Įkraunama...
Įkraunama...

Vėrinėlis


QUOTE(iga @ 2007 09 07, 21:38)
Mano vyresnelis lanke darzeli su Verinelio programa. Kol buvo paprastas darzelinukas atrode parsinesa ziniu ir darbeliu is darzelio, aukleojos girdavo, kad gabus ir pareigingas vaikas. Ten yra atskiru temu(skaiciu, raidziu, spalvu ir kt) kampeliai ir vaikui suteikta laisve prie kokio kampelio jis nori prieina ir domisi. Bet kuris gi vaikas uzsuks i zodziu ar skaiciu kampeli, kai yra zaidimu kampelis.
Taip kad ir raides, ir skaicius , ir daug ka pati ismokinau, tada jau ir vaikas gabus.
I paruosiamaja taip pat ten leidau. Pirkom "Verinelio" pratybu knygeles, tai man jos nepatiko. Kazkokiu nereiksmingu dalyku prigrusta, o kartais uzduotys nesunkios, bet ju pateikimas nesuprantamas. Bet aukletojos ( jau kitos) ta apti kartojo- pareigingas,  gabus vaikas. O nuejo i mokykla tas gabuolis nemokedamas skaityti, nes aukletojos tvirtino, kad ko , ko, bet skaityti busimam pirmokui tai tikrai nereikia, nes netures ka veikti 1-oje klaseje. O cia ir susidurem su problema...Nes jam buvo silpna vieta skaitymas ir vis reikejo  vytis klasiokus.
Gal ir nuo aukletoju daug priklauso, bet is kitu darzeliu ateina vaikai skaitydami, o tevai nebuna itikinti, kad nereikia vaiko mokint pries mokykla.
Taigi antras vaikas eina i ta patu darzeli, bet i paruosiamaja ten jau jo tikrai neleisiu.
Cia tik mano nuomone ir patirtis. Turim ir pacios daug ka duoti vaikams, o aukletojos kitokiu ziniu- pedagogisku suteikia.
Sekmes 4u.gif



Ai kokia Jus neteisi!
Noriu paaiskinti, nors truputi. Visu pirma is tiesu vaikui einant i mokykla nereikia moketi skaityti.Vaikas eidamas i mokykla turi buti subrendes jai: turi sukaupti demesi, nors 10 min., turi buti susipazines su tokiais zodziais, kaip: daug, mazai, didelis, mazas, trumpas , ilgas......bet ne cm. matuoti! turi vaikas moketi apsitarnauti save, pirmiausiai uzsiristi batus! turi moketi kirpti ir taisyklingai nuspalvinti, neisejus is krastu; turi moketi papasakoti ivykius, gali pazinti raides, bet ne skaityti!
O kad Jusu vaikas turi problemu su skaitymu, tai ne darzelis kaltas, o Jusu vaikas tiesiog toks yra ir su juo reikia dirbti Jums, o pedagogas tik padeda isigyti ziniu, mokina jas pritaikyti praktiskai ( o cia kiekvienas jau kaip sugeba ) bet jis
nesprendzia problemu, kuriu turi kiekvienas vaikas, ar seima. O darzelyje vaiku mokinti , kaip mokykloje negalima, vaiko visas mokslas eina tik per zaidima ir
zaidimo forma. O verinelis yra aprobuota valstybine programa, kuri yra naudojama visoje Lietuvoje. Si programa yra gera. O gera pradzia , tai tas pats Verinelis. Valdorfo pedagogika- tai vokieciu pedagogo siuloma prorama, kuri kiekvienam netinka, valdorfieciai visai kitoki vaikai, jiems yra kuriamos Valdorfines mokyklos, nes paprastose musu mokyklose jie zluge, jie negali po valdorfiniu grupiu suprasti, kas dedasi elementariame gyvenime.As esu labai pries tokia programa. O montesorine programa, tai programa kuri yra pritaikyta tik su negalia vaikams. Jos elementai yra kai kurie neblogi ir normaliems vaikams, todel sakoma, kad mes dirbame pagal montesorine programa.Bet tiesiogiai su ja dirbti draudziama normaliuose darzeliuose( nebent darzelis su spec.poreikias) tada butina dirbti pagal sia programa. Imami tik elementai , kelios mintys ir pritaikoma su derinus su verinelio programa. Todel peikdamos, ar reiksdamos nuomone vienu ar kitu klausimu - mielos mamytes pasiskaitykite! Visos atsakomybes sukelti aukletojai ar darzeliui negalima, vaikas auga ir moksi visko is tevu, todel galvokite teveliai kaip auginate savo vaikus ir galvokite ka kalbate girdint vaikams. Va tada darzeliai bus geri ir aukletojos ar mokytojai bus geri.Uzsiiminekite su savo vaikais, investuokite i ju gyvenima, tada pedagogui reiks suteikti reikiamu ziniu ir vaikas jas pasiims, o kitokiu atveju vaikas issisukines, isnaudos tiek mokytojus tiek Jus pacius ir visi aplinkui bus blogi.
Atsakyti
Saunuole akyte,turbut esate aukletoja/
Oi kaip jums pritariu,kartais tevai tikrai skuba ir nesuprantamai tarp saves lenktyniauja kurio vaikas gudresnis,vaikui kelia aukstus reikalavimus,o is to gimsta vaiku agresija,protestai ir kt. kas trugdo vaikui normalai savu ritmu augti.

