Įkraunama...
Įkraunama...

Pomidorų auginimas

QUOTE(Laima.g @ 2017 04 04, 07:22)
Na mes jau keli metai sultis darom gana paprastai. Su kombainu sutrinam pomidorus, tada geriausia per marlę išsunkti. Ir tada pakaitinak iki 80 laipsnių... Dar įdedam druskos ant trijų litrų sulčių - vieną valgomą šaukštą druskos. Ir uždarome. Viskas. Puikios sultys.
Paaiškinu kodėl per marlę geriaiusia- nes tada būtent lieka to tirštimo kad būtų raudonos. Nes pomidorų sultys visada būna pusiau skaidrios, pusiau raudoni tirščiai ant dugno. O jeigu spaudžiate pvz per garų puodą - tai tik tos skaidrios liks.

turiu vietoj marlės pasidariusi iš tų nailoninių užuolaidų ...tvirtesnis audinys,daugiau tirščių praeina.
dar pernai darydama padažą{visas jam reikiamas daržoves per tarkavimo mašiną praleidžiu},dalį masės išsunkiau,taip pat nuostabios sultys gavosi nestuke.gif
Atsakyti
QUOTE(GONZIKAS117 @ 2017 04 04, 07:07)
galima kraustytis į Ispaniją biggrin.gif nors,kaip sakoma,gera ten,kur mūsų nėra
... blink.gif  blink.gif kiba pečiuką kursi ,ar Pinčiukas po šiltnamiu savo katilus susistatęs? unsure.gif

Praeitais metais irgi taip sodinau, keletą balandžio 3d. ir pirmi pomidoriukai prieš Jonines buvo.
Bet nesakau, kad taip gerai, per anksti. Tiesiog jau dideli gražūs daigai, nėra kaip juos patalpoje kankinti smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Dumsė: 04 balandžio 2017 - 11:47
QUOTE(Dumsė @ 2017 04 04, 06:16)
Kaip pasigaminti nežinau, ir man įdomu būtų, lygtai Saintlina kažkada sakė, kad darė, gal pasakys


aš kai būsiu kaime, nufotkinsiu tą savo negudrų prietaisą. Ten toks elementarus metalinis duršliakas su sukama rankena. Suki, pomidorai trinasi ir bėga sultys ir tirščiai per sietelį. Bet sultys super gaunasi thumbup.gif
O daryt irgi elementariai darau - nuplikau pomidorus, sumetu į didelį puodą, paverdu, sublenderiuoju, tada tą masę per tą sietą pervarau, sultis vėl užkaitinu, įdedu truputį druskos cukraus, ir psio, išpilstau ir užsuku.
Papildyta:
QUOTE(GONZIKAS117 @ 2017 04 04, 08:17)
turiu vietoj marlės  pasidariusi iš tų nailoninių užuolaidų ...tvirtesnis audinys,daugiau tirščių praeina.


aha, marlė skystoka, nailonas turėtų būt geresnis variantas.
Atsakyti

Labas,

as irgi toki prietaisa turiu senai senai, dar ,okupacijos, laikais parsiveziau is VDR, nes mano tevai toki turejo dar is prieskario laiku. Liuks prietaisas, as su juo netik pomikus spaudziu, bet ir dar daug ka.

Kazkada maciau panasu Filipse, jei kas susidomejo gali ten paieskot.

Atsakyti
Venta, jeigu tu po ranka tą daiktą turi, nufotkink ir įmesk, nes jį sunku įsivaizduoti nemačius smile.gif

Aišku, dabar ir geresnių prietaisų tam reikalui turbūt yra smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo saintlina: 04 balandžio 2017 - 13:22

Aisku.  Nufotkinsiu, tik kol man kas ji cionai imes praeis kiek laiko, nes as nemoku o gal ir neimanoma i mano kompa ta padaryt.

Nufotkint tikrai nufotkinsiu. Man rodos, ir tavo toks pat pagal tai kaip parasei. labai nesudetingas.

Atsakyti
vartotojo įkelta nuotrauka
Koštuvas tas daiktas yra biggrin.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Gaudvilė: 04 balandžio 2017 - 14:59
QUOTE(Gaudvilė @ 2017 04 04, 14:58)
Koštuvas tas daiktas yra biggrin.gif


iš principo toks smile.gif Tik čia jau paturbintas, pas mane senobinis smile.gif
Atsakyti
Nu gerai, koštuvas, marlė, užuolaida... ir taip perkoštos jos būna tokios truputį tirštokos ir vientisos kaip iš pakelių? Ar jos būna tokios skystos? Dėl trupučio tirštumo reikėtų gal kokio pektino įdėti, bet tikriausiai labai nedaug, nes nesigautų košė...

Atsimenu, kad Dumsė turi sodinimo į šiltnamį žiemą patirties biggrin.gif biggrin.gif O per šalnas ten tikriausiai jie ten išgyvena. Dumse, o kelių metrų jau tavo daigai?
Atsakyti
QUOTE(zydinti_gele @ 2017 04 04, 19:21)
Nu gerai, koštuvas, marlė, užuolaida... ir taip perkoštos jos būna tokios truputį tirštokos ir vientisos kaip iš pakelių? Ar jos būna tokios skystos? Dėl trupučio tirštumo reikėtų gal kokio pektino įdėti, bet tikriausiai labai nedaug, nes nesigautų košė...



per užuolaidą tikrai tirštos gaunasi.tik neužvirink,o jei užvirinai-jokio pūtų graibymo,nes su jomis visus tirščius nugraibysi,ir tada liks skystos murzinai raudonos sultys.Nereik jokio pektino.Jos tikrai geros konsistencijos,tik prieš vartojimą suplak mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(zydinti_gele @ 2017 04 04, 19:21)
kelių metrų jau tavo daigai?

Ketvertas daigu yra didesnių,vasario 18 d.- 25 d. sėjos. Jie ne metriniai, neištysę, gražūs. Uždengiu nakčiai ar kartoninėmis dėžėmis, ar dideliais vazonais. Ir dabar nakčiai liko ne tik pasodinti, bet ir kiti daigai dėžėse, užvožtose kartoninėmis dėžėmis :)Labai gerai jiems dieną šiltnamyje, kotai pasidarė stori , sveikai atrodo smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Dumsė: 04 balandžio 2017 - 20:50
4u.gif Sveikos

QUOTE(Dumsė @ 2017 04 04, 20:42)
Ketvertas daigu yra didesnių,vasario 18 d.-  25 d. sėjos. Jie ne metriniai, neištysę, gražūs. Uždengiu nakčiai ar kartoninėmis dėžėmis, ar  dideliais vazonais.  Ir dabar nakčiai liko ne tik pasodinti, bet ir kiti daigai dėžėse, užvožtose kartoninėmis dėžėmis  :)Labai gerai jiems  dieną šiltnamyje,  kotai pasidarė  stori , sveikai atrodo  smile.gif


Teisingai suprantu,pomidorų daigus jau laikot šiltnamyje ? Labai noriu kuo ankstesnių pomidorų ir svarstau ar nieko būtų nusipirkt keletą daigų ir pasodint jau dabar biggrin.gif Šiltnamį turiu pirmi metai,tai patirties nėra. Pernai lauke mano pomidorus sąžiningai suniokojo rūkas,kelis kibirus išmečiau:{ ,o pati prisidaiginau ir išmylėjau.Gaila buvo.Tad šiemet atsirado šiltnamis ir noriu noriu pomodorų smile.gif
Atsakyti