirmi metai, irgi buvau rašęs .Pirkt  nieko dar nepirkau ,bet 70kWh skirtumas susidarė vasrio 28d. ESO naudai smile.gif, tai kaip suprantu reiks jiems už tai susimokėt .Nežinau gal atims ką prigamins kovo pavasarinė šviesa.

Primink, kiek per metus suvartoji? 5 kW visiškai padengia poreikius ar ne? Nes su pasaugojimu ir 70 kWh pirkimu, per metus vis tiek apie 230 eurų sumoki.
Atsakyti
QUOTE(Verteris @ 2021 03 22, 13:02)
Lyg ir skaičiau, kad 'apnulinimas' vykdomas balandžio 1 d., tai kovas dar turėtų į praėjusio periodo balansą įeiti?

Manau jie žiūri momentinį balansą ,nes ataskaitą duoda kas valandą sunaudojimos energijos ir pasisaugotos. Kai ateis sąskaita tiksliai bus aišku .
Papildyta:
QUOTE(cibulis @ 2021 03 22, 15:36)
Primink, kiek per metus suvartoji? 5 kW visiškai padengia poreikius ar ne? Nes su pasaugojimu ir 70 kWh pirkimu, per metus vis tiek apie 230 eurų sumoki.

Cibuli, aš stebiuosi ir šypteliu per ūsą , nesuprantu... , bet pakartosiu suvartoju per sezoną apie 5000kWh . Taip ,kad panašiai užtenka energijos porekio . Ši žiema buvo šaltesnė nei pastarosios buvusios 4 -6 metus .Dar ir laikotarpis kai visi namie vartojo daugiau energijos . Na ir gana laisvai liejosi energija ir šiluma ,patinka šviesa, netaupiau visai .
Atsakyti
QUOTE(korida @ 2021 03 22, 17:17)
Cibuli, aš stebiuosi ir šypteliu per ūsą , nesuprantu... , bet pakartosiu suvartoju per sezoną apie 5000kWh . Taip ,kad panašiai užtenka energijos porekio . Ši žiema buvo šaltesnė nei pastarosios buvusios 4 -6 metus  .Dar ir laikotarpis kai visi namie vartojo daugiau energijos . Na ir gana laisvai liejosi energija ir šiluma ,patinka šviesa, netaupiau visai  .

Matai, nesi klasikas ir kiekvieno tavo pirstelėjimo nestebiu. O ir šiaip kartais labai sudėtingai rašai. Dabar supratau, kad sudegini apie 5000 kWh ir pagamina apie 5000 kWh. Tik nauda šiek tiek abejotina.

Jeigu imam mano turimą vienos zonos planą, tai 1 kWh kaina - 0,141 euro. Taigi tau elektros būtų suvartota 5000x0,141 už 700 eurų (o pagal faktą turi 2 zonas, tai gal dar ir mažesnė suma). Dabar už pasaugojimą ir 70 kWh pirkimą iš tinko sumokėjai apie 230 eurų. Taigi 30 proc. elektros vis tiek perki. Vadinasi, visos nepadengia. Todėl reikėjo imti 7-8 kW električką ir turėti nulinį metinį balansą.

Žodžiu, ką noriu pasakyti. Net jei ir turi električką, tai ji padengs tik apie 70 proc. elektros sąnaudų (jei imi kW=KWh) arba reikia gaminti iki 30 proc. daugiau ir atiduoti nemokamai ESO.

O jei dar paprasčiau: tu 1 kWh 0,141 euro ESO kainą susimažinai iki 0,046 euro. Taigi tau elektra kainuoja ne 14 centų už 1 kWh, o 5 centus.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo cibulis: 23 kovo 2021 - 09:39
QUOTE(cibulis @ 2021 03 23, 09:31)
Jeigu imam mano turimą vienos zonos planą, tai 1 kWh kaina - 0,141 euro. Taigi tau elektros būtų suvartota 5000x0,141 už 700 eurų (o pagal faktą turi 2 zonas, tai gal dar ir mažesnė suma). Dabar už pasaugojimą ir 70 kWh pirkimą iš tinko sumokėjai apie 230 eurų. Taigi 30 proc. elektros vis tiek perki. Vadinasi, visos nepadengia. Todėl reikėjo imti 7-8 kW električką ir turėti nulinį metinį balansą.

Žodžiu, ką noriu pasakyti. Net jei ir turi električką, tai ji padengs tik apie 70 proc. elektros sąnaudų (jei imi kW=KWh) arba reikia gaminti iki 30 proc. daugiau ir atiduoti nemokamai ESO.

O jei dar paprasčiau: tu 1 kWh 0,141 euro ESO kainą susimažinai iki 0,046 euro. Taigi tau elektra kainuoja ne 14 centų už 1 kWh, o 5 centus.