Ir tikrai ne darzelyje reikia ismokti skaityti,rasyti, skaiciuoti.Darzelyje vaikas tam tik ruosiamas.Darzelis tai sekmingas startas i mokymasi mokykloje.
Pasikonsultuokite su pradiniu klasiu mokytojomis, ar jos labai dziaugiasi vaikais kurie pvz. jau raso zodzius? Kiekviena gera pradinuke pasakys ne,nes savarankiskai ar ne pagal metodika mokytas vaikas raides jungia netaisyklingai,raides rasomos taip pat netaisyklingai ir apskritai TEVELIAI PALIKITE VAIKAMS JU VAIKYSTE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo jurgita...: 06 spalio 2007 - 23:05
erm...siaip tai nuo 2007-09-01 darzeliai dirba pagal paciu parengtas ikimokyklinio ugdymo programas...ir verinelio kaip ir nebera...bet kogero daugelis darzeliu tas savo programas kure ant verinelio pamatu smile.gif na, kartais dviracio nebeisrasi, o kartais smile.gif
Atsakyti
Darželis,kurį lanko mano mergina ir dirba pagal vėrinėlio programą g.gif Nesuprantu nieko ten jie nedaro,neprašė nei priemonių atnešti,nemačiau nei ,kad žaidimus kokius žaistus,nei,kad daineles dainuotų unsure.gif
Suprantu jie dar mažiukai,bet negi tai pasiteisinimas schmoll.gif Pačiai teko saugoti mergyte su saviške,tai tik pasakydavau einam piešti,tai atsisėsdavo ir piešdavo,dainelę dainuoju,tai jos šoka rankytėm ploja,tokį paprastą žaidimą ,kaip Jurgeli,meistreli be vargo žaidžiam bigsmile.gif
Nežinau ką man daryti,bijau ,kad jai užklausiu,gali supykti ,sakyti ,kad kišuosi... unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(jovitah @ 2007 11 20, 10:41)
Nežinau ką man daryti,bijau ,kad jai užklausiu,gali supykti ,sakyti ,kad kišuosi... unsure.gif



JŪS TURITE TEISĘ KIŠTIS, NES TAI JŪSŲ VAIKAS. Jei jums neaišku, tai klauskite, privalote žinoti, ką jūsų vaikas veikia, kaip jam sekasi.
Atsakyti
QUOTE(akyte @ 2007 09 17, 06:32)
Ai kokia Jus neteisi!
O montesorine programa, tai programa kuri yra pritaikyta tik su negalia vaikams. Jos elementai yra kai kurie neblogi ir normaliems vaikams, todel sakoma, kad mes dirbame pagal montesorine programa.Bet tiesiogiai su ja dirbti draudziama normaliuose darzeliuose( nebent darzelis su spec.poreikias) tada butina dirbti pagal sia programa.

