Įkraunama...
Įkraunama...

Betoniniai namai

QUOTE(cibulis @ 2017 05 09, 20:26)
Aš daugiabutyje iš tokių blokų gyvenu. Kai kurie kaimynai skundžiasi, kad per tas siūles leidžia vandenį, sienos drėksta, lyg ir pelėsis įsimetė. Dabar kai kam šias siūles sandarins. Mano bute nedrėksta, bet kai lauke labai šalta,  jaučiu kaip per tas siūles pučia ties grindimis. Priešingame name blokuose pradėjo rūdyti armatūra, matėsi fasade. Kažkaip tas vietas taiso. Kita vertus dabar daug tokių daugiabučių statoma. Maniškis baigtas statyti 2004 m.


Skamba nekaip...
Atsakyti
QUOTE(Juodalksnė @ 2017 05 09, 20:56)
Skamba nekaip...

tik nereikia taip pergyvent - bendradarbis pasistate is betonikos ploksciu ir dziaugiasi. jokios ten armaturos lauke nestyro ir nerudyja, nes visa nesanti dalis ir jungimai yra vidinej sienos pusej ir sanduros uzsilieja betonu. betonikos puslapyje yra visu tipiniu mazgu breziniai, jei ka.
Atsakyti
Aš negasdinu, o tik pasakoju, ką žinau. Štai kaimyninio namo nuotrauka. Vietas, kuriose prasišvietė armatūra ir ji pradėjo rūdyti, pažymėjau raudonai. Dabar jau kaimynai tas vietas sutvarkė, bet kuomet buvo netvarkyta labai gražiai švietė rudyjanti armatūra.

O štai ką apie siūles pasakoja mano kaimynai:
Gal galima sužinoti kada planuojamas siūlių remontas? Nes pradėjau remontuoti vieną kambarį ir radau daug „dovanų“ (Sudrėkusias ir supelijusias sienas, iškeltą parketą). Tad toliau negaliu nieko daryti kol nebus išspręsta problema.

Kitas kaimynas: Pas mane ta pati problema...

Buvo ir daugiau panašių skundų, bet reikia knistis pašte ir ieškoti. Tiesa, visi kaimynai masiškai dėl siūlių remonto nesiskundžia.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo cibulis: 10 gegužės 2017 - 08:16
" Tokių namų po truputį atsiranda. Kol kas - tik l. prabangių. "
Nesutinku, yra ir prieš 20-30 metų individualių gyvenamųjų namų surinktų iš stambiaplokščių namų plokščių, tik dauguma su prabanga to nesiejo, dabar stovi apšiltinti ir plastikinėmis dailylentėmis apkalti.
"Markučiai" taip pat gamino komplektus individualiems namams, prieš 10 metų pažystami tokį pasistatė.
Visos statybos sistemos turi privalumų ir trūkumų, geriausia atsižvelgti į savo situaciją, kokie kriterijai jums svarbiausi.
Man taip pat patinka atviras betonas, kitos natūralios medžiagos, bet toks variantas nelabai.
Atsakyti
QUOTE(cibulis @ 2017 05 09, 20:26)
Aš daugiabutyje iš tokių blokų gyvenu. Kai kurie kaimynai skundžiasi, kad per tas siūles leidžia vandenį, sienos drėksta, lyg ir pelėsis įsimetė. Dabar kai kam šias siūles sandarins. Mano bute nedrėksta, bet kai lauke labai šalta,  jaučiu kaip per tas siūles pučia ties grindimis. Priešingame name blokuose pradėjo rūdyti armatūra, matėsi fasade. Kažkaip tas vietas taiso. Kita vertus dabar daug tokių daugiabučių statoma. Maniškis baigtas statyti 2004 m.


