Įkraunama...
Įkraunama...

Būsiu vieniša mamytė

sweikutes smile.gif norejau su jumis las gali tai patarkit. busiu vienisa mamyte, ir nezinau kur kreiptis del pasalpos, nedirbu kolkas, mokausi, ir ar imanoma rast darba nesciai? prasau jei galit patarkit ka nors. aisku dar tikiuosi kad susirasiu koki gera ir mylinti vyra,bet siuo metu padetis tokia, parasykit jei ka nors zinot. aciu. laukiu jusu zinuciu smile.gif
Atsakyti
Man atrodo, kad tema reiktu kelti i Socialiniu reikalu labirintus 4u.gif Ten gal labiau padetu.
Tik tiek, kad nesvarbu, ar mama vienisa, ar susituokus ar siaip kartu gyvena, vienodos socialines garantijos.
Jei turi pakankama soc. draudimo staza- gausi motinystes, motinystes(tevystes) pasalpa. Taip pat ismokas, kurios tau priklauso pagal Ismoku vaikams istatyma.
Jei stazo neturesi pakankamai- tai priklausys tik menesine pasalpa is savivaldybes 93 Lt (jei nesikeis niekas), taip pat kt. pagal auksciau minetaji istatyma.
Atsakyti
QUOTE(kristute9 @ 2006 01 25, 22:04)
sweikutes  smile.gif  norejau su jumis las gali tai patarkit. busiu vienisa mamyte, ir nezinau kur kreiptis del pasalpos, nedirbu kolkas, mokausi, ir ar imanoma rast darba nesciai? prasau jei galit patarkit ka nors. aisku dar tikiuosi kad susirasiu koki gera ir mylinti vyra,bet siuo metu padetis tokia, parasykit jei ka nors zinot. aciu. laukiu jusu zinuciu  smile.gif

tau kad gauti šeimos pašalpą, vis viena reiks vaikučio tėvelio... pagal dabartinius įstatymus. jei niekur nedirbi tai nuo 28 savaitės tau priklausytų vienkartinė nėščiosios pašalpa 250Lt, dėl jos reiktų kreiptis su pažyma iš gydytojos į savivaldybę 4u.gif o po to kai leliukas gims priklausytų 93Lt už leliuką kiekvieną mėn, ir vienkartinė pašalpa užregistravus leliuką 1000Lt
Atsakyti
labai aciu uz pasisakymus, rolleyes.gif
Atsakyti
laba diena! 4u.gif
kristute9 temos autore, atsiprasau, kad ilindau i jusu tema be leidimo blush2.gif as tik viena klausimuka turiu Atrai..
beje, lengvo tau nestumo ir svekatos tau ir tavo vaikiukui!!! smile.gif

Atra o ar galetum papasakoti apie ta nesciuju pasalpa, ta kuri 250lt? riesiog as girdejau, kad nera jau tos pasalpos.. o jei tikrai zinai, kad yra, tai ar as galeciau ja gaut? (mokausi gimnazijos 11 klasej, man 17 metu)

Atsakyti
Jau 4 mėnesiukai kaip laukiuos.... Ilgokai svarščiau ar pasilikti šį vaikelį, juo labiau, kad nelabai ką turėsiu jam duot... Situacija tokia, kad likau viena... Vaikelio tėvelio nebus... Būsim tik mudu du .Tad ir gimimo liudijime, jis nebus nurodytas... Duosiu savo pavardę... KOl kas pati esu dirbanti .. tai nors tokia laimė... Bnadau taupytis pinigėlius... Žinau, čia ne aš viena tokia, kuri palieka po pastojimo vieniša... tad man reikia Jūsų patarimo.... Ar mums priklausys kokia pašalpėlė gimus vaikučiui iš valstybės jei nebus nurodytas vaikučio tėvelis ir nebus iš ko pristeisti alimentus ? At tiesa, kad dekretą dar gausiu, o paskui jei ir išeisiu motinystės atostogoms, man pašalpos niekas nebemokės... ?
Atsakyti
QUOTE(saulutevidas @ 2006 07 31, 13:19)
Jau 4 mėnesiukai kaip laukiuos.... Ilgokai svarščiau ar pasilikti šį vaikelį, juo labiau, kad nelabai ką turėsiu jam duot... Situacija tokia, kad likau viena... Vaikelio tėvelio nebus... Būsim tik mudu du .Tad ir gimimo liudijime, jis nebus nurodytas... Duosiu savo pavardę...  KOl kas pati esu dirbanti .. tai nors tokia laimė... Bnadau taupytis pinigėlius... Žinau, čia ne aš viena tokia, kuri palieka po pastojimo vieniša... tad man reikia Jūsų patarimo.... Ar mums priklausys kokia pašalpėlė gimus vaikučiui iš valstybės jei nebus nurodytas vaikučio tėvelis ir nebus iš ko pristeisti alimentus ?  At tiesa, kad dekretą dar gausiu, o paskui jei ir išeisiu motinystės atostogoms, man pašalpos niekas nebemokės... ?