Ai kokia Jūs neteisi schmoll.gif
Neklaidinkite mamyčių pateikdama klaidingą informaciją 4u.gif
Studijavau Montessori metodą ne Lietuvoje, bet manau Lietuvoje Montessori mokytojai yra paruošiami identiškai, skiriasi tik Kalbos dalis. Pati Marija Montessori buvo pirmoji moteris gydytoja Italijoje ir taip pirmieji jos atradimai ir pastebėjimai vyko ligoninėje stebint jokios stimuliacijos negaunančius vaikus. Ji atrado būdus kaip sudominti ir lavinti "nurašytus" ir niekam nereikalingus vaikus. Taip viskas prasidėjo, vėliau buvo kūriami/steigiami darželiai į kuriuos eidavo gatvės vaikai (vėl gi jie būdavo be veiklos, o darželyje jie turėjo galimybę mokytis ir pažinti pasaulį), dar vėliau pagal jos programą buvo steigiami normalūs darželiai, visiems vaikams be išimties.
Dar vienas pastebėjimas įrodantis kad jūs klystate - Airijoje darželių dirbančių pagal Montessori metodą (turiu omeny pagal normalią pilną Montessori programą, o ne atskirus jos elementus) yra apie 90-95%, tai jei pritaikyti jūsų teiginį kad šitas metodas tinka TIK neįgaliems vaikams, vadinasi beveik visi airių vaikai yra neįgalūs doh.gif
Pasakykit kuris vaikas mokydamasis pagal Vėrinėlio programą gali papasakoti kiek mes turime planetų, iš ko jos sudarytos, kiek turi kontinentų mūsų planeta Žemė, kiek vandenynų, kokios yra medžio, gėlės, bitės, varlės dalys, kodėl vieni daiktai skęsta kiti ne, kodėl vieni daiktai limpa prie magneto kiti ne, ir pan ir t.t.

4u.gif
Atsakyti
Maniškė lankė montesorinį, labai gaila, bet dabar turi eit į vėrinėlį. Stebiu kaip mano vaikas lengvai įsiliejo į naują kolektyvą, priėmė naujas žaidimo taisykles ir... dideliais žingsniais eina atgal. Regresuoja kitaip sakant verysad.gif doh.gif
Atsakyti
Tikrai nesu gerai susipažinusi nei su viena programa. O ir mano vaikutis dar tik pirma savaitė lanko darželį ir jam tik po poros mėnesių sueis treji. Bet man visai nesvarbu, pagal kokią metodiką dirba auklėtojos (nors darželio skelbimų lentoje perskaičiau, kad laikomasi "Vėrinėlio"). Man svarbiau, kad jos savo darbą iš tiesų atliktų sąžiningai, kad spinduliuotų gerą nuotaiką, meilę, o ne dirbtų sukandusios dantis ir lauktų darbo dienos pabaigos.
Ir pritariu toms mamoms, kurios sako, jog darželyje vaikas turi išmokti pats save apsitarnauti, pažinti tai, kas yra aplink jį. Daug svarbiau išmokinti mąstyti, mokintis, pažinti... Turėdamas tokius pagrindus jis tikrai sugebės atrasti atsakymus į jam rūpimus klausimus - ir apie planetas, ir apie varles, ir t.t. Manau, kad darželyje daug daugiau dėmesio turi būti skiriama vidinės vaiko kultūros, jo sielos ugdymui nei žinių bagažo gausinimui.
Atsakyti
QUOTE(jurgita... @ 2007 10 07, 00:02)


Ir tikrai ne darzelyje reikia ismokti skaityti,rasyti, skaiciuoti.Darzelyje vaikas tam tik ruosiamas.Darzelis tai sekmingas startas i mokymasi mokykloje.
Pasikonsultuokite su pradiniu klasiu mokytojomis, ar jos labai dziaugiasi vaikais kurie pvz. jau raso zodzius? Kiekviena gera pradinuke pasakys ne,nes savarankiskai ar ne pagal metodika mokytas vaikas raides jungia netaisyklingai,raides rasomos taip pat netaisyklingai ir apskritai TEVELIAI PALIKITE VAIKAMS JU VAIKYSTE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



