Įkraunama...
Įkraunama...

Sodyba

QUOTE(Iš Kaimo @ 2024 04 13, 21:44)
Žolia, ten greičiausiai barborytė. Gali valgyti. Visi bastutiniai praktiškai yra valgomi. Na, gal barkūnai nelabai.
Šiandien prisiplėšiau rūgštynių, sriubos išviriau. Dilgėlių, o tuo labiau garšvų nevalgau. Skonis nepatinka. O ir profesinis pyktis ant jų. Vis tik piktžolės. mirksiukas.gif

Šitą pavasarį atsiimu už nejudrų pernykštį. Pareinu vakare kaip tas pitekantropas paveikslėlyje, rankos beveik žeme velkasi. Vakar nuvariau į Šilagalio medelyną , pirkau žemaūgę trešnę, slyvos - abrikoso hibridą, tą iš Dandy serijos, lyg tai Dandy Blue ( gal matėte žiemą atvežtinius , tokie lyg apvalios didelės slyvos), Dar Auksį ir raudoną serbentą bei raudoną agrastą. Prasitampiau visą dieną. Kol duobes išdubasinau, akmenis išrinkau, komposto privežiau.
Pernai darbininkės neišravėjo žolių iš visokių krūmelių, parko rožių. Dabar reikia velėną plėšti. Vėl vežu komposto iš silosinės prisiplėšikauto , ant viršaus žolės. Vakar sūnaitis jau pjovė žolę, man iškratė baisulines krūvas. Apmulčiavau tujų gyvatvores, dar apie medelius ir vaiskrūmius.

Užpernai pagailėjo dievas proto, parsinešiau ir prisisodinau mėtos. Pernai netvarkyta nukeliavo per visą prieskonių lysvę, jai iš paskos kurmis ( dievaži, kažkoks mutantas, suvaryti kurmiarausiai iki kelių). Žodžiu, turėjau visus prieskonius perkelti į kitą vietą. Prisirinkau išmestų kibirų, rytoj sūnus su bulgarke nupjaustys dugnus, įkasiu ir bandysiu valdyti mėtą.
Prisisęjo visur melisos ir raudonėlio , o didžiulė kolekcija visokių žieminių svogūnų beveik pražuvo per tą kurmį. Radau tik saujelę tribulių, narcizalapių svogųnų plonais laiškais gal vieną , laimei plačiais lapais narcizalapiai tokie senoviniai , išliko. Dingo labai skanūs žieminiai svogūnai violetine apačia.  Man Babtų instituto draugaitės buvo visokių pritempusios.
Na va, prirašiau per visą ekraną...



aciuks.gif ačiuks už pagalbą 4u.gif
Bet tai kasmet vis naujų augalų prisodini, kiek laiko reik juos prižiūrėt tinkamai... Aš nebespėju visko apravėt, tai mažinu mažinu... Turiu ir aš kurmį, atina vistik į gėlynus nuo lazdynų pusės. Ten sunku gaudyt - daug medžių šaknų. Bet reiks susiimt ir dėt spąstus. Dar vienas kurmis atėjo nuo kaimynų pusės, bet dingo. Gal nepatiko ir grįžo atgal, į kaimyno pievą smile.gif
Turiu narcizalapių svogųnų storais laiškais, bet man tribulkos anksčiau sužaliuoja, tai taip ir nesinaudoja jie, geriau eina tribulkos rolleyes.gif
Šiandien reik pomidorus persodint į didesnius vazonus. Bet šiltnamyje bus gerai ax.gif
Atsakyti
Žolia, pas mane plotas vos ne hektaro sodinamas biggrin.gif
O man tribuliai šiaip sau. Kietoki. Turėjau tokių labai sultingų daugiamečių, praktiškai per visą vasarą prie šašlų pasiskindavome. Gal dar atžels koks vienas kitas.
Atsakyti
QUOTE(IngridaB @ 2024 04 12, 07:46)


