Įkraunama...
Įkraunama...

Geoterminis šildymas - 14 tema

QUOTE(cibulis @ 2019 02 02, 18:15)
bet ne pinigai čia esmė.


Matai, man pinigai yra pirmoje vietoje tiek vertinant šilumos siurblį tiek rekuperatorių, o ir butų dviejų už mano namo kainą nenusipirksi. Aš kaip tik, dvigubai didesnę namo kvadratūrą turiu, už vieno dvigubai mažesnės kvadratūros buto kainą, taip kad ir vėl, netinkamas pavyzdys.

Beje, nesakau, kad aš neklystu. Padariau tą pačią klaidą kaip ir tu, įsigijau geoterminį. Šiai dienai statyčiau namą, turėčiau elektrinį kabelį betone, kaip pas Dūkišką pirkią. Ir tikrai klysi, jei teigsi, kad geotermos komfortas aukštesnis, nei elektrinio kabelio grindyse.

Geoterminis su viskuo ir su vandeniniu grindiniu šildymu man kainavo apie 7000€, elektrinis grindinis su elektriniu boileriu drąsiai į 1000€ sutilptų, ir dar atliktų. Man per sazoną geoterminis, lyginant su namo šildymu elektriniu kabeliu leidžia sutaupyti apie 300€ (nemanau, kad mano kino COP aukštesnis už 4), taigi, mano padaryta investicija į geoterminį, lyginant su elektrinio kabelio alternatyva atsipirktų per 6000/300= 20 metų. Jei tiek laiko kinas išdirbs nesugedęs, tai jis suspės išsilyginti.

Nors tiesa, 300€ tai buvo prie 20°C palaikomo patalpų viduje, dabar savęs neriboju ir palaikau 23°-24°C, be to geoterma ruošia ir vandenį, kas geotermos atsiperkamumą mano atveju šiek tiek pagreitins, bet bet kokiu atveju, geoterma labai brangus pirkinys, kuris skaičiuojančiam pinigus turėtų būti nepatrauklus.
Atsakyti
QUOTE(mintas @ 2019 02 02, 19:29)
Nemanau, kad mano kino COP aukštesnis už 4

O man tokie skaičiai įdomūs. Kuo daugiau skirtingų įrenginių, tuo geriau. O tada galima kažką ir skaičiuoti.
Atsakyti

O man tokie skaičiai įdomūs. Kuo daugiau skirtingų įrenginių, tuo geriau. O tada galima kažką ir skaičiuoti.

Kaip beskaiciuosi, bet siltame name as visgi uz oras-vanduo. Analogisku keliu eina Lenkai ir Vokieciai. 

Atsakyti
QUOTE(vaikis_ @ 2019 02 02, 18:25)
<p></p><blockquote  class="ipsBlockquote" data-author="mintas" data-cid="72342189" data-time="1549124144"><div><p>O dėl šio punkto tai aš priekaištaučiau orinuko įrengėjui, dėl tinkamo drenažo po lauko bloku, neįrengimo.</p></div></blockquote><p>Pritariu, neteko dar ledo man kapoti smile.gif </p>



o tai kaip pasidares pas save po siurbliu, nes masciau apie skaldele po siurbliu bet jei Vytui negelbeje tai kaip padaryti ?
Atsakyti
QUOTE(Rimvis @ 2019 02 02, 18:42)
o tai kaip pasidares pas save po siurbliu, nes masciau apie skaldele po siurbliu bet jei Vytui negelbeje tai kaip padaryti ?


Aš ir išgirdęs apie skaldelę iš kart pamasčiau, kad neturėtų veikti. Aš iškart lietaus kanalizacijos vamzdį daryčiau, kad vanduo iškart lašėtų tiesiai į jį, gal net ir grotelių nedėčiau, nes grotelėms atvėsus, ant jų nulašėjęs vanduo iškart ledu apaugs.
Atsakyti
QUOTE(vaikis_ @ 2019 02 02, 19:38)
<p></p><blockquote  class="ipsBlockquote" data-author="cibulis" data-cid="72342212" data-time="1549125319"><div><p>O man tokie skaičiai įdomūs. Kuo daugiau skirtingų įrenginių, tuo geriau. O tada galima kažką ir skaičiuoti.</p></div></blockquote><p>Kaip beskaiciuosi, bet siltame name as visgi uz oras-vanduo. Analogisku keliu eina Lenkai ir Vokieciai. </p>

Kokia programa rašai? Matai ką man rodo. Aš visada trinu, bet jau atsibodo. Čia ne tik tavo. Tikriausiai nauja forumo versija. Kiek daug nesuderinimų.

O tu įverrink viską: šildymą, karštą vandenį ir vėsinimą. Vienareikšmiškai geoterminis laimi. Mokėti daug už plyteles, stogą ar pan. negaila, o šildymas-vėdinimas tik nusmaugtas.