QUOTE(AGI @ 2008 11 07, 14:36)
Tikrai nesu gerai susipažinusi nei su viena programa. O ir mano vaikutis dar tik pirma savaitė lanko darželį ir jam tik po poros mėnesių sueis treji. Bet man visai nesvarbu, pagal kokią metodiką dirba auklėtojos (nors darželio skelbimų lentoje perskaičiau, kad laikomasi "Vėrinėlio"). Man svarbiau, kad jos savo darbą iš tiesų atliktų sąžiningai, kad spinduliuotų gerą nuotaiką, meilę, o ne dirbtų sukandusios dantis ir lauktų darbo dienos pabaigos.
Ir pritariu toms mamoms, kurios sako, jog darželyje vaikas turi išmokti pats save apsitarnauti, pažinti tai, kas yra aplink jį. Daug svarbiau išmokinti mąstyti, mokintis, pažinti... Turėdamas tokius pagrindus jis tikrai sugebės atrasti atsakymus į jam rūpimus klausimus - ir apie planetas, ir apie varles, ir t.t.  Manau, kad darželyje daug daugiau dėmesio turi būti skiriama vidinės vaiko kultūros, jo sielos ugdymui nei žinių bagažo gausinimui.



Pritariu Jums mamytes 4u.gif

Butent , dovanokim vaikam vaikyste! O ne kimskim ju mazas galveles varliu dalimis, planetu sistemomis ir t.t.
Atsakyti
Bet mielos mamos ar nezinote schmoll.gif kad visoje Lietuvoje nuo 2007m. rudens thumbup.gif visi darzeliai dirba pagal savo mikrorajonui budinga parengta paciu pedagogu programa thumbup.gif ir taiko tik idejas is verinelio, schmoll.gif nes ir verinelio ir kitos programos yra visos rekomenduojamo pobudzio o neprivalos
Atsakyti
Visiskai nesutinku su ta nuomone, kad ,,Verinelio" programa ar kuri kita yra bloga, nelavinanti vaiko ir pan. schmoll.gif schmoll.gif Nera ne vieno tobulo ugdymo metodo, todel,kad kiekvienas vaikas yra unikalus! O programa yra tik gaires!
,,Verinelis" suskirstytas pagal 4 metu laikus. Atsizvelgiant i vaiko amziu, pomegius, parenkamos savaites temos. Ugdoma idejomis: aukletoja pateikia vaiku ideja, parenka priemones, sukuria atitinkama aplinka ir mazasis tyrinetojas gali pasirinkti ka veikti. Tai idomu butu suzinoti, kur yra kaip kazkuri issireiske bukinimas ir pan? doh.gif g.gif

Dabar darzeliuose dirbama pagal istaigos pedagogu parasyta programa, ir Verinelis, kaip rapolas pastebejo, kad visos programos (Verinelio, Gairiu, Hum ugd ,,Auginu gyvybes medi ir pan.) yra rekomenduojamo pobudzio mirksiukas.gif
Atsakyti
O man dabar labai ydomu pasidare pagal kokia programa mes uzaugome tongue.gif Nebuvo jokiu programu ir nebuvo bereikalingo galvos skausmo.Kadangi teveliai labai nori vaikucius padaryti vos ne studentais jau darzelyje uztat ir pradinuku pratybos jau darosi sunkiai ikandamos patiems tevams.Tai ka jusu supratimu turi mokinti ptadiniu klasiu mokytojos,vaikus rasyti diktantus ir teoremas visokias blink.gif .Duokim pasidziaugti jiems vaikyste ir visokiais zaidimais,nereikia jau taip sakyti kad ta programa tai jau vaiku bukinimas,o ta tai jau superine.Cia kiekvienas pasilieka teise rinktis pats.Cia jau gaunasi tarp mamyciu konkurencia ir mados klyksmas kiek moka mano vaikas ir pagal kokia programa jis mokinasi.Neisizeiskite,bet norejau pasakyti savo nuomone 4u.gif
Atsakyti