Įkraunama...
Įkraunama...

Geoterminis šildymas - 14 tema

Kokius nustatymus esate pasidarę, kas turite ir naudojate pasyvų vėsinimą?

Atsakyti

.

Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mjjm: 07 birželio 2021 - 22:24
QUOTE(mjjm @ 2021 06 07, 22:20)
<p>Kokius nustatymus esate pasidarę, kas turite ir naudojate pasyvų vėsinimą?</p>

Vėsinimas jungiasi iš karto, kai lauke +20 laipsnių ir daugiau šilumos ir dirba visą laiką, jei šiluma aukštesnė nei +20. Jeigu krenta žemiau +20 laipsnių, siurblys dar veikia 3 val. ir tada išsijungia.

Į grindis paduodama +18 laipsnių. Gręžinio cirkuliacinis siurbliukas veikia 50 proc. galia, grindų cirkuliacinis - 60 proc. galia.
Atsakyti
Tik pasikūriau savo vėsinimo automatiką, tai vienintelis minusas, cirkuliacinių galingumo keisti automatiškai galimybės nėra. Lauko cirkuliacinis tuo pačiu galingumu dirbdamas ir vandenį boileryje turi sušildyti, tai labai neprimažinsi, o grindinio ir taip padariau ant maksimumo, kad kaip galima mažesnis temperatūrų skirtumas būtų tarp padavimo ir ištraukimo, siekiant išvengti per daug atvėsintų grindinio atkarpų ir atitolinti kondensato pavojų. Valdymą patikėjau „Mi Home“ automatikai. Per parą gavosi, kad cirkuliaciniai prisuko ~1,8kWh. Padariau kad vėsinimas įsijungtų prie lauko aukščiau +10°C ir miegamojo aukščiau +24°C (abi sąlygos turi būti tenkinamos) ir bent vienai iš temperatūrų nukritus žemiau, vėsinimas turi išsijungti. Grindinio cirkuliacinis prie tenkintų abiejų temperatūrų veikia nuolatos, o lauko cirkuliacinis prie tų pačių temperatūrų sąlygų vėsinimui įjungiamas ir išjungiamas kas valandą, plius kai vandenį boileryje šildo, tada jau ŠS automatika jį įjungia, viena automatika kitai nemaišo, nes maitinimas paduodamas iš tos pačios fazės, abi automatikos paduoda relių pagalba. Realiai per parą temperatūra juntamai nukrito, bet visko vėsinimo nuopelnams patikėti gal ir nederėtų, nes ir šeip t° atvėso lauke.

Miegamajame t° užvakar buvo pakilusi iki 26°C tai nakty miegot buvo neįmanoma, tad prisiverčiau pajungti vakar vakare automatiką. Netoli valandos pasikrapštyti teko. Dabar kaip tik žiūriu, miegamajame 23,9°C, vėsinimas atjungtas automatiškai.

Seniai galvojau automatiką pajungti, nes rankomis reguliuoti tikrai nesąmonė, tik ankščiau nebuvau sugalvojęs kaip, o kai sugalvojau, tai tikrai kaifas. Veikia automatiškai, rūpintis niekuo nereikia smile.gif. Be automatikos su grindiniu vėsinimu prasidėti noro nebuvo.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mintas: 10 birželio 2021 - 20:28
QUOTE(mintas @ 2021 06 10, 20:12)
Per parą gavosi, kad cirkuliaciniai prisuko ~1,8kWh.

Man "Tenko" taip yra rašiusi:
Vidaus sistemos cirkuliacinio siurblio max. galia 60W(vėsinimo metu veikia 60% galingumu, skaičiuojam 35W);
Grunto cirkuliacinis siurblys max. galia 87W(vėsinimo metu veikia 50%, skaičiuojam 40W).
Bendras cirkuliacinių siurblių galingumas ~75W

Tai jei veiktų visą parą nesustoję, prisuktų tą patį kiekį elektros - 1,8 kWh.
Papildyta:
QUOTE(mintas @ 2021 06 10, 20:12)
Realiai per parą temperatūra juntamai nukrito, bet visko vėsinimo nuopelnams patikėti gal ir nederėtų, nes ir šeip t° atvėso lauke.

Miegamajame t° užvakar buvo pakilusi iki 26°C tai nakty miegot buvo neįmanoma, tad prisiverčiau pajungti vakar vakare automatiką. Netoli valandos pasikrapštyti teko. Dabar kaip tik žiūriu, miegamajame 23,9°C, vėsinimas atjungtas automatiškai.

Mano name abiejuose aukštuose 22,5-23 laipsnius šiuo metu rodo termostatai. Termometras pirmame aukšte rodo 23,2 laipsnius ir 52 proc. drėgmę, antrame - 23,4 laipsniai ir 52 proc. drėgmė. Rekuperatorius štai tokius skaičius rodo. Varinėja 140 kubų oro.