As irgi itariu, kad nieko gero. O dar pamirstama garso izoliacija, gal neblogai rezonuoja tie blokai garsa biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(jonukas30 @ 2017 05 10, 12:54)
As irgi itariu, kad nieko gero. O dar pamirstama garso izoliacija, gal neblogai rezonuoja tie blokai garsa biggrin.gif

Su garso izoliacija jokių problemų nėra.
Atsakyti
QUOTE(jonukas30 @ 2017 05 10, 11:54)
As irgi itariu, kad nieko gero. O dar pamirstama garso izoliacija, gal neblogai rezonuoja tie blokai garsa biggrin.gif


Iš techninės pusės su tokiais namais kaip tik viskas gerai, garsą jie gerai izoliuoja , sandarūs. Bet technologija asocijuojasi su tarybiniais daugiabučiais. Kaina nemaža gaunasi, o prireikus parduoti vertė bus mažesnė už tradicinius mūrinius.
Atsakyti
QUOTE(TomasJonas @ 2017 05 10, 13:47)
Iš techninės pusės su tokiais namais kaip tik viskas gerai, garsą jie gerai izoliuoja , sandarūs. Bet technologija asocijuojasi su tarybiniais daugiabučiais. Kaina nemaža gaunasi, o prireikus parduoti vertė bus mažesnė už tradicinius mūrinius.

Jei žmonėms per siūles į butus pribėga vanduo, tai kaip tokie namai gali būti sandarūs? Tik pastačius gal ir būna sandarūs, bet blokų sujungimo vietos yra užtepamos kažkokia tąsia medžiaga. Ji su laiku tikriausiai kietėja ir praranda savo elastingumą, todėl per tas siūles ir pribėga vandens. Vadinasi su sandarumu irgi nebus viskas gerai. Įdomu būtų pamatyti tokių namų sandarumo testą.
Atsakyti
QUOTE(cibulis @ 2017 05 10, 13:52)
Jei žmonėms per siūles į butus pribėga vanduo, tai kaip tokie namai gali būti sandarūs? Tik pastačius gal ir būna sandarūs, bet blokų sujungimo vietos yra užtepamos kažkokia tąsia medžiaga. Ji su laiku tikriausiai kietėja ir praranda savo elastingumą, todėl per tas siūles ir pribėga vandens. Vadinasi su sandarumu irgi nebus viskas gerai. Įdomu būtų pamatyti tokių namų sandarumo testą.


Prisipažinsiu - spėlioju. Dideliems daugiabučiams konstruktyve turi būti numatytos deformacinės siūlės, jos ir turėtų būti užtepamos elastinga medžiaga. Mažiems individualiems namams, deformacinės siūlės greičiausiai jau nebūtinos, taigi jas galima tiesiog užbetonuoti be jokios mąstikos...
Atsakyti
QUOTE(cibulis @ 2017 05 10, 13:52)
Jei žmonėms per siūles į butus pribėga vanduo, tai kaip tokie namai gali būti sandarūs? Tik pastačius gal ir būna sandarūs, bet blokų sujungimo vietos yra užtepamos kažkokia tąsia medžiaga. Ji su laiku tikriausiai kietėja ir praranda savo elastingumą, todėl per tas siūles ir pribėga vandens. Vadinasi su sandarumu irgi nebus viskas gerai. Įdomu būtų pamatyti tokių namų sandarumo testą.


Civilian,nebeturi laikai kai žmonės nesugebėtų sandariu namų statyti,neberodo medžiagos kad jos netarnautu ilgai. Kuom seniau siltindavo/sandarinimo sujungimus? Pameni du dalykus. Tai juodos guminės dešros arba guma iš backu...
Atsakyti
QUOTE(Verteris @ 2017 05 10, 14:09)
Prisipažinsiu - spėlioju. Dideliems daugiabučiams konstruktyve turi būti numatytos deformacinės siūlės, jos ir turėtų būti užtepamos elastinga medžiaga. Mažiems individualiems namams, deformacinės siūlės greičiausiai jau nebūtinos, taigi jas galima tiesiog užbetonuoti be jokios mąstikos...

Kam spėlioti: visa informacija čia. Privataus ir daugiabučio montavimas nesiskiria. Kalbėjau su Betonika.
Atsakyti
QUOTE(cibulis @ 2017 05 10, 08:09)
Aš negasdinu, o tik pasakoju, ką žinau. Štai kaimyninio namo nuotrauka. Vietas, kuriose prasišvietė armatūra ir ji pradėjo rūdyti, pažymėjau raudonai. Dabar jau kaimynai tas vietas sutvarkė, bet kuomet buvo netvarkyta labai gražiai švietė rudyjanti armatūra.

is kieno ploksciu surinktas daugiabutis, ar patikima imone state?
Atsakyti