Įkraunama...
Įkraunama...

Patiekalų už 1 eurą idėjos :)

Aliejus yra pakankamai brangus produktas ir spintelėje nemokamai neauga. Todėl siūlau įskaičiuoti.
Atsakyti

Aliejus yra pakankamai brangus produktas ir spintelėje nemokamai neauga. Todėl siūlau įskaičiuoti.

Laisvai  :mirksiukas: 

Litras aliejaus (perku Lenkijoje) 0,87 ct

Patiekalui sunaudota 2 v.š., ~40 ml

T y + 0,035 euro ct prie ankstesnių skaičiavimų. 

Nepasakyčiau, kad aliejus iš esmės brangina visą patiekalą  :) 

Atsakyti
QUOTE(dontstop @ 2017 02 21, 15:09)
<p></p><blockquote  class="ipsBlockquote" data-author="Malena" data-cid="71457031" data-time="1487681944"><div><p>Aliejus yra pakankamai brangus produktas ir spintelėje nemokamai neauga. Todėl siūlau įskaičiuoti.</p></div></blockquote><p>Laisvai  mirksiukas.gif </p><p>Litras aliejaus (perku Lenkijoje) 0,87 ct</p><p>Patiekalui sunaudota 2 v.š., ~40 ml</p><p>T y + 0,035 euro ct prie ankstesnių skaičiavimų. </p><p>Nepasakyčiau, kad aliejus iš esmės brangina visą patiekalą  smile.gif </p>

įskaičiavus pvz.: kelionę iš Vilniaus į Lenkiją ir atgal butelis aliejaus pabrangsta iki 49 eur, o tai rei6kia, kad 40 ml. aliejaus kainuos beveik 2 eur smile.gif
Atsakyti

įskaičiavus pvz.: kelionę iš Vilniaus į Lenkiją ir atgal butelis aliejaus pabrangsta iki 49 eur, o tai rei6kia, kad 40 ml. aliejaus kainuos beveik 2 eur smile.gif

Aš niekam nesiūlau važiuoti aliejaus į kitą šalį  :mirksiukas: Tiesiog rašau tokias kainas, kokiom pati perku (žinodama SM forumo specifiką, t y kabinėjimąsi prie kiekvieno žodžio  :dry2: Nes gi sekantis klausimas būtų, kur parduodamas tiek kainuojantis aliejus :ax: ).

 

Savaime aišku, kad visos mes perkam skirtingom kainom, o dar suvalgom skirtingais kiekiais. Todėl tiek išlaidų, tiek porcijų skaičiavimas yra apytikslis :mirksiukas:

Bent jau aš taip supratau temos idėją - pasidalinti sąlyginai  pigesnių patiekalų receptais  :ax: Toliau kiekvienas sau skaičiuoja, ar apsimoka ar ne, ar skanu ar ne, ar valgys jų šeimą taip ar ne ir tt  :victory2:

Atsakyti
Niekas nesikabinėja, tiesiog norisi realistinių skaičių. Porciją aš suprantu kaip standartinę lėkštę suagusiam. Tagu būna 1eur/žmogui
Atsakyti

Porciją aš suprantu kaip standartinę lėkštę suagusiam. 

Aha, aš sykį kėliau į "Išlaidos maistui" temą mūsų šeimos nufotografuotą porciją, ir net lėkštę liniuote matavau  :laugh:  Ir ką, komentarai buvo nuo "vajezau, niekad tiek nesuvalgyčiau" iki " net mano metinukas suvalgo daugiau"  :laugh: Taip kad "standartas" kiekvienoj šeimoj vis kitoks  :) 

Orkaitėje keptos bulvės su varške

bulvės 1 kg 0,25 eur

liesa varškė ~150 g 0,25 eur 

grūdėta varškė ~150 g 0,31 eur

Iš spintelės:

česnako skiltelė, mėgstami  prieskoniai

Išeiga: 4 asmenų šeimai vakarienė ir vienam asmeniui pietūs į darbą kitai dienai.

Bulves iškepu orkaitėje. Liesą varškę sumaišau su grūdėta, išspaudžiu česnako, įberiu prieskonių, sumaišau ir viskas. Valgom kartu su bulvėm  :)​ 

Atsakyti
Perku tik duoną, visa kita- iš atsargųbiggrin.gif
Atsakyti
Sutinku su Monteverte:)
Kur vaisiai ir daržovės?
Kitus patiekalus prašom ne už eurą valgyti.....
Atsakyti
QUOTE(Ciccio @ 2017 02 21, 15:14)
įskaičiavus pvz.: kelionę iš Vilniaus į Lenkiją ir atgal butelis aliejaus pabrangsta iki 49 eur, o tai rei6kia, kad 40 ml. aliejaus kainuos beveik 2 eur smile.gif

tai nieks nevercia jusu vaziuoti i ta Lenkija nusipirkti 1 buteli aliejaus. Be to, gal nustebinsiu ziauriai, bet kai kurie zmones ne Vilniuj gyvena, tai jiems arciau, ir tema gi ne vien vilnieciams.

*********
o jei jau kalbant apie pigius patiekalus, tai manyciau, kad galima itraukti zirnius su keptais svogunais ir pvz. sonine ar kokia desra. O jei dar pigiau, tai su pieniskom desrelem, ju visai pigiu buna.
Darzoves? Visokie darzoviu troskiniai, pigiau su sezoninem darzovem ar uzsisaldzius is rudens.
Vaisiai? unsure.gif na, vaisiai pas mus prie deserto skaitosi, tai prie patiekalu as ju neskaiciuoju.
Man skanu virtos bulves su grudeta varske, bet cia jau tik as taip valgau.
Atsakyti

Kur vaisiai ir daržovės?
 

Na bent jau mūsų šeima valgo 4-6 kartus per dieną. Ne kiekvienas valgymas būna ir su vaisiais, ir su daržovėmis, ir su viskuo kitu  :)

 

Lęšių mišrainė

 

200 g žalių lešių ~0,34 eur

2 svogūnai ~0,03 eur

2 morkos ~0,03 eur

2 v.š. aliejaus ~0,04 eur

3 v.š. sojų padažo ~0,10 eur

 

Viso ~0,54 eur

 

Iš atsargų: žiupsnelis citrinos rūgšties.

 

Išeiga: vakarienė 4 asmenų šeimai.

 

Lęšius išvirti, į juos sudėti supjaustytus svogūnus, sutarkuotas morkas, supilti aliejų, sojų padažą, įberti citrinos rūgšties, viską išmaišyti, prieš valgant 2 val palaikyti šaldytuve  :4u:

Atsakyti
QUOTE(Leksa @ 2017 03 01, 18:03)
tai nieks nevercia jusu vaziuoti i ta Lenkija nusipirkti 1 buteli aliejaus. Be to, gal nustebinsiu ziauriai, bet kai kurie zmones ne Vilniuj gyvena, tai jiems arciau, ir tema gi ne vien vilnieciams.

na, gal ir man pavyks tave nustebinti, bet aliejaus ir iš kaimynų galima pasiskolinti, iš vienų porą bulvių, iš kitų morką, iš trečių svogūną, ketvirti gal kokią vištienos liašką duos, net druskos ir pipirų išsikliančini, dar paprašai puodą paskolint - ir valio, kone už dyką gali pavalgyt.
Atsakyti
Tai aišku, pas kaimynus galima pavalgyt. Gamint nereikės wub.gif
Atsakyti