Pastebėjau, kad ilgau prie kompo pasėdėjus vien su šortais, kartais jau būna vėsu ir einu ilgas kelnes mautis. Gamyklinė sistema vėsina namą tikrai nerealiai. Juo labiau, kad aš neužtraukiu nei žaliuzių, nei užuolaidų. O kam - ir taip gerai atvėsina, tai mėgaujuosi saule viduje. Galėčiau namą dar labiau atvėsinti, bet jau būtų nemalonu. Beje, ilgiau stovinti ant plytelių, pėdai vėsu. Ant parketlenčių - malonu.
Atsakyti
Kadangi dažnai prie kompo užsisėdžiu, nuleidinėti temperatūros žemiau komfortabilios nenorėčiau. Ir žiemą palaikau 23°C, tai vasarą palaikyti žemesnę būtų truputį nelogiška smile.gif.

Pas mane problema su vėsinimu. Viskas pritaikyta šildymui: pirmame aukšte plytelės, tad daug šilto oro iš pirmo aukšto per pakankamai plačią atvirą laiptinę pakyla į antrą ir antro aukšto šildymo galingumo užtenka ženkliai mažesnio, tad laminatas čia visai netrukdo šildymui.

Visai kita situacija su vėsinimu. Atvėses oras leidžiasi žemyn, bet kai pagrindinis vėsinimas nuo grindų su plytelėmis pirmame aukšte, tai vėsa pirmame aukšte ir lieka.

Dabar pirmam aukšte pas mane termometras rodo ~20°C o antram aukšte, kur beje ir miegamasis 23,8°C (lauko rodo 18,3°C). Didelis disbalansas. Reikėjo grindinį įrenginėjant pasistatyti balansinius ventylius kiekvienam aukštui atskirai, nes balansuoti su kiekviena kilpa nesamonė, pakankamai nemažai vargo paskui vėl šildymui subalansuoti. Minėjau santechnikui, kad gal gerai būtų balansinį ant viso aukšto pastatyti, tada mane nuramino, kad puikiausiai susibalansuosiu visą sistemą ir atskirai kilpas reguliuodamas. Šildymui tai viskas ok, o apie vėsinimą tada negalvojom. Dabar realiai su ventyliu tik pilnai aukštą atjungti galima, nes pastatyti paprasti ventyliai, kurie pasak santechnikų tarpinių padėčių nemėgsta. Juos arba pilnai atidarai, arba pilnai uždarai. Jei nuolatos laikai pridaryta, per ventylį pradeda leisti.

Taip, kad situacija nepasakyčiau, jog su stabilia t° visame name verysad.gif. Bet kaltas ne vėsinimas, o grindinio įrenginėjimas orientuojantis tik į šildymą. Iš kitos pusės, galima ir visai pirmą aukštą užsukti, tada viskas susinormalizuotų, bet kai apkrova bus grindims su prasto šiluminio laidumo laminatu, mano automatika gali ir iki rasos taško dašaldyti verysad.gif. Nors jei veiks nuolat, ir t° neužkils, bei vėliau nereiks numušinėti, o tereikės tik palaikyti, gal ir viskas tvarkoje. Vienu žodžiu ne idealiai pakolkas, žiūrėsim. Kondiškės bet kokiu atveju poreikio nėra, nors apie kaloriferį per kurį cirkuliuotų šildymo sistemos termofikatas tekantis per grindis, ir kuris vėsintų ar šildytų į patalpas tiekiamą orą galvoju jau seniai, bet kaloriferių tinkamų vėsinimui kainos nesveikos. Dėl rekupų kainų keikiuosi, o kaloriferių jos dar nesveikesnės. Taip ir lieka tik idėja.

Dar pamiršau, kad pirmame aukšte vėsinama visu plotu, o antrame aukšte dar ir didelė vonia, kur vėsinimą paleidžiant kilpa pirmoje eilėja būna užsukama (kad vonioje nebūtų šaltos grindys ir nekeltų diskomforto), tad antro aukšto ne tik grindų šiluminis laidumas prastesnis bet ir vėsinimo plotas verysad.gif.

Vis tik įtariu, užsuksiu pirmo aukšto grindis ir bus ledas. Einu užsukti smile.gif.
Papildyta:
QUOTE(cibulis @ 2021 06 11, 09:48)
Tai jei veiktų visą parą nesustoję, prisuktų tą patį kiekį elektros - 1,8 kWh.