o ką vieniša mamyte yra kitokia ar ką g.gif ,tu gausi dekretinius,poto gausi pašalpą iki metukų,poto iki 3 metų,nuvažiuosi ir viską sutvarkysi,kai gims vaikas nueisi į metrikacijos skyriu paimsi gimimo liudijima(duosi vaikui savo pavardė)poto visus dokumentus ,dar iš darbo reiks pažymą(pas buchaltere paklausi kokios ten reiks)nuveši į Kauno gatvė ir gausi pinigėlius ,man atrodo dar gausi kaip vieniša mamyte kažkiek pašalpos,aš kai su vyrų išsiskyriau tai dar gaudavau kaip vieniša mama pašalpą vaikui kol nesusituokiau vėl biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Marinčik @ 2006 07 31, 10:26)
o ką vieniša mamyte yra kitokia ar ką  g.gif ,tu gausi dekretinius,poto gausi pašalpą iki metukų,poto iki 3 metų,nuvažiuosi ir viską sutvarkysi,kai gims vaikas nueisi į metrikacijos skyriu paimsi gimimo liudijima(duosi vaikui savo pavardė)poto visus dokumentus ,dar iš darbo reiks pažymą(pas buchaltere paklausi kokios ten reiks)nuveši į Kauno gatvė ir gausi pinigėlius ,man atrodo dar gausi kaip vieniša mamyte kažkiek pašalpos,aš kai su vyrų išsiskyriau tai dar gaudavau kaip vieniša mama pašalpą vaikui kol nesusituokiau vėl biggrin.gif


Čia tikriausiai prieš dešimt metų buvo. Dabar gausi viską kaip ir pilnos šeimos, o jeigu pajamos labai mažos - tada kažkokią papildomą pašalpėlę. O jeigu uždirbsi normaliai (oficialiai) - apie jokia [parama negalvok. Aš irgi bandžiau ir šildymui gauti ir pan., bet galutiniam rezultate gaunasi taip, kad per daug uždirbu blink.gif blink.gif blink.gif Ir niekam neįdomu yra kam prisidėti ar ne.
Atsakyti
QUOTE(Aidar @ 2006 07 31, 14:15)
Čia tikriausiai prieš dešimt metų buvo. Dabar gausi viską kaip ir pilnos šeimos, o jeigu pajamos labai mažos - tada kažkokią papildomą pašalpėlę. O jeigu uždirbsi normaliai (oficialiai) - apie jokia [parama negalvok. Aš irgi bandžiau ir šildymui gauti ir pan., bet galutiniam rezultate gaunasi taip, kad per daug uždirbu blink.gif  blink.gif  blink.gif  Ir niekam neįdomu yra kam prisidėti ar ne.


Papildyta:
QUOTE(saulutevidas @ 2006 07 31, 14:41)



Aš dar čia naujokė, tad nelabai moku kol kas naudotis kaip čia ką rašyt....... Skambinausi į sodrą, o man ten pasakė, kad jeigu nenurodau tėvo vardo, pavardės, reiškia vaiką pati sugebėsiu išlaikyt ir jokios pramos negaliu tikėtis... Negi taip gali būt.... sad.gif
Atsakyti
QUOTE(saulutevidas @ 2006 07 31, 14:14)
Skambinausi į sodrą, o man ten pasakė, kad jeigu nenurodau tėvo vardo, pavardės, reiškia vaiką pati sugebėsiu išlaikyt ir jokios pramos negaliu tikėtis... Negi taip gali būt.... sad.gif

Kadangi esi dirbanti, po vaikelio gimimo metus laiko gausi ismokas is Sodros (kadangi gimdziau praeitais metais gaunu 70%, tai nezinau kiek ten dabar tiksliai bus, bet lygtai puse metu - 100% ir kietus puse metu - 80% dabartinio tavo darbo uzmokescio) ir is socialines rupybos skyriaus gausi vienkartine ismoka 1000Lt. ir ~93Lt. kiekviena menesi iki vaikui sueis 3 metai.
Atsakyti
Merginos, ar jus tikros tuo, ka rasot? Nes as irgi girdejau, kad dabar jau butina nurodyt vaiko teva, norint gauti pinigelius g.gif g.gif Bet kadangi paciai asmeiskai neaktualu, tai per daug nesigilinau...
Atsakyti
QUOTE(Rudenėja @ 2006 07 31, 14:46)
Merginos, ar jus tikros tuo, ka rasot? Nes as irgi girdejau, kad dabar jau butina nurodyt vaiko teva, norint gauti pinigelius  g.gif  g.gif Bet kadangi paciai asmeiskai neaktualu, tai per daug nesigilinau...

Kas cia per nesamones, tai ka, jei moteris dirba ir moka mokescius, bet pagimdzius vaikuti juo rupinasi viena, tai jai ir pinigai jokie nebepriklauso? Jau butu absurdo virsune sitie Lietuvos istatymai! Pas mane kol kas tevas yra nurodytas (rasau kol kas, nes po teismo jo nebeliks), o kai pakeisim gimimo liudijima, tai tikrai nemanau, kad Sodra nustos man moket.
Atsakyti