Jei statyčiau naują namą, tai būtų efektyviausias geoterminis (šiuo atveju Alpha) ir efektyviausias rekupas (šiuo atveju Zehnderis). Tiesiog numatai tai sistemai 15 000 eurų ir tiek. Arba imi pigų kiną, bet tada visur reikia taupyti: sienoms, apšiltinimui, stogui, apdailai.
Atsakyti

o tai kaip pasidares pas save po siurbliu, nes masciau apie skaldele po siurbliu bet jei Vytui negelbeje tai kaip padaryti ?

Skaldele ir drenaziniai vamzdziai, bet itariu priklauso ir nuo ŠS dugno, t. y. ant kiek skyletas jis. 

Atsakyti
QUOTE(cibulis @ 2019 02 02, 18:55)
Kokia programa rašai? Matai ką man rodo. Aš visada trinu, bet jau atsibodo. Čia ne tik tavo. Tikriausiai nauja forumo versija. Kiek daug nesuderinimų.

O tu įverrink viską: šildymą, karštą vandenį ir vėsinimą. Vienareikšmiškai geoterminis laimi. Mokėti daug už plyteles, stogą ar pan. negaila, o šildymas-vėdinimas tik nusmaugtas.

Jei statyčiau naują namą, tai būtų efektyviausias geoterminis (šiuo atveju Alpha) ir efektyviausias rekupas (šiuo atveju Zehnderis). Tiesiog numatai tai sistemai 15 000 eurų ir tiek. Arba imi pigų kiną, bet tada visur reikia taupyti: sienoms, apšiltinimui, stogui, apdailai.


is telefono, panasu Supermama forumas pjauna gryba.
Dar pasikartosiu, siuolaikine technika gyvuoja 10-12 metu, veliau kaip pasiseks. Atsiszvelgiant i tai tavo geoterma niekados nebus pigiau uz "brendini" oras-vanduo viska susumavus. Ta Lenkai ir Vokieciais senai suprato ir pas juos pardavimuose oras-vanduo lenkia geoterma n kartu ! Is estetines puses, taip geoterma svariau viskas, jokiu isoriniu bloku ir papildomo triuksmo.
Atsakyti
QUOTE(vaikis_ @ 2019 02 02, 19:01)
<p></p><blockquote  class="ipsBlockquote" data-author="Rimvis" data-cid="72342222" data-time="1549125759"><div><p>o tai kaip pasidares pas save po siurbliu, nes masciau apie skaldele po siurbliu bet jei Vytui negelbeje tai kaip padaryti ?</p></div></blockquote><p>Skaldele ir drenaziniai vamzdziai, bet itariu priklauso ir nuo ŠS dugno, t. y. ant kiek skyletas jis. </p>

pas mane apie 60 cm plocio juosta skaldele uzpilta, gylyn eina beveik 1m skaldele geotekstileje, sitas maisas skaldos lieciasi su drenaziniu vamzdziu. Problema ta, kad karstas vanduo greicia uzsala nei saltas smile.gif uzsideda ledo pluta ir ate drenazui. tada dar sniegas ir turi kalna smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Vytas_ @ 2019 02 02, 19:41)
pas mane apie 60 cm plocio juosta skaldele uzpilta, gylyn eina beveik 1m skaldele geotekstileje, sitas maisas skaldos lieciasi su drenaziniu vamzdziu. Problema ta, kad karstas vanduo greicia uzsala nei saltas smile.gif uzsideda ledo pluta ir ate drenazui. tada dar sniegas ir turi kalna smile.gif

na jeigu bus dar salciu galesiu nufotografuoti kas pas mane smile.gif Bet nekisau ranku prie pacio isorinio bloko nuo pat pradzios.
Atsakyti
Nu užmušk- keista logika.
Labiau pagyrūniška. smile.gif))))

Jei turi namą Žveryne, turi Teslą vairuot... smile.gif)))


QUOTE(cibulis @ 2019 02 02, 18:55)

Arba imi pigų kiną, bet tada visur reikia taupyti: sienoms, apšiltinimui, stogui, apdailai.

Atsakyti
Dar nustebino Danu Instituto rezulatai, pas juos daugelis gamintoju testuoja savo silumos siurblius.

https://www.teknolog...20Institute.pdf

oras-vanduo:

Mean SCOP for air / water heat pumps on the Danish heat pump list – “Varmepumpelisten”
Count: 136 products
SCOP (high temperature) : 3,25 (Equal to Energy Class A++)
SCOP (low temperature) : 4,19 (Equal to Energy Class A++)

geoterminio:

Mean SCOP for liquid / water heat pumps on the Danish heat pump list – “Varmepumpelisten”
Count: 110 products
SCOP (high temperature) : 3,71 (Equal to Energy Class A++)
SCOP (low temperature) : 4,87 (Equal to Energy Class A+++)


Atsakyti