Dirbo galima sakyti lygiai parą. Jau trečia para, o prisukta tik tie patys 1,8kW iš viso.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mintas: 11 birželio 2021 - 21:07
QUOTE(cibulis @ 2021 06 11, 09:48)
Man "Tenko" taip yra rašiusi:
Vidaus sistemos cirkuliacinio siurblio max. galia 60W(vėsinimo metu veikia 60% galingumu, skaičiuojam 35W);


Manojo grindų cirkuliacinio galia 40W taip, kad dirbant ant šimto panaši galia, kaip pas tamstą ant 60%. Kadangi maniškis inverterinis Wilo su +, tai pakankamai energiškai efektyviai turintis dirbti siurbliukas.
Atsakyti

Pradžioj tiesiog perjungiau į vėsinimą default nustatymais. Vėliau dar pasijungė katilą prižiūrintis ir padidino srautą. Kai įjungtas vėsinimas, juk veikia principe tik cirkuliaciniai varikliukai, ar ne? Pas mane tas birbimas - šaldytuvo garsas - gerokai didesnis, nei kai katilas dirbo šildymui. Taip turi būti? Kaip pas kitus?

Atsakyti
QUOTE(mjjm @ 2021 06 14, 21:09)
Vėliau dar pasijungė katilą prižiūrintis ir padidino srautą. Kai įjungtas vėsinimas, juk veikia principe tik cirkuliaciniai varikliukai, ar ne? Pas mane tas birbimas - šaldytuvo garsas - gerokai didesnis, nei kai katilas dirbo šildymui. Taip turi būti? Kaip pas kitus?</p>


Manau, kad jei kalba eina apie geoterminį, šaldymo metu jungiasi tik cirkuliaciniai.

šeip tai, bent jau mano cirkuliaciniai dirba labai tyliai. Taip, garsą skleidžia panašų į šaldytuvo, bet garso stiprumas n kartų mažesnis. Net ir galingas dirba pakankamai tyliai. Bet maža kas. Akivaizdu, kad gali būti modelių ir triukšmingesnių.

Jei minėjai, kad katilo prižiūrėtojas padidino cirkuliacinio greitį, tai akivaizdu, kad triukšmo lygis padidės, lyginant su šildymu.
Atsakyti
QUOTE(mjjm @ 2021 06 14, 21:09)
<p>Pradžioj tiesiog perjungiau į vėsinimą default nustatymais. Vėliau dar pasijungė katilą prižiūrintis ir padidino srautą. Kai įjungtas vėsinimas, juk veikia principe tik cirkuliaciniai varikliukai, ar ne? Pas mane tas birbimas - šaldytuvo garsas - gerokai didesnis, nei kai katilas dirbo šildymui. Taip turi būti? Kaip pas kitus?</p>

Visiškai jokio garso. Absoliučiai. Šaldytuvas tikrai garsiau dirba.
Papildyta:
QUOTE(mintas @ 2021 06 11, 21:09)
Kadangi dažnai prie kompo užsisėdžiu, nuleidinėti temperatūros žemiau komfortabilios nenorėčiau. Ir žiemą palaikau 23°C, tai vasarą palaikyti žemesnę būtų truputį nelogiška smile.gif.

Dabar pirmam aukšte pas mane termometras rodo ~20°C o antram aukšte, kur beje ir miegamasis 23,8°C (lauko rodo 18,3°C).

Vis tik įtariu, užsuksiu pirmo aukšto grindis ir bus ledas. Einu užsukti smile.gif.
Papildyta:
Dirbo galima sakyti lygiai parą. Jau trečia para, o prisukta tik tie patys 1,8kW iš viso.

Kur tu čia komfortą matai: vienam aukšte 20, kitam 24? Pas mane visą laiką būna apie 23 laipsnius abiejuose aukštuose. Teisingiau svyruoja nuo 22,5 iki 23,5 laipsnių. Bet tai natūralu.

Ar padėjo pirmo aukšto grindų užsukimas? Ledas?
Papildyta:
QUOTE(mintas @ 2021 06 13, 11:14)
Manojo grindų cirkuliacinio galia 40W taip, kad dirbant ant šimto panaši galia, kaip pas tamstą ant 60%. Kadangi maniškis inverterinis Wilo su +, tai pakankamai energiškai efektyviai turintis dirbti siurbliukas.

Man jokio skirtumo kokia tavo cirkuliacinio galia. Visiškai neįdomu. Aš name turiu 23 laipsnius abiejuose aukštuose, geoterminis dirba be jokio garso, man tai kainuoja apie 15 eurų per sezoną. Taip kad dzin ar tavo efektyvūs ar ne. Bet viename aukšte 20, kitame 24 laipsniai. Čia yra blogai.
Atsakyti

aš tai savo name vėsinimo nedariau. dieną naktį langai atidaryti, terasos durys tik dieną diskomforto nejaučiu :)

ir rekupas dar šildymo sezono metu išjungtas :) grynas oras yra grynas :)

Atsakyti
QUOTE(honda15i @ 2021 06 15, 22:04)
aš tai savo name vėsinimo nedariau. dieną naktį langai atidaryti, terasos durys tik dieną diskomforto nejaučiu smile.gif ir rekupas dar šildymo sezono metu išjungtas smile.gif grynas oras yra grynas smile.gif

O kaip reikaliukai su musėmis, uodais ir kitais vasaros "džiaugsmais"?
Atsakyti