Labas rytas.
Lyžuka,pas Tave ten visko yra?Ko dar užsisakei? bigsmile.gif

Taigi darau judėjimą biggrin.gif, lazdynas iškeliavo į augaliukų rojų, o kaip jo vietą paliksi tuščią tongue.gif...niekaip, tuo labiau kad ten kaip netoli kiemo, sėdint prie stalo matosi vaizdas, tai papirkau pilnavidurį jazminą, 3 astras rudenines nes žiūriu kad ten auga jos ir bobramunį vieną, aplamai bobramuniai mano silpnybė, bet tik vienos rūšies turėjo tai užteks smile.gif, plius šilauogę pirkau, kuri l patinka man, išmesiu ta lietuvišką genutę, ššš ne uoga, kad ir daug bet rūgščios, smulkios, yra tikra geresniu už ją mirksiukas.gif ir vasarinių soruolių smile.gif gera kaina ten aš pas save turgelyje dvigubai pernai mokejau bigsmile.gif tai va smile.gif

aš nelaikau augalu pas save kurie nepasiteisina, pernai slyva it trešne išpjovem, slyva aplamai kažkokia pulsaukine buvo parduota, nu kam ji man , o trešnes skilo kamienas verysad.gif puse iš karto nudžiuvo, kita puse kaziek vegetavo, bet pavasari tirkai butu amen nes kai pjove nisas jau kamineas rudas, oda atšokus mirksiukas.gif
Atsakyti
vartotojo įkelta nuotrauka

Labas rytas.
Tai,gal žemę taupai Lyžuka?Kai pas mane ha,telpa,visi kas nori. mirksiukas.gif

IK,Šilagalio medelynas nesikandžioja kainomis.Kažkada hortenzijų užvažiavau,ką aš žinau Peldėdiškių medelyne gavau dvigubai pigiau.Nors dabar Pelėdiškių irgi kainas susikėlė?Skamabinausi tujų smaradinių,paprašė 1.20,ki mokvežoje gavau po 0.99,tokio pat dydžio. bigsmile.gif
Atsakyti
Ingrida, gėlynų neplėti ? Atiduočiau ančiasnapės šilingės ir turiu daug sėjinukų baltažiedžio katilėlio. Pasisėjo iš veislės Laddon Anna, bet kiek melsvesni. Dar yra sėjinukų kolkvicijos , jei netingėsi laukti kokius 3-4 metus iki krūmo .
Atsakyti
Plečiu IK. ax.gif
Šilingės norėčiau,rytoj važiuoju echoskopijos darytis,po pietų užvažiuočiau.Pasiskambinsiu,ar Tu būsi namie. mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(IngridaB @ 2024 04 15, 09:26)
vartotojo įkelta nuotrauka

Labas rytas.
Tai,gal žemę taupai Lyžuka?Kai pas mane ha,telpa,visi kas nori. mirksiukas.gif



šiuo atveju netaupau, bet jeigu slyva duoda kelias mažytes uogas, o augumo nerealaus ....arba trešne nei auga nei džiusta... mirksiukas.gif
Atsakyti
Ingrida, pasiskambink. Turėčiau būti, jei MB kokiu skubiu reikalu į miestą neišsius.

Pomidorus šiltnamyje sukroviau į eilę ir agro dar užmečiau.
Atsakyti
vartotojo įkelta nuotrauka

Labas rytas.
Atsakyti
na kurios jau pomidorus pasodinė žvakių užsipirkote biggrin.gif , o tai šalnas praneša rimtas mirksiukas.gif
Atsakyti
Nepasodinti, bet jau nuo mėnesio pradžios gyvena šiltnamy, gražūs, nesiskundžia. Du ar keturi sluoksniai agroplėvelės nakčiai ir jokių žvakių biggrin.gif
Atsakyti
maniskiai irgi sedi silnamy,jau nuo kovo,bet jie dezese ,o uzmesti agro plevele,Bet sendien sunesiau ir pelargonijas,,,gavom krusos sendien
Atsakyti