O kuom yra blogai susimažinti elektros kainą 70 proc.? Aš pats iš principo nenorėčiau plano su 41 proc atidavimu už dyką ESO, nes jie dieninę elektrą parduoda l.brangiai, tai reiškia, kad tu juos dotuoji. Aišku, ir tas atidavimas pasaugoti yra apgaulė: Tu duodi brangią dieninę elektrą, o pasiėmi žiemą pigesnę naktinę. Bet bent akumuliatorių visai žiemai nereikia turėti, tai tada dar kaip ir tinka.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo silainiai: 23 kovo 2021 - 09:50

O kuom yra blogai susimažinti elektros kainą 70 proc.? Aš pats iš principo nenorėčiau plano su 41 proc atidavimu už dyką ESO, nes jie dieninę elektrą parduoda l.brangiai, tai reiškia, kad tu juos dotuoji. Aišku, ir tas atidavimas pasaugoti yra apgaulė: Tu duodi brangią dieninę elektrą, o pasiėmi žiemą pigesnę naktinę. Bet bent akumuliatorių visai žiemai nereikia turėti, tai tada dar kaip ir tinka.

gaminantiems turi atsirasti keliu zonu galimybe, aisku klausimas kokiais tarifais "supirkines" tada.

Atsakyti
QUOTE(vaikis_ @ 2021 03 23, 11:03)
gaminantiems turi atsirasti keliu zonu galimybe, aisku klausimas kokiais tarifais "supirkines" tada.

Lyg nuo balandžio 1 d .
Atsakyti
QUOTE(silainiai @ 2021 03 23, 09:46)
O kuom yra blogai susimažinti elektros kainą 70 proc.?

Nėra blogai. Aš taip ir nesakiau. Tik bandžiau susigauti kaip išeina realybėje. Dabar dar kainų norėčiau sužinoti 5 kW elektrinės. O štai su kainomis sudėtingiau: vieni sako 300 eurų už 1 kW po APVA, kiti 700 eurų ir pan. Tai kiek kainuotų nebloga ir aukštyn tikrai gera 5 kW elektrinė?
Atsakyti
QUOTE(cibulis @ 2021 03 23, 10:31)
Matai, nesi klasikas ir kiekvieno tavo pirstelėjimo nestebiu.

Čia ne literatų būrelis tongue.gif
Nestebėk o perskaityk bent vieną kartą tris kartus neklausinėjęs, nes durniaus apsimetimas kvailai atrodo 4u.gif mirksiukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo korida: 23 kovo 2021 - 10:35
QUOTE(korida @ 2021 03 23, 10:32)
Čia ne literatų būrelis tongue.gif
Nestebėk o perskaityk bent vieną kartą tris kartus neklausinėjęs, nes durniaus apsimetimas kvailai atrodo 4u.gif  mirksiukas.gif

Aš ne kaltas, jei nemoki normaliai rašyti ir dėstyti minčių. Pats pasimokyk ir neatrodysi durnai nesuprastas.
Atsakyti
QUOTE(cibulis @ 2021 03 23, 09:31)
Matai, nesi klasikas ir kiekvieno tavo pirstelėjimo nestebiu. O ir šiaip kartais labai sudėtingai rašai. Dabar supratau, kad sudegini apie 5000 kWh ir pagamina apie 5000 kWh. Tik nauda šiek tiek abejotina.

Jeigu imam mano turimą vienos zonos planą, tai 1 kWh kaina - 0,141 euro. Taigi tau elektros būtų suvartota 5000x0,141 už 700 eurų (o pagal faktą turi 2 zonas, tai gal dar ir mažesnė suma). Dabar už pasaugojimą ir 70 kWh pirkimą iš tinko sumokėjai apie 230 eurų. Taigi 30 proc. elektros vis tiek perki. Vadinasi, visos nepadengia. Todėl reikėjo imti 7-8 kW električką ir turėti nulinį metinį balansą.

Žodžiu, ką noriu pasakyti. Net jei ir turi električką, tai ji padengs tik apie 70 proc. elektros sąnaudų (jei imi kW=KWh) arba reikia gaminti iki 30 proc. daugiau ir atiduoti nemokamai ESO.

O jei dar paprasčiau: tu 1 kWh 0,141 euro ESO kainą susimažinai iki 0,046 euro. Taigi tau elektra kainuoja ne 14 centų už 1 kWh, o 5 centus.


Cibuli, vietoj to, kad atvirai sau prisipažintumėt 'buvau neišmintingas ir statybų metu nepasidariau kanalo kabeliams ant stogo, todėl dabar su elektrine vargti nenoriu' bandote sau viešai įrodyti, kad ji 'neapsimoka'. Nežinau, kiek dar žmonės turi jums dėti skaičių (o su skaičiais tai sunku, pripažinkit), kad suprastumėt - elektrinė po APVA paramos atsiperka per 5-10 metų. 5 metai - čia low-end gamintojas su maks. 10 metų garantija ir žadamu ~80% likutiniu modulių galingumu po 20 metų, 10 metų - otkutiūrinis hitech'as su 20-25 garantija ir žadamu likutiniu 87% modulių galingumu po 30 metų. Visa kita jau variacijos tarp ekstremumų. Jei namo orientacijos/stogo kampo konfigūracija ne optimali, reikia pridėti 1-2 metus atsiperkamumo.
Atsakyti